UI I 9 O philharmonie zuidnederland wekt muziekgeschiedenis tot leven tilburg Soms kunnen een paar Mail en win Start concertseizoen De Link Cultureel Café start zondag nieuw seizoen f DansDropping 'kick-off' Oktober Dansmaand IRGSE KOERIER Tussen ik en ik DeTilburgse Koerier De Belgische violist Yossif Ivanov, foto: eric larrayadieu Esther Porcelijn Menkwartet Cabaretshow voor het goede doel V Nienke Lohuis adres, woor ontvangen iristen Izhar Elias ise Muziekprijs) er Graf, Brahms 7 ven Viool orkest. zuidnec "ossif ;n ik en ik. i hier en er- .digt Niets- Niemand. Nog minder dan een ik en een vrouw die iets schijnt te betekenen. i hoe Ook >p het violist Yossif Ivanov. Na de vioolconcerten van t deze 28-jarige zo'n klassieker Belg die in 2005 initieve impuls Culturee zijn one oorlog, h Fictiefabr lezersactiei Klaar om een ik te zijn zal ik nooit zijn. Want ik ben een streep, één tussen nul en nul. Daar zwijg ik. Sjj. nog ingeboet, bazingwek hij simpelv noemt taling grosso. Een de philharmc Ik herken mij in de mensen die niets herkennen Ik balanceer tusser Een puntje tussen h gens waar het eindig. Acht ja, wat ben ik. Niets meer dan wat genen die zichzelf bij elkaar houden Wat DNA dat om zichzelf helixt Ik ben niemand en altijd toch diegene die in de kroeg een persoon loopt te zijn. 'Beeld uit de travestieshow The Changing lad/es. en de gitaristen Izhar Elias (winnaar Nederlandse Muziekprijs) en Florian Magnus Maier zorgen voor een avon tuurlijke opening van het seizoen. Ze laten het traditionele strijkkwartet en de gitaar van een geheel andere kant horen: poëtisch, virtuoos, kleur rijk, ruig. alle geledingen kan laten horen goed de individuele musici zijn, i deze musici verheugen zich op weerzien met violist Yossif Ivanov onder andere Sibelius en Bruch keert deze violist terug met nog 2 uit het repertoire. De Be zijn carrière een defir Tilburg - Op 1 oktober barst Ok tober Dansmaand, het jaarlijks te rugkerend evenement van Tilburg Dansstad, weer los. Dat betekent een volle maand dans op verschil lende plaatsen en podia in de stad. Als kick-off voor de Dansmaand vindt op zondagmiddag 28 sep tember de DansDropping plaats, een gratis evenement in de Til- burgse binnenstad. Van urban tot modern. Van professionele dansers Tilburg Op dinsdag gaat bij De Link in Het nakel 1 in Tilburg, het zoen van start met het Doelen kwartet en de gitaristen Izhar Elias en Florian Magnus Maier. Aanvang om 20.30 uur. Het gerenommeerde Doelenkwartet Tilburg - Op zaterdag 22 november is de internationale cabaretshow The Changing Ladies te zien in De Druiventros. De opbrengst van de show komt ten goede aan de Stich ting Tunesië Communicatie, die zich al 28 jaar inzet voor invaliden en armen in Tunesië. Met het geld worden een lift en een zwembad gebouwd in een vakantieverblijf voor mensen met een handicap. Kaarten zijn voor 20 euro per stuk verkrijgbaar bij Els Bruëns, Koe straat 126 in Tilburg, tel. 06-18-19 81 93. Kijk ook op www.tunesie- communicatie.nl. Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms en Bela Bartók vormen een indrukwekkend supertrio dat ge schiedenis heeft geschreven. Beet hovens magistrale vioolconcert zette de standaard voor het Tom sche soloconcert. Brahms'Tragi Ouverture is een blauwdruk zijn symfonische oeuvre waarmee hij duidelijk maakte dat de klassieke waarden ook in de negentiende eeuw nog niets aan kracht hebben ingeboet. En Bartóks immer ver- gwekkende bouwwerk dat mpelweg Concert voor orkest ide is weer een moderne ver- van het barokke concerto prachtig werk waarin tonie zuidnederland in Ik balanceer tussen ik en ik Ik de verschrikkelijke Ik de sociale Ik de allemansvriend Ik de egocentrische kutlul in de Spc dans, de colur