G WLVI1 ICICll t Paleis het Loo Volkswagen Golf Sportsvan Concours d'Élégance SB Remmen ;on Hoezo piet te vinden?’ Vertel ons welke jonge of nieuwe auto je wilt rijden, wij vinden ‘m FILBURGSE KOERIER DONDERDAG 5 JUNI 2014 Sportief comfort! Tony Vos ie hoge de nie www.van-mossel.nl AN J I Oude auto's brengen vaak zeer speci- I fieke problemen met zich mee. Laatst I maakte ik het mee dat ondanks ver- I rangen van twee belangrijke onder-' I delen in een remsysteem, het rem- I pedaal iedere keer bleef hangen. Nu I is het op het platteland nog wel te I doen om in zo'n geval even de voet onder het rempedaal te zetten en deze omhoog te bewegen, maar in noodsituaties en in drukker verkeer blijkt dat absoluut onverantwoord. i Maar ja, wat is de oplossing? Na het vervangen van remkrachtverdeler en hoofdremcilinder was de auto een paar honderd meter na vertrek bij de dealer niet meer voor- of achteruit te krijgen. Vier remmen helemaal vast. Een noodingreep kreeg me weer op weg, maar het oorspronkelijke euvel, een rempedaal dat niet terugkomt, bleek nog steeds aanwezig. 'Oh, dan is het de rembekrachtiging', meldde de betreffende monteur opgewekt. Dat betekent dus weer een nieuw on derdeel. Omdat het om een klassieker gaat, is zo'n bekrachtiging niet direct van het schap te trekken. In de tus sentijd hebben er nog wat bekenden met verstand van zaken naar gekeken. Inderdaad, dat moet het zijn, maar ik kon er rustig afgelopen weekend een klassiekerevenement mee rijden. Nou J ja, de eerste 20 kilometer dan, want I daarna stond ik weer met vier geblok- I keerde remmen helemaal stil. En dat I is niet handig als je zelf de organisatie I van het betreffende evenement op je I hebt genomen... Biedt meer dan je verwacht Oisterwijk Bedrijfsweg 17 013 - 528 32 26 e nieu- lichtge- Uitgave van De Tilburgse Koerier Jaargang 25 nr 23 Donderdag 5 juni 2014 Oplage 112.500 wicht MQB platform en dat scheelt vooral in brandstofverbruik. 21/22 juni: Jongere doelgroep Volkswagen geeft toe dat de naam Sports van is gekozen om een wat jongere doel- Aanhanger Motorisch is er geen nieuws onder de zon. De Sportsvan begint net als de Golf hatch back met de 85 pk 1.2 TSI alleen verkrijg baar in de basis Easyline uitrusting. Daar na wordt al snel een sprongetje gemaakt I ZU1D-OOST AUTOSERVICEBEDRIJF Ringbaan Zuid 301 - T 013 - 4647676 www.zuid-oost.nl én voor een betere prijs! In het weekend van zaterdag 21 en zon dag 22 juni as. wordt voor de elfde keer het Concours d'Élégance in de tuin van Paleis het Loo gehouden. Gemiddeld ko llen zo'n 15.000 bezoekers op het evene ment af. Tegen de prachtige achtergrond doet dat aan de hand van een prachtige display met wel zeventig oude modellen. Daarnaast komen er unieke modellen uit de fabriekscollectie, debuteert voor het grote publiek de nieuwe Twingo en toont Renault ook voor het eerst in Nederland de Initiale Paris concept. Kaarten kunnen met korting worden gekocht op www. concourselegance.com. groep aan te trekken. Net als voorheen staat de Sportsvan in de hiërarchie van het merk onder de Touran die ook als ze- venzitter verkrijgbaar is. In de vormgeving komen alle bekende Golf-elementen terug of we nu kijken naar de verlichting of de strakke lijnen van het carrosserie en het volledige front. Toegevoegd is een extra zijruitje in de C-stijl, een element dat we niet van de Golf Plus kennen. Het zorgt voor iets meer