F Ha ft.nL Koninklijke Saan zoekt naar de niches in de markt L Een goede supervisor kijkt altijd vooruit' 1 transport logistiek transport logistiek Opmerkelijke mensen maken Saan totaal PORT LOGISTIEK TRANSPORT LOGISTIEK 9 DONDERDAG 15 MEI 2014 TILBURG - Wie kiest voor de sector transport en logistiek kan kiezen uit verschillende beroepen, die garant staan voor een boeiende, uitdagen de job. -DOOR PETER VAN OIRSCHOT- -DOOR PETRA JANSEN- varen Directeur Sandra Smits foto: anne-marie van der gouw/fotoclub pixaprofs zegt ?makk Koen van Poppel van Panalpina World Transport: k 247cd.nl press.nl TILBURG - Koninklijke Saan is in meerdere opzichten een bijzonder bedrijf. De logis tieke dienstverlener bestaat al 117 jaar en heeft bovendien een vrouwelijke directeur.'In het begin dachten ze nog wel eens: die heeft er vast geen verstand van.' auffeurs ?nsten ich bezig met en uitzenden jenchauffeurs rijs C en C-E). sen vacature? livers bestand n)chauffeurs. TILBURG UITZONDERING De transport- en logistieksector is en blijft i voor innen jvend contact 013-8200386 stiek men visor zom- agen- ffeurs metC/CE inklijke Saan is een familiebedrijf 897 begon als bodedienst te voet, i jaar in ankelijk irna als team- logistieke □gelijkhe- bouwen, I verstand teel eind ipleiding joede su- iivatie en d schriftelijke reacties naar: !SS BV Tilburg Jlav de Folter iusstraat 100 )15BT Tilburg pmexpress.nl is uitbreiding wij per direct ■i h Logistiek supervisor Koen van Poppel. GROEN BLOED Die crisis zorgt er ook voor dat Saan nog wei nig nieuw personeel nodig heeft, al denkt Smits dat de tekorten in de toekomst wel gaan komen. “Het vinden van jonge men sen met het Saan DNA, groen bloed zoals en willen zo een toegevoegde waarde leve ren. Het gaat om het hele plaatje: snelheid, efficiëntie en oplossingen bieden. Dan is uiteindelijk het uurtarief niet interessant; de efficiëntere totaaloplossing zorgt voor een betere prijs." DEGELIJKHEID Bij het eeuwfeest in 1997 ontving Saan het predicaat Koninklijk. Smits is er trots op. "Het predicaat Koninklijk staat voor kwali teit en vertrouwen, dat is ook wat wij willen uitstralen naar klanten. Het bieden van kwa liteit en zekerheid staat bij ons voorop. Ze ker in een tijd waarin zelfs gerenommeerde bedrijven omvallen moeten klanten van je op aan kunnen. En daarvoor moet je je best blijven doen." Koninklijke Saan zoekt, net als haar concurrenten, naar een manier om de crisis door te komen. Schaalvergroting is daarvoor volgens Smits niet de oplossing. "Wij zoeken juist naar de niches in de markt De stelling dat transport en logistiek uitda gend blijft gaat zeker op voor een logist' supervisor. Die moet uitstekend kunr plannen en organiseren. De supervi geeft leiding aan z'n personeel en is co municatief sterk. Hij of zij dient over veel analyserend vermogen te beschikken en moet voortdurend inzicht hebben in de cij fers, die aantonen of logistieke doelen zijn gerealiseerd. Waar nodig moeten bedrijfs processen worden bijgesteld om die doel stellingen alsnog te bereiken. Het bedrijf heeft een aantal medewerkers gestationeerd in onze vestiging. De lijnen tussen Bosch en Panalpina zijn daarom erg kort en dat is voordelig voor beide partijen. In Tilburg worden onder meer beveiligings apparatuur en hoogwaardige geluidsyste- men van Bosch opgeslagen en verzonden naar klanten over de hele wereld. Dan moet je niet denken aan huiskamerapparatuur, maar eerder aan omroepsystemen die op luchthavens worden gebruikt." een mannenbolwerk, ook aan de top zijn er maar weinig vrouwen te vinden. Sandra Smits is dan ook een uitzondering