Gemeentenieuws Nieuw college B&W Tilburg niburg daalt op Misdaadmeter Gemeente heft OK-punten op DRIPS langs A58 en A65 NS Gymzaal voor basis school De Elzen De Werft en De Wetering blijven open Gemeente pakt graffiti en hondenpoep aan U.N K/olk^ v V I LBURGSE KOERIER ALGEMEEN 5 IdETILBURGSE KOERIER DONDERDAG 24 APRIL 2014 t zijn leten OISTERWIJK ning blij- 1 en in de showroom Hans Janssen hervat werk zaamheden r, maar die >n voor een jraffiti en honder Jer meer voor c de A58 r van plaatsen ma Beter in de AD Misdaadmeter, wel ontwrichtend werken samenleving." «oorgeno- ?n De We- Initief van #atsheuvel SMC Accommodatie- Wheer en de gemeente Loon op land hebben een uitweg gevon den om de ontstane impasse in *et overleg over het accommoda- tiebeleid te doorbreken. Tilburg Het nieuwe college is be- I kend. De wethouders zijn Berend de Vries (D66), Erik de Ridder (CDA), Marcelle Hendrickx (D66), Hans Kokke (SP) en Mario Jacobs (GroenLinks). Ook Tilburg wil ruimte creëren voor graffitikunstwerken. de slag om pakken. Dat ui taling." “'"ijdopge- eigenaar van luitlaatplaat- as gebeurt alekken in >t grootst handha- LOONOPZAND Oisterwijk is in 2013 in vergelijl Het aantal 40 pre straatr cent opzic) plaatsvindt." Berend de Vries wordt wethouder wonen en Piushaven. Erik de Rid der krijgt de portefeuille economi sche zaken en financiën. Marcelle Hendrickx wordt als wethouder verantwoordelijk voor onderwijs, jeugd, cultuur en personeel en or ganisatie. Hans Kokke gaat zich als wethouder bezighouden met zorg, maatschappelijke participa tie, inkomensondersteuning, sport, wijkaanpak en gebouwen. Mario Jacobs tenslotte krijgt in zijn por tefeuille o.a. ruimtelijke ordening, groen, natuur en landschap, mobili teit, parkeren, leefomgeving, inter nationale samenwerking, asielbe leid en vergunningen. Tilburg - Uit een evaluatie blijkt dat de OK-punten weinig worden be zocht en niet bekend zijn bij de Til- burger. De punten worden daarom opgeheven. OK-punten zijn plekken waar men sen die slachtoffer of getuige zijn van geweld op straat terecht kunnen voor hulp. Zij worden opgevangen door medewerkers die een training hebben gevolgd. De OK-punten t.., ken na7jaargeen bijdrage te leveren _./eest, ma< "en verlopen Jef. Iedereen grote uitdac in te wachten wel het sociale als fysieke domein. Niemand kan op dit moment in zijn volle omvang voorzien hoe dit allemaal uitpakt. Daarom kiest dit college ook niet voor een coalitie akkoord waarin alles tot achter de komma is vastgelegd. Het is een ak koord op hoofdlijnen, waarbij de in vulling van de thema's gaandeweg Cijfers Het aantal woninginbraken (1.536) 13 gedaald met 8 procent slijking met 2011 (1.666). al overvallen (30) zelfs met jrocent (2011: 50). Het aantal troven (127) steeg met 9 pro- (2011117), maar daalde ten chtevan 2012(158). hlburg Tilburg staat in de Mis daadmeter van het Algemeen Dagblad op nummer 19. In 2010 stond Tilburg nog in de top 3 van neest onveilige steden. oisTERWUK Hans Janssen heeft op vrijdag 18 april zijn werkzaamheden als burge meester van de gemeente Oisterwijk hervat. Hij was om gezondheidsredenen af wezig. De afgelopen weken heeft Janssen zich voorbe reid op zijn terugkeer. Hij is nu voldoende hersteld om geleidelijk zijn taken weer op te pakken. Het burgemeestersambt in Oisterwijk werd vanaf 2 sep tember 2013 tijdelijk waar genomen door Henk Wil lems, oud-burgemeester van Heusden. Tilburg - Langs de den in november zogenoemde i formatiepanel