art ENU CTIEi Opening Boekhandel Gianotten Mutsaers kortiMt Jubileumboek bevestigt status Tilburg als ijshockeystad 'Krachtbronnen van de anarchie' IK$ leeft Bartels Veel kwaliteit bij audities Tilburgse Revue Z' s. MAGAZIJNVERKÓÓP 29.03.2014 lil 13 111 BB IS ALGEMEEN 3 Zomertijd 2014 Henk van Doremalen geeft heldere inkijk in 75 jaar ijshockey april 2014. opsop Top Diverse soorten. Door Peter van Oirschot ran 4,99 voor Vrijmarkt Henk van Doremalen bracht 75 jaar ijshockey in Tilburg helder en aantrekkelijk in kaart. Petra Jansen thee Har/ous en Ruud Mutsaers. vw.refillcolors.comj SONOS PLAYBAR .00 tot rundvlees ise Nasi ise Bami eti <699,- BIJ UW SONOS SPECIALIST UUR staurant 27508 ^.jchtig voor het zen. Veel den van Ne TV - HIFI - MEDIA - HOMECONTROL oog- en oorstrelend De zomertijd die af zondagochte genieten van Laten we hop< I gepresenteerd. He. I steld door de Tilbur publicist en sportlie van Doremalen. jker- .ourg kan ;n kei jen. Eer- ik op de stad. assage. Het programma staat geheel in teken van Tilburgse schrijvers, dichters en theatermakers. Er zijn lezingen en optredens van o.a. Nol Havens (VOF de Kunst), de Tilburgse schrijver en theatermaker Frank van Pamelen en de schrijvers Esther Por- celijn, Paul van Loon en Martijn Neg- gers. Kijk voor meer informatie en programmatijden op www.deboek- handelvantilburg.nl. ERECHTEN: gang hal irlijk wel wat we gaan laten zien. Met idje Cityring krijgt hij al dige indruk van de stad nijnlijk. Statige panden ■n architecto- station, een s op de het Pius- inalds van Aparte verhalen Henk van Doremalen heeft in zijn boek een aantal aparte interviews en verha len opgenomen van mensen, die om uiteenlopende redenen bij de dub zijn of waren betrokken. Van clubicoon tot talent, van coach tot import, van tegen stander tot referee. Verder komen in een hall of fame de acht spelers met inge trokken nummer aan bod, waaronder de legendarische aanvaller Joe Simons, die speelde met het nummer 10. Voorzitter Harry Nefs van de Stichting IJshockeybelangen Tilburg Trappers geeft in zijn voorwoord aan dat een prachtig boek is ontstaan, een lust t oog en een genot om te le- ?l liefhebbers zullen de woor- r. Nefs na het lezen van het boek kunnen onderschrijven. Het boek 75 jaar ijshockey in Tilburg - Tilburg Trappers 1938-2013'telt 160 pagina’s en is uitgevoerd in fullco lor. Het kost 30 euro en is in Tilburg o.a. te koop bij boekhandel Livius (Nieuwlandstraat), boekhandel Gi- anotten-Mutsaers (Emmapassage), vestigingen van Bruna en in Goirle bij boekhandel Buitelaar (De Hovel). l Tilburg Afgelopen weekend werd het boek 75 jaar ijshockey in Til burg - Tilburg Trappers 1938-2013 gepresenteerd. Het is samenge- irgse historicus, lefhebber Henk hlburg Op woensdag 19 maart hebben Marlous en Ruud Mutsaers overeenstemming bereikt met de curator en de boekhandel in de Em- mapassage overgenomen. Komend weekend openen zij Boekhandel Gi anotten Mutsaers. De naam is een eerbetoon aan Boekhandel Gianot ten, waar Marlous Mutsaers al sinds 1976 werkt. De toevoeging Mutsaers is om aan te geven dat winkel een fris se start maakt. Boekhandel Gianotten Mutsaers kan nog steeds alle steun gebruiken. Via crowdfunden wil men 50.000,- ophalen, zodat de winkel I weer gezellig gemaakt kan worden en nieuwe boeken ingekocht kunnen Worden. Wil jij meehelpen door een stukje Gianotten te kopen? Ga naar Opvallend Bij het doen van research kwam Henk van Doremalen tot enkele op vallende bevindingen. "Op de eerste plaats viel mij op dat het ontstaan van het Tilburgse ijshockey mede te danken is aan mensen, die in de der tiger