1 J I Gemeentenieuws V f Goed jaar voor Til burgs grondbedrijf Ton subsidie voor In De Boomtak I Scootmobielpool Oisterwijk van start Stoplichtconvenant tegen georganiseerde criminaliteit Tilburg wint Duurzaam Bouwen Award Kleine zilveren legpenning voor Stadsgidserij I Osteopathie Maura Jansen JRGSE KOERIER DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 FEBRUARI 2014 ALGEMEEN 5 Wethouder Berend de Vries. OISTERWIJK HILVARENBEEK Nieuwe website gemeente Hilvarenbeek r Osteopathie Maura Jansen Dinsdag en Donderdag Wolfskooi 23 (achterzijde winkelcentrum lissen) 5345 MH Oss njro is sinds 1 februari een rijker! Maura Jansen het 43 urg )1088 I 179 burg 12153 i vesti- c uelang- s logistie- e dan ook in maken opzichte van elde voordet" >nd, zo'n 8,1 jeriode van 2( tijgende lijn ig is dat de kc Voor meer informatie en deskundig advies kijk op www.osteopat/iie-maurajansen.nl afgelo- abiel en je Vries die niet i de Vloet bruikmaken van het voer Oisterwijk. bijdrage van €2,5 Wijkcentrum In de Boom- 'jgt ruim een ton subsidie provincie Noord-Brabant. voor het verbeteren van zijn, het verminderen of het achten en is geschikt voor jong en TILBURG - tak krijt van de p TILBURG - Het Tilburgse grondbedrijf heeft in 2013 een goed jaar doorg'emaakt. De janu- arirapportage van het grondbedrijf laat zien, dat het eerder nemen van verliezen en vooral ook het realistisch plan nen vruchten afwerpt. Het bedrag van .doeld voor het van de samenlevi wijkeer satie w kende manier de cultuurhistorie van Tilburg uit. Jaarlijks doen zo'n 3.000 mensen mee aan één van hun wan delingen, en dat aantal groeit nog steeds^ Het enthousiasme van de gid sen kan zonder twijfel gezien worden als stadspromotie pur sang. Het ge meentebestuur waardeert hun inzet en enthousiasme zeer en geeft daar uiting aan door het toekennen van de kleine zilveren legpenning. Oisterwijk Per 1 februari 2014 Generaal Eisenhowerweg 3,5056 CR Berkel-Enschot T. 0624981499 E. info@osteopathie-maurajansen.nl Osteopathie zorgt v het algemeen welzij voorkomen van klac oud. Tilburg De Stadsgidserij Tilburg heeft de kleine zilveren legpenning van de gemeente Tilburg ontvangen, als dank voor de jarenlange enthou siaste inzet van de stadsgidsen voor de stad. De Stadsgidserij kreeg de penning op zondag 2 februari uit handen van wethouder Roel Lauwe- rier, na afloop van de rondleiding in het Paleis-Raadhuis. De stadsgidsen dragen op een actieve en aanspre- ook dat we in 2014 op de ingeslagen weg kunnen doorgaan. Maar dat neemt niet weg dat we natuurlijk blijven letten op kosten en ontwik kelingen om daar waar nodig bij te kunnen sturen". Regio Tilburg is sinds 1 februari een praktijk voor Osteopathie rijker! Maura Jansen heeft haar praktijk voor Osteopathie geopend en wel in het bekende pand van Sportschool Joop Ooms aan de Generaal Eisenhouwerweg 3 in Berkel-Enschot. Hart van Brabant), Kenneth Alting (voorzitter NVM Kring Midden Brabant), Hans van der Ploeg (directeur VBO Makelaar) en burgemeester Peter Noordanus. De burgemeester wil met de make laars in Tilburg georganiseerde cri minaliteit en illegale hennephandel tegen gaan. De gesprekken met de makelaarsverenigingen NVM Kring nooit de kwaliteit die we willen leve ren. Het project loopt sinds 1 novem ber 2013 en duurt tot 1 juli 2015. Na die periode zal In De Boomtak volle dig zelfvoorzienend moeten zijn en haar ervaringen delen met andere instellingen die de leefbaarheid