UID «r ■I oestuur Tilburgse in talentenjacht'Beat it!' Moving Futures met werk van nieuwe generatie dansmakers kOO ging! entrale.nl a lezersactie Najaarsconcert Gemengd Koor Resurrexit panyj philharmonie zuidnederland zet Brahms op zijn plek Frank Zappa Finghin Collins foto: colm hogan Filmconcert Moniek de Bie Bradley's Circus Dirigent Wil van Leijsen. >rogr de I Dans en ]ra- Expositie Kunstkring MAIL EN WIN M Muziekmiddag in Hazennest as, Montfort, rke Donders. 1 worden. it naar nieuwe igesloten bij orwaarden die ve parochie, de uitvoe- voormalige) ling zal het iging vanuit voormalige ;htigheid qua belangrijk aze functie ammens. Het imbitie op de ie ispit.nl laarna zo I de verkregen IS In de voorstelling L.O.V.E. experimenteert Cecilia Moisio met het gesproken woord. FOTO: JAMAIN BRIGITHA-ASSOCIATIVES Jasmin drang Circus of the talenten maar, Ge- I, Mezz en W2 Poppodium. Aanvang om 20.30 uur. plantcompany.nl vijks Orkest 11 oktober Tilburg Johannes Brahms had het er maar wat moeilijk mee, de erfenis van Mozart en vooral Beethoven. speciale aandacht /oord en dans, o.a. r nieuwe j L.O.V.E. isio naar xoken woord. gevoel iraadin nr>g in ief- 1 zondag welkom se Kunst naar de Het adres is Nij- choreografe Marie Goeminne heeft als thema het vermogen om onvoor waardelijk lief te hebben. op WWW. Ttabile-til- .BURGSE K0ERI8 i in de buurt Vrijdag 17 oktober. Dans en Dans Dansmaand Dansliefhebbers in alle soorten en maten verenigen zich deze avond. Katja Heitmann tovert twee-dimen- sionale beelden in een drie-dimen- sionaiiteit. Fernando Belfiore trekt vanuit een rituele desoriëntatie onze in de Til- lein 5) de lag plaats, eerdere ar- Zappa. Tanken Tilburg Moving Futures is een nieuw reizend festival, dat van woensdag 15 tot en met vrijdag 17 oktober Tilburg Dansstad aandoet met dans van choreografen, die op het punt van doorbreken staan. symfonie van Brahms tot leven komen. De philharmonie zuidne derland combineert deze symfonie van Brahms met Mozarts Negende Pianoconcert (ook wel bekend als Tilburg - Op zondagmiddag 12 okto ber is er in seniorensoos't Hazennest aan het Kreverplein 27 in Tilburg een muziek- en dansmiddag met mede werking van het koor Ratjetoe. De middag duurt van 13.30-17.30 uur. Ratjetoe presenteert vrolijke liedjes en meezingers. Aansluitend is wordt dansmuziek gedraaid door Memory Lane. De toegang is gratis. sociale zekerheden in twijfel. J Ellis bevraagt de menselijke naar fysiek geweld: kunnen we ons beheersen? De vooropleiding van de Fontys Dansacademie presenteert zich. Bijzonder is ook de officiële pre mière van een verzameling One-Mi- nute-Dance-films in samenwerking met Moving Futures gemaakt. En als klap op de vuurpijl een fantastisch dansfeest. De voorstellingen vinden plaats van af 20.00 uur in De NWE Vorst aan de Willem ll-straat 49. Moving Futures is onderdeel van Oktober Dansmaand, een maand vol dans georganiseerd door Tilburg Dansstad. Kijk voor het totale programma op www.tilburg- dansstad.nl. Meer informatie: www. denwevorst.nl Woensdag 15 oktober, Wetenschap Dansmaand De nieuwe generatie dansmakers is zich zeer bewust van context en publiek. En nieuwsgierig naar het effect dat kijken naar dans heeft op de menselijke geest. B+, de onder- zoeksvoorstelling van Random Col lision gaat hierover. Connor Schu machers, opgegroeid in een streng religieuze en preutse