w Omgevingsinfo via app of e-mail Kermis in Berkel-Enschot n lekkernij Gemeenten ieuws zocht Opwaardering Schouwburg Promenade met fraaie beelden Loon op Zand houdt financiën op orde Tilburg-Waalwijk tweede logistieke hotspot van Nederland Handhavingsactie op deel camping Droomgaard ALGEMEEN 5 'ILBURGSE KOERIER DÉ TlLBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 JUNI 2014 Afgaat? iekt! We aar- Prome- louwt aend. de specialiteitenzaak I F idio 6.99 >urgse Koerier ken Twitter. oeken in eigen dere, beginnend liet-aangeboren ng helpen? Dan ij - salade met crab, arnalen l'/ikilo 9.99 2 kilo 9.99 5 2 kilo 9.99 uits De +50 gram GRATIS te ga; bij de siast HALF 7.49 .bossersvlees.nl oan 89, 's-Hertogenbosch 8.00u-zat.07.00-17.00u Lekkernij zalm en garr 100 gr. €2,45 H^nirWestermarkt 109 i J Tilburg - 013-4682441 *1 vaa.mee iemand stap en via onze tuur heeft een enorme im kregen met de totstandkom de nieuwe randt railterminal en verbredi kanaal en de nen voor) buitenhav kaatsheuvel Het college gemeester en wethoudt de gemeente Loon op Jaarverslag/Jaarrekenii naar de raad gesti handelt de raad in ring van 3 juli. dvanzel tart zoekt! We voorbereidende Meld je aan en itbare waarde is 9 juni weer een mee. n meld je aan n kijkje nemen i. Hier vind je ures. Op www. 1 je het actuele hadden n' een aantal genoi drugs controleert woners legaal tendeel van d De arbeidsmir diverse uitzenc reaus huren de ping. De bewoning het arbeidscontract permanente bewor in het bestemmingsplan. nc<. na der van EU-wetgeving werken de arbeidsmigranten,hier legaal. Erik Blommestijn raadscommissielid voor D66 Tilburg ebben waarmc k jij zo dan de I je aan vi; Braziliaanse Oranje voetbalmix I 200 gr. €3,50 f Op overheid.nl staan alle bekend makingen van de gemeente Til burg. Dat zijn bijvoorbeeld veror deningen, bestemmingsplannen, omgevingsvergunningen en ver- keersbesluiten. Tot 1 juli staan ze ook wekelijks in Stadnieuws. De raad heeft op 19 mei ingestemd met het voorstel om daar mee te stoppen. De gemeentepagina's met nieuwsberichten blijven wel be staan. Naast de bekendmakingen op internet zijn er ook een app en een jongen van geven. Maar ook den. Hij is graag rten sport zoals lat hij er met jou Tilburg De regio Tilburg-Waalwijk is als tweede van Nederland ge ëindigd in de jaarlijkse logistieke hotspotverkiezing. De regio stond de laatste jaren op nummer 3. LOON OP ZAND TILBURG haar concertzaal ter beschikking. Deze vormt het decor voor alle beel den. De kleding en de props zijn ter beschikking gesteld door de winke liers van de Schouwburg Promenade en het Zuidelijk Toneel. Het concept, de fotografie en de fotomontages zijn uitgevoerd door communica tiebureau Intrige en fotografe Joyce Fabriek. De begeleidende teksten op de panelen zijn geschreven door de bekende Tilburgse historicus Henk van Doremalen. van bur- iers van -Zand heeft ning 2013 -tuurd. Deze be- in haar vergade- iweg rond Tilburg, de il op Loven de verdieping ling van het Wilhelmina- Je afspraken over (of plan- de komst van een nieuwe iven van Waalwijk. Maar De structurele uitgaven en inkomsten zijn met elkaar in evenwicht, als inci dentele posten buiten beschouwing worden gelaten. De belangrijke zaken in 2013 waren voor de gemeente o.a.: - intensief traject met verschillende verenigingen, waarbij afspraken wor den gemaakt om subsidies te kunnen afbouwen; - voorbereidingen voor de drie transities; - afronding van eerste deel van de Structuurvisie. - voortgang werkzaamheden en on dertekening definitieve contracten Bruisend Dorpshart; - start ombouw N261 en ontsluiting in Loon op Zand. Tilburg De Schouwburg nade, het bekende