I p Gemeentenieuws L ■Walk of Fame-tegel voor Theo Clijsen onthuld lent EN! Werkgelegenheid topprioriteit WD Stemmen over stemmen Officiële start verbreding Wilhelminakanaal Niet-stemmers zijn slimmer dan zwevende kiezers! ’SEN de tilburgse KOERIER DONDERDAG 13 FEBRUARI 2014 ALGEMEEN 5 15 decem- nje even straat. HILVARENBEEK Roel Lauwerier Hans Smolders en.nl Eindhoven nnd), 13 mnd), Vier partijen raadsverkiezingen Hilvarenbeek 2 mnd), (12 mnd), Buurtbemiddeling succesvol en in de februari )l PANNEN Iburg, WEG 12 AP.NL .NL 'TY, 'nnaar Bestuurders Roel Lauwerier (links), Ruud van Heugten en Jannita Robberse schep pen symbolisch de eerste grond. FOTO: NEVEN FOTOGRAFIE was 5 m« PORTING I ivnzujn pla van de ir -Enschot en Ut 19 maart massaal naar de Doe mee en stem LST. ning selectiecc stond uit Gon raads het pass aandenk Theo Clijst ber 2012.1 TILBURG raadsverkiezingen kiezen-uit vier part liep de termijn af de definitieve moesten inleve doen, dus is er nu weer echt wat te kiezen! Kom daarom massaal naar de stembus, want alleen met uw steun kan de LST het verschil gaan maken. De Lijst Smolders Tilburg (LST) is geen traditionele politieke partij maar een burgerverzet. Wij bestaan louter uit bezorgde en betrokken Tilburgers die geen politieke carrière nastreven. De LST zal de Tilburgse politiek dwingen om betrouwbaar, verantwoordelijk en bekwaam te gaan functioneren. De enorme geld- verkwisting en het wanbeleid moe ten een halt worden toegeroepen. Partijbelang en Eigenbelang van po litici moeten plaats maken voor het belang van de inwoners van Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout. Kom op stembus! hij bestuurslid van de Stichting lei Tilburg, lid van het Plaatselijk Comité 4 mei herdenking, voorzitter van de Tilburgse Sportraad, voorzit ter van de Coördinatiecommissie Lustrumviering Tilburgse bevrijding, bestuurslid/voorzitter van het Oranje Comité Tilburg en bestuurlijk actief voor het openbare carnaval in Til burg. Als hoofd van een basisschool was hij actief voor het sociaal wel bevinden in de wijk, de leerlingen, ouders en het onderwijs. Daarnaast verrichtte hij diverse maatschappe- hartenkreten, zoals een dringende roep om meer direct beschikbare bouwgrond voor ondernemingen: "In het verleden heeft Tilburg be drijven aan zich voorbij zien gaan, omdat we geen grond beschikbaar hadden waar ze meteen op kon den bouwen." Het actieplan ademt daardoor hier en daar ongeduld en frustratie. Over immense hoeveelhe den regels, starrfe ambtelijke molens waar bedrijven in vastdraaien, on eerlijke concurrentie en betutteling. Zo begrijpen de liberalen niet waar om de gemeente allemaal drempels op zou willen werpen tegen Happy Hours, webshops en nachtwinkels. Terwijl het volgens de WD Tilburg zó eenvoudig zou kunnen zijn. "Zeg nou eens gewoon 'Ja!' Tilburg De woningcorporaties! Heem, Tlwos, WonenBreburg, TBV Wonen en wethouder Marjo Frenk van Zorg' en Welzijn hebben dinsdag het nieuwe convenant Samenwerking Buurtbemid deling 201 4-2016 ondertekend. Het doel van buurtbemiddeling is om pesterijen, overlast en andere ergernis sen tussen buren in een vroeg stadium te signaleren en aan te pakken. Gemid deld wordt door de veertig hiervoor ge trainde vrijwilligers 200 keer per jaar be middeld tussen buren. 65 procent van de oplopende conflicten is met succes opgelost en daardoor is escalatie tus sen buren voorkorjien. De bemiddeling draagt bij aan het'wooncomfort, de vei ligheid en leefbaarheid in de buurt. hilvarenbeek - Inwoners van Hilva renbeek kunnen bij de gemeente- 1 n op 19 maart a.s. irtijen. Deze week T waarop partijen kandidatenlijsten ïveren. Het centraal stembureau in Hilvarenbeek heeft op vrijdag 7 februari van de open bare zitting proces-verbaal opge maakt over de geldigheid en num mering van de kandidatenlijsten en lijstencombinaties. De volgende partijen doen aan de verkiezingen mee: Lijst 1: Gemeenschapslijst - lijsttrekker: C.J.W.A. van Hoof; Lijst 2: