r Ulïi K90 DJ Paul Elstak op festival Back 2 the 90's 'Zo lang het publiek het leuk vindt, blijf ik draaien' 1 De beste monoloog van 2014 ing? Udenhout gaat weer onder zeil erier Programma Festival Mundial uitgebalanceerd RGSE KOERIER i even wachten op het DJ Paul Elstak progr hetLe Ï5 WAARDEBON HALF 7.49 lezersactie i ENG RMANCE 1L IL Minderwaardig heidscomplex? Blijspel 'Zusters in Zaken' >.500 stuks stad? irbij! reid, niet f maximaal eer info: Inemende een goed and lea- wordt )m het gehouden in >es. >P an. ;sersvlees.nl I, 's-Hertogenbosct -zot.07.00-17.00u Django hier voor 2 _.jn te koop b "punten Kijk hit 5utonderzeil.nl. Monique Hendriks, winnares Solo's in Zuid 2013. FOTO: WILLIAM VAN DER VOORT - CLOAKTURE PHOTOGRAPHY aan zijn online Tilburg moet nog even wachter. festival Back 2 the 90's, komt er voor nog een nieuwe happy hord erat uit ofkunnenweiets anders iten? ;rt bij een kenmer- ïluid en vermengt .1, pop en klassieke kilo 6.99 kilo 6.99 4 kilo 9.99 5küo 9.99 i'/.kilo 9.99 I 3 kilo 9.99 2 kik 9.99 3 kilo 9.99 2'Zkiio 10.99 10.99 3 kilo 11.99 2 a 11.99 lükiio 13.99 10 kil 14.99 10 kilo 24.99 Artiesten als 2 Unlimited en Snap waren echte pop/dance artiesten. (Happy) hardcore-feesten hadden hun eigen publiek." Ko de Laat genomineerd in Wilminkwedstrijd Profiteer van de aanbieding en koop via De Tilburgse Koe rier twee kaartjes voor Back 2 the 90's of Parkbeats voor slechts 30 euro i.p.v. 65 euro! De kaarten zijn verkrijgbaar op ons kantoor aan het N.S.-plein 14 in Tilburg. Meer in formatie op www.facebook.com/detilburgsekoerier, www. parkbeats.nl en www.back2the90s.nl. Je treedt vaak zoals Back to In Tilburg. Wat vind je leuker om te doen: een klein intiem zaaltje of grote mensenmassa's? 'Het aantal mensen is niet zo be langrijk. Het gaat om de sfeer die er heerst. Ik vind het allebei leuk om i fedoen zolang de mensen maar uit hun dak gaan." Heavy Hoempa start de middag met daarna een optreden van Memphis Maniacs. Vervolgens is het de beurt aan Van Velzen. De tweede tent staat in het teken van Brabantse gezellig heid. Jeroen van Zeist, One Two Trio, Der Kleine, Django Wagner en Henk Dissel gaan hier voor zorgen. Kaarten zijn te koop bij diverse voor verkooppunten Kijkhiervooropwww. udenhoutonderzeil.nl. Op diezelfde website kun je ook online tickets en munten kopen. Dagkaarten kosten 15,- euro in de voorverkoop en 17,50 euro aan de kassa. Aanvangstijden ie te vinden. Op zaterdag 6 september sta jij ge programmeerd bij Back 2 the 90's in het Leijpark samen met onder andere 2 Unlimited, Snap! En de Vengaboys. Waarin verschillen de huidige 90’s feesten met de feesten die plaatsvon den tijdens de jaren '90? 'Het verschil is dat ik vroeger bijna nooit samen met deze artiesten stond. Happy hardcore was een a genre dat op zich al volle zalen trok. I Tilburg Het Leijpark gaat op za terdag 6 september los tijdens het festival Back 2 the 90's. Ook DJ Paul Elstak maakt zijn opwachting. Als je in Tilburg iets grootschaligs organiseert, wat niet met carna val te maken heeft, dan wordt het bekritiseerd. Als je in Tilburg niets grootschaligs organiseert dan wordt dat gezien als bevestiging van de veelgehoorde klaagzang dat Tilburg 'maar een dorp' is. Waarom hoor ik mensen hier in Til burg zo vaak zeggen dat 'we' wel wat trotser mogen zijn op onze stad, maar hoor je ze zelden iets benadrukken waar ze trots op zijn? Als er een evenement plaatsvindt wat, mijns inziens, erg goed is dan hoor ik vaak toch kritiek. Deze kri tiek vindt dan plaats in de volgen de vorm: 'Ik hoorde dat 't leuk was, maar 't zal