UID Startsein Tilburgse revue Ikzaloe leere! 1 V 1 Derde editie Tilburg in Koor Nieuw talent Orkater bestormt Schouwburg Tilburg Muzikale lezing over Etty Hillesum Laatste editie Zwarte Vleugels Paradox Expositie René Korten .BURGSE KOERIER geslaagde ■n 'afstude- FOTO: BEN VAN DUIN Fontys Jazzchoir ‘lijkheid Picknicken in de Muzentuin Nieuw festival Reeshof Enkele leden van het productieteam met van links naar rechts Berrie Kol mans (muziek), Linda van den Hout en Joris Donders (regie) en Tamara van derZwan (choreografie). FOTO: FRANS VAN AARLE e Revue. Jen Hout zondag in om het het i verander ;ns het sc Heijden as onder CDC 'rg De sf iuditii ties t grip t( vindt eden in ;lag om het werk Schrijvers, Hans Nieuwe gezichten spelers kunnen hun c tie nu waarmaken en ces met I aters, ker door heel wordt aan< 013-45537 Open podium Korvelkiosk TILBURG-'Kinderen die van hun zwakte hun sterkte maken','een alleenstaande moeder in de politiek'en 'een slechte spreekbeurt leidt naar een tien voor rekenen'. Het zijn enkele onderwerpen uit het script van de twaalfde Tilburgse Revue Ik zal oe leere! haar muzikale lezing in the- ?rken, bibliotheken en musea Nederland. Reserveren angeraden en kan via tel. 5798. tilburg Na vier seizoenen zetten Niels Duffhues en Nick J. Swarth een Punt achter de reeks Zwarte Vleu gels Paradox. Op 7 mei verzorgen ze voor de 12e en laatste keer een gevarieerde avond die in het teken staat van 'The Flipside Paradox'. Zes muzikanten met uiteenlopende achtergronden geven zich in een zestal sessies over aan de stroom. In iedere sessie worden nieuwe wegen bewandeld. De zes muzikanten zijn Niels Duffhues (gitaar), Aart Stroot- de acteurs af moeten wijzen. "Voor sommige rollen hadden we wel acht kandidaten", vult Linda aan. Vooraan staande rollen zijn weggelegd voor onder andere Janneke van Rooy, Yvonne Engel, Eppo Zeegers, Anita Oprinsen, Anton Kwantes, John Ver meer en Lars van Haspel. tilburg - Bijzonder is het wel in deze tijd: het programmeren van een mu- ziektheaterproductie met 14 jonge talenten die nog niet bekend zijn. Toch heeft Schouwburg Tilburg, sa men met zo'n 30 andere theaters in Nederland, direct 'ja' gezegd toen Orkater vorig jaar dit voorstel deed. Op woensdag 7 mei is Op de Bodem dan eindelijk te zien. Een rauwe rock- 'n-rollvoorstelling vol muziek, humor en spektakel. Aanvang om 20.15. uur. De kaartverkoop is reeds gestart. Op de Bodem is een echte rock-'n- Follvoorstelling over een hotel. Beter gezegd: een all-inclusive resort waar debezoc' - J- - maar wel moreel tilburg - Luycks Gallery, Nieuwland- straat 31 in Tilburg, presenteert van 2 mei tm 8 juni Ocean of Chance, een expositie met werk van beeldend kunstenaar René Korten. De ope ning vindt plaats op vrijdag 2 mei van 17.00-19.00 uur in aanwezigheid van de kunstenaar. In het werk van René Korten (Hom, 1957) spelen te genpolen als cultuur en natuur, orga nisch en geometrisch, licht en donker, abstractie en figuratie, materie - verf op paneel - en de suggestie van een landschap of organisme een cruciale rol. Zo ook in Ocean of Chance. De titel verwijst naar het sublieme dat de oce aan in zich draagt, met haar onpeilbare diepten vol schoonheid en gevaar, fas cinerend en huiveringwekkend, meta foor voor leven en dood. Voor de schil der betekent de oceaan échter ook dat wat voortdurend vloeit, stroomt, vervormt .en verandert, datgene dus wat zich tijdens het schilderen voltrekt met zijn verf op paneel. Meer informatie is te vinden op www.luycksgallery.com en www.renekorten.nl. ren' in de twaalfde Tilburgse Joris Donders en Linda van de hebben de regie in handen. Zij speel den twintig jaar geleden in de revue en gaan nu aan de sla van de schrijvers Ed 5 tilburg - Op zaterdag 27 en zondag 28 september wordt voor het eerst het Reeshof Park Festival georga niseerd, met op 28 september het Reeshof Plus Podium 'De Reünie'. De initiatiefnemers roepen hiervoor bands op, die ooit hebben opgetre den op het Reeshof Plus Podium om samen met WC- Experience nog één keer het Reeshofpark te laten schud den op zijn grondvesten. Aanmel den kan via website www.hartvoor- dereeshof.nl, maar vol is vol! ten. We zien vier verdwaasde echt paren, plus de griezelig-opgewekte hotelband en wat merkwaardig personeel. Ondanks de Beierse of Hawaiiaanse thema-avonden in het resort vervelen de gasten zich te pletter. Maar met hun zuippartijen en steeds extremer overspel weten ze de leegte niet te vullen. Uitein delijk escaleert de situatie volledig en vliegen de tanden en afgebeten oren in het rond. Kaarten zijn verkrijgbaar via www. theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 en aan de balie van In- foService Tickets van Theaters Til- zoekers goed in de slappe was, burg. Voor jongeren t/m 25 jaar geldt wel moreel aan de grond zit- een speciale prijs van slechts 12,-. tilburg