I R i Reünie-wedstrijd met Tilburgse ijshockeylegendes 1 Over ijshockey in Tilburg Rondje Tilburg komt steeds dichterbij i Fujifilm opnieuw hoofdsponsor bij Tilburg Ten Miles DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 20 MAART 2014 SPORT 13 2014 PAGINA 8 Slordig Trappers laat HIJS terugkomen in finale play-offs Vitalia Doumesh, Zaanstreek Nina Hoekman (Jankowskaja) a TILBURG cus en sportliefhebber Henk van Doremalen stelde voor dit jubi leum een fraai, rijk geïllustreerd boek samen van 160 pagina's. Het wordt komende zaterdag gepresenteerd. De publicatie geeft een uitstekend beeld van 4 I 75 jaar ijshockey in Tilburg. 4 Peter Struik (links) en Henk van Doremalen bij de ondertekening van het contract. DAMMEN ?rsoon- er, mu- i, waaraan rijven met meen Wolff. I Play-offs Door het naderend feestgedruis op Stappegoor zou je bijna vergeten dat De Zweed Jens Hemstrom is een van de succesvolle 'imports' in de historie van Tilburg Trappers, foto: frans van aarle Tilburg Trappers bestaat dit sei- zoen 75 jaar. De Tilburgse histori- tilburg - In het kader van de viering van 75 jaar ijshockey in Tilburg wordt komend weekend een reü nie gehouden, waarbij een groot aantal oud-spelers, -coaches en - bestuurders aanwezig zal zijn. !- WE naam aan de businessrun, in 2013 maar liefst 76 bedri. 395 teams deelnamen. Bij de editie die a.s. wordt gehoud nish en afhandelï plaatsvinden in o de noordzijde van schrijving begir‘ - Tilburg Destil Trappers bestaat 75 jaar, maar minstens 15 jaar daarvan is er nauwelijks of geen ijshockey gespeeld door de oorlog (1942, 1943 en 1944) of het ontbreken van een baan (1952-1963). e op 7 september jden zullen start, fi lling voor het eerst de spoorzone aan van het station. De in- jgint op 14 april. Al deze feiten en nog vele meer staan in het boek 75 jaar ijshockey in Tilburg 1938-2013 samengesteld door Henk van Doremalen met medewerking van vooral Jeroen van Eijndhoven (beeld) Lunenburg (vormgeving). En p van tientallen anderen. bijzonder. Na afloop van de wedstrijd is er een feestavond met disco en live muziek in het IJssportcentrum Tilburg. Het betekent een weerzien tussen de Tilburgse ijshockeyfans en de gas ten uit binnen- en buitenland. Het spreekt voor zich dat menig suppor ter een praatje zal willen maken met de voormalige spelers en coaches van Tilburg Trappers. En als het even kan met hun idolen van weleer op de foto willen gaan. Kaarten voor de alumni-wedstrijd kosten slechts 3,00 euro voor sei- zoenkaarthouders. Andere belang stellenden betalen 5,00 euro per persoon. Voor oud-(]eugd)leden en vrijwilligers is de toegang gratis, maar zij dienen zich wel aan te mel den via e-mail reunie@trappers.nl. Kaarten kunnen worden besteld via facebook Tilburg Trappers Reunion, maar kaarten zijn ook verkrijgbaar op zaterdag 22 maart vóór aanvang van de reünie-wedstrijd. toegekend. Thans wordt geprobeerd de 14e titel binnen te halen. Maar liefst 18 jaar lukte het Trappers tussen 1976 en 1994 niet om de titel te pakken. Ron Berteling, Nederlands beste ijs hockeyer allertijden, had graag ook in Tilburg gespeeld. Naast Trappers zijn er nog vele recre atieve ploegen in Tilburg geweest en nog in actie. Een greep: Flying Dutch men, Wheelers, Rubber Ducks, Early Birds, Highlanders, Midnight Players,Til burg Devils. Ushockey leeft in Tilburg. 