MG I 1 Gemeentenieuws Stadsmonitor peilt niveau basisscholen Benefietfeest OMC doorslaand succes Inschrijven oldtimers Oranjerally Koningsdag Circus Bossle in Berkel Enschot Vragen TVP over stopzetten ondersteuning Windows XP Investeerder gezocht voor Polygonale loods Verhuizing WV naar Spoorlaan uitgesteld DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 APRIL 2014 ALGEMEEN 5 I FOTO: CORNÉ HANNINK FOTOGRAFIE ts) Spectaculaire acts in Circus Bossle. raak uit De strategi zijn en 201 gedaan j van het lat beide :onde op- g, die zich I. Kijk voor «tichting- azamen- jgendie Tilburg, jse Stalleke, -Jgië). ■nmelen de ^.itwagens rekenen niddelde Jelijk ge- begrij- p6en7 iddelde de gezamen- schoolbestu- ?ropvanginstellingen en de eTilburg vruchten afwerpt", LBURGSE KOERIER Tilburg In opdracht van de ge meente is onderzocht hoe het reken- en taalniveau is van leer lingen van 57 basisscholen in Tilburg. (72 procent scoort onder de inspec- tienorm). In groep 5 daarentegen scoort 51 procent nog op of boven de inspectienorm. .Tilburg - Op zaterdagavond 29 maart werd in de Studiozaal van Theaters Tilburg het zevende benefietfeest van de Stichting OMC gehouden, met als thema 'Ibiza Night 2014 - A night to remember'. Ook burge meester Peter Noordanus was hierbij aanwezig. De opbrengst van 42.000 euro wordt gedoneerd aan lokale doelen als Inloophuis Midden Bra bant en Stichting Gijsje Eigenwijsje en het landelijke doel Warschild. OMC staat voor Official Millennium Club; een naam die gekozen is bij de oprichting in 1998 toen het mil- lenium voor de deur stond. OMC is een vereniging van enthousiaste dames uit de regio Tilburg, inzet voor het goede doel. K meer informatie op www.s> ffloededoelen.nl. mentale industriële karakter en de bijzondere architectuur maken dat het pand volgens de gemeente pri ma geschikt is voor een verrassend horecaconcept. De Polygonale loods ligt aan een nieuw plein dat achter het station komt te liggen. Het gebouw is straks pri ma bereikbaar va naf het station en vanaf de burgemeester Brokxlaan. tilburg De verhuizing van VW Tilburg van de Nieuwlandstraat 34 naar het Natuurmuseum Bra bant aan de Spoorlaan heeft ver traging opgelopen. Vergelijkbaar De scores op de CITO eindtoets zijn de afgelopen jaren gedaald. De sco res zijn vergelijkbaar met het lande lijk gemiddelde. Er is een landelijke trend, waarin de resultaten van de CITO eindtoets dalen. Binnen het speciaal (basis)onderwijs zijn de taal- en rekenprestaties in de afgelo pen jaren stabiel. "Goed om te zien dat lijke inspanningen van ren, kinderopvanginste gemeentel gevoerd over afhandeling huurcontract. Het leek dat beide partijen daarover een passende op lossing zouden vinden. Maar uitein delijk zijn huurder en verhuurder nog niet tot een overeenstemming gekomen. Daardoor is de verhui zing uitgesteld. De gemeente en de verhuurder zijn nu in gesprek om tot een oplossing te komen. Tot die tijd blijft WVTilburg gehuisvest aan de Nieuwlandstraat. Doordat de WV tot nader order aan de Nieuwlandstraat blijft, betekent het ook dat kaarten voor verschil lende evenementen daar te koop zijn. Bijvoorbeeld de kaarten die met korting gekocht kunnen wor den via de Meedoenregeling. Ook voor wandelkaarten en verschil lende arrangementen kunnen be zoekers bij de WV terecht. zegt wethouder Rodney Weterings van Onderwijs Jeugd: "We zijn op de goede weg, maar we zijn er nog niet. Het is belangrijk de ambities nu vast te houden en ook de komende jaren samen stappen te maken in het belang van de kinderen." De gemeente onderzoekt ook het taal- en rekenniveau van basis schoolleerlingen van tien basisscho len uit de Tilburgse impulswijken. Die resultaten staan in de Onder- wijsmonitor Impulswijken Tilburg 2012-2013. Uit het onderzoek van 2012-2013 blijkt onder meer dat er geen zwakke basisscholen zijn in de impulswijken. In 2015 en 2017 wordt opnieuw onderzoek in deze wijken. De resultaten van het onderzoek staan in de zogenoemde Stadsmo nitor. Hieruit blijkt onder meer dat de scores voor rekenen en wiskunde ruim boven het landelijk gemid delde liggen. De scores op de CITO eindtoets zijn de afgelopen jaren, net als in de rest van Nederland, ge daald. Er is onderzoek gedaan naar de schooljaren 2010-2011 tot en met 2012-2013. De gemeente, de schoolbesturen en kinderopvangin- stellingen in Tilburg hebben de am bitie om kinderen beter Nederlands