ft mimi ucacai O Het lanqe wachten waard 8 België Gratis Nissan Wintercheck bij Denissen I G ifililifitttlij ^3 r Hoezo niet te vinden?! 25 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 30 OKTOBER 2014 1URGSE KOERIER Ford Mondeo Tony Vos 1 november: verse tinte pig is dat sss Uitgave van De Tilburgse Koerier Jaargang 25 nr 42 Donderdag 30 oktober 2014 Oplage 112.500 mende zaterdag van 9 tot 15 uur geopend voor de Gratis Wintercheck. ’enting een absolute noodzaak in wintertijd Goede verlicht de donkere v Ook het vu“’ grote spot, i column voorc in België uil derland. I ZUID-OOST AUTOSERVICEBEDRIJF Ringbaan Zuid 301 - T 013 - 4647676 |BbJBSE9 www.zuid-oost.nl tat u naar; «Tilburg -g I r) 38823 Driecilinder Motorisch richt Ford anbiedingen. p 5 vertw\tv& Klankkast Het interieur is zakelijk van inrichting met ook hier een toefje chroom. Alle moderne elektronische voorzieningen zijn er te vinden of kunnen optioneel worden bijbesteld. De materialen zien er goed uit, al ontdekken we hier en daar nog wat harde plastics op plaat sen waar je er hard mee in aanraking kunt komen. Zwart is de basiskleur die naar wens met verschillende soorten bekleding in di- -tinten kan worden afgewisseld. Grap- t het instrumentarium een analoge r toerental en snelheid, maar e wijzers juist digitaal worden weerge geven. Dat geeft wat meer vrijheiden om di- Vertel ons welke jonge of nieuwe auto je wilt rijden, wij vinden ‘m én voor een betere prijs! meerprijs worden uitgerust met adaptieve techniek. De lichtintensiteit en de hoogte van de lichtstraal worden dan automa tisch aan de omstandigheden aangepast. Qua profiel lijkt er weinig verschil tussen de vierdeurs en de hatchback, terwijl alle varianten qua lengte vrijwel identiek zijn. De auto lijkt ontworpen voor het gebruik van grote wielen die de forse wielkasten mooi vullen. Dat wordt oog in oog staand met de hybride versie bevestigd. Die rolt op 16 inch met relatief hoge banden. Door een extra lange voorbereidingstijd heeft Ford de nieuwe Mondeo al kun nen laten rijpen voor de daadwerkelijke marktintroductie. Komende maand is het nieuwe, grote model beschikbaar in de drie bekende carrosserievarianten. Vele generaties Mondeo werden in het Belgische Genk geproduceerd. Maar toen het merk besloot deze fabriek te sluiten, moest wel een nieuwe locatie voor de nieuwe Mondeo worden opgebouwd en dat kostte tijd. Inmiddels loopt het zake lijke model in Spanje van de band. Diesel Het dieselprogramma loopt uiteen van de vertrouwde 1,6 en 2,0 liter CDTi tot en met een biturbo diesel van 210 pk. De 2 liter van 150 pk, die voldoet aan de norm voor 20 procent bijtelling, voldoet naar beho ren, maar blijkt iets minder vlot dan de 1,5 liter benzine. Het onderstel is van grote o met de 1 liter klasse en biedt een perfecte mix tussen pk. Helaas heb- comfort en scherpte. 1- De prijslijst van de Mondeo begint voor benzinerijders op dit moment bij 34.245 euro (1.5 Ecoboost 5-deurs) in afwachting van de 1 liter Ecoboost. Diesels biedt Ford in de nieuwe Mondeo al vanaf 31.195 euro. De meerprijs voor de wagon be draagt 1.500 euro. sizing. Zo start de Mondeo driecilinder goed voor 125 pk. Helaas hc_ ben we deze basisversie nog niet kunnen uitproberen. Deze wordt in de loop van volgend voorjaar pas verwacht. Wel zijn we zeer te spreken over de volledig nieuwe 1,5 liter Ecoboost turbomotor. Deze viercilinder levert een vermogen van 160 pk en is ook niet flauw met zijn koppel van 240 Nm tus sen 1.500 en 4.500 tr/min. De krachtbron verbaast al vanaf het starten. Hij is namelijk bijna niet te horen en lijkt heel in de verte zelfs een vleugje zescilinder in het geluid te automobilist. hebben. De prestaties zijn meer dan uitste en prachtige kend met een acceleratie naar 100 