I i! Mivi i icia i Barcelona 1 Ford prijst kleurrijke Fiesta Editions Heb je je auto al gevonden? i JRGSE KOERIER Smart Fortwo en Forfour bod... vlot! Tony Vos JAGUAR The Adventure 's Hertogenbosch Winnaar Best Jaguar dealer award 2014 the-adventure.nl L- ROVERJ t de achterportieren in _.:imaal 85 graden ope- jnnen de diverse functies achterbank goed worden -ormale, doorlopende De 'compacte' Mercedes dochter Smart hergroepeert zich aan de onderkant van de markt. De tweezits Fortwo wordt keurig opgevolgd, maar tegelijk her lanceert het merk zich met de Forfour in het segment vierzitters. Deze nieuwe Forfour blijkt meer Smart dan ooit. Uitgave van De Tilburgse Koerier Jaargang 25» nr 44* Donderdag 13 november 2014 Oplage 112.500 In grote en vooral drukke steden kan de compacte Smart niet meer uit het straat beeld worden weggedacht. Door bescheiden afmetingen en daaraan relateerde wendbaarheid blijkt het een ideaal vervoermiddel waarmee ook veel gemakkelijker een parkeerplekje kan wor den gevonden. Hoog geplaatst Aan dat concept sleutelt Smart bewust niet. Maar bij een gelijke lengte groeit de derde generatie van de Fortwo wel behoorlijk in de breedte. Daarmee wint de auto niet al leen fors aan binnenruimte, maar ook aan stabiliteit. Daardoor hoeft de topsnelheid niet meer te worden begrensd. Ten opzich te van de bestaande Fortwo blijkt de neus veel hoekiger en hoger. Zaken als accu, vloeistoffen en radiator zijn hier te vinden. Omdat diverse componenten behoorlijk hoog geplaatst zijn, krijgen de voorwielen meer ruimte, waardoor deze veel scherper kunnen ingesturen. Dat brengt een ver hoogde wendbaarheid met zich mee met een ongekend kleine draaicirkel van 6,95 meter. Het concept van de Fortwo blijft ge handhaafd. Zo heeft de auto weer de zo genaamde Tridion veiligheidscel die naar wens van de klant in een contrasterende kleur wordt gespoten. Front, achter- en zijpanelen zijn van kunststof én kunnen gemakkelijk worden gewisseld. Bovendien scheelt dat in gewicht. Net als voorheen ligt de motor achterin onder de bagage- vloer. Het bagagevolume varieert van 250 tot 360 liter. Vertel ons welke jonge of nieuwe auto je wilt rijden, wij vinden ‘m én voor een betere prijs! Ringbaan Zuid 301 - Tilburg - Tel. 013 - 4647676 ZUID-OOST WW—I www.zuid-oost.nl ■.i.-.ebedruf De Ford Fiesta Red Edition en Black Edition zijn de krachtigste 1.0-liter auto's ooit. Het vermogen van de driecilinder turbo is op gewaardeerd naar maar liefst140 pk. De tweekleurige modellen zijn beschikbaar in Race Red, uitgevoerd met een glanzend zwart dak en glanzend zwarte accenten en Panther Black, met glanzend rood dak en glanzend rode accenten. De auto's zijn beschikbaar vanaf 17.995 euro inclusief 16 inch lichtmetalen wielen, aluminium sportpedalen en glanzend zwarte details. Begin deze week reed ik met de nieuwe Smart Fortwo de nodige kilo meters door het centrum van Barce lona. Daar kwam ik tot de conclusie dat een Nederlander die nog nooit in het buitenland zelfstandig heeft ge reden, in het verkeer aldaar compleet gek moet worden. Of je nu goed spie gelt of niet, je kunt niet eens zo snel kijken of het krioelt om je heen van de vele scooters. Sta je netjes voor gesorteerd, dan moet je er niet van opkijken dat je van alle kanten wordt gepasseerd door lieden die op het allerlaatste moment besluiten toch nog van richting te veranderen. Nee, niet alleen die scooters, vooral ook de overal aanwezige taxi's en an dere automobilisten. Zelfs buschauf feurs schromen niet om hun lange gevaarte voor jouw auto te gooien. Ónmogelijk om tijdens een kort be zoek het gedrag van het plaatselijke verkeer juist in te schatten. Het viel me iedere keer weer op dat de ge middelde 'local' al lang is vertrokken voordat verkeerslichten op groen '.springen. Eerst begreep ik niet waar om dat structureel zo wordt gedaan. Later