Meer bezoekers voor Theaters Tilburg Eelje de Visser met Magogo Kamerorkest Nieuwjaarsconcert van Sleepwater Love Story mooi maar tragisch liefdesverhaal 0 ■g I Porcelijn presenteert het BANG! jen en. tou :dc I Kaarten zijn te bestellen bij Theaters Tilburg via www.theaterstilburg.nl. i de hoofdrollen in Love Story. speh larden. De Laaileuters44jaar pzorg et uin Tilburgse Revue start werving spelers en medewerkers aar. its- i is die len /vel Soms bekruipt mij ineens de angst. Dan zie ik de bus al op mijn gezicht, Zie ik de trein al op mijn benen, Zie ik het gat waarin ik struikel, Dan slurpt een vacuüm mij öp. Als ik een sigaret rook, ben ik er nog. Ik ben er nog, ik ben er nog. Totdat ineens.. In één tel zie ik alle mogelijkheden. Een James Bond pistoolparaplu, Een ex voor de deur met een més, Een schok van een nachtlampje, Iets trekt mij van de Aarde. aan ide- :ien ing sen Er DtS. eer t in <tra de sen ën- gri- van De musical Flashdance was afgelopen jaar een van de grote publiekstrekkers in Theaters Tilburg, fotojostunligtvoet n nieuwe ?n maar I ten beeld van de repetitie voor de Til burgse Revue Duizend Dromen. n - dijk ng. de URGSE KOERIER Solide basis Een aantal activiteiten heeft het af gelopen jaar aan deze groei bijge dragen. Denk aan de voorstellingen i en concerten ;n. We koeste le gasten s Tilburg, bud- De Tilburgse Koerier geeft de poëzie de ruimte. Stadsdichter Esther Porcelijn publiceert de komende tijd maandelijks een gedicht in deze krant. wereld uiteen... Een even mooi als tragisch liefdesverhaal: intiem, puur, romantisch en recht uit het hart. Podium van de stad jOok het bezoek aan maatschap pelijke en commerciële activitei ten zorgen voor een forse groei. 'Theaters Tilburg profileert zich als 'podium van de stad', de belangrijk- ste culturele ontmoetingsplek in Midden-Brabant. Een ambitie die in i toenemende mate lijkt te worden il lijk w de stad het Americana-genr re Byrds, Neil Young, W ks, al wordt ook wijl genoemd. Kijken w.sleepwater.nl. nog steeds op leunt. Er zijn diverse videoclips gemaakt en er wordt al geschreven voor een nieuwe cd. De nieuwe songs blijven maar komen en ook die zullen in 't Gommelen worden gespeeld. Tilburg - Theaters Tilburg laat in 2013 een lichte groei zien van bezoekersaantallen. De stijging zit zowel in het bezoek aan de eigen programmering als aan maatschappelijke en commerciële activiteiten. Tilburg - Carnavalsvereniging De Laaileuters bestaat dit jaar 44 jaar. Dat wordt gevierd op zondag 19 januari in Brasserie Hoegaarden, honk van De Laaileuters. Daar vindt van 14.00 tot 18.30 uur een fe met live carnavalsmuziek. De toegang is gratis. Adres: Piusplein 2 in Tilt Tilburg - Op donderdag 23 januari presenteert Theaters Tilburg in de schouwburg de musical Love Sto ry. Aanvang om 20.15 uur. De musicaltalenten Frgek Bartels en Celinde Schoenmaker, beiden afge studeerd aan de Fontys Muziekthe- ateropleiding in Tilburg, spelen de hoofdrol in Love Story. Een regel rechte West End-hit, gebaseerd op de gelijknamige bestseller die eerder succesvol werd verfilmd. Musical- awardwinnaar Freek speelde hoofd rollen in Next to Normal, Joseph en Les Misérables en winnares van de Jacques de Leeuwprijs Celinde speel de Fantine in de Londense Les Misé rables. Nu spelen ze het verliefde stel Oliver en Jenny, een rechtenstudent en een muziekstudente. Hun trou wen brengt hen beiden in conflict met hun ouders. Wanneer het niet meteen lukt een kindje te krijgen en Jenny een dokter bezoekt, valt hun herkend. Directeur Rob van Steen: "We zijn er trots op dat het animo bij de Tilburgse bezoeker en het lokale bedrijfsleven voor Theaters Tilburg toeneemt. Ondanks een structurele bezuiniging op de exploitatie van Theaters Tilburg, zijn we er in ge slaagd meer activiteiten te