in buurten en wijken bevorderen. Osteopaat Maura Jansen brengt het lichaam weer zo goed mogelijk in evenwicht door het hele systeem te behandelen (spieren, gewrichten, organen, bindweefsel, zenuwstelsel...). Daarnaast geeft Maura „„..leid grondverkopen aositieve ontwikkeling ook geen extra geld algemene middelen n de grondexploitatie igen. De vrij besteedbare ie ingezet kan worden om Je tegenvallers op te vangen, "1 miljoen. ondbedrijf werd ‘n net als in an- geconfronteerd met de >or een stevige sanering, n zijn inmid- daarbij ho- Steeds vaker wordt er gebruik gemaakt van osteopathie aangezien het kan helpen bij vele klachten waarbij de reguliere geneeskunde minder goede resultaten heeft. Nekklachten, rugklachten, hoofdpijn of obstipatie zijn daar een voorbeeld van. Ook bij kinderen, zwangere vróuwen en baby's kan osteopathie een meerwaarde zijn. Midden-Brabant en VBO Makelaar hebben geleid tot het maken van het stpplichtconvenant. Met een stoplichtconvenant worden aspi- rant-huurders beter gescreend door aangesloten makelaars. Eén op de acht aspirant huurders komt niet door de eigen interne toets van de verenigingen heen. Hiermee kunnen partijen voorkomen dat particuliere huurwoningen en/of bedrijfspanden worden gebruikt voor criminele acti viteiten zoals hennepteelt, productie van synthetische drugs, mensen handel en/of opslag van wapens en munitie. het ingezette beleid van de a pen jaren zien en is weer stab op orde. Wethouder Berend de van Grondzaken is dan ook tevreden met de resultaten: "Goed om te zien dat we weer grond verkopen zoals we in onze aangepaste planning hebben voorzien. Dat toont vooral aan dat we realistisch plannen", om te vervolgen met: "Ik verwacht dan Ook de hoeveelhei laten een po zien. Er is dan nodig uit de om verliezen in op te vanc reserve, die eventuele neemt toe naar 6,81 Het Tilburgse groriw de afgelopen jaren, r dere steden, geconfror noodzaak voor een stevige Slecht lopende projecten dels stopgezet en de g rende verliezen zijn genomen. Het grondbedrijf laat de resultaten van ook adviezen daar waar nodig is over voeding, beweging...etc. leder persoon wordt als uniek individu behandeld. oisterwijk - Op vrijdag 7 februari gaat de Scootmobielpool Oisterwijk van start. Door gezamenlijk gebruik te maken van een scootmobiel kun nen inwoners van Oisterwijk mobiel blijven én wordt op kosten bespaard. Daarnaast is er de keuze uit verschil lende modellen, die altijd klaar staan voor gebruik. De scootmobielpool is bedoeld voor personen die een scootmobiel niet dagelijks nodig hebben, maar deze wel nodig heb ben voor het ondernemen van (loka- Uitgifte bedrijfsgronden In het jaar 2013 heeft de gemeente Tilburg 8,7 hectare bedrijfsgrond verkocht.Ten opzichte van het histo risch gemiddelde voor de uitgifte van bedrijfsgrond, zo'n 8,1 hectare per jaar in de periode van 2003 tot nu, is een licht stijgende lijn zichtbaar. De verwachting is dat de komende jaren meer dan 10 hectare bedrijfsgrond kan worden uitgegeven via verkoop en erfpacht. “De afgelopen periode hebben we veel energie gestoken in het versterken van onze verkoop organisatie en acquisitie. Deze extra impuls werpt merkbaar zijn vruch ten af", aldus wethouder Erik de Rid der van Economie: "Ik ben blij om te zien dat de economie in een aantal sectoren weer zichtbaar aantrekt en Tilburg door zijn aantrekkelijke vc gingsklimaat duidelijk in de belr stelling staat, met name