I I f Wijkkrant Oud Noord Kaartmiddag Riels Smartlappenfestival CURSUSSEN workshops Inner Circle stelt eigen inzicht centraal Cursus plaatsen? Open dag Factorium Podiumkunsten Maatwerk met snel resultaat bij Bogaers Taleninstituut ALGEMEEN 17 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 28 AUGUSTUS 2014 Kijk i nIM FOTO: BAS HAANS C 1 -3 ala uit Riel, Tranen met Hoogvliet, Woestgenoe- gen uit Hank,'n Lach en 'n Traan uit Lichtenvoorden, Liesleut uit Bre da, Zwanentranen uit Etten-Leur SMoss uit Oss en De Fluweeltjes uit Bergen op Zoom. □pen dag 'erkplaats ,er zijn er ‘I te nemen □site: www. informatie. Korte cursus Leef je vrouw zijn 9 sept ;k op: www.degroenepareloisterwijk. Meer info bel 013-7518009 orgj ben 't Sar* kunt ,s>. hooc:" prijsje c gratis. zijn 1 14.00-1 van coach, c go Didden. ervaring, en reizen I ontwikkeld. Een brut terse thode Tilburg - Ouderenwerk 55+ De Reit janiseert op donderdag 4 septem- een kaartmiddag in wijkcentrum ant, Beneluxlaan 74 in Tilburg. U it kiezen uit rikken, jokeren of □gjassen. Er is voor iedereen een sje en een kop koffie of thee is De kosten voor het kaarten 1,20. De middag duurt van 16.30 uur. aag op chap van iel en ge- Open dag Glaspact Zaterdag 30 augustus 2014 is er een open dag bij glaswerkcentrum Glas pact. U kunt dan kennismaken met onze nieuwe cursussen en technieken op het gebied van Glas in lood, Glas- fusen, Tekenen en Schilderen. Wij zijn zaterdag open van 14.00 tot 17.00 uur. Tot ziens bij Stichting Glaspact aan de Meerkoldreef 12,5042 PN te Tilburg. U wilt een cursus plaatsen? Kijk dan voor informatie over prijzen en werkwijze op: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button Adverteren Cursusaankondigingen. Of kom langs op ons kantoor. Boeddhistische meditatie Zoek je rust en stilte om op adem te komen, of wil je leren omgaan met het leven zoals het komt? Op zaterdag 6 september is er van 10.00-12.00 een informatie- ochtend in de Dragon- straat 11-13. Op 17 september start er een introductiecursus waarin je kennis maakt met de Boeddhistische oefen methode. In de doorgaande groepen of meditatiedagen is verdieping moge lijk. Er zijn vanaf eind aug. ook intro ductiecursussen in Oisterwijken Breda. Kijk op www.inzichtenbevrijding.nl of bel 06-28042930 of 013-4631847. IGSE KOERIER tilburg - Altijd al iets willen doen met dans, theater, musical of mu ziek? Kom dan 14 september van 13.00-16.00 uur naar de open dag van Factorium Podiumkunsten op de hoofdlocatie in Tilburg. Volg je al les sen? Dan is deze open dag een goed moment om mensen in jouw omge ving kennis te laten maken met wat jij doet bij Factorium Podiumkunsten. Dans, theater, musical, muziek: je komt het allemaal tegen. Je kunt op je gemak sfeer proeven, genieten van live muziek en dans- en theater voorstellingen, openbare repetities bijwonen, instrumenten uitproberen en meedoen met allerlei lessen. Öok is er informatie verkrijgbaar over het nieuwe cursusaanbod in het komend Open dag zeefdrukwerkplaats: za 30 Augustus Op zaterdag 30 augustus (14-17u) vindt de officiële opening plaats van de zeefdrukwerkplaats op Goretti (Wilhelminapark 54). Zeefdruk'expert’ John Dohmen is tijdens de op aanwezig om de nieuwe werl toe te lichten. Vanaf september veel mogelijkheden om deel aan workshops. Zie de webs cursusgoretti.nl voor meer h U bent van harte welkom! riel Op zondag 7 september zijn ZangRiel organiseren Smartlappenkoor Tuiten uit Ho ZangRiela uit Riel en Eetcafé Den Overkant het 7e Rielse Smartlap penfestival. Het evenement duurt van 11.00 tot 17.30 uur. De toe gang is gratis. Deel