Alles voor het allerbeste. KPN Glasvezel ff *1 kpn nsü n a Voel je vrij Gemeenten ieuws I UR E kpn.com/glasvezel Omgeving winkelcentrum Paletplein krijgt opknapbeurt Tilburgs alternatief voor 'beschut werk' 1 IDE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 2 OKTOBER 2014 ALGEMEEN 5 BURGSE KOER Vermoedelijk profiteren ook de overige winkels van de opknapbeurt. en* G Symposium over Eerste Wereldoorlog Kinderen willen glasvezel, want dan heb je Interactieve TV en internet op z'n best. Neem Begin Gemist. Daarmee ga je direct terug naar het begin van je favoriete tv-programma, ook als je de tv net aanzet of naar een andere zender keek. Terwijl moeder die spelshow kijkt, kan vader tegelijkertijd muziek downloaden op z’n tablet en kunnen de kinderen gamen op de computer. Want met een eigen aansluiting op het glasvezelnetwerk heeft iedereen de j vrijheid te doen wat hij wil. Meer weten? Ga naar kpn.com/glasvezel Impulswijk Het Paletplein is onderdeel van de Wethouder Erik de Ridder: "We staan voor een lastige opgave. 10- jrg rp-bestemmi van 29 Alternatief Samen met partners in de stad wor den plekken gecreëerd, waar mensen vang van het sitie over de an. Aanmel- laatschappelijke functies ide Umberstraat komen 40 huurap- artementen die met name geschikt ijn voor 55-plussers. De woningen I kunnen instromen, n die nu al onder die wet of via de Diamantgroep niets. Tilburg Met de Participatiewet komt er één regeling om mensen aan het werk te helpen. Tilburg komt met een eigen alternatief voor het zogeheten 'beschut werk'. kunnen werken of een betekenisvol le dagbesteding kunnen krijgen. Om er zeker van te zijn dat deze mensen goed terechtkomen, werkt het colle ge onder de noemer'zachte landing' aanvullende maatregelen uit voor mensen, die veel hulp nodig heb ben bij het zoeken naar werk. Dat doet het college op verzoek van een meerderheid in de gemeenteraad. Op 22 september werd daarvoor een amendement aangenomen. Er komt onder meer een extra casemanager die zich specifiek op deze groep gaat richten. Die moet er voor zorgen dat deze mensen zicht houden op werk. Wethouder Erik de Ridder: "We staan voor een lastige opgave. De bud getten zijn enorm afgenomen. Toch blijft het uitgangspunt dat we men sen perspectief op werk of anders een zinvolle dagbesteding willen bieden." krijgen een levensloop-bestendige indeling. De begane grond is be stemd voor maatschappelijke func ties. Zoals het er nu naar uit ziet, be gint de bouw in de eerste helft van 2015. Dit is onder meer afhankelijk van de verkoop van het complex aan een investeerder, zoals een woning corporatie of een particuliere inves teerder. Als de dierenwinkel klaar is, begint de projectontwikkelaar met de herinrichting van de omgeving en de aangrenzende straten. Dan wordt ook de voetgangersroute naar het wijkcentrum verbeterd. De nieuwe Participatiewet geldt van af 1 januari 2015. Taken die eerst on er de verantwoordelijkheid van het ijk vielen, komen in de Participatie wet bij de gemeenten te liggen. Op dit moment zijn er drie regelingen om mensen aan het werk te helpen: de Wet werk en bijstand (Wwb), de Wet sociale werkvoorziening (Wsw) en de Wajong. Het Rijk heeft besloten dat er vanaf 2015 geen nieuwe men sen meer in de Wet sociale werkvoor ziening (Wsw) Voor mensen dk vallen en bij o. werken, verandert er i ilburg De omgeving van winkel- entrum Paletplein krijgt vanaf de «rste helft van 2015 een opknap- oeurt. Aan beide kanten van het centrum komen supermarkten. Waarschijnlijk trekken die ook meer mensen naar de tussenlig gende winkels. De aangrenzende straten worden opnieuw ingericht, ■r komen appartementen di schikt