Amerikaanse omgeving neemt ons in Boy oh Boy mee in zijn fascinatie voor taboes en wat nu eigenlijk normaal is. Chore ograaf Arno Schuitemaker laat zich inspireren door theorieën over spie- gelneuronen. En Wie je ook bent van Tilburg De Tilburgse Moniek de Bie is op zaterdag 18 oktober te zien in detv-talentenjacht'Beat itl'van SBS6. De Tilburgse zingt al een paar jaar 'just for fun', zoals ze het zelf zegt. In het dagelijks leven is ze taxichauf feur. Moniek vindt het geweldig om met prachtige liedjes haar publiek te raken. 'Beat it' is een hilarische zang- competitie waarin Jan Smit en Gerard Joling in iedere aflevering opnieuw de strijd met elkaar aangaan. Beiden hebben als doel de beste stem te vin den. is het jurylid niet te spreken over de zangkwaliteit van een kandidaat? Dan verlaat deze de studio op spec taculaire en onvergetelijke wijze., Tilburg - Het Tilburgse Bradley's Cir cus keert zaterdag 11 oktober terug naar 013. De band achter zangeres Mattanja Joy Bradley heeft de afge lopen jaren de wereld rondgereisd met hun unieke interpretatie van Amerikaanse blues en roots muziek. Voor het studioalbum genaamd 'Kic kin' But Not High' reisde Bradley's Circus opnieuw af naar Amerika. De Amerikaanse roots invloeden hoor je terug inhet materiaal dat wordt versterkt door de rauwe vocalen van Mattanja. Dit optreden van Bradley's maakt deel uit van Proud South, het gezamenlijke programma van 013, Effer bouw-T, Groene Engel, Poppodium. Aanvang o Tilburg Gemengd Koor Resurrexit presenteert op zondagmiddag 12 oktober een najaarsconcert dat in betteken staat van "De eenzaamheid te Baas". Resurrexit en de Tilburgse zangvereniging Cantabile zullen die middag o.l.v. dirigent Wil van Leij sen een verrassend programma ten gehore brengen. Cia de Backer be geleidt Resurrexit aan de piano, Mu- nira Jakunina zal Cantabile muzikaal begeleiden. Het concert vindt plaats bij Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2 in ïïburg. Aanvang om 14.00 uur. De entree bedraagt 4,00, incl.'ëen gr ös kopje koffie, thee of frisdrank. Kaartverkoop elke dinsdag vanaf 16.00-17.00 uur in De Baselaer, Hoefstraat 175 in Tilburg en vóór ianvang van het concert (zaal open '3.30 uur). Verder telefonisch via de 'oorzitter van Resurrexit (Jan Kapi- ein), tel. 013 4550529 of via het se- retariaat van Cantabile (Ria Vennix), el. 013-4555758 of voorzitter Rietje tonders, 013-4551820. (ijk voor meer informatie c I esurrexit.nl en www.cant turg.nl. oisterwijk - Het Oisterwij presenteert op zaterdag 1 een filmconcert in cultureel centrum Tiliander in Oisterwijk. Op een pro jectiescherm van ruim 9 meter breed worden beelden getoond van films als Superman,The Incredibles en nog veel meer. De bijbehorende muziek wordt gespeeld door Het Oisterwijks Orkest. De toegangskaartjes kosten slechts €5 en zijn verkrijgbaar aan de speciale bioscoopkassa. Aanvang om 19.30 uur. De opbrengst van het filmconcert komt mede ten goede aan 'Goed Wonen', een bijzonder woonproject in Oisterwijk voor jongvolwassenen met een (lichte) verstandelijke en/of lichamelijke beperking. 