UI Spannend sprookje van Prinses iLaurentien en Paul van Loon Galerie Via Venezia bestaat 15 jaar .BURGSE KOERIER Chef'Special Deluxe - De ecial I Meermrorma 44 in Tilburg, Slotbal Mie Katoen 22:15 Zo Wo 16:00 Kunstmuur Prinses Laurentien en Paul van Loon. nachtclu Heuvel ir Beste monoloog van Brabant Vierde editie Filmpiein Oisterwijk ■ft ize website. Bingomiddag twern ern.nl dan: 20.00 UUR JARY 2014 u nog vaker rgse wijkcen- of organisa- ers genieten lartje leggen. i voor ideeën. boeken voor ■at het cen- ngsplek zijn inkel in wijk- 13.00 uur ge donder dat er ke zaterdag >op eens bin- met Kuns xmatie: te van in de 14 j curs I van ruim i binnen- atelier wordt ie traditie met :iaal voor dit jubi- aalf schilt1 jnieke fee: leze en ander -i Liz Abels, van den Ing, Els Wil- ski. Voor is er een ex bekende Til Verhager Gert Brur plaat horei plein, ma tje of de zitten. Fil 23 juli met de film Grease. o titels zijn Soof op 30 juli, Nottii op 6 augustus en The Pirates Oi Caribbean - The Curse of the F I op 13 augustus. Op wet i/.filmplein.inoisterwijk.nl s De inhoud van het sprookje sluit aan bij de samenwerking met Stichting Lezen Schrijven, die zich inzet voor het voorkomen en verminderen van laaggeletterdheid in Nederland en daarbuiten. Want maar liefst 1 op de 9 Nederlanders heeft moeite met le zen en schrijven. (rechts i dertig met een glaskunst. „i Via Ve- ies gehouden te exposeren i Tilburg. Tijder er op locatie den op een c meter mers, Mikker Tilburg - Ouderenwerk 55+ De Reit organiseert op donderdag 19 juni een bingomiddag in wijkcentrum 't Sant, Beneluxlaan 74 in Tilburg. De bingo duurt van 14.00 tot 16.30 uur. Een kopje koffie of thee is gratis. KAATSHEUVEL - Prinses Laurentien en Paul van Loon brengen samen met de Efteling een nieuw sprook je uit: De Sprookjessprokkelaar. muleren sociale vaardigheden en de taalontwikkeling en helpen daarmee laaggeletterdheid te voorkomen. Olaf Vugts, Directeur Imagineering van de Efteling, laat weten: "Wij zijn er trots op een symbolische plek te kunnen geven aan dit belangrijke onderwerp, dat zo bij de oorsprong van de Efteling past." Het spannende sprookje gaat over de rijke wereld van de fantasie, ver beelding en de rol van verhalen hierin. Het boek wordt op zondag 5 oktober, tijdens de Kinderboeken week, officieel gepresenteerd in de Efteling. Verrassende muziektheater- presentaties in bieb Tilburg - Ook dit jaar hebben de leer lingen uit de eerste klassen van de muzische afdeling van het Koning Willem II College kennis gemaakt met muziektheater. Professionals uit het vak, veelal oud-leerlingen, hebben verteld over het maken van theater, muziek, dans, decor en kostuums. Alle facetten die het muziektheater zo bijzonder maken :ier gehad en met de Eftelir- idrlijk enorm." tilburg - Het dansseizoen 2013-2014 van Mie Katoen is bijna afgelopen. Daarom is er op zaterdagavond juni een openbaar slotbal. Alle rsusleden, leden van de demon- .stratiegroep en andere belangstel lenden zijn van harte welkom van 20.00-24.00 uur in wijkcentrum Heyhoef, Kerkenbosplaats 1 in Til- burg. De muziek wordt deze avond verzorgd door het orkest Yargon. Tij dens de pauzes draait dansdocente Anke Niessen verzoeken. Meer informatie www.miekatoen.nl. naai Keuie mij een van ue ueeme- iCOOGnatfil mende centra voor de