sv Nationale Open Golfdag op Efteling Golfpark JEBS ;r ZomeravondcompetitieTWC Pijnenburg Eerste editie Verbeeten Challenge'uitverkocht' Selfie vijk iLetsel IJsgala SKY rondom thema Safari 4 LETSELBUREAU a ajLBj o o I Hl Vennenloop SPORT 21 TILBURGSE KOEfflt DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 APRIL 2014 HNBIEDIN6 €2,99 €0,79 Wit aan zet Mike Koopmanschap, SNA €0,89 Studenten Kampioenschappen Zoë Story J. v.d. Hooff (advertorial) ERVARINGEN OP DE HUISARTSENPOST TILBURG HUISARTSENPOST PTEÜNS DAMMEN isers.nl Vrijwilligers Groot Nederlands Tilburgse turnsters naar finale ekoerier.nl r.nl lag 15 april Voor gratis advies: 013-5470052 of 06-11357927 Ij.noordsij@letselbureau.nl Kijk voor vraag en antwoord op www.letselbureau.nl WALITEIT i naarde Afrikaanse iep in de jungle en ton- i de Ad van Geel, huisarts te Waalwijk 17x46 met voordeel Personenschaderegeling weefsel. ingeschre- Challenge, mr. LJ. Noordsij, register-expert Postbus 2087 5001 CB Tilburg Rn LETSELSCHADE? snelle afhandeling uw eigen letsel-adviseur zonder kosten Kijk voor meer informatie op www. efteling.com putten en biedt de familieclinic ge- dag golf, legenheid om met de hele familie te Kijk voor genieten van een ontspannen mid- gerd en Darya Manoylo, Thomas Kennes en Michelle Couwenberg. Samen laten zij het publiek genie ten van een betoverende show vol meeslepende muziek en prachtige dans, gecombineerd met knappe staaltjes schaatskunsten. Kijk voor meer informatie op www. ijsgala.nl Neigen online Ussier 24/7 beschikbaar ijen tegen de blik- wandeling duurt .00 tot ongeveer ur. Reserveren bij ïrscentrum Oister- 3 - 523 1 8 00 of via atuurmonumen genda. Roel Boomstra, Hyken DTC H gen en recreanten jongens die gebo ren zijn in het jaar 1998-1999 en alle vrouwencategorieën en recreanten vrouwen geboren in het jaar 1999 of eerder, rijden wedstrijden over 20 ronden (42 km). De elite/beloften, amateurs, sportklasse, junioren en recreanten mannen die geboren zijn vóór 1998, rijden wedstrijden over 25 ronden (52,5 km). De start is telkens om 19.00 uur. Ook dit jaar worden twee verschillende eindklassemen ten opgesteld met extra eindprijzen (allerjongste. (7 t/m 10 j- t/m 14 jaar). taxandria.at. situatie, ’oed kennen, alhoe- jkop zich niet onbe de ene stand is de Ik had nog nooit van het woord gehoord totdat het werd uitgeroepen tot 'het woord' van 2013. Niet dat ik zo graag een Selfie foto van jezelf) maak. Zo fotogeniek ben ik ook weer niet en mijn laatste po gingen waren allerminst geslaagd. Het zou toch best handig zijn overi gens om Selfie's te versturen. Vaak willen mensen de dokter "zien". Daarnaast bellen mensen ook vaak omdat ze een foto willen. Nu ma ken wij op de huisartsenpost geen foto's en ook geen röntgenfoto's. Wel kunnen we kijken of het zinvol is dat er een röntgenfoto gemaakt moeten worden (in het ziekenhuis). Meestal valt het mee. Men is op vallend vaak bang dat er iets gebroken is, terwijl het trauma meestal wel meevalt. Met eenvoudig onderzoek is vaak met grote zekerheid te zeggen dat iets niet gebroken is. Dat scheelt zeker onnodige foto's en kosten in het ziekenhuis. Natuurlijk kennen we de verhalen dat het achteraf toch gebroken blijkt te zijn. Als het achteraf toch een kleine breuk blijkt te zijn, is het heus niet erg dat er een dagje later alsnog een röntgenfoto wordt gemaakt. Los van het gegeven dat het toch vaak goed aan elkaar groeit. Als het echter ter geruststelling is, kun je beter door de week een röntgenfoto laten maken. Dat scheelt u heel veel