Q Nieuwe reeks themavaarten ^Tilburg te Water IJ. c wesrermarkr voor wo&d&r Zeven nieuwe deelnemers Hap Stap Festival H U N Markt aan Piushaven RATIE I 'EREN TTTTheaterproducties Tilburg presenteert Merlijn 8," GRATIS TRUCAGE-FOTO Factorium ontvangt certificaat kwaliteit dienstverlening ALGEMEEN 3 ILBURGSE KOERIER DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 MEI 2014 ig 13 mei 2014. op=op Vrijheid Moederdag High Tea-vaart. foto: tilburgtewater Petra Jansen Samenvoeging consultatiebureaus Berkel-Enschot en Udenhout ng on :€16.i no ake-up men, 5343678 IH Vertel ons het verhaal rond uw uitkering aen hapje mde De foto's worden ook op onze Facebookpaginna geplaatst. Like onze pagina en tag jezelf in de foto en maak kans op een leuke prijs! Meer informatie over onze actie vind je op onze website www.westermarkt.com en onze Facebookpagina. Kom op 10 mei naar winkelcentrum Westermarkt en ga op de foto voor moeder! Van 12.00 tot 16.00 uur is er een fotostudio aanwezig waar je een prachtige trucagefoto kan laten maken. Klantenraad Werk en Bijstand wil de situatie van mensen met een uitkering verbeteren. 11 mei van het aan de voor Brabant ireaus in Ber- Shoes urg id voor dat de zal de GGD t persoonlijk 5 as? Vanderella levuld met Vlijtig lesje of Begonia, loogte ca. 60 cm. j r leeft KLACHTEN Die wet het bevrij te gaan. V te zien w gens eer van Joris van Midde moderne pro- r>nr>en rondom Iers van de noen his- _,_.ingle- lloze the- en zoon, rmatie op www. i.nl en www.ba- van 13,39 voor Tilburg De vijfjarige verjaardag van Stichting Tilburg te Water is aanleiding voor een nieuwe reeks themavaarten met open inschrijving. TILBURG - 11.00-17.1 noordkac Tilburg. BAZOUC' een ma., ven ir bijzoriuci moederdac Bij de na» lerlei zich in kraamj natuuractiviteit sluit aan t: zondere pr signkunst i alleen is er van is ook van alles waaronder optr van Middelkoop singer-songwr zangleerlinge se Donker. Kijk voor meer inforr biodiversiteittilburg.r zouq.nl. vangen aan om 20.00 uur. Op 18 mei is er een voorstelling om 14.30 uur. De entree bedraagt 16.00, waarvan TTT per kaartje 1.00 doneert aan het Ronald McDonaldhuis. Kaarten zijn te bestellen via e-mail kaartjes© torenspelers.nl. heerlijk winkelen TTT Theaterp Tilburg bestaat dit j™ c' [gouden feest wordt gtvici speciale theaterprodu schalige lijn van de Dorst. Onder leiding is een spectaculaire, ductie tot stand gekomer koning Arthur en de ridde Tafelronde. TTT maakt er geen torisch stuk van, maar een sprir vend theaterepos over tijdlc ma's als strijd tussen vader e fatale liefde en vooral over de mens die zijn pad zoekt naar recht en vre de, maar steeds weer vastloopt. Merlijn is een stuk met meer dan 30 man op de bühne, met dans, zang en video-animatie in een toneelbeeld I met verrassingen van Simon Haen. O De uitvoeringen vinden plaats in de I Werkplaats Amateurkunst, Jules de I Beerstraat 6 in Tilburg. De voorstel- I lingen op 17,20,2122,23 en 24 mei asenteren al- s en groepen npjes en er zijn leuke aiten. BAZOUQBuiten bij de natuurmarkt met bij producten, zoals mooie de- >t en leuke cadeautjes. Niet alles te koop, maar er te zien en te beleven, tredens van Marieke opp met haar moeder, /riter Myllie Tunes en jen van zangcoach Loui- MOEDERDAG VIER JE BIJ WINKELCENTRUM WESTERMARKT! jen. Belangrijk eruglopende deze dorpen en GGD op i van de ckoord met i Tilburg - De GGD Hart gaat de consultatiebur kel-Enschot en Udenhout samen voegen. Belangrijkste redenen zijn de teruglopende geboortecijfers in de bezuinigingen van de GGD op de huisvesting. Het college van de gemeente Tilburg ging akkoord met de samenvoeging van deze consultatiebureaus. Als nieuwe locatie is de Brede School St. Caecilia in Berkel-Enschot in beeld. De GGD voert hierover ge sprekken met het schoolbestuur. Een verhuizing naar St. Caecilia sluit aan bij de wens van de GGD om jeugdge zondheidszorg aan te bieden vanuit locaties waar kinderopvang, school en andere samenwerkingspartners al komen. Op die manier wordt de samenwerking versterkt. Het consultatiebureau Berkel-En schot verhuist naar verwachting deze zomer naar St Caecilia. De ver huizing van het consultatiebureau in Udenhout staat geplant' mei 2015. Op het moment verhuisdata bekend zijn, de ouders die het betreft informeren. