If 3 "Zoveel mogelijk mensen aan het werk helpen Gemeenten ieuws HOGE KORTINGEN In herfst grootschalige spoorwerkzaamheden Tilburg Loon op Zand beslist over nieuwe zorgregelingen 40ERBOUWINGS- uVtVeWRoop Kermis in Diessen PROFITEER NU! ALGEMEEN 5 van ?holp HILVARENBEEK I EP: John van de Rijt •1111111', - - ;rs die nu in .ening werken handicap, de Goirkestraat 48 - 5046 GL Tilburg Telefoon: (013) 580 11 35 X LOON OP ZAND 3? EP: die doet het JRGSE KOERIB DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 4 SEPTEMBER 2014 Tilburg Station Tilburg CS gaat uitbreiden. Door het groeiend aantal reizigers en de ontwikke ling van de Spoorzone door de ge meente Tilburg, wordt het station verbouwd. Achtergrond De Participatiewet maakt deel uit van het grote decentralisatieproces van het Rijk. Op vier gebieden wor den taken en verantwoordelijkhe den overgedragen aan lokafe over heden. Voor AWBZ/WMO, Jeugdzorg en de Participatiewet is de gemeente eerstverantwoordelijk. Voor Passend Onderwijs het onderwijsveld zelf. Het in dit bericht genoemde col- legebesluit is een ontwerpbesluit. Het wordt voorgelegd aan de raads commissie Sociale Stijging op 8 september. LOON OP ZAND Vanaf 2015 krijgt de gemeente nieuwe taken op het gebied van de zorg. De gemeente Loon op Zand moet deze taken uitvoeren met veel minder geld. woordelijkheid van inwoners. En houdt de gemeente rekening met de meest kwetsbare inwoners. Daarmee wordt de hulp bij het huishouden een algemene voor ziening waar iedereen zelf gebruik van kan maken. De gemeente blijft wel zorgen dat er aanbieders zijn waar mensen terecht kunnen voor schoonmaakhulp. Het gaat hierbij alleen om de eenvoudige schoon- maakwerkzaamheden. De hulp bij het huishouden (zoals de bege leiding bij de organisatie en het aanleren van het huishouden en activiteiten voor de verzorging van kinderen onder de 12 jaar) blijven wel gewoon bestaan zoals nu. Dat wil zeggen dat het Servicepunt een indicatie afgeeft. niging zo goed mogelijk op te van gen, stelt het college het volgende voor: - mensen die niet zelf hun huis kun nen schoonmaken (door beperkin gen) en niet de financiële middelen hebben om zelf een schoonmaak hulp te betalen, blijven in aanmer king komen voor ondersteuning door de gemeente. - Mensen die wel de financiële mid delen hebben om schoonmaakhulp te betalen, gaan dat in de toekomst zelf doen. Op die manier wordt uitgegaan van, .de eigen kracht en verant- TILBURG De uitvoering Participa- tiewet Tilburg is vastgesteld. Met de Participatiewet komt er één regeling om mensen aan het werk W J te helpen. zijn daar drie regelingen voor: Wet werk en bijstand (Wwb), de ■■wet sociale werkvoorziening (Wsw) en de Wajong. De Participatiewet treedt 1 januari 2015 in werking. Ta ken die eerst onder verantwoorde- - lijkheid van het Rijk vielen, komen in de Participatiewet bijde gemeenten te liggen. Op de budgetten is door het Rijk flink bezuinigd. Met minder geld moeten meer mensen gehol- ■HIl i pen worden, dat betekent keuzes B U maken. Wethouder Erik de Ridder: ■I "We staan voor een lastige opgave De budgetten zijn enorm afgeno- men. Toch blijft het uitgangspunt dat we mensen perspectief op werk M i of anders een zinvolle dagbeste i ding willen bieden. Dat geldt voor iedereen waar we nu verantwoor delijk voor zijn of worden. Zoals Onderdeel van de nieuwe gemeen telijke zorgtaken zijn onder meer de regelingen CER (compensatie eigen risico), Wtcg (Wet tegemoetkoming chronisch zieken en gehandicapten). Ook voor de Hbh (Hulp bij het huis houden) komt een nieuwe regeling. Op dit moment is de gemeente be zig met de uitwerking van niguwe regelingen. Op 18 september besluit de gemeenteraad over de toekomst van deze regelingen. Het bleek dat oude regelingen niet de juiste mensen bereikten. Het rijk voert een bezuiniging door van 66%. Dat betekent dat er in totaal nog 281.000,- beschikbaar is. Het Loonse college heeft daarom een nieuw voorstel gemaakt. Mensen die nu ex tra veel zorgkosten maken omdat ze chronisch ziek zijn of gehandicapt, komen in aanmerking voor een spe- cialeaanvullende verzekering. Het rijk bezuinigt 40% op de hulp bij het huishouden (Hbh). Voor de gemeente Loon op Zand betekent dat een bezuiniging van 765.000. Dat betekent dat de gemeente niet iedereen hulp bij het huishouden zal kupnen blijven geven. Om de bezui- hilvarenbeek - Op de Gildeweide in Diessen is het van zaterdag 6 t/m woensdag 10 september kermis. De attracties zijn dagelijks open vanaf 