nemende koren tilburg Inner Circle, is de praktijk docent en therapeut Mar- i. Zij heeft door jarenlange verschillende opleidingen een universele benadering ld. Een brug tussen oos- I terse en westerse inzichten en me- thodes, afgestemd op de moderne mens, geschikt voor iedereen. Zij I geeft cursussen, workshops en indi- I viduele sessies en biedt ondersteu ning en begeleiding die gericht is op het vormen van eigen inzicht en zelf- werkzaamheid. Daarbij werkt zij met Tai Chi, Qigong en Adem/Meditatie Wil je bezig zijn met bewegen waarbij je hele lichaam meedoet, je even aan niets anders hoeft te denken, energie opdoet, het fijn vindt dat er ook gela chen kan worden, datje tijd hebt voor jezelf in een fijne omgeving? Al meer dan 20 jaar geeft Jurre van der Loo deze lessen. Tai chi studio de Kraan vogel, Molenbochtstraat 32, tel:013- 5445274 www.taiji-tilburg.nl. een breed scala aan moge zoals: zelfcoaching, relatie gesprekken, shiatsu mass’ rapie, ontspanningsoefer zichtsmeditatie (de oorsf vorm van mindfulne"' ademtherapie, intuïtiti en stembevrijding. De nieuwe cursussen starten in sep tember. De sessies worden vergoed door de zorgverzekeraars. Meer in formatie: www.innercircle-holistic. com, e-mail innercircle.holistic@ gmail.com en tel. 013-4634421 Opleiding Mindful Coachen Mindfulness toepassen in je eigen vakgebied? Vanaf september start in Brabant voor de vijfde keer de oplei ding Mindful Coachen. In de opleiding leert men vanuit mindfulness en de boeddhistische psychologie anderen te begeleiden en te coachen. De oplei ding wordt verzorgd en gepresenteerd door Dorie Lommatzsch. Verschillende afgestudeerde Mindful Coaches zullen daarbij hun werk voorstellen. Gratis informatieochtend:zondag 14 sep tember,! 1-13 in Tilburg, de Harmonie, Stationsstraat 26. Graag aanmelden vooraf via www.openbewustzijn.nl of bel direct 06-23016358. Creatieve kinderspeurtocht op 6 september Onze OPEN DAG met creatieve speur tocht vindt plaats op: zaterdag 6 september, van 12.00-16.00 uur. Adres: Goretti/Wilhelminapark 54. Workshops en cursussen voor kinderen van 6 t/ m 12 jaar gaan binnenkort weer van start!...bijvoorbeeld animatie, klei, knutselen, graffiti of KUNSTMIX... Iedereen is van harte welkom! Meer informatie op: www.cursusgoretti.nl Nieuwe tai chi lessen Taijiquan (in oude schrijfwijze Tai Chi Chuan) wordt in China een drievoudi ge kunst genoemd. Een methode voor geestelijke rust en het verbeteren van je concentratie. Een gezondheidsleer (een vorm van Qigong). En tot slot is het een zelfverdedigingsport. Er star ten vijf nieuwe lesgroepen. Op maan dag 25 aug. om 20.15 uur, dinsdag 26 aug. 19.00 Uur, woensdag 27 aug. 19.00 uur, donderdag 28 aug. 19.00 uur en vrijdag 29 aug. 19.00 uur. Neem een gratis proefles en ontdek hoe ple zierig en effectief deze sport is voor een betere conditie en gezondheid. Melden bij de receptie vóór aanvang van de les is voldoende. CNGO, Groe- seindstr. 92 (zijstr. Veldhovenring), tel. 5770261 site: www.cngo.nl Gezond 100 jaar oud worden Dat kan met de Chinese gymnastiek, die Qigong wordt genoemd. Deze 'Chinese gym' heeft ertoe bijgedragen dat de levensverwachting van de Chi nezen enorm is gestegen. Qigong is eenvoudig te doen en zeer geschikt voor senioren om ouderdomsklachten te voorkomen of te verminderen. In moderne Chinese ziekenhuizen wordt Qigong dagelijks gebruikt om vooral chronische klachten te verminderen en soms zelfs te genezen. Het heerlijk om te doen en u merkt al snel resultaat. Er zijn zowel overdag als's avonds lessen. Aan al onze Qigong lesgroepen doen senioren mee. Daarnaast zijn er nog aparte groepen voor 55+ en voor men sen die slecht ter been zijn. Neem een gratis proefles en ontdek ook waarom miljoenen mensen in de wereld Qig ong doen. CNGO, Groeseindstr. 