te laten spreken. Daarover zijn af spraken gemaakt in de Lokaal Edu catieve Agenda (LEA). De resultaten worden meegenomen in het onder wijsachterstandenbeleid (OAB), het project Klemtoon op Taal (KOT) en bij de aanpak van de impulswijken. Uit het onderzoek blijkt dat zowel de rekenscores als de taalprestaties van peuters boven het landelijk gemid delde scoren. Ook de prestaties voor technisch lezen liggen boven het landelijk gemiddelde. Voor r' en wiskunde liggen de gemiu scores ruim boven het lande!: middelde. De scores voor t pend lezen liggen voor groep i nog onder het landelijk gemid tilburg - Sinds dinsdag 8 april wordt het besturingsprogramma Windows XP niet langer ondersteund door Mi crosoft. De gemeente Tilburg draait nog steeds op dit verouderde be sturingssysteem. Na 8 april zal voor bedrijven nog wel een beperkte ondersteuning mogelijk blijven, maar daar zijn behoorlijke kosten mee gemoeid. Ook wordt de veilig heid van het systeem niet langer gegarandeerd. De mogelijke problemen met Win dows XP zijn voor deTilburgse Volks- Het was de bedoeling dat de VW op 1 april in het pand van het mu seum aan de Spoorlaan zou zitten. Op dit moment is nog niet tpekend wanneer nu verhuisd wordt. Dat hangt af van gesprekken met de verhuurder van het huidige pand. Zodra daarover meer bekend is, zal dat gecommuniceerd worden. Eer der besloot het college dat het voor de dóórontwikkeling van de VW beter was dat de organisatie zou verhuizen naar het Natuurmuseum aan de Spoorlaan. De gemeente en de verhuurder van het huidige pand hebben daarna gesprekken berkel-enschot Het Duitse Circus Bossle is in Berkel-Enschot. Nog tot en met zaterdag staat het circus op het Wilhelminaplantsoen. Op woens dag, donderdag 10 en vrijdag 11 april is er een voorstelling om 16.30 uur. Zaterdag 12 april zijn er voor stellingen om 15.00 en 18.00 uur. Het is voor het eerst dat het circus in Berkel-Enschot staat. Het'publiek kan genieten van jongleurs, paar den, hoelahoep en clowns. De kassa gaat open 30 minuten voor aanvang van de show. In de voorverkoop zijn kaarten verkrijgbaar tussen 11.00 en 12.00 uur. Tegen inlevering van dit artikel ontvangt u 2 euro korting op de entreeprijs. tilburg - Op 26 april wordt voor de 17e keer de traditionele Oranjerally gereden. Dit jaar voor heteerst op Koningsdag. Deze activiteit wordt georganiseerd door Ben van de Camp in samenwerking met het Oranje Comité Tilburg. De opzet van de Oranjerally is om met een bont lint van diverse oldtimers gez lijk een mooie tocht af te lege eindigt in het Leijpark in Vertrekpunt is café't Hegse Hegge 117a in Weelde (Belc Omstreeks 10.00 uur verzarr personenvoertuigen, vracht en motoren van 25 jaar en liefst veel ouder bij het vertrekpunt. De rit zelf start rond 11.30 uur. Dit jaar is een nieuwe route samengesteld zodat de rit zowel voor nieuwe als trouwe partij (TVP) aanleiding om vragen te stellen aan het college van b en w. De fractie vraagt zich af of het ge bruik van dit verouderde systeem voldoende veilig is in verband met hacken, gebruik van wifi en teleban kieren. De TVP vraagt verder wat de eventuele kosten zijn om de veilig heid van het systeem in te kopen, waarom de gemeente de zaken nog niet op orde heeft en wanneer de ge meente denkt over te schakelen op een systeem, dat wel ondersteund wordt door de aanbieder? tilburg - De gemeente zoekt een in vesteerder die de Polygonale loods in de Spoorzone omtovert tot een culinaire ontmoetingsplek waar ie dereen zich thuis voelt. De Polygo nale loods is één van de meest in het oog springende gebouwen in de Tilburgse Spoorzone. Het gebouw 1937 is ongeveer 800 m2 groot, jische ligging, het monu- deelnemers aantrekkelijk is. De rou te voert langs de mooiste verborgen plekjes over diverse lokale wegge tjes. Omstreeks 14.00 uur arriveren de oldtimers in het Leijpark. Deelnemen aan de Oranjerally kan door een deelnamebewijs te reser veren op de Facebookpagina van het Oranje Comité Tilburg. Daar vindt u dit jaar voor het eerst een heuse webwinkel om uw inschrij ving direct betalen; www.facebook. com/oranjecomitetilburg Doe dit vóór 12 april om zeker te zijn van deelname. Hier vindt u ook meer informatie over het complete pro gramma van het Leijparkfestival zelf en de mogelijkheid tot het reser veren van kramen voor de 'Oranje Franje Kindermarkt'.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 5