geld aan eigen risico! Tilburg Tijdens de eerste halve fi nale NK Turnen Meerkamp eerste divisie hebben Katja Letova en Zoë Story van Kunst en Kracht zich ge plaatst voor de finale. Letova ein digde als tiende bij de jeugd en Story als elfde bij de junioren. De finale vindt plaats op 14 en 15 juni in Haarlemmermeer. Tilburg Op zaterdag 12 april wordt in het IJssportcentrum Til- bura op Stappegoor het jaarlijkse a van SKY gehouden. Aan- om 19.00 uur. Het thema dit s'Safari'. In deze voorstelling wordtu meege nomen op safari i savanne tot diej ondergaan de bezoekers bijzc dere ontmoetingen. Zo zullen kijkers oog in oog komen te staan met verschillende dieren en beken de figuren. Denk daarbij o.a. aan de leeuwenkoning, Tarzan en Jungle book. De show wordt uitgevoerd door leden van SKY met daarnaast gastoptredens van Michael Boo- tilburg TWC Pijnenburg organi seert ook in 2014 een Zomeravond- competitie op het Jan Pijnenburg Wielerparcours aan de Bijstervelden- laan 3 in Tilburg. Deze (interclub) Melercompetitie vindt plaats op de woensdagavonden 16,23 en 30 april, 114 en 21 mei en 4 en 11 juni. Aan leze competitie kan worden deelge nomen door zowel renners met als zonder licentie. Er wordt in één grote groep gereden, maar er wordt wel in pree groepen afgesprint. Nieuwelin- tilburg - Op zaterdag 12 april vindt de eerste editie plaats van de Ver beeten Challenge: 1000 in 1 dag. Eer- der dan verwacht is het maximum I aantal deelnemers voor dit sportieve benefietevenement bereikt. Inschrij- I ven is dus niet meer mogelijk. De Verbeeten Challenge wordt be- langeloos georganiseerd door on- n dememende Tilburgers. Het doel is tweeledig: meer aandacht gene reren voor Instituut Verbeeten en geld inzamelen voor het Verbeeten Fonds. Laatstgenoemde financiert onderzoeken naar betere behandel methodes. Dit keer is prostaatkan ker het doel. Dankzij geavanceerde MRI-toepassingen wil Instituut Ver beeten haar bestralingskuren steeds doeltreffender maken, met minder schade aan omliggend Teams die zich hebben ren voor de Verbeeten Zelfde partij: 43. 32-37 42-38 22-28 opgegeven vanwege 31x42 28-32 38x27 17-22 27x1812x45 In het NK 2014 heeft Roel nu de leiding met 4-7, gevolgd door oud- kampioen Baljakin met 4-6 en Ron Heusdens met 4-5. het NK kan ge volgd worden via toernooibase en daar NK Algemeen aantikken. Een niet al te makkelijke Zwart moet dit got wel het natuurlijke kend lijkt, maar ck andere niet. Variant 1 48-42 18-23? 2. 34-29 23x32? 30-24x24 met voor deel wit. Nummer 2: 43-39 18-23 2. 26-21 23x43 3. 21x32 7-11 4. 49x38 19-24 5. 30x10 13-19 6. 25x23 9-14 7.10x19 22-28 8.33x22 17 na 39-33 niet duidelijk voor zwart. Partij 21. 48-42 20-24 een wacht- tempo om het ongemakkelijke 18- 23 voor wit uit te stellen; principe: wacht tot ie beter komt. Na 22. 33- 29 24x33 (verplicht) 28x39 geeft wit in feite de strijd op, omdat niet verwacht mag worden dat een spe ler van de klasse van Boomstra daar geen raad mee weet. In de partij neemt wit deze ruil in de hoop er nog een puntje in de verdediging uit te slepen. oisTERWUK Op zaterdag 19 april vindt de 32e editie plaats van de Vennenloop. De voorinschrijving is geopend. Het parcours voor wed- strijdlopers en recreanten gaat door de bosrijke omgeving van Oisterwijk. De start is om 18.30 uur. De recreant heeft de keuze uit een loop over 5, 10 of 15 km De wedstrijdloper legt 15 km af. De wedstrijd voor de jeugd vindt plaats op de atletiekbaan van Taxandria. De start is om 17.30 uur. Om het voor de lopers van 11 t/m 14 jaar