9, ir Oisterwijkse Oldtimerrit 2014 9.01 -13.50 GEOPEND! Jett Rebel en Postmen op Elastiek 2014 Informatie over tablets Fons Jurgens bestuurs voorzitter Efteling Koningsdag met groot feest in Leijpark E-go’7 F 3 ALGEMEEN DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 24 APRIL 2014 .BURGSE KOERIER Feestje oen If! /ervo/g van voorpagina www.tlgchelaar.nl omfortabele r5 km. Petra Jansen e Koerier I ken faar zelf! 63 56 Twitter. ^cialist an Rooij jkjes en irpanty's gen en actie r aanwezig de Elektruck terug van weggeweest. In deze bus kunnen kinderen zelf aan de slag met electronische muziek. het >k de iar waalwijk 0416-568686 54 23 979 ist.nl JRE week van dag een ca. >mst waarbij i zijn bedoeld voor Berkel-Enschot en i geen kosten aan jmaatschap van de erprogr ok dit ;uke /ens instelbaar, ide Op WWW. liteTilburg J fabrie oldtir «Rkel-enschot Mede dank zij het RABO-project Hart voor mekaar gaat KBO-Berkel-Enschot informatie ge- »en over tablets. Welke soorten zijn i er? Wat kun je er mee? Welke is voor jou geschikt? De informatie wordt gegeven door KBO-computerdo- J centen in het leslokaal boven het J muziekhuis van Boerderij Denissen in Berkel-Enschot. In de I 12t/m 16 mei is er elke de I 2 uur durende bijeenkor... Stad. Zij presen- hun activiteiten t park. Traditionele /indt u terug bij Po Judo Klub Tilburg en Le Granse. straattheater ;cor de sfeervol ‘klede Vrijthof. Het festival dit jaar gratis toegankelijk, jte namen van deze editie istmen en 3FM Serious Ta- :t werk doen. mannenmode hilvarenbeek Het programma voor het Hilvarenbeekse festival Elastiek is compleet. Op 20, 21 en 22 juni kan de bezoeker zich laten raken door zo'n 30 acts, bestaan de uit live-bands, en DJ's met als dec aangeklede isookdh; De grote namen »c zijn Pos lent en Jett Rebel. Het festival barst op vrijdag K los met de winnaar van de DJ-contest.. De beste deel nemers van de ruim 20 aanmeldingen strijden op 16 mei tegen elkaar in OJC The Box te Hilvarenbeek om de openingsact van Elas tiek 2014 te worden. Na de winnaar van de DJ Contest draait het Tilburgse talent Kriss-One. Momenteel draait JoeySuki over de hele wereld maar op 20 juni komt hij naar Hilvarenbeek. Deze DJ producer uit Tilburg heeft de afgelopen 5 jaar al meer dan vijftig releases uit gebracht met onder andere de beste DJ ter wereld, Hardwell. Na JoeySuki zal SnelleJelle de bezoe ker raken met een heftige mix van verschillende stijlen. De succesvolle J gilden van Tilburg Eren zich met al centraal in het «chtsporten vii Chi Ch'uan, Sportschool ziek. Als afsluiter ire Belgische co- ver-partyband Cookies and Cream de zaterdagavond op de Vrijthof Muziek Dit jaar zijn er drie podia met live mu ziek in het park te vinden. Op het ki- oskpodium speelt Orkest-Moonlight vanaf 12.00 uur uiteenlopende co vers. Dans- en countryclub The White Stallion organiseert een countrymid- waarbij Savannah live muziek orgt op het trailerpodium. Het hoofdpodium kent een afwisselend programma met achtereenvolgens Tim Remie, coverband de 4EM8 en af sluiter DJ LaFuente met MC leeman. Kinderen kunnen naar hartenlust spelen op de springkussens en de klim- en klauterhelling. Een bijzonde re mijlpaal is er voor Luuks Poppen theater, die dit jaar voor de 25e keer present is. Scouting Lord Baden-Po- well is aanwezig met allerlei activitei ten waar kinderen aan kunnen deel nemen. Verder zal clown Didoedel optreden met zijn ballonnenact en is Oranjerally Omstreeks 14.00 uur zullen weer tien tallen oldtimers het park binnenrijden als afsluiting van de 17e Oranjerally. U