UI Accordeondag opnieuw in Theaters Tilburg etsel nenfl EN F.nl [MING! Halsbrekende toeren in reau modern circus IUR ILBURGSE KOERIER Sushifabriek FOTO: ANKEVANIERSEL nschaderegeling Esther Porcelijn Jeroen Kramer foto: mart boudestein FOTO: STUDIO PASTIS. Rommelmarkt Op zoek naar de nachtzwaluw irs voor de wijken: rgsekoerier.nl lezersactie j .simonspiano.nl 013 - 542 53 74 AAN r klanten lij af wat het gast- idels Tilbt kaar irgcer shof f t die duur e opt rienden Tilburg Op zondag 25 me seert Woonzor gang, Berlaget rommelmarkt tot 17.00 uur. De naar Stichting Vrk Herdgang. turen meevar Ad Wammes, Ji h en Gustav Hol: s. Voor het bezoek aan Tilburg gt Accordeonorkest Haarlem in Camille Saint-Sa- Johann Sebastian list. ziek en dans- en 1 en kun je instru- Kaarten zijn ver- v.theaterstilburg.nl, 013-5432220 en aan Infoservice Tickets lOurg. Vrijkaarten voor Jeroen Kramer's 'Miljoenen Idioten' oisterwijk Op vrijdag 23 mei orga durende avondwandeling in De Loc gaan samen met de boswachter op z is om 20.30 uur en vooraf aanmeldt kerscentrum Oisterwijk; nl/agenda Na aanmeldinc eigen online dossier 24/7 b«schikba5 De entree bedraagt 15,00 euro, in clusief pauzedrankje, garderobe en programmaboekje. Kaartverkoop via Theaters Tilburg: >r“,A www.theaterstilbur^ rasendeontmoetingen.nl. goirle De open dag van Factorium Podiumkunsten op zondag '25 mei heeft een bijzonder tintje. De jeugd bn in de ochtend meedoen aan mu ziek- en dansworkshops. Kinderen kunnen hun kunsten voorafgaand aan de open dag laten zien in een voorstel- ling. Daarnaast is er dit jaar een prijs vraag waarmee bezoekers een leuke Prijs kunnen winnen. Voor de kinderen vanaf groep 4 zijn er in de ochtend allerlei muziek- en dans workshops waaraan ze mee kunnen doen. De kids gaan vanaf 10.45 uur lek ker werken en repeteren en laten om de hand van Leo van Lierop, dirigent van Apollo'77. Accordeonorkest Haarlem bekendheid als één van de accordeonorkesten die Nederland Theaters Tilburg. I krijgbaar via www.l telefonisch via O1 de balie van Inf van Theaters Tilbi Verhalenkoor De Accordeondag wordt om 12.30 uur in de Concertzaal geopend door het Tilburgs Verhalenkoor Kleurrijke lama's en Accordeonensemble [polio '77 onder leiding van Lizet an Beek. Het Mama Verhalenkoor teen kleurrijk project, waarbij vrou- nen met verschillende culturele achtergronden wekelijks bij elkaar tomen om samen te zingen. Zij ver tellen hun verhalen, die vervolgens door zangeres/componiste Astrid Seriese op muziek zijn gezet. De speciaal voor dit concert geschreven kcordeonarrangementen zijn van Tilburg Op zondag 25 mei biedt de Concertzaal van Theaters Til burg van 12.30 tot 18.00 uur g< vrij onderdak aan de inmidd vijfde accordeondag. dag 25 mei organi- rntrum den Herd- 60 in Tilburg, een jrt van 10.30 ibrengst gaat van Den Open dag Factorium Goirle 13.00 uur zien wat ze hebben gedaan in een heuse voorstelling. Meedoen aan de voorstelling? Schrijf je dan snel in voor een van de workshops. Ervaring is niet vereist. Op www.factorium.nl zie je het volledig workshopprogramma. Je kunt je opgeven via workshopsgoi- rle@factorium.nl Je kunt ook gewoon kijken en luisteren naar wat Factorium Podiumkunsten en Koninklijke Harmo nie Oefening Uitspanning te bieden hebben. Van 13.30-16.00 uur kun je genieten van live muzie' musicalvoorstellingen e> menten uitproberen. Vrijkaarten Paradox stelt voor lezers van De óurgse Koerier vijf keer 2 vrij- irten beschikbaar. Mensen die hiervoor in aanmerking willen ko men dienen het juiste antwoord te geven op de volgende