1984-1985 de eerste sponsor (als we de Trappisten en Pellikaan niet meetellen). Agpo, Lepelaers, Cou- wenberg, CVT, Diamant volgden als hoofdsponsor. Destil is dat sinds 2005- 2006 en heeft onlangs voor drie jaren verlengd. Pokorny vond de Tilburgse jeugd technisch niet vaardig genoeg: hij zou ze bijna allemaal naar huis hebben ge stuurd, maar Ad van de Ven hield dat tegen: 'We hebben anders geen team meer over'. Martin Trommelen heeft met 954 op tredens de meeste wedstrijden ooit gespeeld voor Tilburg Trappers. Met nog een seizoen meer had hij de 1000 bereikt. Tilburg haalde 14 keer de beker en 13 keer de nationale titel. De eerste titel: die uit 1947 werd pas in 1974 officieel ’Uurg Fujiflm Manufacturing Euro- W B.V. heeft zich opnieuw voor een j®verbonden aan Midden-Brabants bootste sportevenement, de Tilburg Teni Miles. Peter Struik, president van *j ujifilm inTilburg, en Henk van Dore- lalen, directeur van de Tilburg Ten I Miles, ondertekenden daarvoor een 1 wereenkomst. Fujifilm verbindt zijn o O%G Wit aan zet i Tilburg Op zondag 4 mei vindt de vierde editie van Rondje Tilburg plaats. Het evenement strijkt die dag neer in het Leijpark. Mooie pers lijke prestaties en verhalen, sfeer, ziek, hapjes en drankjes zullen naar verwachting weer zorgen voor een onvergetelijke dag. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de routes. Het park wordt op de eerste zondag van mei zo gezellig mogelijk ingericht en bands worden toege voegd aan het toch al goedgevulde muzikale programma. Rondje Tilburg begint een begrip te worden onder (sportende) Tilburgers, maar ook mensen van buiten. Vorig jaar werden deelnemers uit alle wind richtingen verwelkomd en was er zelfs een Italiaanse delegatie barefoot lo pers. Inschrijven voor Rondje Tilburg is mogelijk op www.rondje-tilburg.nl. Hoogtepunt is de reünie-wedstrijd op zaterdag 22 maart in het IJssport centrum Tilburg aan de Stappeg- oorweg. Het programma begint die avond om 19.00 uur met de voorstel ling van de sterren van weleer. Aan sluitend is er een wedstrijd waarin I spelers uit verschillende decennia in de rijke historie van Tilburg Trappers op het ijs verschijnen, waaronder ijshockeylegendes als Joe Simons, Jack de Heer en Jens Hemström. Het gaat in totaal om circa veertig spe lers, twee volledige teams dus. Daar- naast zijn veel voormalige spelers aanwezig die niet aan de wedstrijd deelnemen, maar die graag naar Tilburg komen om hun collega's en fans van vroeger te ontmoeten. Veel deelnemers aan de reünie komen speciaal voor deze gelegenheid over uit Canada en andere ijshockeyen den. Dat maakt het evenement extra Na 3-9 had wit kunnen winnen via: 38-32 27x38 24-20 15x24 29x20 38x29 30-24 19x30 25x3 In het dameskampioenschap heeft Vitalia Doumesh met nog drie ron den te gaan de leiding overgenomen van Nina Hoekman. In het diagram ziet u hoe Nina haar kansen op de titel zag devalueren. Zij mist hier een mooie combinatie en in het verdere verloop was haar spel niet meer zo kansrijk en werd ze vakkundig opge rold door Vitalia. TDV zag belangstel lend uit naar de prestaties van Laura Timmerman, die op 4-4 kwam na ge wonnen te hebben van Mei Ji Whu van Denk en Zet uit Culemborg. De jeugdkampioenschappen van Nederland (voorronden) zijn in vier plaatsen gespeeld. In Eindhoven gin gen de finaleplaatsen zoals verwacht naar Jitse Slump van Cema Geleen en Rik Verboon van