UI Vrijkaarten én persoonlijk moment met Marco Borsato ©990 Theatershow Quattro Temi Koningin Maxima foto: rvd/rineke dijkstra baar Voorpremière Zombie in Ladybird Skatepark Maxima bezoekt galaconcert Sophia's Vereeniging r Soof Festival Kindergarten De HexaPan ia gac 113 de staat Queen Extravaganza Volken Vaderland I ioek.nl lowrooms lezersactiej LEIDERDORP - v.o.n. 1 VERKOCHT! 3,- v.o.n. Hollandse muziekmiddag t COSMO- ESYSTEEM Marco Borsato maakte in 2008zijn de buut als acteur. In welke film was dat? jer iet s bij ime- in lijk ILBURGSE KOERIER f Vrijkaarten Ziggo stelt verder vier vrijkaarten (2 x 2 kaarten) beschikbaar voor lezers in Loon op aan muziek Vitamine zanggroe derDuir* Back in Business een Stuur je oplossing per e-mail naar het adres lezers@tilburgsekoerier.nl. loon op zand - Het 150-, van de Koninklijke Soph.u ging uit Loon op Zand kr!!' derdag 22 mei extra glan aanwezigheid van Koningi Koningin i de I TILBURG - de voorstek, land in de N\ voorstelling is werkt door einc van Hoof, De Hollanc Aanvang om 20.00 uur. i dag 21 mei om 20.30 uur voorstelling 1 tureel centre Goirle. Twee Nederlandse soldaten, Thijs en Thomas, zijn net teruggekeerd uit Afghanistan. Ze gaan langs t de ouders van een overleden kami raad en kunnen verder hun plek i het dagelijkse bestaan maarmoeili vinden. Meer informatie: www.denwevorst. nl (013-5328520) en www.janvanbe- souw.nl (013-5343400). Tilburg - Marco Borsato gaat op dit moment heel Nederland door en komt dichterbij dan ooit met zijn Duizend Spiegels Tour. Op zondag 18 mei komt de immens populaire zanger en acteur naar poppodium 013 aan de Veemarktstraat 44. Op woensdag 14 mei gaat rstelling Voor Volk en Vader- 1 WE Vorst in première. De geregisseerd en be- idejaarsstudente Lara en is een bewerking van iders van Arnon Grunberg. Op woens- jr staat deze op de planken in cul- rum Jan van Besouw in bare Zom zelf. Zombie is een film over een zeldzaam en verrassend karakter dat door zijn talent en persoonlijkheid tegen alle verwachtingen en tegenslagen in uitgroeit tot een held. Kijk voor meer informatie op www.popupcinema. nu ofwww.ladybirdskatepark.nl. Tilburg - Zondagmiddag 18 mei om 16.00 uur presenteert Rob Rieter zijn project De HexaPan in Paradox aan de Telegraafstraat in Tilburg. De HexaPan is een geluidssysteem waarbij het publiek door zes speakers, nen van de ene andere reizen, de live worden bewerkt puterprogramma en elke geluidsbron gebr Rob Rieter heeft na een en uitproberen een aar gesc van de HexaPan als bas composities zijn v elk een ander aspe lijkheden van het omgeven wordt Geluiden kun- ,e speaker naar de de klanken kunnen uerkt door een com- in feite kan geluidsbron gebruikt worden. Rieter heeft na een tijd zoeken uitproberen een aantal stukken schreven die de mogelijkheden asis nemen. De vrij kort en tonen peet van de moge- c systeem. Het hele concert zal dan ook niet veel lange dan een half uur duren. Gezien he beperkte aantal zitplaatsen is het verstandig te reserveren. Dit kan via www.paradoxtilburg.nl. Tilburg - Pop Lip Cinema brengt bijzondere films op bijzondere lo- katies. Op dinsdag 13 mei wordt de skatepool van Ladybird Skatepark, NS plein 5 in Tilburg, omgetoverd tot bioscoop voor een unieke en eenmalige voorpremière van de ska tefilm Zombie: the resurrection of Tim Zom. Deze documentaire was één van de grote verrassingen op het filmfestival van Rotterdam en is eenmalig in Tilburg te zien. De film wordt ingeleid door regisseur Billy Pols. Een avond filmkijken dus tus sen de ramps, hardrails en funboxes. De film begint