km/u in optie is een 9,2 seconden. Een zestraps automaat heeft sagiers die bij hier nauwelijks invloed op. De topper wordt op de borst- een 203 pk sterke 2 liter Ecoboost stan daard met automaat. Bijzonder is de 2 liter benzine met CVT die als hybride wordt aan geboden. Maar een eerste kennismaking zich vooral op down- geeft het gevoel dat deze 20% auto vrijwel rechtsreeks met een Amerikaanse afstem ming naar Europa is gehaald. Chroomgebruik De Mondeo heeft forse afmetingen en dat zegt weer alles over de beschikbare bin nenruimte. De carrosserie oogt op een sier lijke wijze langgerekt ongeacht of het gaat over de sedan, hatchback of wagon. Met beschaafd chroomgebruik worden accen ten gelegd. Het front draagt de nieuwe fa- miliegrille en de koplampen kunnen tegen “Weet je dat België het enige land is waar ze niet het gras in de weg bermen van de snelwegen maaien, maar de lantaarnpalen?”, hoor ik achter mij in het vliegtuig terug van de Ford Mondeo introductie klinken. Een rij verder zit een Belgische col lega die op uitermate kritische maar ook humorvolle wijze de gang van zaken in eigen land onder de loep neemt. Er blijkt in België geen bud get voor onderhoud aan de grote reeks lantaarnpalen, dus moet ze worden verwijderd voordat ze uit zichzelf omvallen. Dat wordt vol gens uitleg van de zuidelijke collega ,op manshoogte gedaan, gewoon afgeknipt! Daaronder zit namelijk de schakelkast en het ontmantelen van die schakelkast zou weer te veel kosten met zich meebrengen. Wie dus binnenkort de grens over gaat, weet waarom er op diverse plekken restanten van lantaarnpalen staan, wegdek is onderwerp van ot. "Ik heb wel eens in een orgesteld het wegbeheer uit te besteden aan Ne- Hoe krijgen jullie het toch voor elkaar om zo'n mooie wegen te hebben. Maar ja, als reactie kreeg ik vervolgens de hele betonfederatie van België over me heenvertelt hij er achteraan. En zo ging het maar verder. Wij vinden onze bijtelling in gewikkeld, maar in België blijken er afhankelijk van waar je woont vier verschillende belastingstelsels te zijn voor mensen die een auto van J de zaak rijden. Het kan dus altijd NI nog veel gekker... verse informatieschermpjes te plaatsen. Het grote scherm op de middenconsole herbergt de bekende functies. Ford heeft samen met Sony een zeer hoogwaardig audiosysteem ontwikkeld voor de verwende automobilist. Het tovert het interieur om tot een prachtige klankkast. Een andere, nieuwe c;x:- - gordelairbag voor de achterpassagic een aanrijding een te hoge druk op de borst kas moet voorkomen. Een goede conditie van uw auto is in de winterperiode van extra belang. Tijdens de gratis Nissan winterinspectie controleren technici van Garage Denissen uw auto op maar liefst tien vitale punten zodat u veilig de winter in kunt gaan. Denk hierbij aan verlichting, accu, uitlaat, koelsysteem, stuurinrichting en ruitenwissers. Wellicht het belangrijkste veiligheidsas pect zijn de banden. Naast voldoende profieldiepte zijn de bandenspanning en ook de rubberkwaliteit van groot belang, lij temperaturen onder de 8 graden is het veiliger om op winterhanden te rijden. Winterhanden hebben een ander soort profiel waardoor sneeuw, water en mod der beter afgevoerd worden. Daarnaast zijn ze van een andere rubbersamenstel- ling waardoor ze betere grip geven onder winterse omstandigheden. Denissen heeft dan ook voor praktisch alle Nissan model len sets winterhanden op voorraad die nu voor extra scherpe prijzen worden aange boden (Micra 539 euro, Note 655 euro, Qashqai 659 euro. Tijdens de check wordt de klant in de showroom verwend en kan meteen ken nismaken met bijvoorbeeld de nieuwe Nis san Pulsar. De werkplaats van Garage Denissen is ko- eten

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 25