kunsten of een goed gevulde Podium Cadeaukaart. Meer informatie: www.solosinzuid.nl. Verhaallijn Er was eens een sprookjesbiblio- theek in een oud, verlaten kasteel... Stemmen galmen door de gangen en achter de vele deuren schuilt ge vaar. Toch blijft Sterre zoeken naar de juiste deur. Daarachter wachten ein deloos veel verhalen die gelezen en verteld moeten worden. Als Sterre de juiste deur vindt, gaat er een wereld voor haar open. Ook voor de men sen in het dorp, die hun bijzondere verhalenverteller met open armen ontvangen. Maar niet iedereen is blij. Sterre is in gevaar! Wie kan haar hel pen? De Sprookjessprokkelaar? tilburg De beste monoloog heel Brabant, daar gaat het om ir monologenwedstrijd Solo's in Zuid. De zeven winnaars van de verschil lende voorrondes in Breda, Goes en Tilburg staan woensdag 18 juni om 20.00 uur in de finale bij Factorium Podiumkunsten, Koningsplein 11a in Tilburg. Publiek is daarbij van harte welkom. Kaarten a 7,50 via www. factorium.nl De zeven finalisten zijn Berry van Gerwen, Hilde v; Jelt Pekaar, Steven Riemslag, denberg en Myrka Wisniewsk de deelnemers is het dé grote uitda ging om hun monoloog ijzersterk uit te dragen en geloofwaardig neer te zetten. Zij worden beoordeeld door een vakkundige jury. Lucas de Man (regisseur bij Het Zuidelijk Toneel en staddichter van 's-Hertogenbosch) is presenteert de avond. De winnaar van Solo's in Zuid 2014 ontvangt een grandioos applaus en gaat naar huis met een theatercursus naar keuze bij een van de deelne- hebben heel veel plezie de samenwerking met de Efteling versterkte dat natuurlijk enorm." De auteurs werkten nauw samen met de Efteling in de ontwikkeling van het sprookje, dat als een spannend verhaal ook het belang van lezen en voorlezen onderstreept. Verhalen prikkelen immers de fantasie, sti- oisterwijk - Deze zomer wordt voor de vierde keer het succesvolle eve nement Filmplein Oisterwijk geor ganiseerd. De openluchtbioscoop op het Lindeplein wordt gehouden op de woensdagavonden 23 juli, 30 juli, 6 augustus en 13 augustus. De filmavonden zijn gratis toegankelijk en alle films zijn geschikt voor kijkers van 12 jaar en ouder. De films begin nen omstreeks 21.30 uur, wanneer het donker wordt. Bezoekers kunnen kwamen aan bod. Vervolgens zijn de leerlingen er ook zelf mee aan de slag gegaan. Deze muzische leerlingen sluiten j het schooljaar op donderdag 19 juni om 15.30 uur af met een korte, zelfgemaakte presentatie in de Bi- bliotheek Tilburg Centrum aan het Koningsplein. Belangstellenden zijn van harte welkom. tilburg - In 2004 begon Zr. Delian de Brouwer met het geven van cursus sen icoonschilderen in het klooster van de Zusters van Liefde scmm aan de Oude Dijk in Tilburg. Sinds 2011 is het atelier gevestigd in het klooster Nieuwenhof aan de Kloosterdreef in Moergestel. Voordat Zr. Delian be- gon met het doorgeven van de tech- niek en de spiritualiteit van iconen heeft zij hierin een ervaring dertig jaar opgebouwd in en buitenland. In het gewerkt in de Russische temperaverf. Specie:! leum hebben twaalf schilders een serie van twintig unieke feestdagen- iconen gemaakt. Deze en andere ico- nen van cursisten en oud cursisten zijn te zien op zondag 22 juni van 13.00-17.00 uur in klooster Nieuwen- hof, Kloosterdreef 10 in Moergestel. Kijk voor meer informatie