om 21.00 uur. Tim Zom, geboren en getogen in Rotterdam Zuid, vecht zich los van een duister verleden en staat op het punt internationaal door te breken als professioneel skateboarden Zijn carrière brengt hem van de harde realiteit in Rotterdam tot de Ameri can Dream in Los Angeles. In deze documentaire veel aandacht voor skateboardtrucs als kickflips en rail grinden, maar regisseur Billy Pols richt zich toch vooral op de ongrijp- tilburg Op zaterdag 10 mei vindt het festival Kindergarten plaats in het Leijpark. Met meer dan dertig acts belooft het Tilburgse festival weer een enorm feest te worden voor liefhebbers van elektronische muziek. Of het nou nu-disco, (deep) house, techno of electro is: voor ie dere fan van goede dancemuziek biedt Kindergarten heel veel moois. De line-up is een mix van gerenom meerde namen, upcoming acts en lokaal talent. Het festival duurt van 13.00 uur 's middags tot 00.00 uur 's nachts. Daarna gaat de afterparty in Poppodium 013 door tot 04.00 uur's nachts. Meer informatie en bestellen van kaarten via website www.kindergar- tertnu. tilburg - Met een avond Queen Ex travaganza haalt 013 dit voorjaar de enige officiële Queen-tributeband in huis. De groep, in het leven geroe pen door Queen-drummer Roger Taylor, staat met een spetterende show vol hits op dinsdag 13 mei op het podium in Tilburg. Aanvang om 20.30 uur. Het optreden in 013 is ex clusief voor Nederland. Meer i nformatie: 013, Veemarktstraat 44 in Tilburg, www.013.nl. Zand een breèd scala met optredens van o.a. C, popkoor Undercover, jroep Kwint en Liedertafel Echo uinen. Na afloop zal coverband in Business een spetterend op treden geven tot in de late uurtjes. Aanvang om 20.00 uur. Op zondag 25 mei ternslotte is het podium voor alle inwoners van Loon op Zand en omgeving, die graag kennis willen maken met het bespe len van een instrument. Iedereen is welkom om zich aan te melden voor een workshop. Aanvang om 11.00 uur. De muzikale dag wordt afgeslo ten met een gezamenlijk optreden van alle workshopdeelnemers. Voor aanmelding voor deze dag en voor het volledige jubileumprogramma wordt verwezen naar website www. sophiasvereeniging.nl. tilburg Ook dit jaar worden er in MFA Het Spoor 'Zes Zalige Zomer- films' vertoond. Op vrijdag 9 mei staat de film Soof op het programma aan de Schaepmanstraat 36 in Til burg. Aanvang om 19.30 uur. Kaart jes kosten vier euro, inclusief hapje en drankje. spektakel, waarin de kijker muzikaal en theatraal zal worden verrast. Er zijn voorstellingen om 15.00 en 20.00 uur aan het Koningsplein 11A in Tilburg. Kaarten a €12,50 (volwassen) en €10 (kinderen tot 12 jaar) zijn te koop via Uitpunt Dongen of via een link op www.popkoorspirit.nl. Meer in formatie: www.popkoorspirit.nl. van De Tilburgse Koerier. Hiervoor komen ook mensen in aanmerking, die geen klant zijn van Ziggo. De vrijkaarten zijn te winnen door het juiste antwoord te geven op de vol gende vraag: J-jarig bestaan phia's Vereeni- i-Mwi i op Zand krijgt op don- 22 mei extra glans door de aanwezigheid van Koningin Méxima. Die avond zal de Koningin - die be schermvrouwe is van de blaasmu ziek voor de jeugd - vanaf 19.30 uur in het Eftelingtheater in Kaatsheuvel een muzikale show van de jubileren de vereniging bijwonen. Deze show staat geheel in het teken van de mo gelijkheden voor de jeugd op het gebied van de blaasmuziek. Zowel het grote harmonieorkest, het op- lëidingsorkest als de slagwerkgroep neemt eraan deel, waarbij met name de jeugdige muzikanten in de schijn werpers worden gezet. Van 18 tot en met 25 mei wordt