zijn voor 55-plussers. Tilburg - In de bibliotheek aan het Koningsplein vindt op donderdag 9 oktober in het kader van de manifes tatie Grenzeloos Tilburg 1914-1918 een symposium plaats over de ge volgen van de Eerste Wereldoorlog voor Tilburg. Nol Kleijngeld belicht de herkomst en situatie van de duizenden gemc biliseerde militairen die in Tilbur_ ingekwartierd waren. Naast al deze militairen verbleven zeker 10.000 vluchtelingen in Tilburg. Astrid de Beer verhaalt onder andere over spe cifieke bevolkingsgroepen onder die 'ontheemden'. Cor Vanistendael van Erfgoéd Noorderkempen (Vlaande ren) zet de verschillen in oorlogs realiteit in België in de kijker. Ingrid Luycks behandelt De Stijl, een bete kenisvolle beweging uit de kunstge schiedenis. Het symposium sluit af met een bijzonder verhaal van Hub van Erve. In oktober 1914 vluchtte het Belgisch gezin Van den Broek naar Tilburg en vond onderdak bij het echtpaar Van Erve, de grootou ders van Hub. 100 jaar later is er nog altijd een vriendschapsband tussen beide families. Voor aanvar symposium is de expositi 'Groote Oorlog'te bekijker den kan, onder vermelding van het aantal personen, via grenzeloostil- burg@bibliotheekmb.nl. Meer infor matie: www.grenzeloostilburg.nl. (et ontwerp-bestemmingsplan ligt er inzage van 29 september tot en net 10 november. Tijdens deze pe- iode kunnen belanghebbenden üenswijzen (reacties) indienen. De jemeente heeft vorig jaar een nota rastgesteld waarin staat dat de kiurt-winkelcentra behouden moe ien blijven. Sommige buurtwinkel centra staan onder druk. Volgens de bemeente is het daarom belangrijk dat alle betrokkenen de schouders eetten onder het aanpassen en op knappen. Het Paletplein vervult een belangrijke functie voor de wijk. Je supermarkt die nu op het Pa- letplein zit, verhuist waarschijnlijk medio 2015 naar het pand van de bouwmarkt aan de noordoostkant ran het plein. Ook een dierenspeci aalzaak krijgt hier een plek. De twee- Esupermarkt komt naar verwach- ing aan de zuidzijde. Vermoedelijk irofiteren de overige winkels van teze ontwikkelingen. Kruiden- en K genoemde impt dacht krijgt. De Uit Om Cic icciuai Ook Groenewoi vindersbuc- seind - Hoef Het college vijf gebitwc gelen v?'*'- Beschut werk Het Rijk geeft via de Participatiewet gemeenten wel de mogelijkheid om een aparte regeling in te stellen, een regeling voor het zogeheten 'be schut werk'. Deze regeling is bedoeld voor mensen met een beperking die veel hulp nodig hebben bij het zoe ken naar werk. Tilburg wil beschut werk niet gaan gebruiken. Onder meer omdat maar een klein deel van de mensen via deze regeling gehol pen kan worden en omdat het voor rechtsongelijkheid zorgt. In plaats daarvan komt de gemeente met een Tilburgs alternatief. Achtergrond De Participatiewet maakt deel uit van het grote decentralisatieproces van het Rijk. Op vier gebieden wor den taken en verantwoordelijkhe den overgedragen aan lokale over heden. Voor AWBZ/WMO, Jeugdzorg en de Participatiewet is de gemeente eerstverantwoordelijk. Voor Passend Onderwijs het onderwijsveld zelf. Kleurenbuurt, een zo- npulswijk die extra aan krijgt. De gemeente trekt geld i de leefbaarheid te verbeteren, cnewoud, Trouwlaan - Uit- jurt, Stokhasselt en Groe- oefstraat zijn impulswijken. Ilege heeft voor elk van deze lieden een plan met maatre gelen vastgesteld. De aanpak in de impulswijken is vier jaar geleden begonnen met drie doelstellingen. Jongeren doen het goed op school en halen een diploma (onderwijs). Elk huishouden heeft een kostwin ner (werk en inkomen). Bewoners leven boven de armoedegrens (inkomen).

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 5