UI 11 T Traditionele traktatie van jubilerend Orpheus Studenten Muziektheater spelen musicarCompany' it'* - Benefiet in Cenakel E ILD ranje Weekend vol Ambiance in Udenhout X LBURGSE KOERIER Drank en Weemoed Koninklijke Harmonie Orpheus Rene Schuurmans umTilburg-Goir- IETAALBARE Esther Porcelijn Jubilarissen Orpheus Smartlappenfestival Hoofdrolspelers van 'Company'. zangdocent Edward ÜSfi. THEATRE 20.00 UUR (MOSTLY) iart- ,dag tival I van Iman. AKSI iMPIC ixtielmuseum - tot WASSERIJ EVERIJ AB 1EKENFABRIEK van het 93 (op afspraak) i.com ONDERS MUSEUM irsstr. 20 - di t/m zo i TEKENLOKAAL in 128-dit/mzo iOLTROP - RIEM- presenteren I 'Company' Theaters gon het i gemak- i het an- een Home to eerste Jak aan pleeg- vinden leiding Hoepelr Tilburg Studenten Muziektheater van de Fontys Hogeschool voor de Kunsten in Tilburg pi binnenkort de musical in de schouwburg van Tilburg. Traditie ln2006c- verenigir.. shopping1 nog Heti vol c daar en c, gani laat aftershoppingconcert uitgegroeid tot een echte traditie, waar behalve het publiek ook het orkest veel ple zier aan beleeft. In aanloop Orpheus h. het Pieter Vreedep op donderdagavonc 20.00 uur op een shoppingconcert, gratis. zonder instrument. Wie een partijtje wil meespe len, kan contact opnemen met secre taris Ice Poelstra via secretaris@khor- pheus.nl. Zij zorgt er dan voor dat de juiste bladmuziek aanwezig is. Meer informatie: www.khorpheus.nl. wijzing naar het is voetbalelftal, in van de Vol- 1 om 13.00 uur opnamen zul- >ngeveer 18.00 n. Tickets zijn erkrijgbaar via jersvanoranje. 'Sten slechts jsief twee con- Entree kaarten verkrijgbaar bij aan de Groen- >-391 in Tilburg dag van het sktakel aan de 45 Tilburg - elke 0-17.00 uur ERSCOLLECTIEF (EN vilt-collectie - Besterdring 48 TOTMOONEN irdesplein 1 PICASSO irdesplein 1 OGELS, VROUWEN Ferwerda-Abdij r. 199-tot sept. FSAERS, tekenin- elkrijt Verbeeten Instituut- :ot 1 okt. LON sn-Stationstr. 38 De voorstellingen van Company zijn op donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 juni om 20.15 uur. Daarnaast is er een uitvoering op zondag 29 juni om 14.00 uur. Kaarten kosten 15 euro (10 euro voor FHK) en zijn te bestellen via website www.fhkagenda.nl •op daarnaartoe trakteert het winkelend publiek op jplein in Tilburg •nd 26 juni vanaf gevarieerd after- De toegang is opleiding dé hofleverancier voor gro te Nederlandse musicalproducenten. Deze meest toonaangevende musi- calopleiding bracht de laatste jaren al veel grote namen uit de musicalwe- reld voort, waaronder Freek Bartels, Celinde Schoenmaker, Pearl Jozef- zoon, Brigitte Heitzer, Remko Harms en Michelle van de Ven. De opleiding staat onder de bezielende artistieke organiseerde de jubilerende jing voor het eerst een after- jppingconcert. Dat vond toen g plaats op het Willemsplein. i optreden was dermate succes dat werd besloten om het jaar □arop weer zo'n gezellig openbaar i gratis toegankelijk concert te or- miseren. De rest van het verhaal t zich raden en inmiddels is het Hofleverancier De opleiding muziektheater is on derdeel van de Academie voor Mu ziek- en Musicaltheater van de Fon tys Hogeschool voor de Kunsten (FHK) in Tilburg. In Nederland is deze March" van de Australische compo nist Percy Aldridge Grainger. "Gum- Suckers" is de bjinaam van jongelui die zijn geboren in de Australische staat Victoria. Het voorlaatste werk van dit concert is "Malaguena", de bekendste compositie van