op www. iconenatelier.nl. tilburg - Op zondag 15 juni om 16.00 uur start de eerste editie van Kunst muur Tilburg in het steegje naar L*-|ub De Nacht op de Korte in Tilburg. Kunstmuur Tilburg is een initiatief van Mexicaans eet- café Tortillas met als doel om geves- tigde en opkomende kunstenaars en studenten de mogelijkheid te geven -i op een ludieke plek in jns de eerste editie zal 5 een werk gemaakt wor- ucn op een doek van tien vierkante meter door kunstenares Eefje Mom- terwijl stadsdichter Jasper ?rs aanwezig zal zijn om een ge dicht te maken bij haar werk. Tevens expositie met werk van de filburgse kunstenaar Joop »n en zal nachtburgemeester mink aanwezig zijn. tilburg - In 1999 ging Leo Wolfs aan het Wilhelminapark 63a in Til burg van start met zijn galerie in internationale glaskunst. Via Vene zia groeide uit tot een podium voor wereldberoemde kunstenaars in deze kunstdiscipline. Galerie-eigenaar Leo Wolfs I op de foto) is al meer dan jaar kunstverzamelaar, i bijzondere plaats voor gla^ Door de jaren heen zijn in 1 nezia steeds exposities en zijn nieuwe aankopen gedaan, waardoor een bijzondere collectie met internationale allure is ont staan. Vanwege het jubileum gaan vanaf het weekend van 14 en 15 juni tot en met 31 juli bijzondere acties lopen die voor kunstverza melaars en -liefhebbers interessant Taalontwikkeling Het sprookje is geschreven door Prinses Laurentien en Paul van Loon. 'Door onze krachten te bundelen brengen we een gedeelde passie tot leven. Het proces van co-schrij- verschap was voor ons beiden een spannend avontuur, want je moet op eikaars verzinselen inhaken. We -atsnemen op de terrassen van de xecagelegenheden op het Linde- taar ook met een eigen stoel- dekentje op het plein gaan :ilmplein Oisterwijk opent op net de film Grease. De andere ting Hill s of the ,e Black Pearl op 13 augustus. Op website www.filmplein.inoisterwijk.nl staat een korte omschrijving van de films. MONACO Do Ma Di 19:30 VrWo 13:30 16:0019:30 LIM Do t/mDi 16:00 TGEHAKTBALLEN a Zo Wo 14:00 zijn. Op zaterdag 14 juni zijn er glasblaasdemonstraties. Onder het genot van een hapje en een drank je en harp- en gitaarklanken kunt u genieten van deze prachtige vorm van kunst. De opening is om 12.30 uur en wordt verzorgd door Piet Augustijn, voormalig conservator van het Gorcums museum en re dacteur van glasmagazine Fjoezzz. Belangstellenden kunnen zaterdag en zondag terecht van 12.30 tot 17.00 uur. Verder zijn de normale openingstijden woensdag tot en met vrijdag van 12.30 tot 17.30 uur, zaterdag van 12.30 uur tot 17.00 uur en elke eerste zondag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur in verband met Kunstronde Tilburg. Meer informatie: tel. 013-5820002/ 06-53152564. tilburg - De Haarlemse formatie Chef'Special komt op vrijdag 10 oktober naar 013. Met een mix van pop, funk, hiphop en reggae heeft Chef'Special het Nederlands publiek de afgelopen jaren stukje bij beetje veroverd. Uit al die genres pakken de heren uit Haarlem de meest aan sprekende ingrediënten en de resul terende muzikale melting pot is ori gineel en vooral bijzonder pakkend te noemen. Het programma begint om 20.30 uur De voorverkoop is inmiddels gestart. Meer informatie: 013, Veemarktstraat I, www.013.nl.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 9