jaren bestuurlijk actief waren in het veldhockey. Dat die band in het begin zo sterk was, was niet eerder aangetoond. Wat mij verder opviel is dat het ijshockey in Tilburg meteen erg populair was. Dat is het altijd gebleven. Ik vermoed dat de komst naar Tilburg van een aantal sterke buitenlandse ijshockeyteams hier mee te maken heeft. Voor de oorlog werden op de ijsbaan aan de Elzen straat al sensationele wedstrijden gespeeld door topteams. Zo speel de de toenmalige wereldkampioen Trail Smoke Eaters, ofwel Canada, in 1939 een demonstratiewedstrijd te gen de Verenigde Staten in een met 3000 mensen uitverkocht stadion. Industriestad Tilburg, waar verder niet zoveel te doen was, liep meteen warm voor het snelle, sensationele ijshockey.' NU MET GRATIS SONOS BRIDGE VOOR FEN SNELLE. DRAADLOZE INSTALLATIE GRATIS 0Spotrty PREMIUM VOOR b MAANDEN DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 27 MAART 2014 IURGSE KOERIER lient zich weer aan. Van- itend kunnen we weer een uur extra daglicht, open dat het de voorbode is van veel uurtjes zon de komende maanden. In de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 maart om 02.00 uur wordt de klok een uur vooruit gezet. Dat betekent voor veel mensen een uurtje minder slapen. Op zondag 26 oktober om 03.00 uur is het gedaan met de zomertijd en wordt de klok weer een uur terug gezet. Tilburg In boekhandel Livius, Nieuwlandstraat 56 in Tilburg, vindt op vrijdag 28 maart de presentatie plaats van het boekje 'Krachtbron nen van de anarchie', geschreven door Peter Storm. Het is een korte inleiding in anarchistische ideeën, praktijken en hoe die aan een strijd voor een betere wereld kunnen bij dragen. Aanvang om 20.00 uur. De presentatie zal bestaan uit een lezing van ongeveer 45 minuten door de schrijver zelf, gevolgd door een korte pauze. Daarna is er ruim schoots gelegenheid voor vragen en discussie. Kunstjournalist Rinus van der Heijden zal het gesprek tussen auteur en zaal leiden en als aftrap zorgdragen voor prikkelende vra gen. De toegang is gratis, maar een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. De brochure zal tijdens de presentatie verkrijgbaar zijn voor 1,50 euro. Tilburg - Op zondag 30 maart is er een vrijmarkt in wijkcentrum de Symfonie, Eilenbergstraat 250 in Til burg. U bent van 11.00 tot 15.00 uur van harte welkom. tilburg - Ruim negentig auditanten passeerden afgelopen zaterdag de revue in MFA Zuiderkwartier in Tilburg. Allen deden een gooi naar een plaats in de cast van de Tilburgse Revue 'Ik zal oe leere'. Behalve voor toneel werd er zater dag ook geauditeerd voor zang en dans. Berry Kolmans, Tamara van der Zwam en Irene Smits namen die disciplines voor hun rekening. Beiden vonden de zangkwaliteiten verrassend goed. Ook de schrij vers, vormgever Paul Urbanus en productieleider Marie-Thérese Blomme genoten van de creatieve inbreng van de auditanten. Twee derde van hen was nieuw en de anderen acteerden al eens in een eerdere Tilburgse Revue. "Blij dat we ook veel jonge mensen hebben mogen begroeten", keek Blomme terug. "Ze passen uitstekend in het thema onderwijs maar ook in de doelstelling om deTilburgse Revue nog meer te verjongen." Besterdring 87 Tilburg - Tel 013 5431489 IWWW.BARTELSTILBURG.NI Met het aantrekken van deze auteur heeft opdrachtgever Stichting IJshoc keybelangen Tilburg Trappers niet de I eerste de beste in huis gehaald. Henk van Doremalen heeft inmiddels zo'n vijftig boeken op zijn naam staan, naast veel andere publicaties. Het ju bileumboek over 75 jaar ijshockey in Tilburg is uiteraard vanuit een histo risch standpunt geschreven, maar