de Cu baan Ernesto Lecuona. "Malaguena" kreeg grote waardering van Mau rice Ravel. Als klap op de vuurpijl besluit de Koninklijke Harmonie Or pheus haar aftershoppingconcert met "Slava!" van Leonard Bernstein. "Slava" is het Russische woord voor "glorie" en Bernstein schreef het werk als eerbetoon aan de grote cellist Rostropovich. Kortom, het aftershoppingconcert belooft een waardige aftrap te worden van het aftellen naar zondag 26 oktober, de dag waarop de viering van het 150-jarig jubileum van Orpheus zijn hoogtepunt beleeft tijdens een uniek en niet te missen concert in Schouwburg Tilburg. Tilburg - Op woensdag 25 juni begint om 20.15 uur de jaarlijkse openbare repetitie van Koninklijke Harmo nie Orpheus in de Theaterzaal van Kunstbalie aan de Ringbaan Oost 8 in Tilburg. De toegang is gratis. De openbare repetitie heeft dit jaar een feestelijk tintje. Drie jubilarissen van het orkest worden in het zonnetje gezet: klarinettist Joep Nijkamp (25 jaar lid), klarinettist Berry Jansen (30 jaar) en trompettist Sinne Pulles (40 jaar). Op deze avond zijn ook oud- leden van het orkest van harte wel kom, met of zon als vanouds een len, kan contact taris Ice Poelstra Company is een musical van Step hen Sondheim (tekst en muziek) en George Furth (verhaal). De rollen worden gespeeld door derdejaars studenten Muziektheater. Zij worden ondersteund door hun collega's uit het tweede leerjaar, die het vocaal ensemble vormen. Company vertelt het verhaal van Robert, die zijn 30e verjaardag viert. Al zijn vrienden zijn inmiddels ge trouwd of hebben een vaste relatie. Robert is de enige vrijgezel, maar vier vriendinnen dringen aan op een vaste relatie. Voorafgaand aan zijn 'surprise-party' bekijkt Robert de relaties om zich heen en maakt een keuze. udenhout Op zaterdag 21 en zon dag 22 juni vindt het evenement Udenhout Ambiance plaats. Op za terdag 21 juni staat de Udenhout Ambiance Zingt Live avond op het programma. Op deze gratis avond, die toegankelijk is vanaf 19.00 uur, worden samen met koren, pianisten en een saxofonist dertig nummers meegezongen door het publiek. Het meezingen begint om 20.30 uur. Zondag 22 juni is de knaldag van Udenhout Ambiance, de theater- plaats zal met een overvloed aan Nederlandstalige artiesten op haar grondvesten trillen. Er zijn optre dens van Henk Damen, Tom Haver, Frank van Etten, Henk Dissel, Peter Deense en Rene Schuurmans. Ver der komt Wolter Kroes zijn nieuwe WK-plaat ten gehore brengen en zorgt Het Feestteam voor een knal lende afsluiter van de dag. Tickets zijn verkrijgbaar in bij verschillende voorverkoopadressen in de regio of via website www.udenhout-ambi- ance.nl. Op deze website staat meer informatie over het evenement. De entree van het evenemententerrein is via de Van Heeswijkstraat, langs Ontmoetingscentrum 't Plein. Tilburg - In het kader van méér cul tuur in west organiseert het smart lappenkoor Effe Aanders op zondag 22 juni een groot smartlappenfestival in cultuurbos Bosvreugd, Reeshof- dijk 12 in Tilburg. Aanvang om 11.45 uur. Er zijn die dag optredens van Effe Aanders, Tilburg, Brabants Bont, Tilburg, De levensgenieters. Kaats heuvel, Woestgenoegen, Hank, en Vrienden Smartlappenkoor, Dongen. De toegang is gratis. TiLBURG-VocaalensembleS'ottovoces geeft zondag 22 juni om 16.00 uur in het Cenakel in Tilburg een benefiet concert voor Stichting Ibhongo uit Goirle. Het programma is gevarieerd, onderhoudend en