winkelcentrum aan de Schouwburgring, krijgt een opwaardering die het straatbeeld aanzienlijk zal verfraaien. ook op het gebied van personeel en opleidingen en met ons accountma nagement gooien we hoge ogen. Deze tweede plek is een duidelijk signaal dat we op de goede weg zit ten. Ik wil iedereen bedanken die heeft bijgedragen aan het realise ren van deze topnotering." De logistieke hotspotverkiezing werd voor de 10e keer georgani seerd door Logistiek Magazine en Logistiek.nl. Een panel van 25 lo gistieke experts beoordeelde de lo gistieke hotspots. Zij keken naar de I aanwezigheid van infrastructuur, de I bereikbaarheid, de beschikbaarheid van gronden en panden, de beschik baarheid van personeel en opleidin gen, de inzetbaarheid en motivatie van medewerkers en de medewer king van overheden. Regio Venlo- Venray kwam als winnaar uit de bus. De regioTilburg-Waalwijk won in de categorieën'beschikbaarheid perso neel en opleidingen' en 'inzetbaar heid en motivatie van medewerkers'. ïgorieën scoort Til- ie keer een 2de en plek. wethouder econo- eplek:"Hetiseen iet werk dat er in is verzet. De infrastruc- gezicht toveren? voorlezen van VoorleesExpress start september irlezers. In de andere catec burg-Waalwijk drie één keer een 3e pli Erik de Ridder, v. mie, is blij met de 2e erkenning voor al he onze regio 5 kilo 9.99 2 kilo 9.99 2kilo 10.99 NEERD 2 kilo 10.99 S Th kilo 10.99 3 kilo 10.99 A 2!4 kilo 11.99 FILET 2 kilo 12.99 7.99 lükiio 14.99 149 io kilo 15.99 2.99 io kilo 25.99 wijs, inburgering en het laag houden van de afvalstoffenheffing. Leegstand van schoolgebouw de Hill zorgt voor een verlies van 350.000,- op de jaar rekening. De overige zaken die het verschil bepalen, betreffen een aantal kleinere posten. vrijwilligers s MFA Het rH8.00en20.30 Je arbeidsmarkt lijkeorganisaties je ontvangen in nog boetes openslaan. Er is tal gestolen fietsen in beslag inomen en er werd 80 gram soft- _gs aangetroffen. Komende week t je gemeente of alle be- il op het arbeidsmigran- de camping verbleven, ligranten werken voor endbureaus. Deze bu- b caravans op de cam- j is onderdeel van :t. De min of meer ining is geregeld gsplan. In het ka- berkel-enschot - Van vrijdag 20 tot en met dinsdag 24 juni is het kermis in Berkel-Enschot. De ker mis begint op vrijdag om 16.00 uur. Ook dit jaar is het Wilhel- minaplantsoen de locatie. Maan dagmiddag 23 juni van 14.00 tot 16.00 uur worden de 65-plussers kaatsheuvel Onder regie van ge meente Loon op Zand vond op zon dagochtend 15 juni een integrale handhavingsactie plaats op het ar beidsmigrantendeel van camping Droomgaard in Kaatsheuvel. De ge meente Loon op Zand streeft naar een prettige en veilige leefomgeving voor al haar inwoners. Vanuit woningtoe zicht is daarom o.a. de brandveiligheid gecontroleerd, het aantal bewoners per stacaravan, bouwvoorschriften en de afstand tussen de stacaravans. De politie verrichtte zes aanhoudin gen. Drie mensen werden gearres teerd wegens heling. De andere drie jniBURG De fractie van D66 Tilburg wordt uitgebreid met Erik Blommes tijn (59). Hij sluit aan bij de negen koppige fractie als raadscommissie- ilid. D66 Tilburg draagt Blommestijn [tijdens de eerstvolgende raadsver gadering voor als commissielid voor de commissie bestuur. Blommestijn ondersteunt de fractie al geruime tijd en is de nummer 12 op de kandi datenlijst van D66Tilburg. Voorheen was Blommestijn werkzaam als kolo nel der mariniers met ervaring bij de Europese Unie en de NAVO. Mieke Heuvelmans werd eerder al gekozen tot fractievoorzitter en blijft - net als de afgelopen raadsperiode - de frac tie aanvoeren. Peter van Gooi neemt de rol van