kunt de uiteenlopende modellen bewonderen langs het hoofdpad van het Leijpark. Vroege vlaggers maken zaterdag kans een taart te ontvangen die leden van het Oranje Comité al vroeg in de ochtend langsbrengen bij mensen, waar de vlag buiten wappert. De dag wordt om 22.00 uur traditioneel afge sloten met een spectaculair vuurwerk in de Piushaven. Kijk voor meer informatie facebook.com/OranjeComi kaatsheuvel Fons Jurgens (44) is benoemd tot voorzitter van de Raad van Bestuur van de Efteling. Zijn aan stelling werd bekrachtigd tijdens de Algemene Aandeelhoudersvergade ring van donderdag 17 april. Onder zijn leiding wil de Efteling gefaseerd doorgroeien tot een internationale bestemming met 5 miljoen bezoe kers in 2020. Als eerste fase investeert de Efteling de komende jaren in een attractie en de uitbreiding van vakan tiepark Efteling Bosrijk. De Efteling is een van de grootste at tractieparken van Europa en wil in de toekomst zelfstandig tot de top blij ven behoren. "Een gestage groei van onze bezoekersaantallen is daarvoor noodzakelijk," aldus Jurgens. "Daarom blijven we gedoseerd investeren in ons park. Het verhogen van de kwa liteit van de bestaande attracties, shows, merchandise en horeca blijft een belangrijk speerpunt. Daarnaast openen we in de zomer van 2015 een dive coaster, een spectaculaire oisTERWUK Op zondag 29 juni vindt de Oisterwijkse Oldtimerrit 2014 plaats. Oldtimerliefhebbers kunnen hieraan deelnemen met bijzondere voertuigen, oldtimers ouder dan 25 jaar met een plekje voor een medemens, de speciale passagiers. De oldtimerrit wordt deze keer gecombineerd met Woodstock sferen, oude fabrieken, kunst en de welbekende natuur j van Oisterwijk en omgeving. De Oisterwijkse Oldtimerrit 2014 vertrekt vanaf de voormalige leerfabriek, het terrein van de Ko ninklijke Verenigde Leder, met haar gedeeltelijk gerenoveerde en gedeeltelijk nog vervallen ge bouwen. De deelnemers gaan 30- 40 jaar terug in de tijd met oude fabrieksgebouwen als decor en viJtimers als roerend erfgoed. Deelname is gratis. Kijk op www. oisterwijknieuws.nl/oldtimerrit /oor meer informatie en de moge lijkheid tot aanmelding. je niet alleen uitgebreid wordt voor gelicht, maar ook kennis kunt maken en werken met verschillende types tablets (Ipadandroid en windowsB). De bijeenkomsten ouderen (+55) uit E omgeving. Er zijn verbonden en lidn KBO is niet nodig. Meer informatie en inschrijven (voor 5 mei) via website www.kboberke- lenschot.nl. achtbaan waarin bezoekers een vrije val van 3714 meter maken. Hiermee bieden we een extra uitdaging aan tieners en vergroten we ons attractie- aanbod verder." Om meer gasten uit het buitenland te interesseren voor een meerdaags verblijf, breidt de Efte ling komende jaren ook haar verblijfs- accommodaties uit. Het in december 2009 geopende vakantiepark Efteling Bosrijk krijgt 400 extra bedden. In de zomer van 2015 kunnen de eerste gasten hun intrek nemen in de nieu we huisjes en groepsaccommodaties. De Raad van Commissarissen heeft een investering van 36 miljoen voor deze eerste groeifase goedgekeurd. Naast zijn nieuwe functie als be stuursvoorzitter blijft Fons Jurgens commercieel directeur binnen de Raad van Bestuur. Tevens werd Coen Bertens (voorheen adjunct-directeur operatie) benoemd tot lid van de Raad van Bestuur en operationeel directeur. Met zijn benoeming is de Raad van Bestuur compleet. formatie Puinhoop Kollektiv zal de vrijdagavond knallend afsluiten. De zaterdagavond van Elastiek wordt geopend door een brass band die barst van de energie. Op twee podia zorgen