zag ik dat ze niet reageren op het eigen verkeerslicht, maar juist op het op rood springen van de voet gangerslichten. Verkeer uit iedere andere richting lijkt dan volledig vogelvrij. Ze draaien nergens hun hand voor om. Als jij voor rood licht ral lang bent gestopt, rijden ze via een andere baan doodgemoedereerd de kruising op en veranderen alsnog van richting. Gekkenhuis. Ik betrapte een ons begeleidende voetgangers erop dat zij ook al ging lopen op het moment dat het verkeerslicht nog op rood stond. Ook zij bleek te reageren op de lichten voor auto's die op dat moment al op rood stonden. Maar er hoeft er maar eentje te laat nog de kruising op te rijden. Tja, het aantal ■verkeersslachtoffers lag volgens de dame in kwestie wel erg hoog. Een feit waar ik gezien de hernieuwde er varing geen enkele twijfel over heb... Middenconsole Tegelijk met de nieuwe Fortwo ontwikkelde Smart een nieuwe oplage van dè Forfour. Was dat voorheen een op zichzelf staand type, nu hebben we het over een vijfdeurs variant van de Fortwo. Smart sloeg voor de ontwikkelingen de handen ineen met Renault, die op dezelfde basis de nieuwe Twingo uitbracht. Met een lengte van 3,49 meter en dezelfde scherp draaiende voor- gedaan zich te onderscheiden. Niet alleen wielen blijkt ook de Forfour ideaal in de door vormgeving en kleuren, maar ook stad. Bijzonder is dat de achterportieren in door voorzieningen zoals een knieairbag, drie standen tot maximaal 85 graden ope- Euro6 motoren, de mogelijkheid van een nen. Hierdoor kunnen de diverse functies sportonderstel, lederen bekleding en cruise van de optionele achterbank goed worden control met afstandsradar. benut. Naast een normale, doorlopende Naast de voldoende vlotte motoren konden bank kent de Forfour een tweezits oplos- we al even proeven aan de automaat met sing. De twee zittingen kunnen in één be- dubbele koppeling die volgend voorjaar weging worden omgeklapt tot een lagere, verkrijgbaar wordt. Standaard hebben de vlakke vloer, zodat grote bagage stukken nieuwe Smarts dus een handbak. Dat bete gemakkelijk kunnen worden meegeno- kent dat het tijdperk met de traag schake- men. De middenconsole kan er gemakke- lende gerobotiseerde bakken helemaal tot lijk uit. Bovendien klapt de rugleuning van het verleden behoort. Het zelflerend scha de passagiersstoel voorover en datzelfde kelprogramma vergt nog wat verfijning, geldt uiteraard voor de achterbank. Het maar het inhouden bij overschakelen kent is haast ongekend hoeveel ruimte er aan de nieuwe Smart niet meer. boord van de Forfour ontstaat. Het vermakelijke rijkarakter heeft ze- Voorin zien we hetzelfde als in de Fortwo, ker de Forfour met de Twingo gemeen, een vrolijk naar wens gekleurd dashboard Maar Smart plaatst zich wel wat hoger waarop de optionele toerenteller als los in de markt. De Forfour begint namelijk bolletje aanwezig is. Smart blijft in het in- bij 11.995 euro en wie voldoende heeft terieur zijn afkomst trouw. aan de twee zitplaatsen in de Fortwo, die stapt in vanaf 10.795 euro. Smart levert Driecilinder een veelheid aan optiemogelijkheden zo- De motor ligt zoals gezegd achterin. De als een uitstekend JBL soundsysteem met twee carrosserietypes kunnen worden uitneembare basbox in de bagageruimte, geleverd met de 70 pk 1 liter driecilinder Ook kan Brabus geheel naar wens van de en de 90 pk sterke turbo die 0,9 liter in- klant het tweetal aankleden met prachtig houd heeft. Juist, dezelfde motoren als in leer op zowel het meubilair als de deur- de Renaut Twingo, die weer van Nissan panelen en het dashboard. En dat alles afkomstig zijn. Maar ondanks de gemeen- maakt de mogelijkheden van de nieuwe schappelijke basis heeft Smart er alles aan tstekenu are basbox 3rabus gene "zeetal «- et mei dashb mogelijkheu. Smarts haast oneindig.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 11