Rivierendammers. In Urk B herstelde Nick Waterink zijn reputatie als Kampioen van Drente door alsnog de 1e plaats te pakken voor zijn rivaal Arie van der Knaap, die dus ook naar de finale gaat. In Urk A duikt weer een nieuw feno- i op in de persoon van Wouter Hij heeft nu een virtuele rating van 1514. Indien geen vergissing een ongekend hoge rating. Een re mise met Roel Boomstra, Nederlands kampioen, is wel een aanwijzing. Het wordt dus een uitermate spannende finale met een aantal uitgesproken kanshebbers, zoals u tussen de re gels door al hebt kunnen lezen. Bij de Welpen zullen we ons beper ken tot de eigen regio, Eindhoven, waar Jan Kornilov en Yaroslav Gile- vich 1 en 2 werden voor Alijn Kuijer en Simon Harmsma, beiden uit Cu lemborg. De naam Harmsma is geen onbekende in damland dus ook dit talent wordt in de gaten gehouden vanaf nu. J. v.d. Hooff het vlaggeschip Destil Trappers be zig is aan de finaleserie in de play offs om het landskampioenschap. Op 21 oktober 1938 is het ijshockey in Tilburg op papier begonnen; op 8 december 1938 werd voor het eerste ijshockey gedemonstreerd door Den Haag en Antwerpen. Pas op 3 maart 1939 stond TIJSC voor het eerst offici eel op het ijs. Toon van Rijswijk, clubicoon, is niet als keeper, maar als forward begonnen. Met Jack Coulter had TUSC een trai ner die prima kon honkballen met de Longavoetballers Jan van Roessel en Henk Pellikaan, maar... niet kon schaatsen. Topscorer uit de zogenoemde eerste periode (voor 1964) is Fons de Laat. De naam Trappers refereert aan de Trappisten, die TIJSC in 1965 met een beperkte sponsoring op weg hielpen. Fred Shero was een van de beste coa ches ter wereld, maar hij bakte er in zijn nadagen in Tilburg in 1987 hele maal niets van. Joe Simons heeft het 'nooit' meer te evenaren aantal van 743 doelpun ten op zijn naam. Georg Petrnousek is met 705 assists de beste aangever. Jerry Tuma is met 396 doelpunten en 369 assists samen 765 punten over 219 wedstrijden wellicht de beste spe ler ooit uit de Trappers geschiedenis. Casey Vanschagen, zeer populair bij de fans, is met 1462 penalty's straf bank koning. Met Hebro Snacks kwam in seizoen Peter van Biezen bracht Trappers nog op voorsprong uiteen fraaie vloeiende aanval, maar Den Haag zou al snel het initiatief overnemen. FOTO: THIJSFOTOGRAFIE.COM Het zag er afgelopen dinsdag naar uit dat ook de Tilburgse spelers een avondje met hun gedachten elders waren. Regerend landskam pioen HIJS Den Haag hoefde niet eens spierballen te laten zien om het derde duel in de serie best-of- seven naar zich toe te trekken (3- 5). Trappers leek ongeïnspireerd en speelde erg slordig, met veel puckverlies en een slechte passing tot gevolg. De Tilburgers begon nen nog redelijk aan de wedstrijd, maar vergaten in de eerste door gang afstand te nemen (1-1). In de tweede periode trok Den Haag de wedstrijd naar zich toe en liep uit tot 1-4. In de laatste periode speel de HIJS de wedstrijd ondanks wat kleine schermutselingen zonder problemen uit. Komende vrijdag speelt Trappers in Den Haag het vierde duel in de finale om het kampioenschap van Neder land. De Tilburgers zullen daarin uit een ander vaatje moeten tappen om het initiatief te houden in de serie. Op zondag 23 maart speelt Trappers in eigen huis het vijfde duel in deze finale. Aanvang om 20.00 uur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 21