als logis ke hotspot. Daar moeten we dan het komend jaar gebruik van ma en stevig op doorpakken." Maura Jansen is osteopaat D.O-M.R.O, geregistreerd bij het NRO (Nederlands Register voor Osteopathie) en lid van het NVO (Nederlandse Vereniging van Osteopathie) Ze heeft in Barcelona de opleiding Osteopathie gestudeerd en na een aantal jaar ervaring en de studie Osteopathie bij Kinderen te hebben afgerond gaat zij de uitdaging aan om de praktijk Osteopathie Maura Jansen te starten. De praktijk is gevestigd in het pand van sportschool Joop Ooms Sport te Berkel-Enschot. recreatie in de gemeente en over be drijven en dienstverleners. Of de website zo gemakkelijk en toe gankelijk is als de gemeente denkt, is aandegebruikersom te beoordelen. De bezoeker kan ervaringen met delen via e-mail communicatie@hilvarenbeek.nl en via twitter @gemeenteHbeek. Tilburg-De gemeente Tilburg heeft op maandag 3 februari de Neder landse Duurzaam Bouwen Award voor duurzaamste gemeentelijke vastgoedorganisatie gewonnen. Tijdens de prijsuitreiking in de voormalige stoomketelfabriek van Deprez in de Tilburgse Spoorzone, heeft secretaris generaal Siebe Riedstra van het ministerie van In frastructuur Milieu de award uit- hilvarenbeek - De gemeente Hilvaren beek beschikt sinds vrijdag 31 janu ari over een nieuwe website. Wie naar www.hilvarenbeek.nl gaat komt op een pagina, die de keus biedt uit twee websites: de website van de gemeente Hilvarenbeek en de website van Gast vrij Hilvarenbeek, over toerisme en gereikt aan de Tilburgse wethouder Berend de Vries (Milieu). Andere genomineerde gemeenten waren Schiedam en Brummen. De jury van de Duurzaam Bouwen Awards ziet deze award als een oeu- vreprijs, gericht op de prestaties van de afgelopen jaren en de bijdrage die Tilburg heeft geleverd aan de ontwikkeling van het duurzaam bouwen beleid in Nederland. tilburg Op woensdag 5 februari hebben politie, makelaarsverenigin gen NVM en VBO Makelaar en de gemeente Tilburg het stoplicht- I convenant ondertekend. Met het convenant willen de partijen geor ganiseerde criminaliteit en illegale hennephandel tegengaan. Het stop lichtconvenant is ondertekend door Peter Verschuur (districtschef Politie Ie) activiteiten. Voor het gebruik van een scootmobiel uit de pool is geen eigen bijdrage verschuldigd. De scootmobielen staan geparkeerd bij Zorgcentrum de Vloet in Oister wijk. Na telefonische reservering kan de scootmobiel hier volledig opge laden worden opgehaald. Personen op eigen gelegenheid naar kunnen komen, kunnen ge- Vrijwilligersver- Hiervoor wordt een :,50 gevraagd. 123.590 euro is be- project 'Huiskamer jving', waarmee het antrum de vrijwilligersorgani- wil professionaliseren. Bij In De Boomtak werken 30 vrijwilligers. Een samenwerking met ContourdeTwern vormt de basis van het project. Dat moet leiden tot een professionele aansturing van het wijkcentrum in zelfbeheer. Bestuurslid Jan van Esch: "Onze vrijwilligers kunnen heel veel zelf en zetten zich voor meer dan honderd procent in maar zonder aansturing en training bereiken we Zelfbeheer Wijkcentrum In De Boomtak moest in juli 2011 zijn deuren sluiten nadat de gemeente besloten had te bezui nigen op het beheer van vijf wijkcen tra. Buurtbewoners en andere vrij willigers richtten samen de stichting Beheer Exploitatie In De Boomtak op en namen het wijkcentrum in au gustus 2011 in zelfbeheer.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 5