genomen. Deze wat de reistijd van Tilburg is. de informatie op d de reiziger bepaler Centrum-West (Goirle) o Oost (Hilvarenbeek) kit uit: "Door op 28 april het coalitieak koord te presenteren en alle onder liggende stukken beschikbaar te stellen krijgt iedereen ruim de tijd om zich voor te bereiden. Het zijn intensieve weken geweest, maar de onderhandelingen verlopen plezie rig en constructief. Iedereen is zich bewust van de grote uitdagingen die Tilburg staan te wachten in zo- ciale gymzaal van 300 m2. Dat kan aan de achterzijde van het gebouw, direct grenzend aan het schoolterrein. Hier waren oorspronkelijk plannen voor een fietsenstalling. Die komt nu op een andere plek in het gebouw. Met de ontwikkelaar zijn hierover inmid dels afspraken gemaakt. h de jaarlijkse Misdaadmeter van het Algemeen Dagblad wordt ge keken naar tien delicten die van grote invloed zijn op het veilig heidsgevoel. Dat zijn o.a. inbraken, straatroven, diefstal, bedreiging en mishandeling. Tilburg daalt al een aantal jaren op de meter. Bur gemeester Peter Noordanus: "Dit is een prestatie van veel mensen. Van onze mensen van buurtpre ventie, de politie, de gemeente en de Tilburgers zelf. De resultaten (temmen mij tevreden. Er is ook gelopen jaar veel gebeurd, we hebben goede resultaten behaald. We hebben flink meters gemaakt met het verminderen van het aan tal woninginbraken. Maar het aan tal straatroven moet de komende periode echt omlaag. We scoren goed, maar dat betekent niet dat veiligheid niet onze blijvende aandacht verdient. Ook zaken als georganiseerde criminaliteit, ille gale hennepteelt en drugs moeten onze aandacht houden. Dat zaken die niet worden geme aan de veiligheidsgevoelens. Midde len als Burgernet doen dat wel. Ook zoeken mensen in de praktijk zelf hulp als ze slachtoffer of getuige zijn van geweld op straat. Ze maken dan geen gebruik van de OK-punten. Een andere reden om te stoppen is dat 28 van de 54 OK-punten niet meer geschikt zijn. Bijvoorbeeld omdat de locatie niet meer bestaat, is overge nomen door een andere beheerder of onbemand is. Tilburg Het college reserveert 500.000 euro voor de bouw van een gymzaal voor basisschool De Elzen. De gymzaal moet naast, de school komen te liggen, in het nieuwe bouwplan aan de Noordhoekring. Tilburg - Graffiti en hondenpoep zor gen er onder meer voor dat straten er verloederd uitzien. De gemeente gaat extra uren inzetten om de pro blemen aan te pakken. Wethouder Roel Lauwerier: "Het geeft mensen ook een onveilig gevoel. Daarom gaat de gemeente aan c*' deze problemen aan te pakL betekent ook extra handhavir Poep van een hond moet altijd ruimd worden door de eigene de hond, ook op hondem sen en losloopzones. Helaas dat niet altijd. Op zeven plek de stad waar de overlast het is, gaat de gemeente extra h< ven en schoonmaken. Om graffiti tegen te gaan, gaat de gemeente extra schoonmaken en een anti-graffiticoating aanbrengen op sommige muren. Verder komen er graffitikunstwerken en wordt gekeken waar in de stad vrije spuit- plaatsen kunnen komen. Gevolg hiervan is dat de voor men sluiting van De Werft er, u. tering per 1 augustus definiti. de baan is. SMC en gemeente spreken al lan gere tijd over subsidieverlaging voor De Werft en De Wetering. Belangrijk discussiepunt was daarbij de voor waarde, waaronder omvorming van SMC kon plaatsvinden. Omdat SMC ln samenwerking met de gemeente Seen werkbare oplossing zag, be sloot SMC tot sluiting per 1 augustus 2014 van De Werft en De