UID Beyond Borders in Spoorzone Tweede editie Beeks Zomer Feest 3 Filmpiein Oisterwijk sluit af met Pirates of the Carribean Uitmarkt Oisterwijk jaar Luyc ijtls(2D)(6) t(6) Werk Lotus 2013 van Johan Tahon. foto; ernest potters Ratjetoe and Friends Keira Knightley speelt een van de hoofdrollen in Pirates of the Carribean. ;ndin- :ILMS One Direction bij Pathé Brabantse Amateurprijs Inspiratiebron De expositie in de Polygonale Loods i de lein MF Till 1) taan Niet reet (12) norrow tours (1 me in Tilburg, met iconen als Antony Kok en Theo van Doesburg, zich la ten gelden. Tilburg Op zondag 17 augustus vindt het zesde festival onder de naam Ratjetoe and Friends plaats, en gezel- rie koren: jonia's uit jr Ratje- lartlappenkoor zellig de naar popgroep al haargrov reen worden de fans bediend met vijftien extra beeldmateriaal interviews en backstage Tickets zijn te koop via v en aan de kassa van Dit evenement voor toeristen en recreanten vindt plaats op donder- ustus. Het hart van is het prachtige ple begint om 18.00 uur. informatie op www. BURGSE KOERIEf I ember gaat Polygonale e in Tilburg ijd aan te gaan, tuwde spierbun- :r Stallone, Jason Arnold Schwar- :hitteren in The s 3 ook actiehel- n Ford, Antonio Wesley Snipes, en Kellan Lutz taat The Expen- it voor een grote ;n bombastische- ie Expendables 3 rnd vuurgevecht ote actiehelden I en decennia. de kinderen is er een leuk en tend spelprogramma. Aan de van een stempelkaart kun nen de kinderen zelfstandig het spellenparcours doorlopen. Als alle spellen zijn gedaan, krijgen de kin deren een leuke attentie. Onder tussen kunnen de ouders genieten van een hapje en een drankje en de oisterwijk - Op woensdag 13 augus tus wordt de laatste film van de reeks gedraaid op het Filmplein Oisterwijk op het Lindeplein. Op het program ma staat de avonturenfilm The Pira tes of the Carribean-The Curse of the Black Pearl. De Caribische Eilanden in de 17e eeuw. Wanneer de dochter van de gouverneur wordt ontvoerd door de gevaarlijke kapitein Barbossa (Geoffrey Rush), roept haar vriend Will (Orlando Bloom) de hulp in van piratenheld Jack Sparrow (Johnny Depp). De twee weten echter niet dat er een vloek rust op hun tegen standers, de bemanning van pira- Europese waarden en moraal op spraakmakende en scabreuze wijze ter discussie stelde, zal het absurdis- De Heerlyckheit. Diverse Beekse musea en de VVV Hilvarenbeek zijn vertegenwoordigd op de markt. De Vrijthof staat landelijk bekend om zijn gezellige terrassen en ambiance. Bezoekers van het Beeks Zomer Feest worden uitgenodigd om naar de grootste en gezelligste BBQ van Hilvarenbeek te komen. U kunt hier voor kaarten kopen bij herberg St. Petrus, Vrijfhof 16 en bij Grand Café De Zwaan. Het Beeks Zomerfeest staat verder voor veel lol en spektakel. De dans groep 5.0.7 zal een show geven. Ver der is er live muziek van de Esbeekse band Punt. Het evenement be™ ijk voor meer h„ui zvhilvarenbeek.nl. Tilburg In het weekend van 11 en 12 oktober vertoont Pathé het concert van One Direction - Where we are in achttien bioscopen, waaronder de vestiging aan het Pieter Vreedeplein inTilburg. In liefst 10.000 bioscopen in meer dan 50 landen kunnen uitzinnige fans op 11 en 12 oktober hun idolen op het grote scherm aanschouwen. Opgenomen vanuit het iconische San Siro stadion in Milaan brengt de popgroep al haar grote hits ten geho re en worden de fans op hun wenken ien minuten aan al met exclusieve r*’gemateriaal. vid www.pathe.nl cassa van de bioscopen. TILBURG Op 12 septer in de monumentale F Loods in de Spoorzone in de manifestatie Beyond Borders van start met de tentoonstelling 'De grote oorlog'. Aanleiding is het feit dat het honderd jaar gele den is dat de Eerste Wereldoorlog (WOI) uitbrak. tenschip The Black Pearl, die zich begeven in een schemergebied tussen leven en dood. De schurken hebben het bloed van de ontvoer de dochter nodig om de vloek op te heffen. Reserveren voor deze film is niet mogelijk. Bezoekers kunnen plaats nemen op de terrassen van de hore cagelegenheden op het Lindeplein, maar ook met een eigen stoeltje of dekentje op het plein gaan zitten. De voorstelling begint omstreeks 21.30 uur, als het donker wordt. De entree is gratis. Kijk voor meer infor matie op www.tiliander.com of bel 013-5217220. oisterwijk - Op zondag 7 september wordt de zesde editie van de uit markt georganiseerd in en rond The ater Tiliander in Oisterwijk. Op ver schillende podia zijn- uiteenlopende optredens op het gebied van dans, muziek en theater. In de ochtend zal Tiliander City Filmhuis slapsticks draaien die muzikaal worden bege leid door leerlingen van Factorium. Tijdens de koffie kunt u