UI Marc-Marie Huijbregts met ns "Florissant' in Theaters Tilburg u Jongerenkoor Sint-Lucas B 'De Nieuwe Wildernis' bijgeboekt aasr 3S& wint prijs in Rijsbergen LBURGSE KOERIER Dichtbundel Levenslied 2014 2.0 ER* Debuutalbum Houthakker Zuivelfabriek Marc-Marie Huijbregts foto: marc de groot GROHE Anita Meyer AAM L UKENS lowrooms LEIDERDORP Django Wagner ambassadeur Vereniging van Oisterwijkse Spelers N AMER 148A 6550 T/M I5 JUNI! R 7 2200 (013-5432220) i de kassa. iitiegetrouw benoemt 'an het Levenslied elk ssadeur. Deze ambas- eder- land. Tilburg Van6totenmet8junistaat 'onze eigen' cabaretier Marc-Marie Huijbregts in Theaters Tilburg met de reprise van zijn bejubelde show Florissant. sen, ijsvogels wilde paarder cesvolle vervolg: een live- Zimmerr door he tropole de film orkest. OISTERWIJK - Dit groepen v voorstellir der, Spoor zal zijn H SUBWAY I LOSET Boekhande i 56inTilbur Gastspr der is e s en de grootste kudde »n van Europa. De suc- film krijgt een muzikaal !:ve-uitvoering van Bob rmans prachtige soundtrack iet Grammy-winnende Me- Orkest, met vertoning van op groot scherm achter het voorwerk van dirigent en koor. Ook de begeleiding (piano, gitaar) kreeg een eervolle vermelding. Jongeren tussen 12 en circa 25 jaar zijn van harte welkom bij Jongeren- koor Sint-Lucas. Het koor kent een kosteloze kennismakingsperiode en repeteert elke maandag om 19.30 uur in Studio Elim, Schiphollaan 30. Het koor hoort bij de parochie Frater Andreas (onder meer Lucaskerk) en zingt daarnaast op andere plaatsen. Tilburg Vanwege overweldigende belangstelling is De Nieuwe Wil dernis van het Metropole Orkest in Concertzaal Tilburg bijgeboekt. De matinee op zondag 19 oktober is zo goed als uitverkocht, daarom is het concert dezelfde avond ook nog om Tilburg Op vrijdag 6 juni wordt de dichtbundel Porseleinen fort van Karla Witjens gepresenteerd bij iel LiviusNieuwlandstraat uourg. Aanvang om 20.00 uur. jreker is Charles Vergeer. Vet er muziek -Due grande viole - met Jan Willem Vis en Niek Idema. Porseleinen fort is de eerste dicht bundel van Karla Withens. In Porselei nen fort zijn verschillende gedichten over Tilburg opgenomen. Mijn straat is in 2012 door woningcorporatie TBV Wonen als gevelgedicht aange bracht op de hoek Korte Schijfstraat- Schoolstraat in de binnenstad. t jaar staan de dans- i van de Zuivelfabriek met de ling "I Am" in Theater Tilian- □rlaan 82C in Oisterwijk. Dat op zondag 15 juni, zaterdag 28 en zondag 29 juni. Dansgroepen Haaren en Udenhout verzorgen het programma op 15 juni om 15.00 en 18.00 uur. Op zaterdag 28 juni is het om 13.00 en 15.30 uur de beurt aan Dansgroepen Udenhout. Op zondag 29 juni wordt de rij gesloten door de Dansgroepen Moergestel Uden- hout. Deze voorstellingen beginnen om 13.00 en 15.30 uur. De entree bedraagt 8,50. Voor meer informatie en reserveren kunt u kijken op www.tiliander.com of bel 013-5217220. Anita Meyer opent Roze Maandag Tilburg - Niemand minder dan Anita Meyer opent op 21 juli Roze Maan dag in Tilburg. De zangeres, bekend van de hit 'Why Tell Me Why', ver zorgt om 13.00 uur een optreden op het Pieter Vreedeplein. Nadat de Roze Maandag Express om 11.50 uur op station Tilburg is binnenge komen trekt de Roze Karavaan door het centrum naar het Pieter Vreede plein. Door de verbouwing rondom het station van Tilburg zal de route afwijken van andere jaren. Op 21 juli wordt duidelijk aangegeven hoe deze feestelijke roze optocht zal lo pen. Na de officiële opening neemt Future Ballroom met het grootse gratis dance event Think Pink het Pieter Vreedeplein over. Tot 1.00 uur wisselen diverse dj's elkaar af. Meer informatie op www.rozemaandag.nl. Verder is er binnenkort ook weer een Roze Maandag app te downloaden, tilburg - Onbevangen componeren en muziek maken. Die zoektocht heeft uiteindelijk geleid tot het de- buutalbum 'Youngster'. Saxofonist David Romanello (24) presenteert op donderdag 5 juni vanaf 20.30 uurzijn albuminDeNWEVorstaandeWillem ll-straat in Tilburg. Een mengeling van gevoelige, toegankelijke, vro- lijke en energieke composities. Met veel cross-overs tussen pop en jazz. Met het concert studeert Romanello af aan de Master Of Music bij Fontys Hogescholen Voor De Kunsten. Voor ondersteuning van het pro- ject heeft Romanello samenwer- king gezocht met het BKKC. Op de site voordekunst.nl wordt aan crowdfunding gedaan. Afhankelijk van de steun hebben de donateurs de keuze van een gratis cd tot een huiskamerconcert. tilburg - In het weekend van 31 mei en 1 juni heeft Jongerenkoor Sint-Lu cas (JKL) uit Tilburg meegedaan aan het Nationaal Jongerenkorenfestival in Rijsbergen. JKL had zich ingeschre ven voor de B-competitie. De vakjury kende JKL de eerste plaats toe in de B-competitie en gaf het advies