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de GGD Jeugdge zondheidszorg via 0900-4636443. Telefoon (013) 467 19 55 www.klantenraadwbt.net Op zondag 7.00 uur bruist >ordkade van de Piushaven in j. Platform Biodiversiteit en JQTilburg organiseren samen larkt, waar van alles te bele- is voor het hele gezin en in het onder voor moeders op deze dag. latuurmarkt pres ai natuurorganisaties en er 2 BAZOl ILuro - Onlangs ontving Facto- num Podiumkunsten het certificaat Kwaliteitskader Kunsteducatie Amateurkunst'(CK). Dit certificaat is een keurmerk voor dienstverlening op het gebied van kunst en cul tuur. Leden van Brancheorganisatie Kunstconnectie dienen bij voorkeur voor 1 januari 2016 gecertificeerd te zijn en dus in het bezit te zijn van het keurmerk CK. Een onafhankelijk bureau heeft Fac- rtorium Podiumkunsten getoetst op visie, beleid en de resultaten van dit alles. Ook zijn op systematische wijze alle processen onder de loep genomen. Een belangrijk onderdeel hiervan waren interviews met cur sisten en medewerkers. Uit dit al- les kwam naar voren dat Factorium Podiumkunsten in ruime mate vol doet aan de normeisen die worden en omgeving presenteren zich met hun gerechten tijdens het festival. De deelnemende restaurants dit jaar zijn La Guitarra, PIMS broodjes delicatessen, Roefus, 't Maoske (De Moer), The Talk, Studio en MEAT (een cross-over van Broodje Jantje en Auberge du Bonheur). Polly Mag- goo, Restaurant Riddershoeve, Klein Tilburg, Het Eiland (Goirle), Gasterij de Commanderie, Gember en Sereh satéspecialiteiten, Het Huys van Vos- kens. Puur Mercure en De Postelse Hoeve. De zeventiende tent wordt gevuld door de stedenband Tilburg- Matagalpa. Met Nicaraguaanse kof fie, heerlijke dansmuziek en volop informatie over wat er de afgelopen 30jaar is bereikt in dit land. Wanneer je niet gelijk een hele boot wilt of kunt afhuren, kun je toch lekker het water op. De Tilburgse stadsoase is op dit moment op z'n allermooist, het voorjaar was nog nooit zo uitbundig. Je ziet veel nes ten van watervogels en trotse futen dragen hun jongen op de rug. Aan de doelstelling om steeds meer mensen te laten genieten van het Tilburgse water, is de afgelopen ja- ren hard gewerkt. Behalve een reeks jiandelvaartochten met natuurgids en de bekende stadgidsvaartochten pijn er nu ook nachtburgemeester- Ivaarten, tapasvaarten met Doncu- Irado, high tea vaarten met Art of sa, pizzavaartochten met een am- H echtelijke houtoven aan boord, irende Franse wijnproeverijen 9 iet ProVin Provence en chansons an zangers Marleen Achten, Itali aanse wijnproefvaarten met Undicr en met Henri Bloem, varende con certen Sous Ie Pont en verwenvaar- :en met muziek op moederdag en iderdag. ie eerste dag waarop veel gevaren kan worden is Moederdag. Zondag Iserzowieso veel te doen in de Pi- «shaven. Het is dan Bazouq-markt op de kade én ook de natuurmarkt Tilburg - Het Tilburg Hap Stap Festi val presenteert dit jaar zeven nieuwe deelnemers: La Guitarra, PIMS brood jes delicatessen, Roefus, 't Maoske (De Moer), The Talk, Studio en MEAT (een cross-over van Broodje Jantje en Auberge du Bonheur). Redcoon.nl is voor het derde jaar hoofdsponsor van het evenement. Het vierdaagse festival vindt dit jaar voor de negen tiende keer plaats op de vertrouwde locatie in de Interpolistuin en wel in het Pinksterweekend van vrijdag 6 tot en met maandag 9 juni. Ope ningstijden: vrijdag van 17.00 tot 01.00 uur, zaterdag en zondag van 14.00 tot 01.00 uur en maandag van 14.00 tot 22.00 uur. Verschillende