'Jeunehomme'), gespeeld door de gelauwerde Ier Finghin Collins. Deze 'Jeunehomme' wordt ook wel gezien als een sleutelwerk tot Mozarts volwassen repertoire. Zo biedt dit concert een mooi klank beeld van de fundamenten waar Brahms op rust. Kaartverkoop: tel. 013-5432220, e-mail ticketservice® theaterstilburg.nl of www.theater- stilburg.nl. Er is een gratis concert inleiding om 19.30 uur. Dansmakers die zich durven uit te spreken over hedendaagse kwesties, die raakvlakken zoeken in menselijk gedrag, filosofie en wetenschap en het publiek uitdagen met hun voor stellingen, installaties, danswande- lingen, -diners en -feestjes. Het pro gramma van Moving Futures ziet er als volgt uit: Donderdag 16 oktober. Dans en Woord Dansmaand Op deze avond voor de relatie woord en dans in het dichterscafé. In haar avondvullende voorstelling experimenteert Cecilia Mois hartelust met het gesproken Het grenzeloze, euforische ge van geluk en liefde is de rode dra deze voorstelling. Geloven we nog pure liefde of verwarren wij ons lie desgedrag met wat wij zien en horen om ons heen? Als appetizer werk van de jonge Tilburgse choreografe Katja Heitmann. Schrijver Jasper Mikkers en componist Aart Strootman geven met D/A/N/S een preview van een van de delen van hun stadsopera, met de vraag: welke choreograaf wil hiermee aan de slag? Uiteindelijk heeft hij zich meer dan kranig geweerd en kan hij fier naast deze grootheden staan. Dat is wat de philharmonie zuidnederland laat horen op donderdag 16 okto ber in Concertzaal Tilburg. Aanvang om 20.30 uur. Onder leiding van de Engelse dirigent Mark Wiggles- worth laat het orkest na het Derde I pianoconcert van Mozart de Eerste symfonie van Brahms tot leven ko lt men. Pianosolist is Finghin Collins. Beethovens tiende I Het verhaal is alom bekend. Jo hannes Brahms deed er maar liefst vijftien jaar over om uit de symfo- nische schaduw van Beethoven te stappen. Toen hij op 43-jarige leef tijd zijn Eerste symfonie voltooide, I schreef Hanslick enthousiast dat I verder'niemand het werk van Beet- hoven zö dicht benaderde'. Prompt Tilburg - Op zondag 12 oktober vindt in de Hall of Fame burgse Spoorzone (NS-PIê tweede Tilburgse Zappadag 1 Vanaf 14.00 uur spelen mee.M. tiesten de muziek van Frank 2 Onder hen MagNiFZnt, Lokohé jazzdrummer Onno Witte met een speciaal Zappa-project. De eerste Zappa-klanken klinken rond 14.00 uur. Het laatste optreden duurt tot j ongeveer 21.00 uur. Voorafgaand aan en tussen de op- tredens door draait dj, Zappa-ken- ner en Tilburgs nachtburgemeester Gert Brunink Zappa-vinyl. In de foyer vindt een doorlopende schilder- performance door Renate Engelen plaats. De entree bedraagt 10 euro, maar voor bezoekers jonger dan 16 jaar is de toegang gratis. werd Brahms' Eerste Symfonie in de volksmond 'Beethovens Tiende'. Onder leiding van de energieke, Engelse dirigent Mark Wiggles- worth laat het orkest de Eerste Tilburg Op zaterdag 11 en 12 oktober bent u van harte in het atelier van de Tilburgsf kring om te komen kijken r jaarlijkse tentoonstelling, F van de Tilburgse Kunstkring verstraal 171a in Tilburg. De ingang van het atelier is om de hoek in de Joannes van Oisterwijkstraat. De philharmonie zuidnederland verloot 5x2 gratis concertkaarten voor De erfenis van Beethoven op donderdag 16 oktober in Concert zaal Tilburg. U hoeft enkel vóór zondag 12 oktober een e-mail te sturen naar win@philharmonie- zuidnederland.nl. Zet in het onder werp 'Erfenis in Tilburg' en vergeet niet uw naam, adres, woonplaats en telefoonnummer te vermelden. Alle inzenders ontvangen automa tisch een bericht.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 7