mee om volgend jaar in de A-competitie mee te doen. De vakmensen waren vol lof over de koorklank en de in terpretatie en prees het zorgvuldige tilburg Tradit: het Festival var jaar een ambass sadeur zet zich in voor het Neder landse lied in binnen- en buitenland. Frans Bauer, Johnny Hoes, Marianne Weber en Danny de Munk werden al eerder onderscheiden. Op de 24e editie werd groots uitgepakt met Django Wagner. Hij kreeg een prach tige onderscheiding en een grote bos bijpassende "Levenslied" rozen. Deze onderscheiding kan in de prij- zenkast naast de Zilveren Harp, een blijk van waardering uitgereikt door de BUMA, zijn "Party Award" en ver kiezing tot de 'populairste artiest' van Nederland. met onder andere het programma van Roze Maandag en een route planner met alle feestlocaties. Kaarten bestellen kan via www.the- aterstilburg.nl of door te bellen naar Infoservice Tickets of langs te komen aan esbeek Op zaterdag 7 juni vindt er wederom een onthulling plaats van een beeld langs de Andreas Schotel wandelroute in Esbeek. Ditmaal isdat de Houthakker. De Houthakker is in 1980 door Andreas Schotel geschon ken aan de Esbeekse gemeenschap. Na 34 jaar verschijnt deze Houthak ker in groot formaat als onderdeel van de Andreas Schotel wandel route aan een klein zijweggetje van de Spaaneindsestraat. Na afloop van deze onthulling zal de presentatie van het nieuwe boek van heemkun dige Jan van Helvoirt: "Esbeek van de hak op de tak" plaatsvinden en zal het eerste exemplaar worden aange boden aan een bekende Esbekenaar. Belangstellenden zijn van harte wel kom dit gebeuren mee te maken op 7 juni om 19.00 uur in de Spaaneind sestraat in Esbeek, nabij nummer 19. Daarna vindt er in Schuttershof een diapresentatie over de bouw van de Houthakker plaats en heeft u de mogelijkheid het boek van Jan van Helvoirt te kopen. >p zont als uitverkoc) ;rt dezelfde a» 20.30 uur te zien. Met bijna 700.000 bezoekers in de bioscoop is De Nieuwe Wildernis de meest succesvolle Nederlandse na tuurfilm ooit. Op ongekende wijze toont de film het natuurgebied de Oostvaardersplassen met zijn vos- Florissant is een show waarin hij kwetsbaarheid moeiteloos afwisselt met hilarische anekdotes en prach tige liedjes. De shows van Marc-Marie Huijbregts kunnen in Tilburg rekenen op veel bezoekers. De wijze waarop hij zijn eigen geschiedenis -zo ver bonden met de stad- gebruikt in zijn programma, zorgt voor herkenning. "In Tilburg spelen is extra bijzonder omdat ik er vandaag kom en er intus sen ook weer woon. Ik merk aan de lach dat er soms gelachen wordt om heel specifieke dingen. Veel van mijn verhalen wortelen natuurlijk ook in Tilburg. Het is dan net alsof we aan een half woord genoeg hebben", al dus Marc-Marie. De rode draad in de show Florissant is het overlijden van zijn vader, inmid dels alweer twee jaar geleden. "Toen mijn moeder overleed was het dui delijk. Toen was ik gewoon verdrietig. Maar de rouw die bij mijn vader komt kijken, is onhandig. Die is rafelig. Om dat er zo veel meer emoties bij ko men kijken." Het levert een show op die niet bang is de ontroering op te zoeken, maar waarin, zoals we inmid dels gewend zijn van Huijbregts, altijd ruimte is voor hilarische observaties over bijvoorbeeld zijn televisiewerk én een oprecht contact met de zaal. De voorstelling Florissant speelt van 6 t/m 8 juni om 20.15 uur in de schouw burg van Theaters Tilburg. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.theaterstil- burg.nl, telefonisch via 013-5432220 en aan de balie van Infoservice Tic kets van Theaters Tilburg. oisterwijk - In juni en juli speelt de Vereniging van Oisterwijkse Spelers de voorstelling De Feeks, een hilari sche theatervoorstelling over het wel en wee van een theatergezelschap. We zien de acteurs tijdens de repeti ties en hun poging tot het uitvoeren van Shakespeares 'Het temmen van de Feeks'. Dat gaat echter niet zonder de nodige complicaties, amoureuze verwikkelingen en hilarische situaties. De voorstellingen vinden plaats in Natuurtheater Oisterwijk aan de Ge- mullehoekenweg-Adervendreef op de volgende datums en tijden: zater- dag 21 juni, 20.30 uur; zondag 22 juni, 14.30 uur; zaterdag 28 juni, 20.30 uur; zondag 29juni, 14.30 en 20.30 uur; vrij- dag 4 en zaterdag 5 juli om 20.30 uur. Kaarten zijn online te bestellen en be- talen via www.tiliander.com of bij de kassa van Tiliander, Spoorlaan 82C in Oisterwijk. Groepen vanaf 10 personen krijgen elk 11e kaartje gratis (bestellen via info@vos-oisterwijk.nl). Kaarten zijn ook te koop bij Tabakspeciaalzaak Paijmans, Dorpsstraat 31 in Oisterwijk en aan de kassa van het natuurtheater voor aanvang van de voorstelling. De kaartverkoop start op 9 juni.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 7