informeel voor een bijzonder goed doel. De entree bedraagt 5,00. Kaartjes zijn te koop voor aanvang van het concert. Stichting Ibhongo is een non-profit organisatie, die de bevolking in het township Masiphumelele (40.000 inwoners) in de buurt van Kaapstad in Zuid Afrika ondersteunt. In 2012 is de stichting begonnen met de ondersteuning van Grow (pleeggezinhuis). Het huis staat er en biedt onderde zes kinderen met een fulltime moeder. Meer informatie is te vi op www.stichtingibhongo.nl. Tilburg De Koninklijke nie Orpheus viert dit na, 150-jarig bestaan met een groots opgezet jubileumconcert Tilburgse schouwburg. Brabanders, wat kunnen jullie zuipen! Ik kwam naarTilburg als student en was alcohol om mij heen heus wel gewend, maar wat mij te wachten stond in Tilburg viel mij zwaar op de lege maag. Het clichématige beeld van de verkleedde Brabander tijdens Carnaval die, tussen het zeven de broodje beenham, het zesde shotje Schobbelèr en een fikse kots-sessie door, onberoerd zijn biertje blijft drinken, kende ik wel. Ik wist echter niet dat het hier elke dag Carnaval is, wat betreft de alcohol dan. De eer ste paar maanden viel mij nog niet zo op hoeveel er gedronken wordt. Ik zag de culturele types regelmatig drinken, maar ging er vanuit dat die aan het drinken waren omdat er een voorstel ling was geweest of een literaire avond. Op dat soort gelegen heden pak ik ook wel eens een wijntje of twee, drie, vier. Pas na een hele tijd begc mij te dagen hoe snel en g kelijk het ene biertje na I dere wordt besteld en hoeveel dagen dat per week moet zijn voor sommige mensen die ik beter heb leren kennen omdat ik ze vaak tegenkom. Zonder vingerwijzend en zeurderig te willen doen moet ik toegeven dat ik schrok. Ik sta vaak op een podium en ik heb al heel lang geleden met mijzelf afgespro ken dat ik geen druppel alcohol drink als ik moet werken. Pas na de voorstelling of de voordracht neem ik een wijntje. Ondanks dat dit heel braaf en saai klinkt en totaal niet Rock Roll, komt mijn principe voort uit het ob serveren van anderen die wel kiezen om te drinken voor het optreden. In vrijwel alle geval len zie ik dat iemand wel dege lijk denkt losser en dus leuker en beter over te komen, maar ik zie ook dat iemand dit vooral dénkt. Als elke dag een bijzon dere feestdag is, en elke dag een reden om te drinken, wat is dan nog de waarde en het genot van een glaasje? Ik begrijp heus wel dat alcohol verzachtend werkt en dat het heel makkelijk is om te blijven drinken als de mensen om je heen het ook doen. 'Het hoort gewoon bij een avondje in 't café', hoor je de rood aange lopen neuzen zeggen. Zal vast maar ik vind het toch een beetje zielig. Sorry.. Waardige aftrap Orpheus opent onder leiding i Hardy Mertens het concert met zeer feestelijk klinkende "Procession of the Nobles" uit de balletopera "Mlada" van Rimsky-Korsakov. Uit "Suite of Old American Dances" van Robert Russell Bennett speelt het orkest vervolgens "Cake Walk" en "Rag", geschreven als ode aan de dansvormen die in het begin van de 20e eeuw populair waren in Amerika. Het programma wordt vervolgd met "Marche Lorraine", een mars voor blaasorkest van de Franse componist Louis Ganne. Typisch Amerikaans, dat is de sfeer die "Ame rican Overture for Band" van Joseph Willcox Jenkins ademt. Daarna is het de beurt aan "The Gum-Suckers <e Harmo- lajaar haar grow» in de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 9