WIN MET A-LACARD! -lacard Restaurantkaart B B Ook een A-lacard WK shirt? Bestel de A-lacard Restaurantkaart! Met 2 eten en maar voor 1 diner betalen Maak kans op nog meer prijzen! 34 DONDERDAG 5 JUNI 2014 DOOR EUGÈNE DE KOK X aanva/ cam REU( HET SYSTEEM E I Was seer *Zolang de voorraad strekt Scan de QR-code en beantwoord de 2 vragen 1: Hoe vaak scoort het Nederlands elftal C 0fl5 MOL 3T53 op dit WK? 2: Wie wordt er Wereldkampioen? Voor deelnemende restaurants kijk op www.a-lacard.com en download de gratis app. T: +3185 401 3953 öerc deel *n Rob- I in de maakt kostte kevert •n ma is. O| als alle nen Bahi lijk i Nog echt qua nog ml wikikJ ■lijna nerg Eduardo Heeft Wesley Sneijder de vorm, is Terence Kongolo niet te onervaren om als linksback mee te gaan naar Brazilië, welke keeper is het beste en kies je voor de ervaring van Nigel de Jong of het talent van Jordy Clasie op het middenveld? tifrcel Meeuw» J WKKOi4»"l>£BD> Alles wijst er op dat Van Gaal straks met een 5-3-2 of wie weet een 4-4-2-systeem aan het toernooi begint. Hoewel hij meerdere malen heeft beaamd dat er een zeker risico aan een nieuw systeem kleeft, vindt hij dat hij geen andere mogelijkheden heeft na het wegvallen van Kevin Stroot man. 'Ik probeer een systeem te spelen waarbij de kwali teiten van de spelers het beste tot hun recht komen', zei hij tegen de verzamelde voetbalpers op een persconferentie, daags voor de eerste oefenwedstrijd tegen Ecuador. 'De spelers komen in dit systeem meer in hun kracht. Het was mijn geluk dat Robin van Persie in Nederland revalideerde Daar heb ik gebruik van gemaakt door hem mee te nemen naar de wedstrijd PSV-Feyenoord. Met Arjen Robben heb ik het via de telefoon besproken en ik hoorde hoe enthou siast hij werd'. Opvallendste aan bovenstaande quote is misschien wel dat Van Gaal blijkbaar toch naar andere mensen luistert, in ieder geval naar twee. De rest van de 15.999.998 andere bondscoaches kunnen zeggen en invullen wat ze willen, maar uiteindelijk beslist alleen hij. stond Urby Emanuelson, in het centrum Virgil van Dijk en Ron Vlaar en de rechterkant was gereserveerd voor Gregory van der Wiel. Op Vlaar na schopten ze het niet eens tot de laatste 30 van Van Gaal, die in de achterste linie vooral lijkt te wil len werken met de Rotterdamse factie in de selectie. Het middenveld kwam met Daley Blind, Nigel de Jong lil en Wesley Sneijder dichter in de buurt van de wer- kelijkheid op vrijdag 13 juni, maar de voorhoede liet weer wel de nodige verschillen zien. Als Arjer ben heel blijft, staat hij zonder enige twijfel basiself van Van Gaal, maar of dat ook het met Memphis Depay en Klaas-Jan Huntel; andere twee spitsen van het volk? Dat is hoogst onwaarschijnlijk, want naast Robben lijkt Van Persie de enige zekerheid. Het opvallendste verschil tussen de zestien miljoen bondscoaches en de enige echte was echter 'het systeem'. Het volk leek op www .16miljoenbondscoaches.nl nog steeds het meeste vertrouwen te hebben in het 4-2-3- 1-systeem waarmee Van Marwijk tweede Ij werd in Zuid-Afrika en op het EK in Polen en Oekraïne er in de poulefase genade- loos werd uitgeknikkerd. lil Het zijn vragen waarover iedereen de afgelopen weken heeft na gedacht, maar er is maar één man die de beslissingen maakt: Louis van Gaal. En denk niet fat hij zich ook maar iets aantrekt van alle kenners op televisie en in de kroeg. Wie denkt dat hij zich wel door anderen laat beïnvloeden, moet eens surfen naar de website www.l6miljoenbondscbaches.nl. Op deze site konden men sen in aanloop naar het WK hun favoriete Nederlands elftal maken. De bedenkers filterden daar weer 'een opstelling van het volk' uit. Vooral de verdediging in dat, volgens de Nederlan ders ideale elftal, liet een paar weken voor aanvang grote verschillen zien met de waarschijnlijke opstel ling van Van Gaal: op links Het stad Lace des tigei A-LA CARD A-LA CARD

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 22