Isabelle Amé, Daybroke, Knarsetand en Reservoir Dogs voor een feestelijke avond. De tienkoppige band Knarsetand een energieke mix van drum gypsy, reggae balkan, dub- feestend afsluiten. De zondag is voor jong en oud. Lucy Paul, Projekt Rakija, 44 Shake down en The Cool Quest zijn enkele namen die op zondag 22 juni naar Elastiek komen. Een van de hoofd acts die op zondag de Vrijthof op z'n kop zal zetten is Jett Rebel. In 2013 uitgeroepen tot 3FM Serious Talent, genomineerd voor maar liefst twee Edison Awards en met zijn single 'Tonight' heeft hij al een 3FM Megahit te pakken. Naast Elastiek speelt Jett Rebel deze zomer ook op Pinkpop en Concert at Sea. In 2007 stonden ze al een keer op Elastiek maar op zondagavond zal het festival spectaculair worden afgesloten door niemand minder dan Postmen. Zondag zal naast sfeervolle Elastiek ooi, Hilvermert plaatsvinden. Het straattheater en kin- jramma vormen t jaar weer een belevenis voor alle ^en. Het kinderpro gramma staat in het te ken van muziek, waarbij kinderen zelf ook daadwerkelijk met instru menten aan de slag gaan en voor een optreden gaan zorgen. KONINGSDAG 26 april én KOOPZONDAG 27 april Besterdplein www.degunst.nl Kaartmiddag Tilburg - Ouderenwerk 55+ De Reit organiseert op donderdag 1 mei van 14.00-16.30 uur een kaartmiddag in wijkcentrum 't Sant, Beneluxlaan 74 in Tilburg. U kunt kiezen uit rikken, jokeren of hoogjassen. Er is voor ie dereen een prijsje en een kop koffie of thee is gratis. De kosten voor het kaarten bedragen 1,20. De zaal gaat open om 13.30 uur. FOTO: JORIS VAN DER PIJLL/OISTERWIJKNIEUWS.NL Tegelijk met Jezus is in het paas weekend ook Willem II herrezen. De huldiging lokte maandag honderden fans naar de Heuvel. Het was een gezellig feestje, een kniesoor die nu nog gaat zeuren over al die aanwezige feestgan gers die waarschijnlijk nog nooit een stadion van binnen hebben gezien. Als je wint heb je vrien den, zongen Brood Vrienten daar ooit over. Tilburg trok afgelopen weekend nóg een groep mensen die van feestjes houdt. Geen voetbal- feestjes, maar housefeestjes. Honderden krakers en andere alternatievelingen trokken za terdag door het centrum om aandacht te vragen voor politie- geweld bij illegale houseparty's. Uiteraard was bij dit protest een grote politiemacht op de been. Ik heb in het verleden regelma tig wakker gelegen door het irritante repeterende gebonk afkomstig van dit soort feestjes. Maar geluidsoverlast voor om wonenden, daar rept geen van de door de media geïnterviewde demonstranten over. Wel zeg gen de organisatoren niet vast te willen zitten aan de consumptie maatschappij, die ze dwingt een zaaltje te huren en om vier uur de muziek te stoppen. Nu vind ik ook niet alle aspecten van de consumptiemaatschappij even geweldig. En buitenpro portioneel geweld, daar ben ik ook niet voor. Maar waarom is het zo moeilijk om even netjes een vergunning aan te vragen voor een feest? Of om gewoon de decibellen een beetje te be perken? Iedereen moet leven zoals 'ie wil, maar zodra een an der er last van krijgt wordt het vervelend. En dan heb ik het nog niet eens over de risico's van het illegaal aftappen van stroom, en het gebruik van pretpilletjes. Een andere optie is natuurlijk om met je illegale party te verkassen naar de Sahara, maar da's met de elektriciteit weer zo lastig. Zijn een paar van die housers toevallig maandag ook op de Heuvel geweest? Hopelijk heb ben ze dan gezien dat een feest je met vergunning ook best ge zellig kan zijn. orenc

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 3