OPRUIMING OpenDag Truck Tour doet ook binnenstad aan Portret van Tilburgse vakbondsmensen Jack's Casino hoofdsponsor Festival van het Levenslied 1 79,- Caravan Camperschade Herstel Cleijsen Riel AG 3 ET S W aprif pppjlkc DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 APRIL 2014 ALGEMEEN 3 april 2014. op=op Niet te genieten dag i door' angs ie Sp Petra Jansen KASTEN V.A.’ ton links naar rechts Maurits Hirsch Ballin (Stichting ™n links naar rechts Maurits Hirsch Ballin (Stichting Levenslied Tilburg), Eric Olders (kick's Casino) en Bas van Tilburg (Stichting Levenslied Tilburg). TAFELS n Magazijn: 00 uur lergestel as.nl Route van de 27e Truck Tour Tilburg: Vertel ons het verhaal rond uw uitkering il verhalen tensen. Zo- ontstond zev- ?n op initiatief Dorpstraat 63, 5133AE Riel w w w.cleij sen sc ha deh erste I .nl de Til- ist Henk agens van Klantenraad Werk en Bijstand wil de situatie van mensen met een uitkering verbeteren. Telefoon (l www.klant SALONTAFELS V.A. Koerier deger verbir Casinc GEBRUIKTE MEUBELS ge- dat dingen zier aan ;n nota ners, motorrijder ichauffeurs houdt ij Van de Wijgt "Van de 1 >auzeplel< i bestuur De auteur burgse his fdsponsorwordt iet Levenslied is BURGSE KOERIER jr van het boekje, istoricus en publicis (013) 467 19 55 ntenraadwbt.net EETHOEKEN qq VAfZy," .vac39j" BANKSTELLEN V.A. vah diverse bonden die in 1896 ont stond. De Gildenbond was katholiek, zoals de vakbeweging in Tilburg tot in de jaren zeventig een sterk katho liek stempel droeg. De algemene of socialistische vakbeweging vormde tilburg Truck Tour Tilburg, een jaarlijks terugkerend evenement voor mensen met een verstande- en/of lichamelijk beperking, op zondag 13 april voor de ntwintigste keer van start. Ruim 260 vrachtwagens rijden die een route van 90 kilometer rTilburg en omgeving. Losse STOELEN. van 10.00 tot 16.00 uur Losse 2-2 BANKEN. io die tijd en talenten 1 en verenigd zijn ilied', zegt voorzit- Jallin. Heen: (Vertrek 10.OOuur) EmmaGoldman- weg - Clara Zetkinweg - Aletta Jacobsweg - Mina Krusemanweg - Rielseweg - Dr. Hub van Doorneweg - Ringbaan Zuid - Ba- roniebaan - Gilzerbaan - Oude Rielsebaan Bredaseweg - Burg. Letschertweg N260 - Nerhoven - Klein Zwitserland - Lijndonk - Broekstraat - Heideweg - Rijksweg N282 - Europalaan - Gen. Maczektunnel - Mary Zeldenrustlaan - Anne Franklaan - Con stance Gerlingstraat - Spoorlaan Noord - Rembrandtlaan - Regentenlaan - Raad huisplein - Nassaulaan - Mgr. Nolenstraat - Heemskerkstraat - Statenlaan - Dongen- seweg - Bredestraat - Flaassendijk - Lan- gendijk - Middeldijkdreef - Bijstervelden- laan - Moerse Dreef - Burg. v. Voorst tot Voorstweg - Dongenseweg - Pallasstraat. Aankomst pauzeplaats bij Van de Wijgert Pallethandel in Tilburg om 11.45 uur. Terug: (vertrek 14.45 uur) Pallasstraat - Dongenseweg - Van Voorst tot Voorst weg - Jozef Platteweg - Baden Powelllaan - Westerpark - Postelse Hoeflaan - Lage Witsiebaan - Taxandriëbaan - Dongen seweg - Swaardvenstraat - Grootven- straat - Upelaereweg - Vloeiveldweg - Burg. Letschertweg - Stokhasseltlaan - Vlashoflaan - Strausslaan - Beethoven laan - van Anrooylaan - Sweelincklaan - Quirijnstoklaan - Ringbaan Noord - Ju- lianapark - Goirkestraat - Wilhelminapark - Veldhovenring - Besterdring -NS plein - Spoorlaan - Nieuwe Bosscheweg - Ring baan Oost- Lourdesstraat - Fatimastraat - Weth. Baggermanlaan - Weth. Bag- germanlaan - Ringbaan Zuid - Broekho- venseweg - Groenstraat - Transvaalplein - Oerlesestraat - Korvelplein - Berkdijkse- straat - René Norenburgstraat - Burg. v.d. Mortelplein - Zouavenlaan - Friezenlaan - Gilzerbaan - Deltalaan - Stroomlaan - Beeklaan- Vaartlaan - Dr. Hub van Door neweg - Rielseweg - Mina