Hoi Werkt - lijsttrekker: A.G.C.M. Boers; Lijst 3: CDA - lijsttrekker: C.M. Veraa; en Lijst 4: VVD - lijsttrek ker: R.H. Krijger. ieke activi- 110 jaar lid van deTilburgse gemeenteraad. Theo Clijsen is voor zijn inzet al eerder in het zonnetje gezet: hij is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau en kreeg de grote zilveren legpen- van de gemeente Tilburg. De icorpmissie, die dit jaar be- jit burgemeester Noordanus, i Mevis van CoptourDeTwern en islid Joost van Puijenbröek, vond ssend om ook een zichtbaar iken aan hem te creëren. sen overleed op 1 Hij werd 68 jaar. Geheel onterecht worden 90.000 niet-stemmers uit Tilburg, Berkel- Enschot en Udenhout bij lokale ver kiezingen voor dom versleten. Als je door een persoon, winkel of bedrijf meerdere malen wordt belazerd dan is het toch ook logisch dat je daar de derde of vierde keer niet meer in trapt. Waarom zou je dan telkens wel blijven stemmen op de onbetrouw bare politiek? De niet-stemmers zijn eigenlijk slimmer dan de grote groep stemmers, die in verkiezings tijd nog steeds zwevende kiezers zijn. Het is juist heel dom als je in ver kiezingstijd nog steeds zwevende kiezer bent, want dan zit je gewoon te wachten totdat je wederom voor de gek wordt gehouden door poli tici die als een soort Jehovagetuigen langskomen, vaak met een roosje in de hand, en vervolgens loze beloftes en leugens verkondigen. Het is ove rigens niet alleen de PvdA die goed gelovige, domme en naïeve kiezers zoekt, want andere partijen doen dat ook. Dit gebeurt trouwens ook bij de landelijke verkiezingen, denk anders nog maar eens goed na hoe we aan Diederik Samson en Mark Rutte zijn gekomen.Trap daar niet meer in! Het is nu echt belangrijk dat de 90.000 niet-stemmers in Tilburg in actie ko men, anders komen we nooit meer af van het wanbeleid en de geld- verkwisting van de partijen (PvdA, WD, CDA, SP, GL en D66) die het de afgelopen 20 jaar hier voor het zeg gen hebben gehad. Lijst Smolders Tilburg gaat op 19 maart weer mee- tilburg - Donderdagochtend 6 fe bruari vond de officiële start plaats van de graafwerkzaamheden aan het Wilhelminakanaal in Tilburg. Wethouder Roel Lauwerier, gede puteerde Ruud van Heugten en hoofdingenieur-directeur Rijkswa terstaat Zuid-Nederland Jannita Robberse droegen hun steentje bij door symbolisch de eerste grond te verzetten. Tilburg - In het actieplan 'Ruim baan voor banen' zet de WD Tilburg in een aantal punten uiteen hoe ze de bedrijvigheid in de gemeente wil stimuleren. Het belangrijkste is vol gens lijsttrekker Roel Lauwerier 'de blauwe loper uit te rollen'. "We moe- ten ondernemers welkom heten en hen tegemoetkomen door als het even kan'Ja!'te zeggen. Denk in mo gelijkheden, niet in beperkingen. En schrap onzinnige regels." 'Ruim baan voor banen' bevat een aantal initiatieven en voorstellen om de Tilburgs positie als ondernemen de stad te versterken. Ter inspiratie is een aantal 'goede voorbeelden' opgenomen, zoals Tesla, Nokia en het Italiaanse restaurant aan het Ra- diopleintje. Daarnaast bevat het plan collega's is de Walk of Fame-tegel voor Theo Clijsen onthuld. Burgemeester Peter Noordanus ont hulde de tegel afgelopen vrijdag samen met mevrouw Clijsen. "Theo was een bekende en geliefde Tilbur- ger. Iemand die zich altijd met hart en ziel voor onze stad heeft ingezet. Ik ben blij vandaag samen met zijn vrouw deze tegel te kunnen onthul len, zodat niemand Theo en zijn in zet voor de stad zal vergeten", aldus burgemeester Noordanus. In opdracht van de drie partijen wordt het Wilhelminakanaal over een lengte van bijna 5 kilometer verbreed en verdiept. Ook krijgt de vaarweg een nieuwe sluis en zwaai- kom. De kanaalaanpassingen leiden tot een duurzamer en beter bereik baar Brabant over water. Het project wordt uitgevoerd door bouwcom binatie Heijmans-Boskalis 2016 gerealiseerd. TILBURG - In aanwezigheid van zijn familie, vrienden en enkele oud-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 5