in de branche. "Dat is jammer. Maar zelf vind ik het niet zo bijzonder", zegt ze. "En omdat ik opval, trek ik ook gemakkelijker de aan dacht. Daar maak ik gebruik van. Het wer ken met mannen vind ik bovendien prettig. In het begin dachten ze nog wel eens: "Die heeft er vast geen verstand van. Je moet je als vrouw wel meer bewijzen in zo'n man- nenbedrijf, al duurde dat hier gelukkig niet lang. Al snel kreeg ik het vertrouwen." BOSCH Koen van Poppel uit Kaatsheuvel is super visor bij logistiek dienstverlener Panalpina WorldTransportBVaandeJellinghausstraat 42. De Tilburgse vestiging van deze Zwit serse onderneming werkt uitsluitend voor het gerenommeerde Duitse merk Bosch. Van Poppel: "Bosch is een grote speler op de markt en heeft exclusiviteit bedongen. wij dat noemen, is nog niet zo gemakkelijk. Het is geen 9-tot-5-baan, en mensen zitten niet op vaste plekken. Je moet flexibel zijn; de ene dag zitje voor een klus in Tilburg, de volgende dag in het buitenland. Die flexi biliteit proberen we onze werknemers ook terug te geven, al is dat wel een uitdaging. Jongere mensen hebben heel andere wen sen, willen bijvoorbeeld vaak minder uren draaien als ze een gezin hebben." ANTICIPEREN Koen van Poppel werkt inmiddels tien de logistieke dienstverlening. Aanvar als warehousemedewerker, daar leider en nu dus als supervisor. De lc- sector biedt volgens hem veel moge den om een mooie loopbaan op te bc waarbij je met een beetje gezond en een juiste beroepshouding een hc kunt komen. "Ik vind dat je vooropl niet doorslaggevend is om een go< pervisor te worden. Een goede moti\ logisch kunnen denken zijn minstens zo be langrijk. Verder moet je kunnen anticiperen op veranderingen. Daardoor kun je logistieke verbeteringen aanbrengen", vertelt Van Pop pel. "Een goede supervisor kijkt altijd vooruit en gaat voor kwaliteit. Je bent voortdurend bezig met plannen. Voor de korte en voor de langere termijn. De wereld van transport en logistiek is erg dynamisch. Het is daarom be langrijk om flexibel te zijn. Je moet kunnen improviseren en op elk moment in staat zijn om je plannen bij te stellen." TEAM OPBOUWEN De supervisor bij Panalpina zegt dat het erg belangrijk is om een goed team op te bouwen. "Zonder de juiste mensen ben je als supervisor nergens", zegt Koen van Poppel. "Daarom moetje veel energie ste ken in het aantrekken, beoordelen en be geleiden van medewerkers. Helaas moet je soms ook mensen ontslaan. Vaak heb je al snel gezien of iemand potentieel heeft als warehousemedewerker. Het kan best wel een jaar duren om een ingespeeld team op te bouwen met gemotiveerde mensen, die op meerdere plaatsen inzetbaar zijn. Het aantal te verwerken orders kan fluctu eren. Dan is het handig om mensen even op een andere afdeling in te kur zetten." Koninklijke Saan is een familiebedrijf, dat in 1897 begon als bodedienst te voet, maar inmiddels is uitgegroeid tot een van de grootste logistieke dienstverleners van Ne derland. Industriële verhuizingen en kraan verhuur vormen de core business. Sandra Smits zit in de directie van het bedrijf, dat het hoofdkantoor heeft in Diemen. Alle aandelen zijn nog steeds in handen van de familie Saan. "Toen ik hier begon heb ik me wel even afgevraagd of ik wel invloed kon uitoefenen op het beleid. Dat bleek geen probleem", zegt Smits. Bijzonder is dat de vier aandeelhouders wel allemaal in het bedrijf werken, één daarvan zit in de direc tie. "Ze zitten allemaal op een plek waar ze goed tot hun recht komen. Het gaat er zeer professioneel aan toe". OVBDK? w .MWMVF

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 21