Krusemanweg - Emma Goldmanweg. Aankomst bij eind punt om 16.15 uur. kBURG Jack's Casino Festival van Levenslied, zo luidt de naam van Festival in 2014 nu de overeen komst voor het hoofdsponsorschap onlangs is getekend. Jack's Casino weft de afgelopen vier jaar samen net JVH Games het hoofdsponsor- yiap op zich genomen. Dit jaar oest Jack's Casino echter voor een zelfstandig hoofdsponsorschap. Gildenbond Dat de presentatie op de voormalige werkplaats van de spoorwegen was, mag passend heten. Immers hier zijn in Tilburg de eerste vakbonden ont staan en hier is ook de basis gelegd voor de Gildenbond, de verzameling voor Stichting Levenslied Tilburg van levensbelang. "Naast de subsidie die we krijgen van de gemeente Tilburg, wordt het gratis toegankelijk festival volledig door sponsors bekostigd. Het festival kan bestaan door de be langeloze inzet van ondernemers uit de stad en regio beschikbaar stellen in Stichting Levenslit ter Maurits Hirsch Ba iilburg Afgelopen vrijdag werd inde Hall of Fame voor zo'n 100 aanwezigen het boek 'Het gezicht ran de vakbeweging - Tilburg' gepresenteerd. 014 van Doremalen, heeft de interviews tussen 2009 en 2013 afgenomen. Van enkele mensen, die al overleden waren, is op basis van publicaties en gesprekken met familieleden een profiel gemaakt. Hoewel sommigen niet meer in Tilburg wonen is het Tilburgse en de actieve rol in de vak beweging het gemeenschappelijke kenmerk. Het boek dat 146 pagina's telt is voor 6 euro te koop bij de regionale boekhandel. In de rest van Nederland is het Festi- val van het Levenslied niet onopge merkt gebleven. De organisatie is erg trots dat Ziggo dit jaar mediapartner is. Als onderdeel van de sponsorover eenkomst zal Ziggo een registratie van de 24e editie van het evenement uitzenden op haar evenementenka naal (voorkeuzekanaal 12). Het festi val wordt gehouden op zaterdag 31 mei en zondag 1 juni. van Jef Pessers. Hij reed iedere dag met zijn vrachtwagen langs een te huis voor mensen met een verstan delijke beperking. Als hij naar de bewoners van het tehuis foeterde, zwaaiden zij vrolijk terug. Zo kwam op het idee om mensen met ïrstandelijke beperking een in een vrachtwagen mee te la- ;n. Hij plaatste, een oproep ant waarin hij vrachtwagen- ;rs vroeg deel te nemen aan arste Truck Tour Tilburg. Liefst an met 219 vrachtwag >n en de eerste editie rTilburg was een feit. Pessers een ver dag ten rijder in de krar chauffeurs vroe de eerste T; 65 bedrijver reageerden Truck Tour! Feestzaal De deelnemers, motorrijders en vrachtwagenchauffeurs houden dit jaar pauze bij Van de Wijgert Pallet handel in Tilburg. "Van de Wijgert is een hele mooie pauzeplek", laat Jan Luijten, het enige bestuurslid dat al sinds de eerste editie van het evene ment meedraait, enthousiast weten. "Zo waren we in 2008 bijvoorbeeld ook bij Van de Wijgert. Toen was de hal omgetoverd tot een fantastische feestzaal. De deelnemers vonden het geweldig." De Truck Tour Tilburg entwintig jaar geleder Dat Jack's Casino hoofds van het Festival van he, begrijpelijk. "De entertainmentbran- che is er voor iedereen. Net als het Jack's Casino Festival van het Levens lied. Een beleving die aansprekend is voor.een grote groep mensen, dat is de gemeenschappelijke deler die ons verbindt", aldus Eric Olders van Jack's Casino. De steun van Jack's Casino is Hét adres voor spotgoedkope meubels, woonaccessoires en vintage kleding Winkel: Korvelseweg 159 - Tilburg di t/m za open Kapelmeesterlaan 114 do t/m za open T. 013-53 59 858 www.peerke.biz TruckTourTilburg is al jaren een eve nement waar door veel mensen met een verstandelijke en/of lichamelijk beperking naar uitgekeken wordt. 