genieten van de klanken van piano met zang of een strijkersensemble. Op het buitenpodium aan het Lindeplein speelt The Budding Sound Big Band, is er een dancewearshow en spelen verschillende popbands. U kunt zelf meezingen met eighties-muziek en nostalgische meezingers of luisteren naar een van de koren die in het the ater optreden. De uitmarkt duurt van 11.00 tot 17.30 uur. De entree is gratis. Kijk voor het programma op www.tiliander.com. De tentoonstelling bestaat uit instal laties, sculpturen, video's en penseel tekeningen van de Belgische kunste naars Johan Tahon en Jan Vanriet en de Nederlanders Vincent Dams, Marcel Dingemanse, Jan Doms en Geert Koevoets. Hendrik Driessen, directeur van Museum De Pont in Tilburg, opent om 17.00 uur de door Luycks Gallery gecureerde expositie, die werd vormgegeven door archi tect Ad Roefs. Gedurende vier jaar doen Forum Kunst Cultuur, Luycks Gallery en ROC-Tilburg onderzoek naar de be tekenis van de alles verwoestende 'Grote Oorlog'voor het heden. In het bijzonder ligt de focus op de ver meende 'grenzeloosheid' van Euro pa. Plaats van handeling is de Spoor- zone in Tilburg, met de Polygonale Loods en een historische restauratie wagen -omgedoopt tot denktrein- als voorlopige boegbeelden. Beyond Borders gaat over het opwerpen of juist het slechten van grenzen, zowel fysiek als mentaal, zowel op micro- als macroniveau. Het spoor als me tafoor voor dynamiek, transformatie, (de waanzin van) grenzen en grens overschrijding. De vraag doemt op welke rol de kunsten als avant-garde kunnen spelen bij het aanzwengelen van de discussie hierover. Dit jaar is gekozen voor een lige meezingmiddag met drie Smartlappenkoor De Begoni Tilburg, Smartlappenkoor toe uit Tilburg en Sm< ZangRiela uit Riel. Wil je geze meezingen of meedeinen op veelal bekende liedjes, kom dan r 4FA de Poorten, Hasseltstraat 194 in ilburg. Het festival duurt van 13.00- 18.00 uur. Afgesloten wordt met een Grande Finale, waarbij de drie koren gezamenlijk de middag afsluiten. De zaal gaat open om 12.00 uur. De toegang is gratis. vormt decor, vertrekpunt en inspi ratiebron voor andere activiteiten. Er staan symposia, lezingen, perfor mances en poëziemanifestaties op het programma. De 'denktrein' zal fungeren als ontmoetingsplek en in formatiepunt (in woord en beeld). De restauratie van deze wagon maakt deel uit van het project. Integraal onderdeel van Beyond Borders is 'Wat kijk jij?!', een project van ROC-Tilburg o.l.v. Willemien van Heugten. Studenten tasten, uitgaande van het vijanddenken tij dens WOI, af hoe het staat met hun eigen en eikaars mentale grenzen. In hoeverre ben je bevooroordeeld of sta je juist open voor de ander en het onbekende? In een interac tieve tentoonstelling wordt ook de bezoeker geprikkeld tot zelfonder zoek naar 'grensgedrag'. Naast deze tentoonstelling zijn er debatten, die zich deels in de 'denktrein' zullen afspelen. In de denktrein wordt ook plaats ingeruimd voor een horeca- voorziening, verzorgd en vormge geven door beeldend kunstenaar en kok Jan Hein van Melis, gespeci aliseerd in'tijdelijke gastronomie'en een duurzame keuken. Beyond Borders beoogt tevens de culturele mogelijkheden bloot te leggen van de hal als podium voor culturele en wetenschappelijke eve nementen, symposia en voorstellin gen en van de denktrein als ontmoe- splek. Beyond Borders is een rjarenproject dat in 1919, met van de Vrede van Versail- richting van de Volken- ‘igen. Hen de gene tingsp meerjarenpr het sluiten v les en de opric bond zal eindig Voor 2015 zullen de grensgebieden van Europa centraal staan. In 2016, honderd jaar na het ontstaan van het dadaïstische 'Cabaret Voltaire', dat in het neutrale Zürich de oude hilvarenbeek Vorig jaar al een suc ces en dit jaar ook weer op het pro gramma: het Beeks Zomer Feest. Tilburg - De Stichting Beeldende Vrijetijdskunst (SBV) organiseert jaarlijks een wedstrijd voor amateur beeldende kunstenaars: de Brabant se Amateurprijs. Het thema voor dit jaar is 'Tegenstellingen'. Deel name staat open voor Brabantse kunstenaars, die niet beroepsmatig met beeldende kunst bezig zijn. Alle disciplines zijn toegestaan mits het werk zelfstandig kan worden geëxposeerd. De wedstrijd wordt aanbevolen en financieel ondersteund door de Pro vincie Noord-Brabant. Door deze fi nanciële ondersteuning is deelname aan deze wedstrijd gratis. Deelne men kan door een foto van het werk in te sturen via website www.ama- teurkunstprijs.nl. De sluitingstermijn van de inzendin gen is zondag 14 september 2014. lUPB in AL) sreervoiie marKt oeKijKen, verzorgd worden door winkeliersvereniging

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 9