interessant te maken, vindt het parcours een deel buiten de at letiekbaan plaats. Voor de jeugd is er keuze uit de afstanden 400 meter (allerjongsten t/m 6 jaar), 800 meter i jaar), en 1500 meter (11 ar). Meer informatie: www. kaatsheuvel - Op zaterdag 12 april presenteert het Efteling Golfpark, Veldstraat 6 in De Moer, tijdens de Nationale Open Golfdag een spor tief programma met golfactiviteiten voor iedereen. Golfbanen in heel Nederland staan deze dag open voor iedereen die nieuwsgierig is naar de golfsport. Ook het Efteling Golfpark opent deze dag haar deu ren en staat volledig in het teken van golfen met het hele gezin. Van af 08.00 uur is jong en oud welkom vooreen gevarieerd programma. Het Efteling Golfpark biedt aan- staande zaterdag een gevarieerd Q ƒ0 en gratis programma voor iedere -f leeftijdscategorie. Iedereen kan de uitdaging aangaan tijdens een golfclinic of tijdens een 9- of 18- holes ronde. Golfprofessionals ge ven twee gratis golfclinics, waarin (verschillende golftechnieken aan bod komen. Zo gaat men in de ken- nismakingsclinic aan de slag met technieken als swingen, pitchen en Op vrijdag 13, zaterdag 14 en zondag 15 juni vinden in Tilburg de Groot Nederlands Studenten Kampioenschappen (GNSK) plaats. Het is een grootschalig, jaarlijks te rugkerend sportevenement, waar (top)sporters van Nederlandse uni- versiteiten en hogescholen strijden om de titel "Nederlands Studenten kampioen". Elk jaar doen rond 1500 studenten uit heel Nederland mee. De organisatie is op zoek naar vrijwilligers die willen helpen met het in goede banen leiden van het GNSK. Er wordt goed gezorgd voor de vrijwilligers. Als u rond de lunch tijden mee helpt wordt u voorzien van een lunchpakket en wanneer u rond etenstijd mee helpt op de vrijdag/zaterdag wordt u voorzien van een maaltijd. Daarnaast krijgen alle vrijwilligers een GNSK-shirt en gratis toegang tot het feest op za terdag 14 juni. Er zijn verschillende taken: infor matie verstrekken, catering, logis tiek, barpersoneel, opbouwen of meehelpen met opruimen. Belang stellenden kunnen het inschrijffor mulier invullen op website www. gnsk.nl. Daarna wordt spoedig contact met u opgenomen. Stuur voor vragen een e-mail sturen naar pr@gnsk.nl. kunnen kiezen voor verschillende afstanden. De uitdaging is om in totaal 1000 kilometer af te leggen. Maar liefst 33 teams hebben zich aangemeld, individuele deelnemers hebben zich aangesloten bij Team Verbeeten. Hun inschrijfgeld gaat rechtstreeks naar het Verbeeten Fonds. Diverse teams hebben boven dien spontane acties op touw gezet om extra geld te werven. Zo heeft een team een garderobe bemand tij dens carnaval, is er gecollecteerd bij FC Den Bosch en is een cycling din ner georganiseerd. Op zaterdag 12 april worden diverse festiviteiten georganiseerd rondom Instituut Verbeeten aan de Brug straat. Toeschouwers zijn van harte welkom. Zo is er volop vertier voor kinderen, live muziek en vanaf 16.00 uur is de bonte FunChallenge rond om Instituut Verbeeten. per categorie. Om in aanmerking te komen voor een eindprijs moeten de deelnemers aan minimaal vijf van de acht ritten hebben deelgenomen. De punten van alle ritten komen in aan merking voor het eindklassement. Het inschrijfgeld bedraagt 3,- per rit of 15,- voor alle acht ritten. Voor een rug nummer dient men 5,- waarborg te betalen. Inschrijven is telkens mogelijk vanaf 1830 uur in hetTWC Pijnenburg clubhuis op het parcours. Het dragen van een valhelm is verplicht.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 21