en de cultuur toegang is gre Omdat vaste 1 Porcelijn van Trien over. Ingrid mige galerie diger van vertellen in Tilburg Eerste Wereldoorlog, i van Jace van de Ven I 'oorlog'. Re Jasper Mik het nu als veeil tilburg Soms kunnen een paar werken op het programma in een notendop het verhaal ver tellen van een compleet stuk muziekgeschiedenis. Dat is wat de philharmonie zuidne derland doet op zondag 5 oktober in Concertzaal Tilburg. Onder lei ding van Hans Graf speelt het orkest drie belangwekkende meesterwer ken van drie grote B's: Beethoven, Brahms en Bartók. De zeer geliefde Belgische violist Yossif Ivanov neemt de solopartij in Beethovens Viool concert voor zijn rekening, dat om sloten wordt door Brahms'Tragische Ouverture en Bartóks Concert voor orkest. Het programma begint om 20.30 uur. gaf met zijn tweede prijs bij de Ko ningin Elisabethwedstrijd zal zich ongetwijfeld weer van zijn stralend eigenzinnige kant laten horen. philharmonie zuidnederland, Hans Graf, dirigent, Yossif Ivanov, viool: Tragische Ouverture, Beetho- ilconcert, Bartók Concert voor tilburg - In theater De NWE Vorst start zondag 28 september van 12.00 tot 14.00 uur het nieuwe seizoen van ael Café Tilburg. Onderwerpen ider meer de Eerste Wereld- het veelbesproken boek De aoriek van Diederik Stapel en Anton Dautzenberg en de perikelen joorzone. Verder muziek en jmn van Jace van de Ven jrtips van-Jan Zobel. De ratis. »«ste presentatrice Esther i verhinderd is, nemen Nol en Jasper Mikkers haar taak i Luycks van de gelijkna- ie en een vertegenwoor- van het Stadsmuseum komen lon over diverse projecten die >urg opgezet worden rond de Wereldoorlog. Ook de column heeft als thema Redactielid en stadsdichter ikkers gaat uitgebreid in op ïlbesproken boek De Ik vrees voor mijzelf Als ik dezelfde kenmerken er ken als zij die alles kent Als ik diegene ben die alles kent Als ik diegene ben Ik weet niet hoe ik mij moet verhouden tot Tot hetgeen mij binnenhoudt Tot hetgeen mij een mens maakt Tot hetgeen mij een vriend maakt Ik herken mij in alles en in niets, alleen Ik herken mij in niets Tilburg en won dit jaar twee belang rijke prijzen: de Jacques de Leeuw Prijs en de Fontys Entreeprijs. Zoals gebruikelijk wordt het Cultureel Café afgesloten met de rubriek Zobels Zu- gabe. Daarin besteedt directeur Jan Zobel van De NWE Vorst aandacht aan oktober dansmaand en natuur lijk wordt er ook gedanst. Fictiefabriek van de 'gevallen' profes sor Diederik Stapel en Anton Dau tzenberg. Tijdens het Cultureel Café ook aandacht voor de onenigheid tussen de gebruikers en beheerders van de gebouwen in de spoorzone. De muziek wordt zondag verzorgd door zangeres Nienke Lohuis. Zij is af gestudeerd aan de Rockacademie in De philharmonie zuidnederland verloot in samenwerking met de Til- burgse Koerier 5x2 gratis concertkaarten voor Drie grote B's en een briljante Belg op zondag 5 oktober. U hoeft enkel uiterlijk donderdag 2 oktober een e-mail te sturen naar win@philharmoniezuidneder- land.nl. Zet in het vak onderwerp 'Start concertseizoen' vergeet niet uw naam, adres, woonplaats en telefoonnummer te vermelden. Alle inzenders ontvangen automatisch een bericht. en dansmakers tot een amateurkar- vaan. Met dans in de etalages, por tieken, straten en fonteinen. In het uitgebreide programma van Oktober Dansmaand valt voor elke dansliefhebber wat te beleven. Van Scapino Ballet Rotterdam tot ISH. Van kindervoorstellingen tot moderne dans. Kijk voor het vol ledige programma van Oktober Dansmaand op www.tilburgdans- stad.nl. 30 september Cenakel, Ce- nieuwe sel een concert van »s en Bela Bartók vor «wekkend supertrio it ges -trale 3rd voor het romanti- jische voor

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 7