Gemeentenieuws Mexicaans spektakel op Festival Mundial 9 Jaarstukken laten voordelig resultaat zien Nationale straatvoetbaldag op Pieter Vreedeplein ALGEMEEN 5 detilburgse KOERIER DONDERDAG 1 MEI 2014 BURGSE KOERIER Gratis kaarten Loon op Zand Los Elasticos brengt niet alleen muzikale, maar ook visuele power mee. mei. orkest Koninklijke Luchtmacht Herdenking oorlogsslachtoffers TILBURG - Spektakel keert terug naar Festival Mundial. Dit keer afkom stig uit Mexico in de vorm van The Ritual Ceremony ofthe Voladores. Een 20- meter hoge paal en een windmolen torenen op 27,28 en 29 juni boven hetfestivalterrein uit, waaraan Mexicaanse acrobaten een rituele dans zullen opvoeren. i er en llende rmatie Het Vredesmonument aan de Horst in Kaatsheuvel. ïjCtsdw ens het festival hi .Niet alleen opl eed Festival Mi t aan Mexico. De /^narant creatief di- is af naar de om acts te lundial. era's en sambal van Kom- Kompasrei- Amarant SDW Vakantiereizen akantiereizen. Kom- LOONOPZAND it op jur in de en kost 7,50 euro. Fes vindt plaats op 27, 28 en de Spoorzone Tilburg. De koop is inmiddels gest beperkte capaciteit en dial 2013 was volledig u Kijk voor meer informatie festivalmundial.nl - Bij het Vredesmonu- Horst in Kaatsheuvel zondag 4 mei de herden- ats van de oorlogsslachtof- i op Zand. Vertrek om taf de Horst naar het nent, waar om 19.00 enking begint. Burge- jijendijk van Loon spraak en er gelegd. >r La Jeu- voor muzikale onder- )m 20.00 uur is er twee Muurschilderingen De vrijdagavond in deWagenmakerij staat geheel in het teken van Mexico. Onze Mexicaanse vrienden trekken daarnaast ook de stad in en zullen zowel daar als tijdens het festival hun kunsten laten zien. Niet alleen op het festivalterrein besteed Festival Mun dial extra aandacht De officiële opening pasreizen is een feit! zen is ontstaan uit het Reisbureau, SI en Prisma Val pasreizen is een uniek samenwer kingsverband tussen deze drie zorgorganisaties die begeleide reizen aanbiedt aan mensen met een verstandelijke beperking die nét niet zelfstandig op vakantie kunnen of die extra zorg en/of be geleiding nodig hebben. elke leeftijdscategorie gaan naar de regiofinale. De teams die daar win nen stromen door naar de landelijke finale. Het programma duurt van 13.00 tot 19.00 uur. Naast het voetbal zijn activiteiten zoals pannavoetbal basketball en er zijn verschilt optredens. Kijk voor meer inforr op svbn.nl. Ritueel Kleurrijk stunt- en vliegwerk wordt gesteld door de groep Vola- :ht aan een enorme de wieken van een tolen. De rituelen van zijn van pre-Spaanse e of the Voladores is opgevoerd in de top van leter hoge mast. De vier waar de vier dansers, gelokt door de fluit en de drums van Caporal, in de lucht draaien terwijl ze vastgebon den zijn aan de wieken van de hou ten windmolen volgens traditionele technieken. tentoongestciu <j dores. In de lucf mast en aan de houten windmor de Voladores z” origine. Dance een dans een 20-me In november 2013 reist ’Kteur Erwin Schellekens Mexicaanse hoofdstad spotten voor Festival Mundial. Denk niet aan sombrero's en sambaballen, maar aan puike Mexicaanse surfy, rockabilly en de op punk geïnspi reerde muziek van Los Elasticos. De ze band brengt niet alleen muzikaal, maar ook visueel geweld mee met hun op Lucha Libre gevechten geïn spireerde outfits. Singer-songwriter en Grammy winnares Carla Morrison zorgt met gevoelige nummers voor een rustiger tegenwicht. DJ Klang «at je niet onbezweet met de Latin sound en groove van zijn unieke elektronische muziek. LOON OP ZAND ment aan de vindt op king plaat fers van Loon 18.45 uur vana Vredesmonume uur de herder, meester Wim Luijendijk op Zand houdt een toesf worden bloemenkransen Fanfare St. Joachim en Koor nesse zorgen steuning. Om minuten stilte, waarna het Wilhel mus wordt gespeeld. Mexicaans-Duitse kunstenares Ta- lissa Mehringer gaat als Artist in Re- cidence gedurende de hele maand juni grote muurschilderingen maken in de binnenstad. Het vrijdagavond-programma More Mexicol-vindt op 27 juni plaats van 20.30-01 .OOuur in de Wagenmakerij estival Mundial 29 juni in kaartver- estart. Er is een i Festival Mun- uitverkocht. de op www. Drie jaar geleden werd gestart met de eerste gesprekken over een sa menwerking op het gebied van één reisbureau voor mensen met een beperking. Samenwerken waardoor men