vicefractievoorzitter op zich. Tijdens de laatste afdelingsver- gadering gaf de afdeling van D66 Tilburg invulling aan de functie van fractieondersteuning. Deze, door de afdeling benoemde, leden onder steunen de fractie zowel inhoudelijk als organisatorisch. Deze functies zullen worden ingenomen door: Geert Willem Bakker, Marjet van Loo, Willem van de Nadort, Martijn Tho mas, Pieter Tuyl en Pierre Snels. Het totaalbeeld vormt een natuur lijk, vanzelfsprekend en tijdloos ge heel. Dat tijdloze is belangrijk, de beelden zijn bedoeld om jaren mee gaan. De welstandscommissie was ie presentatie dusdanig enthou- t dat er extra geld vanuit de ge meente beschikbaar kwam voor een fraaie belichting van de beelden in de avonduren. Alle partijen hopen met dit project een geschenk aan de stad gegeven te hebben. Op 12 juli om 11.00 uur wordt de Schouwburg Promenade feestelijk geopend. in het zonnetje gezet door een aangepaste programmering. Op zondag 22 juni en op de senioren middag is de Raadhuisstraat ter hoogte van het Wilhelminaplant- soen voor alle verkeer afgesloten.- Deze maatregelen gelden ook op maandagmiddag. De jaarrekening laat een voordelig resultaat zien van 2,4 miljoen. On danks dit positieve resultaat blijven een aantal onderwerpen in de toe komst aandacht vragen. Bij het vaststellen van de begroting was nog sprake van een verwacht te kort van 0,3 miljoen. Het positieve resultaat Jaarrekening 2013 heeft een aantal oorzaken. De realisatie van de parkeerkelder in het Bruisend Dorpshart is overgedragen aan Ca- sade. Dat levert een besparing van 1 miljoen op. Een aantal posten valt vrij wat een voordeel van 1,6 mil joen betekent. Dit geld wordt apart gezet in een reserve. Het blijft be schikbaar als het nodig is voor onder- tilburg De gemeente publiceert bekendmakingen zoals bestem mingsplannen vanaf 1 juli alleen nog op internet. De informatie is ook te ontvangen via de app of e-mailservice. Los van het nieuwe logo en signing, een nieuw kleurenschema voor het schilderwerk en nieuwe lichtbakken zijn de meest in het oog springende elementen tien grote fotowerken, elk met een afmeting van circa 10x3 meter. Bijzondere beelden die de vaak verguisde 'zwembadtegels' van de zijwanden volledig zullen bedek ken en zorgen voor een bijzondere ’tstraling. fotowerken verbeelden scènes uit het bewogen leven van Koning Willem II. Willem II was een koning van het volk en verruilde den Haag maar wat graag voor zijn geliefde Tilburg. Overal in de stad liet hij zijn sporen na, zoals het bekende Paleis- Raadhuis aan het Willemsplein. De 'fotowerken behandelen zijn leven in een serie van tien beelden die het straatbeeld domineren. De fraaie fotowerken zijn tot stand gekomen dankzij een samenwer king tussen verschillende partijen. 'Allereerst hoofdaannemer Brouwers Reclame, die de projectinitiatie, co ördinatie en alle technische realisatie op zich nam. Theaters Tilburg stelde e-mailservice voor informatie over een bepaalde buurt. In de gratis app Omgevingsalert staan de actu ele aanvragen voor de omgevings vergunningen en verkeersbesluiten in een zelf gekozen straal rond een adres. Bijvoorbeeld aanvragen voor een dakkapel, een kapvergunning of een schutting. De app is gratis te downloaden in de App Store of de Google Play Store onder de naam Tilburg - omgevingsalert. Iedereen kan zich op overheid.nl gratis aan melden voor de e-mailservice. Deze stuurt actuele tekstberichten op ba sis van adresgegevens. Bijvoorbeeld over verordeningen of bestem mingsplannen in de buurt. Aanmel den kan via de oranje button 'Blijf op de hoogte'. M MAERSK

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 5