'Dat de Truck Tour zo populair is, is fijn, maar die populariteit zorgt er he laas ook voor dat we eigenlijk altijd meer inschrijvingen dan vrachtwa gens hebben", vertelt Frans van Gij zel, voorzitter van TruckTourTilburg. “We proberen natuurlijk zo veel mo gelijk mensen mee te nemen, maar we moesten ook dit jaar weer een aantal mensen teleurstellen." Voor de gelukkigen die dit jaar wel een plekje in een van de vracht wagens krijgen, belooft Truck Tour Tilburg een gigantisch spektakel te worden. De route doorkruist dit jaar tó.Gilze-Rijen en de binnenstad van Tilburg. Zo zullen de vrachtwagens's middags bijvoorbeeld langs het Wil helminapark en over de Spoorlaan rijden. Het bevat een dertigtal over Tilburgse vakbondsme gezegd het regionale kader, dat on bezoldigd veel werk verrichtte voor de bonden. Het is een deel van een landelijk project om de geschiede nis van regionale vakbondsmensen vast te leggen. In Tilburg kwam het tot stand door samenwerking tussen deVakbonds Historische Vereniging uitAmsterdam en de lokale stichting VBG, die voort is gekomen uit de lo kale vakbeweging. Vergeet het politieke gekonkel, alle mishandelingen en diefstal len die deze week de stad weer overspoelden. Hét Tilburgse nieuws van deze week is toch wel de bekendmaking van de finalis ten in de verkiezing van de Beste Appelflap van Tilburg. Nee, dit is geen zoektocht naar de grootste appetjoek van de stad, maar een test van alle appelflappen die in Tilburg te koop zijn. De appelflappentest wordt ge organiseerd door een bedrijf dat zich de Genietgroep noemt. Het persbericht rept van 'het inzet ten van genietkracht'. Het motto van de Genietgroep is 'Genie tende mensen tellen voor twee'. Ik durfde daarna .eigenlijk niet meer zo goed naar de website van het bedrijf te surfen. Maar ik deed het natuurlijk toch. Een golf van genieten overspoelde mij; het woord komt namelijk in elke zin op de site ongeveer drie keer voor. Ik las dat de Genietgroep vindt dat Tilburgers niet trots genoeg zijn op hun stad. Het bedrijf is daarom een lijst aan het aanleg gen van dingen waar je inTilburg van kunt genieten. Een beetje een overbodige actie. Ik denk namelijk dat Tilburgers, ieder op hun eigen manier, best genieten van hun stad. Daar hoeft een be drijf ze echt geen lijstje voor aan te reiken. Natuurlijk wordt er ook veel klaagd over Tilburg. Maar is nou juist een van die c"“' waar ik stiekem best plezie, kan beleven. We hebben n bene een Maawmuur om te kun nen genieten van andermans gezeur. En zelfs Guus Meeuwis 'mist het zeiken op alles om niets' als hij Brabant uit is. Moraal van dit verhaal: soms is een actie goedbedoeld, maar kan je er toch niet van genieten. En un bietje maawe is af en toe best lekker, een columnist kan het weten. Aangezien u dit stuk je blijkbaar tot het eind toe hebt gelezen, is de kans best groot dat u het daar mee eens bent. een kleine minderheid, de protes- tants-christelijke was nog kleiner. Met de totstandkoming van het FNV zijn de scheidslijnen verdwenen, maar dat is niet altijd eenvoudig ge gaan, zoals in diverse interviews te lezen valt. De mensen die deze bonden en hun koepels in de regio de laatste decen nia gedragen hebben komen in dit boek aan de orde. Hoe hebben ze de veranderingen van de laatste decen nia beleefd, hoe zijn fusies verlopen, wat waren de belangrijkste taken waar ze voor stonden, maar ook hoe is hun persoonlijke ontwikke ling verlopen, hun werkend bestaan. Waar en hoe waren ze actief in het vakbondswerk, maar ook in andere organisaties. Hoe kijken ze op hun vakbondsleven in Tilburg terug. Waarom vonden en vinden ze het belangrijk dat mensen lid zijn van een vakbond?

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 3