Op vrijdag 2 mei verzorgt pianiste en kleinkunstenares Jac queline van der Zee in het Ronde Tafelhuis, Haendellaan 40 in Tilburg, een muzikale lezing over het leven en werk van Etty Hillesum. Het pro gramma duurt van 20.00-22.00 uur. 2014 is uitgeroepen tot het 'Etty Hil lesum jaar'. Het is namelijk 100 jaar geleden dat de Joodse schrijfster werd geboren. Etty Hillesum, vooral bekend van het boek'Het verstoorde leven', wordt vaak in één adem ge noemd met haar tijdgenote Anne Frank. Haar teksten zijn puur en ei gen, ontdaan van alle franje en we ten tot op de dag van vandaag een breed publiek te raken. Jacqueline van der Zee is een be vlogen pianiste, tekstschrijfster en kleinkunstenares. Ze heeft veel suc- tilburg - Na twee succesvolle edi- begint Tilburg in Koor een be- te worden. Op zaterdag 17 mei jt dit groots opgezette koren festival opnieuw plaats in Concert zaal Tilburg en de Muzentuin. Alle Tilburgse koren, zanggroepen en vocale ensembles konden zich hier voor aanmelden: van kinderkoren, barbershop groepen, shantykoren en gospelchoirs tot klassieke koren, musicalgroepen en badkamerzan- gers. Ruim 30 groepen doen mee aan deze derde editie. Kinderrevue Paul Urbanus is de vormgever van 'Ik zal oe leerel'. Hij heeft tijdens de presentatie de eerste schetsen van de decors laten zien. Berrie Kolmans liet horen dat het muzikaal wel snor zit met de nieuwe Tilburgse Revue. Productieleider Marie-Thérèse Blom- me geeft aan dat sommige rollen door een jonge en oudere persoon ingevuld worden, omdat ze in leef tijd groeien in de voorstelling. Ook aanwezig waren kinderen van OBS De Blaak. Zij vervullen een rol in de ‘grote revue' en gaan met Jace van de Ven (workshops) en Anita Oprin sen (lerares OBS De Blaak) werken aan de eerste Tilburgse kinderrevue 'Jong Geleerd, Oud German'. Kijk voor meer informatie op www.tilburgserevue.nl. Dat script werd onlangs in MFA Zui derkwartier overhandigd aan zo'n vijftig castleden en zo'n honderd medewerkers. Het was meteen de start van een nieuwe revue, die in januari en februari 2015 twaalf keer in Theaters Tilburg staat. De ludieke presentatie had het karakter van een promotiebijeenkomst op een hoge school of universiteit, compleet met 'graduation head'. tilburg - Picknickmandjes, kleedjes en een podium: het recept van het nieuwe Swing into Spring festival. Op zaterdag 10 mei verandert de Muzentuin in Tilburg in een groot picknickveld. Getalenteerde kunst studenten verzorgen er optredens. Neem je eigen maaltijd mee of koop iets lekkers bij een van de stands. Tussen 11.00 en 17.00 uur is jong en oud welkom, en de entree is voor iedereen gratis. Indoorlocaties zijn aanwezig, dus ook bij slecht weer zal het door gaan. De organisatie van het Swing into Spring festival is in handen van de eerstejaarsstudenten Master of Music van het Fontys Con servatorium Tilburg. Meer informa tie: www.swingintospring.nl. man (gitaar), Gijs van den Broek (bas), Luk Sponselee (elektronica), Johan Reijnders (drums/percussie) en Nick J. Swarth (stem). Verder wordt de animatiefilm 'Tente ren van de nacht'vertoond. Maakster Efrat Zehavi liet zich inspireren door dichtregels van Swarth. Kortom, een sluitstuk in de geest van Zwarte Vleugels. Aanvang om 20.30 uur. De entree is gratis. Locatie: Paradox, Telegraaf- straat 62 in Tilburg. tilburg - De week van 17 t/m 25 mei is het Week van de Amateurkunst. Daarom organiseert het Bewoners comité Korvelseweg op zondag 25 mei van 12.00 tot 17.00 uur de Kor velkiosk Dag van de Amateurkunst. Buurtbewoners worden op deze dag in de gelegenheid gebracht hun talenten te tonen. Hetzij via podium of via de kraampjes op Korvelplein. Het Bewonersco mité roept mensen op die actief zijn in de amateurkunst en deze dag op het Korvelplein iets'ten tonele willen brengen'. Je kunt denken aan het ge ven van een workshop schilderen, het zingen in een koor, het voordragen van een gedicht, het houden van een monoloog, het zingen van een zelfge schreven nummer of het spelen van een zelfgeschreven muziekstuk. Ga naar website www.korvelkiosk.nl of www.korvel.com.Via een formulier kun je jezelf daar aanmelden. Rube, Bart de Groof en Frank van Pamelen in een aansprekende set ting op de planken te brengen. Joris spreekt over 'veel nieuwe gezichten in de cast'. "Het was een zware puzzel en we hebben veel kwalitatief goe- Tilburg in Koor is voor de bezoekers een muzikale wandeling van jazz naar pop en van Slavische liederen naar opera en klassieke muziek. Het evenement eindigt met een groot schalige samenzang in de Muzen tuin. Tilburg in Koor vindt plaats op zaterdag 17 mei vanaf 13.00 uur. De toegang is gratis. Tilburg in Koor is de start van de Week van de Amateurkunst en wordt georganiseerd door de Federatie Til burgse Zangverenigingen en Thea ters Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 7