Wetering. Dit besluit zorgde begrijpelijker wijze voor veel vraagtekens bij de gebruikers. Om uit de impasse te komen is op initiatief van de gemeente een be en A65 wor- dit jaar drie dynamische route in- ïlen (DRIPS) in gebruik borden, laten zien naar het centrum Aan de hand van - deze borden kan _.en of hij de afrit of Centrum- Jest. De af in de eerste drie maanden van 2014 zet de dalende trend door. Het aan tal woninginbraken (335) is in die periode gedaald met 30 procent in vergelijking met dezelfde peri ode in 2011. Het aantal overvallen (10) daalde in die periode met 44 procent. Het aantal straatroven (38) steeg met 30 procent. Daar entegen is het aantal straatroven in de genoemde periode wel ge daald ten opzichte van 2012 (met 7 procent). middelaar ingeschakeld om met SMC en gemeente tot een vervolg te komen. Met behulp van deze bemid delaar kwamen SMC en gemeente samen tot een oplossing voor de ontstane situatie. Kern van de oplos sing voor de korte termijn is dat een extern onderzoeker voor 1 juni een plan van aanpak voor de toekomst opstelt. Dit plan van aanpak wordt opgesteld op basis van de eerdere uitgangspunten die gemeente en SMC waren overeengekomen. Voor het onderzoek hebben SMC en ge meente een aantal vragen voor de nadere uitwerking geformuleerd. Afgesproken is dat SMC en de ge meente Loon op Zand op basis van het onderzoek voor 1 juli 2014 be sluiten over definitieve stappen voor de verdere uitwerking. Gezien het plan van aanpak in wording, achtte het bestuur van SMC de weg vrij om aan de gebruikers te melden dat de voorgenomen sluiting per 1 augus tus definitief van de baan is. Op dit moment maakt De Elzen ge bruik van de gymzaal bij basisschool De Vuurvogel aan de Eikstraat en de gemeentelijke gymzaal aan de Ce- derstraat. De school maakt zich zor gen over de verkeersveiligheid van de kinderen tijdens het fietsen door het centrum van en naar de gymzaal aan de Cederstraat. Daarom heeft het schoolbestuur de gemeente in een spoedprocedure gevraagd om een eigen gymzaal voor de kinderen van de groepen 3,4 en 5, Het naast de school gelegen bouw plan van ontwikkelaar Stuproject aan de Noordhoekring biedt moge lijkheden voor het realiseren van een Het nieuwe college wordt op maandag 19 mei geïnstalleerd. Op maandag 28 april wordt het co? alitieakkoord gepresenteerd. De niet-coalitiepartijen in de raad ont- angen de ambtelijke informatie- dossiers die zijn gebruikt voor het opstellen van het coalitieakkoord. De behandeling van het coalitieak koord vindt plaats op maandag 19 mei tijdens een extra raadsvergade ring. Formateur Hans Dieteren legt Lagere parkeerdruk Het voordeel van de bouw van een gymzaal in het bouwplan is dat dit voor de omgeving zorgt voor een lagere parkeerdruk. Ook de buiten schoolse opvang, die in het bouw plan komt, kan gebruik maken van de gymvoorziening. Zo wordt de voorziening ook buiten schooltijd goed gebruikt. Dat is in het belang van de school, de kinderen, de ou ders én de buurt. Het college stelt de gemeenteraad voor om de kosten van deze gymzaal ten laste te brengen van het jaarre sultaat 2013. spraak om deze borden te p komt uit het rijksprogramme Benutten. Wethouder Roel Lauwerier: "Door het plaatsen van deze panelen ver betert de verkeersdoorstroming en kunnen bezoekers makkelijker op de juiste plaats in het centrum ko men. Dit draagt bij aan een betere bereikbaarheid en aantrekkelijk heid van de stad."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 5