is strikt wetenschappelijke publi- "Het was de bedoeling om een samen te stellen voor een breed publiek" zegt Van Doremalen. "Gaan deweg kreeg het inhoudelijk vorm. De geschiedenis van het Tilburgse ijshockey loopt als een rode draad door het boek. Verder heb ik gekozen voor andere elementen, waaronder interviews, anekdotes en een aantal statistieken." Het was voor de samensteller van het boek aanvankelijk niet eenvou dig om bronmateriaal te verzame- I len. "Het heeft even geduurd om te iI ontdekken waar ik dat materiaal kon vinden en hoe ik dat zo snel moge lijk beschikbaar kon krijgen. Voor de periode na 1988 is het bronmateriaal nogal versnipperd. Daardoor heeft het schrijven wat langer geduurd, maar ik ben erg tevreden met het eindresultaat. Dat is mede te danken I aan het fraaie beeldmateriaal dat I vooreen belangrijk deel afkomstig is 1 van Jeroen van Eijndhoven (Persbu- I reau Van Eijndhoven) en de even zo fraaie vormgeving van Jaap Lunen burg. Ik heb bij het verzamelen van bronmateriaal dankbaar gebruik ge maakt van het archief TYSC/Tilburg I Trappers en tips van mensen die bij de club zijn betrokken." Obama komt thuis van de nucle aire top. "En", vraagt zijn vrouw, "heb je nog iets gezien in Den Haag?" Hij: "Nee, want alles was afgezet." Ik moest erg lachen om dit bericht op Twitter. Tegelijker tijd bedacht ik me dat Tilbi,m eigenlijk ook best zo'n top houden. Wij zijn namelijk eer in het afzetten van wegen, der deze week toerde ik «r fiets een stukje door de stad. Ik kwam onderweg minstens drie locaties tegen waar de doorgang werd versperd wegens weg werkzaamheden. Ik stuitte zelfs op een stuk fietspad dat meer dan twee jaar was afgesloten. Ik weet zeker dat Obama deze bar- ricadeerdrift wel kan waarderen, dus de uitnodiging kan wat mij betreft de deur uit. Dan moeten we natuur even goed bedenken i Obama een ronc, een aardic waarschij. op de Spoorlaan, een nisch verantwoord si sfeerloze blokkendoos Noordhoekring, en op plein de lelijkste McDor Nederland. Om de Amerikaanse president kennis te laten maken met 'de gewone Tilburger', stel ik voor dat hij gaat logeren bij Roy Don ders; een wereldleider kan im mers nergens veiliger zitten dan in zijn vesting vol rolluiken. Een overnachting in het draaiend huis is ook nog een optie; vol gens de lokale krakers en dak lozen is het er zeer goed toeven. Een president is het bovendien wel gegund om een nachtje te logeren in een heus kunstwerk. DeTilburgse Kermis is de perfec te gelegenheid voor dit bezoek. Het jaarlijkse summum van weg- afsluitingen en onbereikbaar heid. En nu de opbrengst van de verpachting ietsje tegenvalt, kunnen we met het bezoek van topattractie Obama de inkom sten weer flink opkrikken. Souvenirsuggestie: zo'n mooi geel omleidingsbord, bij voor keur met de tekst'Volg O'. En drie huispakken voor zijn vrouw en dochters natuurlijk. www.gianottentilburg.nl voor meer informatie. Hier kun je vanaf 20,- meedoen om boekhandel Gianotten Mutsaers op weg te helpen. Dit weekend, van 28 t/m 30 maart, wordt de boekhandel feestelijk ge opend. Vrijdag 28 maart om 11.00 uur wordt boekhandel Gianotten Mutsaers feestelijk geopend door de wethouders Erik de Ridder en Marjo Frenk. Zij zullen ook het nieuwe logo van de boekhandel onthullen. Tevens start vrijdag een expositie met werk van kunstenaar Hans Klein Hofmeijer. Op zaterdag 29 en zondag 30 maart is er een feestelijk programma met activiteiten en optredens in de win kel en op een podium in de Emmap- 11.00-14.00 UUR STEENSTRAAT 2 DONGEN WWW.MONTIS.NL

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 3