restaurants uit Tilburg in het kader van de Tilburgse Dag van de Biodiversiteit. Naast een aantal natuurbelevingsvaarten met de Kuierlat en het KNNV, kun je op deze zondag 11 mei ook met je ei gen moeder het water op. De Moe- derdag-Verwenvaarten vertrekken 's-ochtends en 's-middags vanuit de Piushaven. Onderweg kan wor den genoten van de natuur en van prachtige sfeervolle livemuziek door zangeres Marleen Achten en accor deonist Peter Faber. De vaart wordt afgesloten met een verwenkoffie of bubbles bij Villa Pastorie. Natuurlijk 'Tilburg ga je schamen; als vijfde stad van Nederland geen be vrijdingsfestival.' Nu is Tilburg volgens mij de zesde stad van Nederland, maar afgezien daar van ben ik het erg eens met dit Twitterbericht dat ik maandag voorbij zag komen. In eerste instantie geloofde ik zelfs niet dat in Tilburg de vrij heid helemaal niet gevierd zou worden. Ik werd bevestigd in mijn mening doordat ik na wat googelen op een website te recht kwam die een prachtig bevrijdingsfestival in de Muze- tuin voorspiegelde, met zelfs een optreden van de Vengaboys. absite bleek echter over rijdingsfestival van 2012 Wat aan de site zelf niet was, want er stond ner- >en jaartal vermeld. Het vooruitzicht van een mooi feest lokte tientallen mensen naar de Muzetuin, die vervolgens teleur gesteld weer afdropen. Dat zo'n website twee jaar na dato nog online staat, is natuur lijk erg misleidend. Maar nog veel erger vind ik het dat het blijkbaar onmogelijk is om in een grote stad als Tilburg een jaarlijks bevrijdingsfestival te organiseren. Tilburg is overigens niet de enige stad die uit de toon valt; ook in Eindhoven, de vijfde stad van Nederland, ging Be vrijdingsdag geruisloos voorbij. Breda had, zoals elk jaar, wel een festival met optredens. Het is jammer dat ook de ge meente Tilburg kennelijk geen waarde meer hecht aan het orga niseren of ondersteunen van een jaarlijks bevrijdingsfeest. Terwijl het juist zo belangrijk is om er elk jaar op 5 mei bij stil te staan dat je mag leven zoals je wilt, je mening mag geven zonder datje in de cel wordt gesmeten of erger. De gemeente mag blij zijn dat zoveel Tilburgers kenne lijk een festival verwachten, en dus hechten aan het vieren van hun vrijheid. Daarvoor mag best wat geld uitgetrokken worden; vrijheid is immers ons hoogste goed. ig- en voet- an gratis jen Zweedse steunzolen, is somloop en pijnlijke rug en en dan ook gesteld. Boyke Brand, directeur-be- stuurder Factorium Podiumkun sten: "We zijn uiteraard blij met dit certificaat. We hebben de afgelopen jaren als organisatie nogal wat fases doorlopen die niet makkelijk waren, maar waarmee we wel slagen heb ben gemaakt die goed waren voor de kwaliteit en de uitbreiding van onze dienstverlening. Natuurlijk houdt het ook niet op bij het ha len van een certificaat. De behoef ten van onze cursisten, de scholen waarmee we samenwerken en alle overige podiumkunstliefheb- bers zijn een doorlopend punt van aandacht. Evenals vernieuwing en resultaatverbetering." Het verkregen keurmerk CK is in beginsel vier jaar geldig. Na twee jaar vindt een tussentijdse (digitale) controle kvvaliteitszorg plaats.. kun je ook kiezen om samen met je moeder de speciale Moederdag HighTea-vaart te beleven. Om 15.00 uur vertrekt deze vaart en onderweg verzorgt theesommelier Brigitte van Schooten een proeverij van zes am bachtelijke theeën met heerlijke, daarbij passende hapjes. Speciaal voor moederdag geeft theesomme lier Brigitte elke moeder bij het van boord gaan nog een cadeautje. Re serveren voor de moederdagvaar- ten is noodzakelijk. Kijk voor meer informatie en reserveringsmogelijk- heden op www.tilburgtewater.nl. TILBURG rproducties iurg bestaat dit jaar 50 jaar. Het uden feest wordt gevierd met een ale theaterproductie, de groot- locatievoorstelling Mer le Duitse schrijver Tankred

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 3