realiseren voor een groter publiek. En al lijkt de financiële rek er nu wel uit, krijgt wel meer voor minder." Alle nummers zijn speciaal gearran geerd voor Eefje Magogo. Om de kruisbestuiving tussen Eefje en Magogo compleet te maken, heeft dirigent Micha Hamel samen met Eefje een klassiek lied uitge zócht. Micha is ervan overtuigt dat de warme stem en het eigen geluid van Eefje zich hier geweldig voor zui den lenen. Eefje is de uitdaging aan gegaan, en zal vrijdag 24 januari de "Pavane" van Fauré zingen. Het con cert begint om 20.00 uur. De groep is beïnvloed door gitaar muziek uit het Americana-genre. Denk aan The Byrds, Neil Young, Wil- co of Jayhawks, al wordt ook wijlen Lou Reed wel eens g luister ook op www.i van Het Zuidelijk Toneel, zoals To Be or Not To Be of de musical Flashdance van Albert Verlinde Entertainment. Ook zorgen de terug kerende concer ten van philharmonlezuidnederland en Kamermuziekserie Souvenir voor een solide basis voor het concert- zaalbezoek. Daarnaast steeg ook het aantal bezoekers voor overige activi teiten zoals de carnavalsfeesten van de Flepsteppers en de maatschap pelijke activiteiten in samenwerking met R-Newt. Hiermee werden doel groepen bereikt die normaliter min der makkelijk de weg naar Theaters Tilburg vinden. Tilburg - Op vrijdag 24 januari deelt het Magogo Kamerorkest het po dium van de Concertzaal Tilburg met singer-songwriter Eefje de Visser. De oud-studente van de Rockacademie treedt deze avond in de Concertzaal voor het eerst op met strijkorkest, en heeft speciaal voor deze gelegen heid liedjes uitgekozen die boven aan haar verlanglijstje staan. Het publiek hoort deze avond repertoire dat Eefje nooit eerder uitgevoerd heft. Op het programma staan hits van Michael Jackson tot Harry Ban- nink, en eigen nummers van Eefje's prijswinnende plaat, nu met orkest. i tilburg - De Tilburgse Revue start I met de werving van spelers en mede- 1 werkers voor de productie 'Ik zal oe leere'. Toneelspelers, zangers en dan sers kunnen zich inschrijven voor de audities op 22 en 23 maart. Ook voor de werkzaamheden decorbouw, i meren, changeren en het maken kostuums kan worden ingeschreven. De aanmeldingsformulieren staan op de site van de Tilburgse Revue www.tilburgserevue.nl. I Het is alleen mogelijk de formulieren per post te sturen naar Secretariaat Tilburgse Revue, Hoogvensestraat 81D, 5017 CB Tilburg. In'lkzal oe lee- re' staat het onderwijs in Tilburg cen traal. De megaproductie staat van 21 januari tot en met 1 februari 2015 in de grote zaal van Theaters Tilburg. udenhout - Op zaterdag 18 januari speelt Sleepwater in café't Gomme len in Udenhout. Aanvang om 21.00 uur. De entree is gratis. Sleepwater eindelijk en voor het eerst in eigen stad. De uit Udenhout afkomstige band gaat het nieuwe jaar in met een heus nieuwjaars concert, in café 't Gommelen. Sleep water heeft inmiddels twee cd's uitgebracht en de kritieken logen er niet om. Dat waren er met een gou den randje. Niet dat de band daar Overeenkomstig met de landelijke ontwikkelingen is sinds 2009 het i aantal bezoeken aan professionele voorstellingen en concerten in The aters Tilburg gedaald. In 2013 is er, ondanks de forse bezuinigingen in de podiumkunsten, weer sprake van herstel. Theaters Tilburg ging van 160.000 naar 174.000 bezoekers. Het bezoek aan de eigen programme ring is zelfs licht gestegen met 3,3 Programmeur Simone Mager: “Het herstel voor door ons geprogram meerde voorstellingen I is inderdaad bescheider I ren het vertrouwen van onze in het aanbod van Theaters 1 De effecten van de afnemende getten bij landelijk gefinancierde gezelschappén en orkesten zullen waarschijnlijk pas volgend seizoen voelbaar worden." Freek Bartels en Celinde Schoenmakers

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 7