I I I I 't lS j H Carnavalskleding ruilen Daar is ie weer I •2^212- 2. I 4 Flip de Beer i I I 1 D L« L. A Op reis in museum De Pont EB> I I DBAS id f Op kraambezoekïn de lammetjesstal ti FLUKS wdtroen.nl I SW»»] 1 Het schilderij 'Arnhemland'van Theo Kuipers. Een stal vol lammetjes, foto: natuurmonumenten i. RDW erkend £1800,- op ^■1! ÏStitfÉ Kom je ook speuren met Flip de Beer? Tilburg Zaterdag 22 februari is er weer een kinder- workshop in museum De Pont. jrtocht t. Meer Is je clownspak te klein? Ruil hem voor een andere outfit. 4 kendonk 2014 PAGINAsI DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 20 FEBRUARI 2014 Flip voor de warmtecamera, afval uit een hoop vissen, roltongen uitpro beren, helikoptertjes laten vliegen en vachtjes voelen. Als je alle opdrach ten goed maakt, krijg je een techmek- diploma. Er zijn twee verschillende speurtochten: voor kinderen tot 5 jaar, en voor kinderen van 6 en 7 jaar. Je kunt de speurtocht nog doen tot en met 9 maart. Meer informatie www.natuurmuseumbrabant.nl. dan ook één vrolijke bende in de stal met dartelende, zogende en slapende lammetjes. Eind maart trekt de schaapsherder al weer de duinen in met zijn kudde. Het is belangrijk dat de lammetjes dan oud en sterk genoeg zijn om met de kudde mee te lopen. Kom ook op kraamvisite en doe mee aan de lammetjesquiz. Op www.natuurmonumenten.nl/ lammetjes kun je ook een kleur plaat downloaden. Lever hem in op de lammetjesdag. Misschien win je dan wel een mooie prijs! De toegang voor de lammetjes dag is 1 euro. Ga je wel eens op vakantie naar een ver land? Wat kom je onderweg dan allemaal tegen en welke kleuren zie je? De kunstenaar Theo Kuipers is op reis gegaan naar een heel ver land: Australië. Hij zag daar de oranje en rode kleuren van het zand in de woestijn. Ook vond hij takjes en touwtjes die hij mee naar huis nam.Thuis plak te hij de gevonden spullen op een doek en schilderde eroverheen met de kleuren en vormen die hij had ge- •zien. Deze schilderijen hangen nu in het museum. Als je goed kijkt zie je dat hij zijn oude spijkerbroeken van de reis ook in de kunstwerken heeft verstopt. Inschrijven De deelnemers gaan samen op onderzoek uit en daar na mag je natuurlijk ook zelf aan de slag. Met plak en kwast maak je een eigen reis op karton. Maar pas op, een touw kan zomaar een slang zijn dus het kan best gevaarlijk worden...De kinderworkshop duurt van 14.30 tot 16.00 uur en is voor kinderen van 4 t/m 7 jaar. Meedoen kost €8. Schrijf je vooraf in via kunstlab@ta- borsky.nl of 06-14 39 41 79. Op 8 maart Is er ook een workshop voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Meer infor matie www.depont.nl/activiteiteh of www.facebook. com/kunstlabT. Op zondag 23 februari organi seren schaapherder Bart van Ek en Natuurmonumen ten een lammetjesdag in de staj aan de Gommelsestraat 30 in Biezenmortel. Tussen 10.00 en 16.00 uur kun je op kraambezoek y komen. Het zijn drukke tijden voor de schaapherder. Momen- Z teel zijn er al bijna driehonderd fj lammetjes geboren en er komen er nog wel honderd bij! Het is tilburg - Hij mag steeds bij een ander #4 kind logeren en beleeft zo veel avon- turen: Flip de Beer, bekend van het populaire schooltv-programma Koe- keloere. Sinds half februari, en ook tijdens de Xperiment-techmekweek in de voorjaarsvakantie, is Flip de sfyi Beer in Natuurmuseum Brabant. Kin- deren t/m 7 jaar kunnen allerlei leuke fdc? activiteiten doen met hem. Door een K speciale Flip de Beertocht kun je met tilburg - Tot en met 28 februari kunnen I kinderen en ouders hun oude of te klei- I ne carnavalskleding inruilen voor een nieuwe outfit bij de ruilwinkel voor car- navalskleding aan de Korvelseweg 257. I Deze winkel is, behalve op maandag, da- I gelijks van 12.00 tot 17.00 uur geopend. I Vorig jaar was de ruilwinkel een groot I succes, 230 kledingstukken kregen een I andere eigenaar. Corine Goesten begon biezenmortel Kom in de lente- stemming; breng zondag een bezoekje aan de lammetjes dag in Biezenmortel. met de ruilwinkel, omdat ze vindt dat iedereen carnaval moet kunnen vieren. Kleding die het ene kind niet meer kan gebruiken, is voor een ander kind nog wel leuk. Zo kunnen ook mensen met weinig geld toch carnaval vieren. Sinds deze week zijn er in de ruilwinkel ook leuke activiteiten voor kinderen. Zo kun je bijvoorbeeld pompons maken voor de carnavalsoptocht. s.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 19