uitzicht en extra licht in het interieur. Natuurlijk maakt ook deze we Volkswagen gebruik van het lid naar de 110 pk versie van dezelfde motor die naast de handgeschakelde zesbak ook is te koppelen aan een DSG bak met dub bele koppeling. Bij een behoorlijke lengte van 4,34 meter weegt de versie van de Sportsvan niet meer dan 1.224 kg. Boven dien mag een aanhanger met een gewicht van1.300 kg worden getrokken. Wie toch wat meer in de prestatiepap te brokkelen wil hebben, die kiest voor de 1.4 TSI naar keuze met 125 of 150 pk. De laatste zet behoorlijk 'sportieve' prestaties neer zoals een top van 212 km/u en acceleratie naar 100 km/u in 8,8 seconden. Dieselrijders krijgen de keuze uit de 1.6 en 2.0 TDI. Van de lichtste motorvariant is er een Bluemotion versie die met 110 pk en 250 Nm aan een CO2-uitstoot komt van slechts 95 g/km. Daarmee voldoet de auto dit jaar en ook volgend jaar ruimschoots aan de norm voor 20 procent bijtelling. Tijdens het rijden blijkt uit alles dat Volks wagen deze Sportsvan heeft afgestemd op comfort. Prestaties komen duidelijk op het tweede plan. Het blijkt een echte gezins auto met veel flexibiliteit, de geroemde hoge zitpositie en veel handige opberg- mogelijkheden. Prijstechnisch start de Sportsvan bij 22.690 euro. De 110 pk 1.2 TSI heeft een vanaf- prijs van 24.990 euro en wie gaat voor de 125 pk 1.4 is minimaal 28.190 euro kwijt. Het dieselaanbod begint bij 28.090 euro. A? Tilburg W'Ringbaan Noord 65 013-5321411 van het koninklijke jachtpaleis genieten liefhebbers van de fraaiste klassiekers en borrelen bij menigeen warme, nos talgische gevoelens op. Twee merken staan dit jaar in de schijnwerpers, het 100 jaar oude Maserati en het Franse Renault, dat al 115 jaar bestaat. Beide merken profiteren van de mogelijkheid hun rijke geschiedenis te tonen. Renault De opvolger van de Volkswagen Golf Plus heeft weliswaar een andere naam gekregen, maar de nieuwe Golf Sportsvan wijkt qua concept nauwelijks van zijn ruimtelijke voorganger af. De vraag is alleen hoeveel 'sports' er in deze 'van' terug te vinden is. Stilstaand en langzaam rijdend in de file bewegen vooral veel stadsbewoners zich door het verkeer. Dan blijkt het van groot belang dat de auto waarin men zit spor tief is of in ieder geval sportief, genoemd mag worden. Dat kan de enige verklaring zijn waarom Volkswagen de component 'sport' aan de naamgeving van deze Golf- versie toevoegt. Bagagemogelijkheden Dat de Sportsvan een lid is van de Golf- familie blijkt nog sterker als een portier wordt geopend. Het dashboard ziet er zeer vertrouwd uit en beschikt over alle bekende elementen van de wereldwijde topper. Qua materialen steekt ook de Sportsvan goed in elkaar. De zitpositie is meer rechtop dan bij een normale Golf en door de hogere plaat sing van de stoelen biedt de nieuweling eveneens een beter uitzicht. Volkswagen wringt zich met de Sportsvan tussen de ruimtewagens en crossovers. Wat betreft bagagemogelijkheden toont de auto zich uitermate flexibel. De inhoud bedraagt achter de bank exact 500 liter, terwijl na het neerklappen van de bank het volume toeneemt tot 1.520 liter. Beide delen van de achterbank kunnen keurig onafhankelijk van elkaar worden verschoven om bijna traploos te variëren tussen been- en baga geruimte. En voor de achterpassagiers zijn zelfs klaptafeltjes van de partij.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 25