2 O Rondje Tilburg met sport en muziek badmintonners Reeshof lubbel kampioen Samen sporten met Team Brabant Sport SPORT 13 Tweede plaats Samantha van Lokven fcor: Eeke van Beurden, Lotje van der Meijs en Adri Kros. Achter: Cas Laureijsen en Lars Kros. Jong Brabant ontvangt Willem II J.v.d. Hooff Badmintontoernooi *f$>ProMotion DAMMEN jsa- iwij alle am SCBC tijdens het badmin- 13-2014 zowel het Noord-Brabants chap 4e klasse ^ars (12), Eeke en Adri wa- »n nagenoeg Uit aan zet Jeroen Kos, Den Haag plaats, nantha Mike Koopmanschap, SNA 1375 ïwel- nog mogelijk op ïnaf- 15.00 tot 18.00 ui igdrem- iderdeel recreatieve koyar deelgenc kata. Ze ,3 zaterdag 3 mei van j.w Lw iv.w uur en zondag 4 mei van 07.00 uur tot 30 minuten voor de laatste starttijd. Inschrijving ge schiedt in het Leijpark. Ga naarwww.rondje-tilburg.nl voor meer informatie. Topsporters en bestuurders bij de lancering van Team Brabant Sport in het provinciehuis in Den Bosch. Van links naar rechts Commissaris van de Koning Wim van de Donk, Marianne Vos met voor haar Michael Schoen maker, Kees Akerboom, Yuri van Gelder, Gianni Romme, gedeputeerde Tl- Brigite van Haatten, Daniëlle van de Donk, Twan van Gendt en Imke Schellekens-Bartels. foto: frik v.d. burgt/verbeeld tilburg Afgelopen zaterdag heeft de 19 jarige Tilburgse karateka Samantha van Lokven op de Kro- ama Cup in het Duitse Koblenz '"“nomen aan het onderdeel e wist alle voorrondes met BLBurg Het badmintontear Reeshof 7 heeft tijdens het b «seizoen 2013-xv legionale als het b jniorenkampioenschap gewonnen. De spelers Lars |2), Cas (15), Lotje (16) e. tijdens dit seizoen berkel-enschot - Op vrijdag 2 mei speelt Jong Brabant een vriendschappelijke wedstrijd tegen Willem II. De wedstrijd begint om 19.00 uur. De entree bedraagt voor volwassenen 5,-. Kinderen mogen erlo, die 200 ïlt. Rondom f zijn de rookwolken nog >kken. Op 28 april startte hij in het NK junioren met o.a. Pepijn v.d. Brink, Jan Groenendijk en Jitse Slump als tegenstander. Bij de voor ronden staat een rating 927, terwijl op de ratinglijst Toernooibase 1514 prijkt? Op 8 mei is de finale om de Brabant Cup met HED, PSV Dammen, Micone en RDS. FOTO: JAN STADS/PIX4PR0FS Hele familie Rondje Tilburg is een sportief evene ment voor iedereen. Meedoen kan dan ook met de hele familie. Wan neer hardlopen of mountainbiken iets te veel is kun je nog altijd lekker gaan wandelen of fietsen. Natuurlijk KTOgenbosch Op initiatief van Ma ne Vos hebben onder andere Yuri Gelder, Imke Schellekens-Bartels, l»rs Boom, Nadine Broersen en Michael Schoenmaker zich verenigd in Team Bra- hnt Sport. riLBURG Op zondag 4 mei mag sportminnend Tilburg los tij dens de vierde editie van Rondje Tilburg. e H zijn ook wheelers weer van harte kom. Door de diverse sporten er standen is het evenement laacJ" pelig en kan aan elk sportende zowel de geoefende als sporter meedoen. Inschrijven voor Rondje Tilburg is onverslaanbaar. In de regionale com petitie werden alle 12 wedstrijden gewonnen. Tijdens de finaledag om het Noord-Brabants kampioenschap verloor het team één wedstrijd nipt. De winst in de andere wedstrijden bleek voldoende om ook dit senio renkampioenschap binnen te halen. ciehuis gepresenteerd in aanwezigheid van Commissaris van de Koning Wim van de Donk en Brigite van Haaften, gedeputeerde van onder meer Sport. "Geweldig dat zo'n ploeg toppers zo trots is op Brabant, dat ze zelf het initiatief hebben genomen voor dit team", aldus gedeputeerde Van Haaften. Ex-topsporter Gianni Romme was ook aan wezig bij de presentatie. Hij zegt over het nieuwe team: "Wat een fantastisch initia tief van de sporters. Anky van Grunsven, Minke Booij en ik hebben veel te danken aan Brabant. Het kan niet anders dan dat wij als (ex-) topsporters dit initiatief onder steunen en als eerste teamgenoot worden." De komende maanden sluiten nog meer Brabantse toppers aan. Daarnaast zitten Minke Booij (voormalig hockeyster), Gianni Romme (voormalig schaatser) en Anky van Grunsven (voormalig dressuuramazone) in de adviesraad van het team. Brabanders die ook teamgenoot willen worden, kunnen dat doen via website www.teambrabantsport. nl, net als bijvoorbeeld Wim van de Donk, Brigite van Haaften, Gianne Romme, Minke Booij en Adje. Kijk voor meer informatie op: www.team- brabantsport.nl. TILBURGSE KOERIER^ TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 1 MEI 2014 voor 1,- naar binnen en voor diegenen die in een Jong Brabant tenue komen is de toegang zelfs helemaal gratis. Kaarten zijp voor aanvang van de wedstrijd aan de kassa bij Jong Brabant