vraag: Hoe veel jaren heeft Jeroen Kramer bij het Het Klokhuis gepresenteerd? Deelnemers kunnen hun ant woord inzenden via email naar het adres martijn@paradoxtilburg.nl. Ook Accordeonvereniging 'Accordia' Kerkrade is een gevestigde naam. Dirigent en artistiek leider Emile van Herck leidt een fascinerend pro gramma met muziek van o.a. Gioac chino Rossini, Henk van Lijnschoo- ten, Andrew Lloyd Webber en Emile van Herck. Tribute Pink Floyd Tilburg Cultuur- en muziekpodium Heyhoef-Backstage, Kerkenbos plaats 1 in Tilburg, presenteert op zaterdag 24 mei de gerenommeerde tributqband The Pink Floyd Sound. Het gaat om een try-out voorstelling, vooruitlopend op het theaterseizoen 2014-2015. Aanvang om 20.30 uur. De show staat in het teken van het oudere werk van Pink Floyd. Tickets zijn verkrijgbaar via website www. heyhoef-backstage.nl of in de voor verkoop bij wijkcentrum de Heyhoef en Melati Dua. Jeroen Kramer is bij het grote pu bliek vooral bekend als een der al lesweters van Het Klokhuis en als razende reporter van Het Sinter klaasjournaal? Nu laat hij zich van een verrassende, andere kant zien. Gewapend met slechts twee gitaren en een effectpedaal voert Kramer zijn publiek anderhalf uur lang een volstrekt eigen wereld binnen van seksuele fantasieën, murderballads, smartlappen, liefdesliederen en een verdwaalde protestsong. Dit alles uitsluitend in de moerstaal, die hij met schrijfpartner Joop Maes met onmiskenbaar genoegen als basis materiaal hanteert voor de vaak in genieuze teksten. De vermakelijke, absurdistische be spiegelingen in de verhalen tussen de liedjes door vormen een aanzien lijk bestanddeel van het programma en rechtvaardigen de term stand-up zanger. Het resultaat van dit alles is een meeslepende mix van humor, ontroering en muzikaliteit. Het ge lijknamige album Miljoenen Idioten verscheen april 2013 bij het label Noon Records. Tilburg Op woensdag 28 mei pro grammeert het Tilburgse muziek podium Paradox Jeroen Kramer, die als stand-up zanger zijn solo- programma 'Miljoenen idioten' ten gehore brengt. Aanvang om 20.30 uur. Kaarten kosten 8,00 of 10,00 euro. Ook deze editie, een initiatief van de Stichting 'Verrassende Ontmoe tingen', die afwisselend in de Con certzaal, Audax-zaal en Foyer zal plaatsvinden, belooft opnieuw een waar muziekfeest te worden. Aan de accordeondag werken mee Accor deonensemble Apollo '77 Tilburg, Verhalenkoor Kleurrijke Mama's Til burg, Té Kwartet Tilburg, Fontys En semble Tilburg, Balkankoor Drage Volje uit Riel, duo An Raskin en Bram Bossier uit Brussel, Accordeonorkest Haarlem en accordeonvereniging Accordia uit Kerkrade. De presen tie is in handen van Mariska van |eek, Julie van Nieuwenhuijze en fetervan Schilt. janiseert Natuurmonumenten een 2 uur oonse en Drunense Duinen. Deelnemers -1 zoek naar de nachtzwaluw. Het vertrek ;.den is noodzakelijk. Dat kan bij Bezqe- tel. 013-5231800 of www.natuurmonumenten. ig wordt de vertrekplaats bekendgemaakt. An Raskin In de loop der jaren heeft het Til burgse Té Kwartet een uitstekende positie verworven. Zondag pre senteert het Té Kwartet zich op het podium in repertoire waarin het uitblinkt. Zowel solistisch als in kamermuziek- verband concerteerde An Raskin in de meeste Europese landen, de V.S. (New York) en Japan (Osaka). Samen met altviolist Bram Bossier stichtte zij in 2005 het ensemble Agartha. Agartha heeft als doelstelling een balans te vinden tussen de klassieke wereld en de hedendaagse cultuur door middel van o.a. nieuwe com posities en het verkennen van het gemeengoed tussen