Lï J )trle Welkom in de woonkamer van ontwikkelaar Van de Ven \IVM [BEURS jfip 11 Registratie en meer informatie op: www.tilburgwoont.nl Op www.vandevenbv.nl vindt u meer informatie over deze projecten. Udenhout neer eten burg sfeervolle Woonsalon! De laatste verhuisdoos uitpakken en leeg opbergen in uw zelfgebouwde woning. Met dat eindplaatje in het achterhoofd beginnen veel zelfbouwers enthousiast aan hun plan om hun droomhuis te (laten) bouwen. Vraag een willekeurige ini tiatiefnemer en de beste tip blijkt; zorg voorgoede begeleiding. Maar waarmee kan die je helpen? Van de Ven Bouw en Ontwikkeling start op de Woonsalon met de ver koop van de eerste 15 grondgebon den gezinswoningen van project De I Lourdeskade (Aan het Lourdesplein bij de Piushaven). De plannen voor de overige woningen en apparte menten op deze locatie zijn op de beurs voor het eerst te zien. Ook presenteert Van de Ven de wonin gen van project PuijAcker (inmid dels in verkoop). Dit project op het terrein van voormalig textielfabriek Havep (tegenover het Willem II sta dion) bestaat uit rij- en hoekwonin gen (vanaf 162.500). Verder in de stand: de laatste woning uit het plan 'Wonen aan de Oude Goirleseweg', een bouwkavel in Berkel-Enschot en plan 't Jonkersdomein' in Helvoirt. Bezoek dus de stand van Van de Ven Bouw en Ontwikkeling en bekijk ook de plannen voor de Magazijnstraat en de Vormenfabriek. van pas. Energieneutraal bouwen kan een overweging zijn. Tot en met de op levering van het‘droomhuis’ bewaken wij de creativiteit, het beschikbare bud get, de vergunningen en de tijdsplan ning tijdens de realisatie. Voor dat soort zaken is ondersteuning heel zinvol". Ontzorgen Gedeelde zorg is halve zorg. Het onder steunen van zelfbouwers gebeurt vaak door architecten. Er zijn ook andere bureaus gespecialiseerd in begeleiding. Buro Plot adviseur Carry Rosenblatt Lim- pens: "Vooral bij groepen of verenigin gen van particulieren die gezamenlijk opdracht geven, is er iemand nodig als aanspreekpunt. Bureaus zoals het onze verzorgen de projectleiding, communi catie met de leden, opdrachtnemers en gemeente, dienen als dagelijkse vraag baak en troubleshooter voor de leden". Carry: "Wat we doen is heel divers. Soms begint het met in kaart brengen van wat er nodig is, het zoeken van een locatie of deelnemers, het vinden en Zelf een huis (laten) bouwen is een hele onderneming. Samen sta je sterker en daar om is samen met anderen (dus collectief) bouwen (CPO) vaak een goede zet. In de Mahlerstraat zoekt Joost Horvers (zelf stedenbouwkundig medewerker) voor deze lo catie nog deelnemers die een betaalbare starterswoning of levensloopbestendige woning willen (laten) bouwen (www.mahlerstraat.nl). Joost vertelt over de voordelen van zelf bouwen. Joost: "Als je hele specifieke ei sen hebt en meer keuzevrijheid wilt, kan zelf bouwen zeker interessant zijn. Daar naast kan het een behoorlijk financieel voordeel opleveren, mits de deelnemers hun bouwplannen goed op elkaar afstemmen. Je deelt adviseurskosten en bouwmate rialen kunnen voordeliger worden ingekocht. Maar het allerbelangrijkste pluspunt vind ik het sociale aspect. Al ruim voordat de eerste steen wordt gelegd, leer je je toekomstige buren goed kennen". Zelf bouwen vereist wel specifieke eigenschappen. Volgens Joost: “Het vereist ge duld, flexibiliteit en doorzettingsvermogen. Je bent minimaal twee jaar bezig en gedurende het proces lopen zaken ongetwijfeld soms anders dan gehoopt. Je krijgt met veel verschillende partijen te maken (architect, gemeente, aannemer, nutsbe drijven) en dat moet goed op elkaar worden afgestemd. Maar persoonlijk vind ik het nog steeds een aanrader om samen te bouwen". aansturen van een architect of aanne mer. Voor zaken als het op een rij zetten en visualiseren van bouwmogelijk heden, het aanvragen van de omge- vingsvergunning, het overleg met de gemeente over planologische aspecten of het gesprek met de bank biedt een professioneel bureau veel meerwaarde. Belangrijk is dat mensen er niet van wakker liggen." HUIZEN STEENx John Trommelen, partner bij CIER Ar chitecten, ondersteunt met zijn bureau veel zelfbouwers. "Mensen zijn heel en thousiast, maar missen de ervaring. Zelf bouwen is een heel proces. Bijvoorbeeld bij het opstellen van de woonwensen komt de ervaring van een architect goed 1 DE WOONSALON; DÉ BEURS OVER BOUWEN EN WONEN - BIJLAGE TILBURGSE KOERIER - DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2014 M&l Van de Ven JH Bouw en Ontwikkeling V Tilburg

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 23