91, tel. 5770261 Zie lesrooster op www.cngo. Tai Chi Chuan Tai Chi is een meditatieve beweeg- kunst die goed is voor de gezondheid. In de les staan individuele begeleiding en correctie van de lichaamshouding centraal. Dit leidt tot ontspanning van lichaam en geest. Dinsdagavond 2 sept. Donderdagochtend 4 sept. www.taichibrabant.nl Jeannine Geris 013-54218 27. tilburg - Wijkkrant Oud Noord is op zoek naar een Coördinator. Deze wijkkrant wordt negen keer per jaar gemaakt door een groep enthousi aste vrijwilligers uit de wijk. De vol tallige redactie bestaat uit circa tien personen. De krant heeft behoefte aan versterking van het team op co ördinerend gebied; iemand die het leuk vindt om vergaderingen voor te zitten, geniet van 'door-ontwikkelen' van wijkkrant naar zelfstandigheid. Een sociaal organisatietalent die ook leidinggevende capaciteiten bezit. De redactie komt eens per twee we ken bij elkaar om te overleggen. Het voorbereiden van de krant en de organisatorische aspecten komen afwisselend aan de orde. Als coör dinator ben je aanspreekpunt voor seizoen 2014-2015. Jong en oud, beginners en gevorder den en enthousiaste amateurs die graag het professionele veld in wil len stappen: ze kunnen allemaal-te- recht bij Factorium Podiumkunsten. Het lesaanbod is heel uitgebreid, het loopt uiteen van klassiek ballet tot Electronic Music Production. Behalve het volgen van lessen is het via Factorium Podiumkunsten ook mogelijk om jezelf te laten zien op het echte podium. Gedurende het cursusjaar vinden er vele grote en kleine optredens plaats, waarbij cur sisten voor een breed publiek kun nen optreden. Plezier staat hierbij uiteraard Meer informal Cursus zangontwikkeling Op 10 september start op woensdag avond, eens per 14 dagen (19.15u.- 21.30u), de nieuwe basiscursus voor zangontwikkeling. De cursus is bedoeld voor mensen, die graag en met plezier willen zingen en de mogelijkheden van hun stem willen ontdekken en uitbreiden. In de cur sus wordt gewerkt aan: Ontspanning, ademhaling (verbinding), klank en lie- deren/songs. In de songs werken we aan melodie, ritme, tekst, betekenis, gevoel en expressie. We zingen samen en apart; ook meerstemmig (liederen uit allerlei windstreken). Al met al om te komen tot een stem, die kan uit drukken, wat in ons leeft. De cursus omvat 12 groepslessen (180 euro) en 1 individuele kennismakingsles vooraf. (15 euro) Inlichtingen en/of aanmel ding: Cor Schoonenboom 0135054012 e-mail: corschoonenboom@planet.nl externen en de andere redactiele den. Het gaat om een uitdagende en leerzame functie voor gemiddeld 4-8 uur per week. Meer informatie: Jesse van Venrooij, tel. 013-4649210 of 06-25504351 Lichaamsgerichte training in Tilburg Assayya, lichaamsgerichte training in Tilburg. Erik Habraken Letterlijk en figuurlijk in beweging komen. Inner lijke helderheid krijgen over wat je denkt, voelt en wilt. Inzicht in wat voor jou werkelijk belangrijk is en hoe je dit vertaalt naar je dagelijkse leven. We werken met dans, contactoefenin- gen, adem- stemwerk en mindful ness. Kennismakingslessen: Di.02 sept. Emotioneel Lichaamswerk (ELW)19.30- 22.00 u. 20 De Schans 128. www. assayya.be - erik@assayya.be - +3214 51 505050 - gsm +32495329830 aats, *ed p treden. Plezier s J voorop. atie: www.factorium.nl. EHBO-cursus Rode Kruis Tilburg Zorg dat je jouw kind, partner, vader, moeder of collega kunt helpen als dat nodig