Si» Euregio Jeugdorkest speelt filmmuziek in Concertzaal Kerstmis metTVE in Carnaval Flepsteppers in Petruskerk Oisterwijk Theaters Tilburg Zweedse kerst met St Jacobs Kammarkör ILBURGSE KOERIEI Prinsenbal in Udenhout Podiumvlees Poetry Slam Euregio Jeugdorkest ren door zo'n groot symfonieorkest. Dirigent Ramon van den Boom. E-books downloaden E! Kapelconcert in Goirle iciuing en won Summa Et ver- leidir pot jarer Kaarten Het Euregio Jeugdorkest bestaat uit 97 musici, in de leeftijd van 14 tot 24 ,„lle jonge mu lo Jeugdorkest ig 7 december ogramma vol «rtzaal Tilburg. >ud je van de op- tuziek uit het ho rd je graag geraakt uste orgelklanken? Dit al- ij het kerstconcert Folkjull ?en behaaglijk verwarmde skerk. zijn te bestellen bij Theaters I via www.theaterstilburg.nl, 1 via 013-5432220 en aan m Theaters Tilburg. it is in heaven? Hoi zwepende fiddlemi ge noorden? Wore door robuus*-' les komt bij ucl samen in eer Paulusk Tickets Tilburg telefonisch de balie var TILBURG De talentvolk sici van het Euregic brengen op zondac, een gevarieerd proc filmmuziek in Concert concert vindt p 17 december on. Kerst in Zweden dan kerst in Ne», heid van sneeuw en vorst te van het knapperende de wonderlijke scher lange donkere tuurlijk de ziek. Zoek sfeer van c staat r je tiaar1 Hierin klinken werken die speciaal voor films zijn geschreven zoals John Williams' prachtige en ontroerende filmmuziek voor Schindler's List. Maar ook klassieke muziek die zo veel zeggingskracht heeft, dat film makers er graag gebruik van maken. Het concert vindt plaats op 7 decem ber om 14.30 uur in de Concertzaal van Theaters Tilburg. Cum Laude Youth Music Festival. Kaarten zijn te bestellen bij Theaters Tilburg via website www.theaterstil- burg.nl, telefonisch via 013-5432220 en aan de balie van Theaters Tilburg. Tilburg - Op zondag 7 december start de Tilburgse Poetry Slam Podi umvlees met het tweede seizoen in de Hall of Fame aan het NS-Plein in Tilburg. De poetry slam begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Tij dens deze Poetry Slam gaan Mandy Verleijsdonk, Marijke Hooghwinkel, Jaap Montagne en Mark Opfer-Ru- ting de poëtische strijd met elkaar aan. Op het spel staat een plaats in de stedelijke finale van Podiumvlees, die in september 2015 gehouden wordt tijdens het Incubate-festival. De dichters worden beoordeeld door een vakjury en een publieksjury. De vakjury bestaat in ieder geval uit dichter Daan Doesborgh (winnaar NK Poetry Slam 2010) en Ernest Pot ters van Uitgeverij teleXpress. Podiumvlees is een initiatief van de Tilburgse slamdichters Martin Be versluis en Daan Taks. Zij gaan ook komend seizoen door met het orga niseren van Podiumvlees. Daarom is Podiumvlees nog altijd op zoek naar nieuwe deelnemers. Wie meer infor matie wil kan terecht op www.face- book.com/podiumvlees. goirle - Op het podium van de ka pel van CC Jan van Besouw in Goi rle vindt op zondag 7 december een uniek concert plaats, met pianist Stefan Petrovic, violist Gordan Niko lic en celliste Celine Flamen. Op het programma staan twee trio's van res pectievelijk Ludwig van Beethoven en Franz Schubert. Het concert be gint om 12.00 uur en de deuren gaan een half uur voor aanvang open voor publiek. jaar. Zij zijn afkomstig uit Zuid-Ne- derland, Vlaanderen en Duitsland. Het jonge orkest speelt onder leiding van dirigent Hans Casteleyn in 2013 de eerste prijs bij het TiLBURG-lndecember2011 stond het St. Jacobs Kammarkör uit Stockholm voor het eerst in Tilburg. Met hun traditionele folk zang gelardeerd met orgelklanken en viool, nam dit uit twaalf stemmen bestaande koor het publiek mee naar de typische Scandinavische kerstsfeer. Wegens spcces zijn ze nu terug in Tilburg en dit keer in de intieme Pauluskerk aan de Heuvelstraat 141. Het kerst- plaats op woensdag jm 20.00 uur. *n is toch iets anders Jederland. De zeker st, de warm- haardvuur, ïmering van de re nachten en dan na- echte Zweedse kerstmu- je de hartverwarmende de Zweedse koorfilm As door Florilegium Musicum. Dirigent is Ramon van den Boom. De toegangsprijs bedraagt 22,50 en in de voorverkoop 20,-. Verkoop bij Boekhandel Oisterwijk en bij Spiero aan de Goirkestraat in Tilburg of via e-mail reserveren.tve@gmail.com Tilburg - Voor iedereen die vragen