onder de titel 750 jaar passie voor muziek een uitgebreid programma gepresteerd. Vanaf 18 mei om 16.00 uur zijn de gehele week twee fraaie «posities in de Wetering in Loon op Zand te bewonderen: 'De geschie denis, roem en faam van Sophia's Vereeniging' samengesteld door de heer Piet Philipsen en de door de heemkundekring samengestelde expositie 'Sophia en haar relatie met de familie Verheijen'. Daarnaast is er een drietal concerten, waaraan wordt meegewerkt door speciale gast Smolny Cathedral Choir uit St. Petersburg. Op 21 mei brengt Sophia in de Con certzaal Tilburg de Carmina Burana. Aanvang om 20.00 uur. Een dag la ter wordt in het Eftelingtheater in bijzijn van de Koningin het sprookje 'De ontdekking van de muzikant' in een spannende non-stop muziek- voorstelling gepresenteerd. Uiterlijk om 19.00 uur wordt iedereen in de zaal verwacht. Op zaterdag 24 mei presenteert Sophia in de Wetering Vergeet niet om ook je telefoonnum mer te vermelden. Mensén die geen gebruik maken van e-mail kunnen een briefkaart met hun oplossing sturen naar De Tilburgse Koerier, NS-Plein 14, 5014 DA Tilburg. Let op! Uw oplossing dient binnen te zijn op dinsdag 13 mei om 12.00 uur's mid dags. De winnaars krijgen persoon lijk bericht van ons in verband met het ophalen van hun kaarten. Veel succes! tilburg - Op zondag 18 mei is er van 14.00-17.00 uur een Hollandse mu- ziekmiddag in ontmoetingsruimte de Driehoek, Gendringenlaan 179 in Tilburg. Er worden verschillende soorten muziek gedraaid die op ver zoek aangevraagd kunnen worden. Natuurlijk is er ook de gelegenheid om te dansen. Het is een gezellige fniddag voor en door wijkbewoners. iDedpegang is gratis. tilburg - In de week van 17 tot en met 25 mei vindt de week van de amateurkunst plaats. Tijdens de openingsdag op zaterdag 17 mei presenteren Popkoor Spirit uit Don gen en big band Big Deal uit Vught de theatershow Quattro Temi in de theaterzaal van het Factorium in Tilburg. Deze unieke samenwer king zal resulteren in een grandioos ïekeningen te zien bij De Zaak ■burg - Bij De Zaak Design aan het Lourdesplein in Tilburg zijn tot en met 6 juli tekeningen te zien van di- rerse kunstenaars. Het gaat om werk ian Meinbert Gozewijn van Soest, ioritz Ebinger, Riette Wanders, Kim Jabers, Ulla Hase, Lin Gerrtise, Hugo nlmar en Tineke Schuurmans. Ook ajn er enkele werken te zien uit de Bllectie van de Verbeke Founda tion en een selectie van vazen van (Moritz Ebinger. De tentoonstelling samengesteld doorTineke Schuur mans, beeldend kunstenaar en pro- Mrammamaker van mEATing. De ex- positie is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 18.00 Huur en op zaterdag en zondag van 112.00 tot 17.00 uur. Adres: Lourdes- Het motto van de tour, waarvan Zig go presenting partner is, is Duizend Spiegels, Duizend Verhalen. Een liedje heeft het effect van Duizend Spie gels, weet Marco Borsato. Iedereen heeft een eigen interpretatie van een tekst en ook de klanten van Zig go hebben hun eigen herinneringen bij de liedjes van Marco. Hij is erg be nieuwd naar deze herinneringen en vraagt of zij deze met hem en Ziggo willen delen. Daarom een oproep. Heb jij kaarten voor Marco's concert in 013 en ben je klant van Ziggo? Kom dan op 18 mei naar de Duizend Spiegels Tourbus om jouw persoon lijke herinnering te delen. Deze bus staat vanaf 17.00 uur bij 013 aan de Veemarktstraat. Marco kiest zelf het meest bijzondere verhaal uit. Is dat jouw herinnering, dan zingt Marco je na de pauze persoonlijk toe! Een ervaring om nooit te vergeten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 7