is! Leer diagnoses stellen, levensreddende handelingen uitvoe ren, zorgen voor veiligheid en het bedienen van een AED. Begin oktober start de cursus Eerste Hulpverlener bij voldoende aanmeldingen. Duur: 14 dinsdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur.Plaats: Leonard van Vechelstraat 2 in Tilburg. Kosten: 150,00. Meer informatie en aanmelding: Rode Kruis Tilburg, telefoon: 013 5425163 of info@ rodekruistilburg.nl Je kunt je ook direct aanmelden via: http://shop.rodekruis. nl/cursus-uitgebreide-eerste-hulpAan- melden kan tot 25 september 2014. Agenda en sessies Inner Circle In september starten drie nieuwe cursussen: Ontspannen zijn; Intuïtief schilderen; Stem- en zangexpressie. Proeflessen op: 31 augustus en/of de eerste les Sessies worden vergoedt door vele zorgverzekeraars, zonder eigen risico. Voor bewustwording en verbetering van je lichamelijke gezondheid, emo tionele en mentale draagkracht, bij problemen op het werk,bij problemen met zingeving e.d. Zie onze website www.innercircle-holistic.com. Email: innercircle.holistic@gmail.com Tel: 013 4634421. Margo Didden Cursus Textiele werkvormen Textiele werkvormen 10 lessen op dins dagavond. Diverse technieken. Plaats voor 2 personen. Start 30 sept. Info: www.marielouise.nu of 0640451674 Gratis Qigong Chi Running Wanneer het niet regent, geeft een docent van het CNGO op zondagoch tend gratis les in Qigong. Om 10.30 uur in het park de Warande (verzamelen bij 'Grotto'). Iedere zondagochtend in augustus en op 7 sept. Na afloop is er voor geïnteresseerden informatie over Chi Running. Een manier van hard lopen die steeds populairder wordt. Meer weten over Qigong, Taijiquan, Kung Fu, Yoga, Dans, Wushu Zwaard of Waaier en... zie www.cngo.nl vastgesteld. De bedoeling van de VIP Training (Very Intensive and Personal) is om in een zo kort mogelijke tijd zo veel mogelijk kennis te verwerven. In overleg met de docent wordt een programma opgesteld, dat zowel privé-lessen als het talenpracticum kan omvatten. De spoedtraining duurt één week tot enkele weken, gedurende hele of halve dagen. Hoe kun je de opgedane kennis in praktijk brengen? Er zijn groepsles sen -met de nadruk op conversatie- op tenminste vier niveaus. Voor de populaire talen zijn er ook business trainingen. Meer informatie: tel. 013-5362101, www.bogaerstalen.nl, e-mail info@ bogaerstalen.nl. ■'gelijkheden Aiecoaching, ssage en the- éningen, in- spronkelijke less), circulaire Hief schilderen I tilburg - Bogaers Taleninstituut, I Ringbaan Zuid 42 in Tilburg, is sinds I 1986 een begrip op het gebied I van taalonderwijs. Bogaers onder scheidt zich van andere aanbieders door het bieden van erkend onder wijs door kundige en enthousiaste -vaak native- trainers in 25 talen, met I kwaliteitsgarantie. Verder o.a. door het aanbieden van een gratis oriën terend gesprek en advies (grac afspraak) en het lidmaatschap I keurmerk NRTO voor een sne.<= slaagd resultaat. Blended Learning is een succesfor mule van theorie- en praktijklessen. Bogaers Taleninstituut maakt trainin gen op maat en komt eventueel op J locatie. Lengte, programma en tijd- stip van de lessen worden in overleg Tai Chi en Qi Gong in de Reeshof Op dinsdag 2 september wordt er in basisschool de Meander van 20.30 tot 21.30 uur een openles gegeven door T'ai Chi School Goudswaard. Iedereen die eens kennis wil maken met deze Chinese gezondheids- en zelfverdedi- gingskunst nodigen wij uit om vrijblij vend aan deze les deel te nemen. Voor meer informatie 0641370232 of www. taichischoolgoudswaard.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 21