0! (J tilburgwoont.nl 'Wij wilden geen standaard woning!' kt) jj tilburgwoont.nl Bouw Koolhoven Buiten gestart Lavendel is tuinplant van de maand april JRTING 00 Varen is Woonplant van de Maand april I l.nl fc<ÉJjNog twee kansen op droomwoning aan Oude Goirleseweg U tilburgwoont.nl WOONTRENDS DONDERDAG 17 APRIL 2014 PAGINA 11 Iapke.nl Marcel en Nienke Paulissen op afspraak ïg.je k a doer ier met prachtige kleu- FOTO: MOOIWATPLANTENDOEN.NL len arden rswerken lafonds id en plafond rte ovatie g-Capeile 8 32 53 RTIJD EN OFFEN dit mo- in Dor- 3 tilburg >2065758 en laat inneer je ven. I gewer L 2014 PAGINA 10^ DETILBURGSE KOERIER Vocht, vocht, vocht Varens houden van vocht. Hou de potaarde daarom vochtig de kluit niet uitdrogen. War Als Franse bergplant is hij zeker «nd aan kou. ssing kan de jen gemaakt i met zich tilburg - De Varenfamilie is een grote groep planten waarvan elke soort zijn eigen naam heeft. en funder In april met de I ningt bied j de ver- s bezoe- ïl kaart. website www. indt u informa- en de drie ver- deelgebieden. Ook kunt u rebsite eenvoudig projectwebsites interactieve kavelk r niet in lier kun Marcel en Nienke wonen op ment in een appartement drecht. Marcel maakt onderdeel uit van het managementteam Impression Audiovisueel ir en Nienke staat vier voor de klas op hi (MBO) in Rotterdar Een groot deel van van Marcel en Nier., Ook vanr werk van projectmakelaars. Van de Water Ma- website www.wonenaandeoudegoi- kelaardij of LBB-Naber Makelaars. Op rleseweg.nl vindt u meer informatie. met een kleine aanpassi woonkamer groter worde zonder dat dit extra kosten meebrengt. Ook praktisch gezien lijkt de villa een goede investering op de langere termijn. De tijdloze uitstraling maakt deze woning waardevast en er zijn nog mogelijkheden genoeg om de woning later uit te breiden. Het is de woning waar ze samen voor hebben gekozen en waar ze samen oud kun nen worden. nog eens circa eid. de afgelo- arkt aan het vaken van de gronden en aamheden worden mo- afgerond. In Buitenplaats arck wordt als eerste gestart auw van 30 woningen. De □nnèn met het uit- auwputten en vanaf tullen ook de palen Dit is een verkorte versie van het ge sprek met Marcel en Nienke. Benieuwd naar het volledige verhaal? Kijk bin nenkort op www.dongehof.nl. Tekst Fotografie: Mirella van Daelen, Top Two Boxes Reclame- Adviesbureau. Verzorgingstips Lavendel is een makkelijke tuin vriend. Met een zonnige, droge plek is hij al dik tevreden. Alleen lavendel in pot geef je wat water. Het enige onderhoud bestaat uit snoeien. La vendel is dol op flinke snoei. Als je niet knipt, blijft hij van binnen voch tig en sterven de jonge scheutjes af. Dat zou toch zonde zijn! Snoei de plant begin april ongeveer een der de deel terug. Als dank krijg je een mooie, volle plant die lang meegaat. Uiterlijk eind september geef je nog eens een 's zomerse knipbeurt. Gooi de afgeknipte lavendelbloem- pjes niet wegje kunt er allerlei leuke dingen mee doen. Droog ze, gebruik het kruid in de keuken of maak er geurbuiltjes van. Zo kan de heerlijk rustgevende lavendelgeur nog lang zijn werk doen. lering worden aangebracht. I wordt in Buitenhof gestart bouw van maar liefst 41 wo- jen. De start bouw voor deelge- 1 Dongehof komt ook dichterbij. Meer dan de helft van de eerste fase in Dongehof is verkocht en volgens de huidige planning wordt deze zo mer nog gestart met de bouw van ca. 20 woningen. In de drie deelgebieden zijn nog enkele woningen beschikbaar in de eerste bouwfase. Via koolhovenbuiten.nl vir tie over het project er schillende deelget via deze wet schillende ken via de ir tilburg Vakantie! Een lekker Frans tonnetje en eindeloos golvende paarsblauwe lavendelvelden. Een plaatje om te zien en dan die heer lijk ontspannende geur... tilburg - De bouw van de eerste woningen in Koolhoven Buiten is gestart. Het animo voor Koolhoven Buiten blijkt groot en dankzij de suc cesvolle verkoop wordt nu gestart met de bouw van 71 woningen. Naar verwachting wordt de eerste bouw fase deze zomer met 20 woningen uitgebreiu. In Koolhoven Buiten is pen maanden hard gewer bouwrijp maken van de die werkzaa menteel <*z Dongeparcl met de boi aannemer is begor graven van de bou’ volgende week zu. I tilburc Op 4 april spraken wij uitgebreid met Marcel en Nienke Paulissen, de trotse kopers van een villa aan de Boslaan. We waren benieuwd naar het verhaal achter deze koop. In een openhartig ge sprek met deze twee enthousiaste mensen gingen we op zoek naar het waarom. Al sinds de Victoriaanse tijd