grootschalig reizen kan inkopen en goede prijsafspraken kan maken waar de klant weer profijt van heeft. Vanaf februari 2014 is het reisbureau een feit en op 15 april jongstleden vond de officiële opening in Waal wijk plaats. Voor 2014 zijn er reeds 500 boekingen! Voor mensen vanaf 18 jaar heeft Kompasreizen een Tilburg - Het Orkest van de Konink- ijke Luchtmacht geeft op vrijdag 9 mei een concert in Theaters Tilburg. borTilburgers zijn 100 gratis kaarten beschikbaar. Kaarten ophalen kan bij leWVaan de Nieuwlandstraat34. De norraad is beperkt. De open dagen (luchtmachtdagen) zijn dit jaar op 20 en 21 juni op de vliegbasis Gilze en Rijen. Voorafgaand aan die dagen zijn er extra vluchten van en naar de basis. Omwonenden kunnen daar last van hebben. Daarom geeft de luchtmacht de concertkaar- ten gratis aan inwoners van omlig gende gemeenten. Het concert 100 jaar Militaire Luchtvaart begint op 9 mei om 20.00 uur. Tijdens het concert worden historische filmbeelden ge toond en wordt een muzikale reis door de tijd gemaakt, beginnend in 1913. Er is onder meer muziek te horen uit films als An Officer and a Gentleman, Topgun en Soldaat van Oranje. Tilburg - Op het Pieter Vreedeplein zijn op maandag 5 mei de voorron des van de Nationale Straatvoetbal Kampioenschappen. Dit landelijk voetbaltoernooi heeft voorrondes in meerdere steden. In Tilburg kunnen teams meedoen in de categorieën 13 tot en met 15 jaar en 16 jaar en ouder. Dit mogen zowel jongens- als meisjesteams zijn. De winnaars van (Advertorial) Kompasreizen is een uniek samen-werkingsverband tussen de Amarant Groep, Prisma en SDW uitgebreid aanbod in vliegreizen, busreizen, hotelreizen, bungalow- reizen,'stedentrips en cruises. Zowel in Nederland als ver daar buiten, in kleine groepen samen met vrijwil lige reisbegeleiders op vakantie. Voor mensen die intensieve (medi- sche/verpleegkundige) verzorging, aandacht of (agogische)begeleiding nodig hebben organiseert Kom pasreizen Op Maat Reizen. Er is dan ondersteuning van minimaal een be roepskracht of er wordt gebruik ge maakt van reguliere thuiszorgorga nisaties. Alle Kompasreizen zijn All-in wat inhoudt dat alles is inbegrepen behalve persoonlijke uitgaven en de annuleringsverzekering. In de zeer overzichtelijke feisgids en op de website www.kompasreizen.com is naast het reisaanbod alles terug te vinden. Je kunt natuurlijk ook met het reisbureau bellen: 088 7702266 staat informatie over de voortgang van de bestuurlijke prioriteiten en de financiën van de gemeente. De na- jaarsrapportage geeft informatie over de maanden januari tot en met juli. In vergelijking met de najaarsrappor- tage is er een voordelig resultaat van meer dan 21 miljoen euro. Na de zo genoemde resultaatbestemming van 12,4 miljoen blijft er een netto bedrag van 8,9 miljoen euro over. Voordelen deden zich met name voor in het so ciale domein op het gebied van de bij standsuitkeringen en de Wmo. tilburg - De resultaten van de jaar stukken 2013 van de gemeente Til burg zijn bekend. Het netto resultaat ten opzichte van de najaarsrappor- tage is bijna 9 miljoen euro. Het col lege stelt de gemeenteraad voor 0,5 miljoen hiervan in te zetten voor een gymvoorziening voor Basisschool de Elzen en om 1,1 miljoen toe te voe gen aan de algemene reserve. Het restantbedrag, 7,3 miljoen euro, gaat volgens afspraak naar de Reserve Grootschalige Investeringswerken (RGI). De jaarstukken bestaan uit onder meer de programmaverantwoording, de jaarrekening en bijlagen. De jaar stukken geven informatie over de doelen, ambities en voorgenomen activiteiten van de gemeente. Ook staat in de jaarstukken hoe het gaat met de financiën van de gemeente. Met de jaarstukken legt het college verantwoording af aan de gemeen teraad over het gevoerde beleid en de financiële uitkomsten in 2013. De financiële uitkomst wordt vergeleken met de najaarsrapportage. Ook daarin elementen en de vier windstreken spelen een belangrijke rol in deze dans. De dansers worden gedurende het complete optreden ondersteund door het rituele nummer, waardoor ze een dialoog voeren met de ele menten van de groene wereld en de bovennatuurlijke wezens. Dance of the Guaguas kent een vrolijke cli max en komt voort uit het moment de luchtme ten gre gende jaar Mi mei orr

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 5