14.00 uur. Óp de zaterdag verzorgt harmonie St. Willibrordus om 18.00 uur een kermisconcert op de kiosk op de Gildeweide. Na het kermis- concert wordt de kermis officieel geopend. Op de Gildeweide vindt u bekende attracties, zoals de autoscooter, cake walk, pusher, lucky cranes, big one, mini cars, draaimolen, schietsalon en eendjes vissen. Ook kunt u op de ker mis terecht voor allerlei lekkernijen bijvoorbeeld bij de oliebollenkraam, suiker en nougatkraam, visboer en foodhouse. Ook dit jaar is de Hercu les feesttent weer present. niet te gebruiken omdat er maar een klein deel van de mensen mee kan worden geholpen, het kostbaar is en er rechtsongelijkheid wordt gecreëerd. In plaats daarvan komt de gemeente met een 'Tilburgs initi atief'. Samen met partners in de stad worden plekken gecreëerd waar mensen aan de slag kunnen of een betekenisvolle dagbesteding kun nen krijgen. Uitwerking Als de gemeenteraad op 18 sep tember instemt met deze nieuwe regelingen dan worden de regelin gen verder uitgewerkt. Dan wordt ook besloten over zaken als over gangstermijnen en de praktische organisatie. Heeft u nog vragen? Dan kunt u al tijd terecht bij het Servicepunt via 0416-289247. Bedenk wel dat de uit werking van de nieuwe regelingen pas de komende maanden duidelijk wordt. Het gaat nu om de grote lijn van het besluit. bijvoorbeeld Tilburgers de sociale werkvoorzier en jongeren met een hc Wajongers." Sociale werkvoorziening Het Rijk heeft besloten dat er vanaf 2015 geen nieuwe mensen meer gebruik kunnen maken van de Wsw. Voor mensen die nu al onder die wet vallen en bij of via de Diamantgroep werken, verandert er niets. Het Rijk biedt in de Participatiewet wel de mogelijkheid tot het instellen van een aparte regeling, het zogenoem de 'beschut werk'. Deze regeling is bedoeld voor mensen met een be perking die veel ondersteuning no dig hebben omdat ze anders (waar schijnlijk) niet worden aangenomen door een werkgever. De gemeente gaat de regeling voor het 'beschut werk' niet gebruiken, omdat de ge meente als uitgangspunt heeft dat er perspectief moet zijn op deel name aan het arbeidsproces. Tilburg kiest er ook voor om de regeling sprinters tussen 's-Hertogenbosch en Breda via Tilburg. Reizigers kunnen de IC nemen van 's-Hertogenbosch naar Tilburg en stappen daar over op de sprinter naar Breda Zaterdag 18 t/m donderdag 23 ok tober: geen treinverkeer van en naar station Tilburg vanuit alle richtingen. NS zet snel- en stopbussen in tussen: Tilburg-Breda, Tilburg-'s-Hertogen- bosch, Tilburg-Eindhoven, Breda- Eindhoven (direct). Vrijdag 24 t/m zondag 26 oktober: beperkt treinverkeer tussen Tilburg en 's-Hertogenbosch. Geen recht streekse sprinters tussen 's-He bosch en Breda via Tilburg. R kunnen de IC nemen van 's-Herto- genbosch naar Tilburg en stappen daar over op de sprinter naar Breda. Reizigers kunnen tijdens de buiten dienststelling gebruik maken van NS- bussen. In sommige situaties is het raadzaam om via een andere route te reizen. NS raadt reizigers aan reke ning te houden met 30 tot 60 minu ten extra reistijd en de reis kort van tevoren te plannen via de reisplanner Xtra app of op www.ns.nl. Meer infor matie: www.ns.nl/treinverkeertilburg en www.prorail.nl/tilburg. Een nieuwe, veel bredere, reizi- gerspassage geeft de reiziger meer ruimte en vormt een belangrijke ver binding naar de noordzijde van het station. In de passage worden win kels en reizigersvoorzieningen gere aliseerd om de reis en het verblijf op het station zo aangenaam mogelijk te maken. Ook is het station straks beter toegankelijk voor minderva- liden en reizigers met bagage door liften en roltrappen naar alle perrons. Voor fietsers en voetgangers wordt een tweede passage gebouwd onder het spoor door, ter hoogte van de Willem II straat. Om dit alles moge lijk te maken worden beide passages voorgebouwd ten noorden van het spoor en tussen 11 en 26 oktober in geschoven. In deze periode worden ook andere werkzaamheden verricht aan het spoor en de bovenleiding. Door deze werkzaamheden is in deze periode beperkt tot geen treinver keer mogelijk. NS zet bussen in om reizigers naar hun plek van bestem ming te vervoeren. Zaterdag 11 oktober tot 21.00 uur: geen treinverkeer tussen Tilburg en 's-Hertogenbosch. Reizigers kunnen omreizen via Boxtel. Zaterdag 11 oktober van 21.00 uur t/m vrijdag 17 oktober: beperkt treinverkeer tussen Tilburg en's- Hertogenbosch. Geen rechtstreekse

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 5