Nederland won Chili kan zich Selectie meten met nog nooit van Spanje topianden om vingers bij Australië af te Ukken iur 1 list: 1140 r INGJIj 56 IES 2014 WKKOERIER DONDERDAG 5 JUNI 2014 WKKOERIER zeltuin.nl kind nu in! 1VGM in 35 estel es.nl ni rveltuin.nl *1 oment om mg van uw de BSO! Veel ties voor t en met 9 jaar. Korveltuin, ilburg! De verloren WK-finale tegen Spanje in 2010 maakte een ein de aan een ongekende reeks zeges van het Nederlands elftal. De selectie van Bert van Marwijk stapte tot die eindstrijd 25 keer achter elkaar ongeslagen van het veld. Enig idee tegen welk land Oranje daarvoor als laatste verloor? U raadt het ai: Australië. In een oefenwedstrijd in Eindhoven delfden de Nederlanders met 2-1 het onderspit. Harry Kewell en Josh Kennedy maakten de goals voor de groen-gelen nadat Klaas jan Huntelaar de score had geopend. Australië is sowieso een team waarmee Nederland moeite lijkt te hebben, al hebben ze elkaar nog maar ontmoet in oefenwedstrijden. In 2006 werd het in Rotterdam 1-1 en in 2009 in Sydney 0-0. Mocht Nederland op 18 juni in Brazilië winnen, dan zou dat dus de eerste keer zijn. De bekendste namen bij de Socceroos zijn wellicht Mitchell Langerak, de tweede doelverdediger van Borussia Dortmund, Tommy Oar, die uitkomt voor FC Utrecht en Tim Cahill, die nu speelt bij New York Red Bulls, maar daar voor jaren in de Premier League uitkwam voor Everton. Bondscoach Louis van Gaal moet wel een slechte nacht heb ben gehad na de oefenwedstrijd tegen Frankrijk in maart. Zijn Nederlands elftal verloor kansloos en hij zag dezelfde avond WK-tegenstander Chili grote indruk maken tegen Duitsland. De Zuid-Amerikanen verloren het duel weliswaar met 1-0, maar waren de betere ploeg op het veld. Niet voor niets constateerde bondscoach Jorge Sampaoli dat Chili 'mee kan met een team dat tot de absolute wereldtop behoort'. Bijna een maand later werd nog eens onderstreept dat Chili een ploeg is om rekening mee te houden. Eind maart streefde het Nederland voorbij op de wereldranglijst, dat voor het eerst in jaren uit de top tien viel. Het is overigens niet zo dat Chili onverslaanbaar is. Kijk naar de kwalificatiereeks. Daarin kreeg het twee keer klop van Argentinië en verloor het van Colombia, Ecuador, Peru en Uruguay. De Chilenen wonnen echter ook genoeg duels waardoor ze als derde eindigden in de poule van negen, genoeg voor een ticket naar het WK in Brazilië. Bondscoach van Chili is Sampoali, een Argentijn die sinds eind 2012 aan het roer staat. Eén van de grote ster ren van het Chileense elftal is de ervaren David Pizarro, die onder meer speelde bij AS Roma en Manchester City. Sam poali haalde Pizarro over weer voor het nationale elftal uit te komen, nadat hij er in 2005 de brui aan had gegeven. Een andere bekende speler is doelman Claudio Bravo, die al jaren het doel verdedigt van Real Sociedad. De echte blikvanger is echter vleugelaanvaller Alexis Sanchez. Hij maakte in 2011 voor 26 miljoen euro de overstap van Udinese naar Barcelona en staat daar regelmatig in de basis. Wat valt er nog over Spanje te zeggen? Het land won sinds 2008 alles wat er te winnen viel en leek blijvend onverslaan baar. Door een paar magere zeges en twee gelijke spelen in de WK-kwalificatiereeks leek de tweevoudig Europese kam pioen en titelverdediger op het wereldkampioenschap ech ter kwetsbaarder dan de jaren ervoor. De spelers lijken zich echter geen zorgen te maken. Dat je door in de knockout-fase telkens met 1-0 te winnen wereldkampioen kunt worden bewezen de Spanjaarden immers al in Zuid-Afrika in 2010. Bovendien zou elke bondscoach nog steeds een moord doen voor een selectie als van de Spanjaarden. Het overgrote deel van de spelers zit bij clubs die in de Champions League uit komen. En dan niet de clubs die in de marge van het kampi oenenbal acteren, maar teams die altijd mee zouden moe ten doen voor de titel, zoals Barcelona (Andrés Iniesta, Cesc Fabregas, Xavi, Pedro en vele anderen). Real Madrid (Iker Ca sillas, Sergio Ramos en Xabi Alonso), Manchester City (David Silva, Jesüs Navas en Alvaro Negredo) en Bayern München (Thiago Alcantara en Javi Martinez).

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 17