heeft over het downloaden en lezen van e-books op tablet en e-reader zijn er de inloopspreekuren. In de bibliotheek legt een expert uit hoe deze apparaten werken en op-wel- ke manier de e-books te lezen zijn. De inloopspreekuren zijn als volgt: donderdag 11 december van 19.00 tot 20.00 uur in Bibliotheek Tilburg Centrum (toegang gratis); zaterdag 13 december van 12.00 tot 13.00 uur in Bibliotheek Oisterwijk; zondag 4 januari van 14.00 tot 15.00 uur in Bi bliotheek Tilburg Centrum. Op www.bibliotheek.nl/ebooks staat het uitgebreide aanbod van e- books. Kijk op www.bibliotheekmb. nl voor meer informatie. udenhout Zaterdag 6 december wordt in 't Plein in Udenhout tijdens het Prinsenbal bekend gemaakt wie ing gaat geven aan D'n Haozen- tijdens carnaval. Net als andere »n is er ook dit jaar weer een the ma aan de bekendmaking gekop peld om de Prins op ludieke wijze te presenteren: Sinterklhaos! De avond begint om 20.00 uur. Om 23.11 uur wordt prins carnaval be kend gemaakt. Aansluitend zal hij zijn adjudant en raad van elf voor stellen aan het publiek. De avond is gratis toegankelijk voor iedereen. Tilburg - Op 13 februari is het weer zo ver. Dan barst carnaval los in Til burg. Ook dit jaar presenteert KV De Flepsteppers in samenwerking met Theaters Tilburg een uitgebreid car- navalsprogramma voor jong en oud. De kaartverkoop van het Senioren fist, Et Tulpefist en het Kènderfist is gestart op maandag 1 december. De Flepsteppers luiden op vrijdag middag 13 februari carnaval in met het Seniorenfist in de studio en stu diofoyer. Meer muziek, meer sfeer. maar een andere zaal. Optredens worden o.a. verzorgd door Mare van Alphen en Johnny Purple. Op zaterdagavond is Et Tulpefist, met optredens van o.a. de bands Ses sion en Hou van Holland Live, Mare van Alphen friends en dweilorkest Carnavalsgekken. En ben je de vol gende dag tijdens d'n Opstoet weer enigszins opgefrist? Kom dan warme handen en voeten halen bij het gra tis Kouwvoetenfist in de Studio van Theaters Tilburg. Traditiegetrouw is de carnavalsdins- dag gereserveerd voor de jongste carnavalsliefhebbers. Op 17 februari gaan daarom om 13.30 uur de deu ren van de Studio open voor het Hoogtepunten Behalve Schindler's List speelt het orkest het romantische Adagietto (Symfonie nr. 5) van Mahler uit Vis- conti's film Death in Venice. Ook klinkt de vrolijke Italiaanse opera- ouverture La Gazza Ladra van Rossini uit de verontrustende filmklassieker A Clockwork Orange. Een van de hoogtepunten van het programma zijn de beroemde Symp honic Dances van Bernstein uit West Side Story. Met Maria, America en Mambo is West Side Story een van de grootste 'klassiekers' aller tijden. Het is een belevenis voor jong en oud om dit stuk live te horen uitvoe- OISTERWUK HetTilburgs Vocaal Ensem ble (TVE) voert op zondag 21 december om 15.00 uur vijf cantates uit van het Weihnachtsoratorium van J.S. Bach in de Petruskerk in Oisterwijk. Bach heeft dit sprankelende werk geschreven voor de feestdagen in de Kersttijd. Op ex pressieve wijze vertelt Bach in tekst en muziek over de geboorte van Christus. Zoals de Matthaus Passion een prach tige voorbereiding is voor Pasen, zo is het Weihnachtsoratorium een even mooi en passend stuk muziek op weg naar Kerstmis. Voorafgaand aan het concert worden lichtbeelden vertoond, die uiteraard met Kerstmis te maken hebben. Lichtbeelden en muziek bren gen iedereen in de juiste sfeer en stem ming om op passende wijze Kerstmis in eigen kring te vieren. Solisten zijn Caroline Spanjaard (so praan), Robert Kuizinga (altus), Maarten van den Hoven (tenor) en Michiel Meijer (bas). De begeleiding wordt verzorgd Kènderfist, en kunnen de kids zich heerlijk uitleven op muziek van Peer de Graaf en in de kinderdisco van DJ Joost en Kevin. En dan kunnen ze zich ook nog eens laten schmin ken, genieten van suikerspinnen en popcorn, springen in een springkus senparadijs en tal van leuke spel letjes en workshops doen in het kinderattractieland. Kaarten voor het Seniorenfist, Tulpefist en het Kènderfist zijn v krijgbaar via website www.thea- terstilburg.nl, telefonisch via 013- 5432220 of aan de balie van Theaters Tilburg. Het Kouwvoetenfist is gratis toegankelijk.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 7