wel niets zijn geweest, nee 't was vast niks, dat komt goed uit want ik ben er niet geweest, leek me al niks.' De structuur van de op merking lijkt iets te willen bevesti gen wat niet over het onderwerp zelf gaat. Het lijkt alsof je niet posi tief mag zijn over de stad. Echter, als iemand van buitenaf de stad afkraakt dan krijgt 'ie ervan langs. Misschien is er sprake van het 'kleine zusje'-effect; jij mag je zusje wel pesten, maar een ander krijgt een klap. Zou het zo kunnen zijn dat Tilburgers nu eenmaal graag klagen? Zo ja, waarom? Het klagen lijkt niets op te leveren want het is geen kreet om verbetering, eerder lijkt het een kreet van bevestiging. Lijdt Tilburg aan een minderwaar digheidscomplex, en saboteren de inwoners hun eigen kijk op haar? Dit fenomeen raakt aan mijn eigen gevoel van minderwaardigheid. Ik vind het naar als mensen onware dingen over mij denken of mij bij een categorie indelen waar ik mij niet in vind passen. Regelmatig sa boteer ik mijzelf als ik weer eens te snel laat merken dat iets mij raakt. Wat zou het fijn zijn als ik zelf een klein zusje had om mij op af te re ageren, maar anderen mogen niet aan haar komen! Esther Porcelijn op tijdens grote festivals Je treedt door het hele land op, zie je the 90's in het Leijpark verschil bij Brabanders? Zijn ze luid- ruchtiger en meer aanwezig of merk je niet zo veel verschil in publiek?? "Ik moet zeggen dat Brabant over het algemeen top uitgaanspubliek heeft. Ze gaan altijd los en ik zie daar wei nig opstootjes, die je elders wel eens ziet. Ik draai best veel in Brabant. Na de New Kids is mijn populariteit daar omhoog geschoten haha." Happy Hardcore is nog steeds of weer populair, denk je dat het genre een tweede jeugd ondergaat op dit moment? Ik denk dat happy hardcore al ja- leneen tweede jeugd ondergaat. Ik heb al heel lang boekingen waar ik voornamelijk happy hardcore moet draaien." Je bent de 40 al ruim gepasseerd, hoelang zie jij jezelf nog 'in 'het vak' doorgaan? 7olang ik het gevoel heb dat het publiek het leuk vindt dat ik draai, ga ik nog door. Dus dat betekent dat de feesten waar ik draai druk blijven en de reacties op mijn set goed." die tijd n core-plaa verwacht “Ik heb een happy hardcore-track af met Mental Theo. Die zal voor die tijd verschenen zijn. Ik heb het oude gevoel erin proberen te krijgen maar dan gecombineerd met een sausje van hedendaagse muziek. Ik vind het goed gelukt!" Tilburg - De Tilburgse dichter Ko de Laat is een van de tien genomineer den in de Willem Wilmink Dichtwed strijd. Deze wedstrijd vindt dit jaar voor de achttiende keer plaats. In de ze wedstrijd geeft een genomineerde gastdichter een regel op, die ongewij zigd in het ingezonden gedicht voor moet komen. De gastdichter van dit jaar is Tjitske Jansen, die als verplichte regel bedacht: "Ik voel me als de stad waarin ik ben geboren". De uitslag van de Willem Wilmink Dichtwedstrijd 2014 wordt aanstaan de zondag bekend gemaakt in Café De Meridiaan van Bibliotheek Almelo. Tilburg - Het zaadje dat Festival Mun dial vorig jaar gepland heeft tijdens de eerste, uitverkochte editie in de Spoorzone komt dit jaar volledig tot bloei. De diversiteit en kwaliteit van het programma is verder uitgeba lanceerd. Het aanbod van talent is ongekend en Festival Mundial is uit gegroeid tot een place to be voor ar tiesten met een nieuw geluid. Een goed voorbeeld van zo'n nieuw geluid is het Koreaanse Jambinai. Mu ziek die nergens echt thuis hoort maar overal bestaat. Eén van de spraak makers dit jaar is de prijswinnende trompettist Ibrahim Maalouf. Met een speciaal