is deze woonplant erg populair. De be kendste is de Krulvaren, oftewel de Nephrolepis. Varens zijn makkelijk in onderhoud, zuiveren de lucht en zorgen ook nog eens voor een goede luchtvochtigheid. Planten om welkom te heten dus. De varens die je kent uit de woonkamer groeien in het wild vooral in gebieden met een hoge luchtvochtigheid. Door deze erfenis vindt de plant dat ook binnen fijn. Dat is prettig voor jou, want de plant geeft daardoor veel vocht af. Hierdoor worden klachten als hoofd pijn en een droge huid verminderd. Heel gezond dus, zo'n varen in huis of op kantoor. ren: Lavandula angustifolia. Die laatste verdraagt flinke snoei en dat houdt de plant gezond en vol le gist jij dat deze Franse zonaanbid der zich ook op z'n gemak voelt in jouw tuin? Lavendel is een makkelij ke plant waar je van alles mee kunt. Hij doet het goed als balkonplant, als tuinstruik en zelfs als haag. En, leuk «w je kinderen: vlinders zijn er dol op. April is de beste maand om je la vendel te snoeien. Ns je mediterrane lavendel in je Hol landse tuin wilt, is het een aanrader om te kiezen voor soorten die zich goed voelen in ons klimaat, zoals: de snelgroeier met het mooie, brede, grijze blad: Lavandula x intermedia ■de opvallende kuifbloemen: Lavan dula stoechas ■de rijke bloeit i van First in Tilburg >r dagen per week Ivoor de klas op het Albeda College (MBO) in Rotterdam. Een groot deel van het sociale leven van Marcel en Nienke speelt zich af in Tilburg. Ook vanuit praktisch oog punt, het werk van Marcel, leek Til burg de beste keuze voor de volgen- iestap op de woningmarkt. Op zoek sar een nieuwbouwwoning op een mooie plek in Tilburg dus! Het was il een tijdje bekend dat er nieuw bouw zou worden gerealiseerd in het gebied met de naam Koolhoven Buiten. Het maakte hen nieuwsgie rig naar de mogelijkheden. De lig ging van het gebied bleek perfect; iiet centrum is goed bereikbaar met fe trein vanuit Reeshof station, bin- nen een minuut ben je met de auto «p de snelweg richting Rotterdam en dat alles in een groene en rustige omgeving. Via de ontwikkelaar van Dongehof (duster 1kwamen ze steeds meer te weten over dit bijzondere deel van regelmatig sproeit met een plan tenspuit en wekelijks voeding geeft, blijft de plant gezond en gelukkig. De varen is een ideale plant om op te hangen, zo hebben de bladeren alle ruimte. Zet of hang de varen bij voor keur op een lichte plek, maar de directe zon. Op deze mani je jaren van hem genieten. Veel varens hebben bladeren die zich afrollen vanuit een krul. Is het blad afgerold dan heeft elk soort zijn eigen unieke eigenschappen zoals kleur en volume. De bladkleur varieert van lichtgroen, zilvergrijs tot donkergroen en van roodachtig tot diep brons. Ook de bladvormen verschillen. Van helemaal gesloten bladeren zoals de Asplenium tot de diep ingesneden soorten als de Nephrolepis- of Adianthumsoorten. De bladeren van varens kunnen wel een meter lang worden. Zelfs de hardheid van de bladeren kan ver schillen. Een veelzijdige familie! Kijk voor meer informatie op www. mooiwatplantendoen.nl. tilburg - Voor velen is het een droom, een huis aan de chique Oude Goirleseweg in Tilburg. Voor twaalf gezinnen wordt die droom nu wer kelijkheid. Zij kochten één van de luxe twee-onder-een-kapwoningen, die de Bonth van Hulten daar gaat bouwen. De woningen zijn ontwor pen door het gerenommeerde archi tectenbureau Bedaux de Brouwer, dat al meerdere villa's aan deze schit terende laan mocht tekenen. In mei start de bouw van deze 14 wo ningen. Voor die start hopen de ma kelaars nog twee families gelukkig te maken met de laatste beschikbare koopwoningen. Heeft u interesse om deze woningen geheel aan te laten passen op uw woonwensen? Neem dan snel contact op met één van de Koolhoven Buiten. Vol enthousiasme werden de mogelijkheden tot in de tail doorgesproken. Het moment dat de ontwikkelaar de allesbeslissende vraag stelde; "In welke woning zou je over 2 jaar nog steeds graag thuis komen?", was doorslaggevend. Het antwoord lag voor de hand: de vrij staand geschakelde villa. Het speelse eigentijdse karakter van de villa (type Akkerviool) sprak hen enorm aan. Het is geen standaard woning en dat is precies waar Marcel en Nienke naar op zoek waren: een plek die ze eigen konden maken. De villa heeft echt alles te bieden waar ze naar op zoek waren; ruimte, rust en een wijds uitzicht. Het is echt een mooie woning. De bovenverdie ping is super efficiënt ingedeeld en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 31