theatersi Theatertips tilblirg i voor de ferfstvakantie! vr24 1 Doet jouw klas mee aan Kènderkwèèk? Hihahuttenbouw 2019 Maak je eigen kinderboek Theater Terra Kikker is jarig J1 FLUKS iURGSE KC W L OBS De Blaak was de trotse winnaar van het afgelopen Kènderkwèèk-liedjesfestival. 'ond plNDA B za.nl HILVERSUM Matenavond bij Scouting Oisterwijk Ulrike Quade Company Oorkaan Krabat, Meester van de Zwarte Molen een fantasierijk beeldverhaal over de vier seizoenen. Dauw, zon, wind, regen, ja zelfs sneeuw: alles komen we tegen bij de hut. Maar dat geeft niks, want we zijn niet van suiker... De Stilte maakt al twintig jaar betoverende, speelse dansvoorstellingen voor jong en oud. De Stilte vr 24 okt 19:00 uur concertzaal vrije zit 10 Een magische muziektheaterbewerking van het wereldberoemde jeugdboek Krabat, Meester van de Zwarte Molen (Otfried Preussler). zo 19 okt 14:00 uur studio 8,50 zo 19 okt 14:15 uur schouwburg 16,50 choreografie: Jack Timmermans Jack Gallagher podiumbeeld: Bert Vogels Trek je oudste spijkerbroek aan, want we gaan hutten bouwen! In deze speelse In het duistere Koselmoeras werken Krabat,en elf andere jongens bij de Meester van de Zwarte Molen. Ze zijn in de ban van zijn toverkracht. Het is heerlijk om in de zomer als een raaf door de hemel te vliegen of als een paard door de korenvelden te draven. Lang duurt dit geluk niet. Als het herfst wordt, ontdekt Krabat een vreselijk geheim. Dit spannende verhaal wordt verteld door Ulrike Quade Company en het Ljubljana Puppet Theatre op de schitterende live-muzlek van Oorkaan. I NA BTW JORDEEL wo 22 K. Pesten, verdedigen, (on)aangepast ft gedrag, wie houdt daar nu van? Toch I gebeurt het, zelfs bij volwassenen. In een krappe bedrijfskantine wachten vier uitzendkrachten. Om de tijcTte doden bedenken ze een vervelend spelletje. Maar het loopt uit de hand: twee van de dames veranderen in jennende pestkoppen. Doelwit is hun Aziatische collega. Ze zijn zó gemeen, dat het eigenlijk ook weer hilarisch wordt. Maar 'De Pinda' doorstaat alles en... wie een kuil graaft voor een ander? wo 22 okt 14:00 uur studio 8,50 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 9 OKTOBER 2014 [fMR Tilburg Wil jij met je klas liedjes zingen in het Tilburgs? Doe dan mee met Kènderkwèèk. zo 19 Elk jaar organiseert de Stichting Til- burgse Taol samen met Factorium Podiumkunsten Kènderkwèèk, een liedjesfestival voor basisscholen. Meer dan 30 verschillende basisscho len hebben meegedaan aan Kènder kwèèk. Tijdens een songfestival met Tilburgse liedjes strijden acht scholen om de wisseltrofee. Elke school zingt twee liedjes. Die liedjes zijn speciaal voor Kènderkwèèk geschreven en gaan over onderwerpen als Willem II, buiten spelen, het Wandelbos en computers. De scholen hebben een kleine twee maanden om de liedjes in naar de boeken van: Max Velthuijs Kikker is vrolijk, want hij is Jarig. Een feestje zonder vriendjes is geen feestje. Maar denken de vriendjes van Kikker er wel aan? Het lijkt wel of ze het zijn vergeten! dansvoorstelling word je getrakteerd op Gelukkig staat Kikker een grote verrassing te wachten. Dit jaar is het 25 jaar geleden dat Kikker zijn eerste avonturen beleefde. En deze verjaardag vieren we groots met de nieuwe familiemusical Kikker is Jarig. Vier je het met ons mee? Parool 'Een pareltje qua sfeer, verhaal, belichting en speltechniek' tip In de foyer is een kikkerspeeltuin, waar je ook Kikker kunt ontmoeten! voorticketseninfowww.theaterstilburg.nl 013 543 22 20 oisterwijk - Ook jeugdtheater Van Niks 4 en Van Alles maakt er een feestje van tij dens de Kinderboekenweek. Op woens dag 15 oktober ben je uitgenodigd voor een paar leuke activiteiten. De boekentoppers die dan centraal staan, hebben allemaal met feest te maken Jamne leest fragmenten voor én speelt enkele fragmenten na. Daarna mag je met mooie materialen aan de slag om op je eigen manier een feestverhaal te I maken. De middag begint om 14.00 uur en is voor kinderen vanaf 5 jaar. Het kost 8 euro per persoon, inclusief drankjes. Je mag verkleed komen als figuur uit een boek! Reserveer even via I 013-509 36 12 of www.vanniksenvanal- I les.nl. Adres: Pastoor van Beugenstraat I 10-12 in Oisterwijk. j I oisterwijk - Op vrijdag 10 oktober organiseert Scouting Oisterwijk voor het eerst een Maten- avond, voor jongens van 11 t/m 15 jaar, ofte- wel de Verkenners. De Verkenners laten die avond verschillende scoutingactiviteiten zien: dat gaat van pionieren (knopen) tot Pimp my Ride, van zelf koken tot een stoer bosspel. Wat er 10 oktober precies gaat gebeuren, blijft nog een geheim. De Verkenners nemen zelf ook een maatje mee naar scouting. Natuurlijk mag je zelf ook iemand meebrengen. Het be- gint om 18.45 uur op het adres Sportlaan 3b (De Burght 2.0) in Oisterwijk. Voor vragen kun ie mailen naar verkenners@scoutingoister- P wijk.nl. Of kijk op www.scoutingoisterwijk.nl. te studeren. Daarbij krijgen ze onder steuning van muziekdocenten van Factorium. Ook wordt er op school of op locatie een erfgoedles verzorgt die ingaat op de inhoud van de liedjes die de school zingt en op de taal en ge schiedenis van Tilburg. De grote finale is het songfestival op 15 april 2015 in de grootste zaal van Euroscoop. Afge lopen schooljaar won OBS De Blaak. De organisatie is op zoek naar scholen die dit schooljaar willen meedoen aan Kènderkwèèk. Meer informatie kun je lezen op www.kenderkweek.nl. Daar kan je leerkracht ook het inschrijffor mulier invullen als jouw klas mee wil doen aan Kènderkwèèk. Wacht niette lang met inschrijven, want er kunnen maar acht scholen meedoen. ?rs

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 9