door zijn vader gebouwde trompet produceert kend Arabisch gelui dit met jazz, metal, Tilburg - De beste monoloog van heel Brabant én Zeeland. Daar gaat het allemaal om in de monologen wedstrijd Solo's in Zuid. Ben je een amateurtoneelspeler van 13 jaar of ouder? Dan kun je meedoen met de ze wedstrijd! De voorronde in Tilburg is op zaterdag 12 april om 14.00 uur bijFactorium Podiumkunsten. Schrijf je snel in via www.solosinzuid.nl en wie weet win jij de hoofdprijs, eeu wige roem en een groots applaus! De uitdaging is om een ijzersterke monoloog neer te zetten van mi nimaal 5 en maximaal 10 minuten. Zelfgeschreven of uit een bestaat toneelstuk of boek. Het moet the traal gebracht worden en gaan over een onderwerp dat ertoe doet voor ons allemaal, in deze tijd. De jury stelt originaliteit in vormgeving op prijs. Je voert de monoloog op tij- dens één van de vier voorrondes iimaart of april. Behalve in Tilburg udenhout Het bekende KPJ-eve- nement Udenhout onder Zeil dit jaar breder opgezet rondor thema 'De Feestfabriek'. Door het vastleggen van nog meer toparties ten verwacht men de bezoekers su- perentertainment te bieden voor een betaalbare prijs. Op zaterdag 22 maart staat als van ouds een optreden van BZB op het programma en dit jaar ook The Heinoos. In de nieuwe tent worden de 90's opgehaald met Paul Elstak, Party Animals en nineties DJ's Joep Coenio on tour. De hoofdact op zondag 23 maart is Roel van Velzen worden er voorrondes g« Breda, Eindhoven en Goe: De winnaars van de voorrondes gaan door naar de finale op woensdag 18 juni bij Factorium Podiumkunsten. Ze krijgen ter voorbereiding op deze finale bij Het Zuidelijk Toneel een masterclass van acteur Justus van Dillen. De winnaar van Solo's in Zuid 2014 wint een theatercursus naar keuze bij een van de deelr centra voor de kunsten of e gevulde Podium Cadeaukaart! De jury bestaat bij zowel de voor rondes als finale uit professionals uit 't theatervak. Zij letten onder andere op originaliteit, hoe goed de tekst in elkaar zit en of de monoloog goed wordt uitgedragen. Meer informatie inschrijven: www. solosinzuid.nlFacebook: https://nl- nl.facebook.com/solos.inzuid Twit ter: https://twitter.com/solosinzuid #solosinzuid berkel-enschot Op 22, 28 en 29 maart spelen de acteurs van Stich ting VOTO het blijspel Zusters in Za ken in CC De Schalm, Eikenbosch 1 in Berkel-Enschot. Een klooster in een klein dorpje nabij de grote stad verkeert in grote geldnood. De be woonsters, drie nonnen en Moeder Overste, zitten met hun handen in het haar, want hoe kunnen zij dit geestelijk leven redden? De voorstellingen beginnen steeds om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijg baar bij Tamoil tankstation Robben in Berkel-Enschot en CC De Schalm of via www.stichtingvoto.webklik.nl. invloeden. Een ander potentieel hoog tepunt isThe Skints, zonder twijfel één van de meest opwindende bands die de Engelse ska-punk scene de afgelo pen jaren heeft voortgebracht. Andere smaakmakers zijn de Franse reggae band Dub Ine en The Jillionaire. Het aanbod performing arts (dans, (straat)theater en circus) heeft een vaste plek binnen de programmering van Festival Mundial. Met drie vol waardige performing arts stages en een flinke dosis mobiel straattheater neemt dans, theater en circus een steeds prominentere positie in. Festival Mundial vindt plaats op 27, 28 en 29 juni in de SpoorzoneTilburg. De kaartverkoop is inmiddels gestart. Kijk voor meer informatie op www. festivalmundial.nl. 3 kilo TA kik1 zy.kiio 3 kilo I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 7