verkrijgbaar. febant draagt haar topsporters op han en deze sporters willen iets terug voor de provincie, die zoveel toppers brengt. Marianne Vos over het nieuwe ®am: "Door ons als sporters te verenigen, Innen wij onze kennis en ervaring over de waarde van (top)sport delen. Bovendien willen wij iedereen inspireren nog meer te jaan bewegen. Er wordt nergens zoveel Sesport als in Brabant. Daar moeten wij gen trots en zuinig op zijn en hier willen lns voor inzetten. Wij roepen dan ook e Porters uit Brabant op om in beweging te tomen en teamgenoot te worden, om op deze wijze iedere inwoner van de provin cie in beweging te krijgen. Samen sporten draagt bij tot een nog gezondere en beter Presterende samenleving." Teamgenoot I Het team werd vorige week in het provin- tilburg - In het weekend van 10 en 11 mei organiseert Badminton Club Til burg het laatste toernooi uit het Junior Master Circuit 2013-2014 in Topsport- hal T-Kwadraat, Olympiaplein, 382 in Tilburg. Ruim 200 spelers komen naar Tilburg om de sportieve strijd met el kaar aan te gaan. De meeste kaarten zullen al geschud zijn, maar toch wil menig speler zich van zijn of haar bes te kant laten zien. Zoals gebruikelijk zal er in de leeftijdscategorieën uil tot en met ui7 in het enkel-, dubbel en gemengd dubbelspel worden ge streden om punten voor de ranglijst en natuurlijk ook om de felbegeerde prijzen. Het toernooi heeft een inter nationaal tintje met de komst van en kele Belgische jeugdspelers. Op zaterdag 10 mei zal er gespeeld gaan worden van 9.00-20.00 uur en op zon dag 11 mei van 9.00-18.00 uur. De fina- lepartijen zullen uitsluitend op zondag gespeeld worden. De toegang is gratis. Na 20-25 nam Jeroen een fraaie doorbraakcombinatie via 27-21 28- 22 (27x29) 34x23 33x11 maar slechts met remise als eindresultaat. Door de vele aanvoer van combi naties uit gespeelde partijen is het eenvoudig een goede keus te maken. Richtlijn blijft dan dat het diagram wat aardigs bevat, dat tot dan toe niet of nauwelijks op het bord te zien was. Het bovenstaande diagram voldoet hieraan. Uitgevoerd in een halve fi nale van Nederland, op tamelijk hoog niveau dus, en met een verrassende ontknoping Het geven-en-nemen principe komt hier sterk naar voren en ook de zetcontrole, de mogelijkhe den voor het nagaan van de diverse zetten. Mike werd alsnog een keuze- plaats toegewezen vanwege zijn nog jeugdige leeftijd en de vooruitgang die hij geboekt heeft in zijn spel. In de rubriek van vorige week werd de coupe royal als volgt opgelost: 27-22 18x27 32x21 23x43 37-31 (zeer verrassend) 16x47 44-3947x29 34x5 43x34 40x20 25x14 5x17 Bij diagram 2: wit Wilsens zwart: van Zandvoort rolt alles er na 24-29! van zelf uit. Deze combinatie staat ook in de trainingsboekjes, maar een uit voering staat altijd leuk. Op 24 april werd in St. Michielsgestel de halve finale om de Brabant Cup jrootste verrassing 1TDV, zonder DS de Roes- akvereniging -!-g door ten koste van TDV. Patrick uwdand was de spelbreker voor TDV via eer. overwinning op Tom Swel- sen, wat bij een viertal aardig aantikt en waardoor Micone van TDV won. Daar TDV eerder al met 5-3 door RDS verslagen was ging de finale aan haar neus voorbij. Tom Swelsen verloor te gen RDS van Mies van Ber ratingpunten minder teil Wouter Wolf niet opgetrok hij in hetf,lz: staat altijd I. I werd in S inale om afgewerkt en de gr was de uitschakeling van! A. v. Berkel overigens. RDJ selaerse Dam en Schaak’ ging Botla maximale score binnen te halen. In via een overwinni de finale tegen de Duitse Olivia Kittel was er helaas geen winst. Het werd dus een hele mooie tweede p Op foto eerste van links Same van Lokven. Het evenement vindt plaats in het Leijpark, voor één dag het groene en gezellige sporthart van Tilburg. De toegang is gratis. Er is nu gekozen voor het Leijp vanwege haar sfeervolle festival rakter. Maandenlang is keihard ge werkt om de mooiste routes uit te betten en het Leijpark zo leuk en ge- tellig mogelijk in te richten. Er zijn in totaal ruim 600 kilometer aan prach tige routes voor fitte hardlopers, ge nietende wandelaars, snelle of rus tige fietsers en ruige mountainbikers litgezet. Op het podium in het park spelen de Iele dag leuke regionale bands. Met muziek van opzwepend om de spor- ters op te laden tot heerlijk relaxt om lekker na te genieten van een practi ce sportieve dag. Ziggy Smack (rock livers), het zwoele Tilburgse Solid Bul en B masters (blues) zullen sa- lien met sporters en sportvrienden In bijzondere sfeer neerzetten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 17