verschillende artistieke disciplines. Dit vertaalde zich o.a. in optredens voor het Fes tival van Vlaanderen, November Mu sic, het KLARA-festival en de in eigen productie gemaakte muziektheater- voorstelling Petroesjka. Tilburg De wereldtop van het nieuwe circus voert eind mei hals brekende toeren uit. Het Canadese gezelschap 7 Fingers trad afgelopen winter nog op tijdens de openings ceremonie in Sotsji, maar nu komt het gezelschap naar Schouwburg Tilburg. Van de Openingsceremonie van de Olympische Winterspelen in Sotsji tot Tilburg: het Canadese 7 Fingers laat als toonaangevend circusgezèl- schap overde hele wereld haar kun sten zien. De typische stijl van het gezelschap kenmerkt zich door dans van hoog niveau waarin circustechnieken als de Russische balk, Chinese paal, jongleren en tumbling naadloos zijn verwerkt. Al sinds 2002 maken ze vanuit het Franstalige Montréal (het gezelschap staat ook bekend als 7 Doigts De La Main) furore met hun voorstellingen, en nu is er dan Séquence 8. De acht artiesten laten een samenspel van menselijke rela ties zien: kameraadschap, competi tie, rivaliteit en samen lol trappen. De voorstelling Séquence 8 speelt op dinsdag 27 en woensdag 28 mei om 20.15 uur in de schouwburg van Het moet iedereen zijn opgeval len: de sushirestaurants openen sneller dan de kerken sluiten. Iktel zeven sushizaken inTilburg: Sushi Koi, Sushi Suki, Shinzo, Mo- Jo, Enjoii, Royal Palace en echte sushiketen: Sumo. Ze hanteren allemaal een 'all you can eat'- concept; iedereen krijgt een lijst je en je mag per persoon vijf ge rechten per ronde bestellen tot je lijstje eindigt bij ronde vijf. Ik haal ronde vier nooit maar ik heb grote mannen aan tafeltjes naast mij wel eens nieuwe lijstjes zien krijgen. Het hele 'all you can eat' klinkt voor mij als in contradictie met de precisie en complexiteit van sushi. In Japan duurt de op leiding tot Sushi chef tien jaar, waarvan je de eerste twee jaar alleen nog maar de rijst mag wassen. De eerste keer dat ik sushi at was ik zeven. Ik werd door mijn vader meegenomen naar het Okura- hotel in Amsterdam. Bovenin het Okura zit Yamazato, het enige Japanse restaurant met een Mi- chelinster in Europa. Ik herinner mij hoe bijzonder het was. De spierwitte plakrijst, de verse vis die niet naar vis rook, de diep groene kleur van het zeewier en de kleine pakketjes met felle kleuren die, zo mooi in elkaar gevouwen, allemaal kunstwerk jes waren. Sinds die dag ben in een sushi-liefhebber. Ik pik vis die een dag in de koelkast is be waard er zo uit en ik proef het meteen als de rijst, vis of groente ontdooid is. Voor mij was sushi altijd iets bijzonders en ik was zowel blij als teleurgesteld toen mij opviel dat er zoveel zaken en vooral ketens openden. Bijzon der voor iedereen is niet bijzon der meer. Wat is het geheim van het plotselinge grote succes van de Japanse keuken? Het lijkt mij geen heel toegankelijke smaken bevatten met de wasabi, rauwe vis, viskuit en soja en sojasoep. Wel hebben de restaurants in Tilburg hun kaart aangepast aan de Westerse smaak: sushi met mais, zoals de zoetzure saus van de Chinees. Wellicht hebben de Indische- en Chinese restaurants onze smaakpapillen voorbereid vanaf de jaren 50 en 60? Is een avond sushi eten het nieuwe 'Chinezen'? Zouden de Chinese restaurants minder hebben? Ik vraag mij nieuwe Japans zal worden over enkele jaren. Papoea Nieuw Gui- nees? Mensenvlees? Moet wel bijzonder blijven. 15,00 gard: -artve tel. 013-5432220, trg.nl en www.ver-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 7