Gemeentenieuws Eerste aanvragen Detailhandelsfonds toegekend Informatiebord en bank voor bevordering toerisme Eerste baby van 2014 iLetsel Zi Locatiekeuze maatschappelijke opvang vraagt maatwerk Behandeling voorstel zwembad op 6 februari LETSELBUREAU ALGEMEEN 5 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 JANUARI 2014 BURGSE KOERIEI OISTERWIJK toege ;n ein FOTO TOMMY FOTOGRAFIE FOTO: JAN STADS/PIX4PROFS n die i ad- toch I voor jaren- ;ment. Koes- )0 euro aan- >- en ABC- i het ver- dat lom 117 138 Commissie-Tops Het stappenplan voor maatschappe lijk gevoelige voorzieningen bestaat Personenschaderegeling ningspro- i. Het on- - jr Bureau mr. LJ. Noordsij, register-expert Postbus 2087 5001 CB Tilburg Voor gratis advies: 013-5470052 of 06-11357927 l.j.noordsij'óletselbureau.nl Kijk voor vraag en antwoord op www.letselbureau.ni Met het verwijderen van een Brabants bonte doek hebben Hennie van Schooten en Joost Wagenmakers het eerste informatiebord onthuld. Links een tipje van de door Natuurmo numenten ter beschikking gestelde zitbank. LOON OP ZAND I TILBURG De Korvelseweg, Winkel centrum Besterd, het Paletplein, Koester je Buurt (dwaalgebied) en winkelcentrum Schouwbur- gring ontvangen bijdragen uit het detailhandelsfonds. Neigen" online dossier 24/7 beschik Oisterwijk loon op zand - Op 2 januari is de eerste nieuwe inwoner van 2014 van de ge meente Loon op Zand geboren. De baby heet Maud van Son en haar ouders zijn Mark en Mirjam van Son-Heurter uit Kaatsheuvel. Het is hun tweede kindje. Maud werd in het ziekenhuis geboren. Moeder en dochter maken het goed. Burgemeester Wim Luijendijk (rechts) feliciteerde op maandag 13 januari de trotse ouders thuis met een bosje bloemen. Baby Maud kreeg een rompertje met de tekst "Ik ben mooi., de eerste baby van 2014". Besterd investeren het bedrag de financiering van het meerje plan voor lintenmanager ter je Buurt heeft 17.80C gevraagd voor het uitbreiden van de activiteiten om consumenten in het dwaalgebied te laten winkelen. Win kelcentrum Schouwburgring ont vangt 55.000 euro voor het opknap pen van het winkelgebied. '’0 j ondernemers- en rs(verenigingen) met goede, eve ideeën waarmee een wint aan aantrek- of vitaliteit, kunnen een iienen voor een bijdrage handelsfonds (maximaal 75.000 euro). In het detailhandels fonds zit in totaal 2 miljoen euro. De winkeliersvereniging Korvelse weg Vooruit, Winkelcentrum Besterd en het Paletplein ontvangen elk het maximale subsidiebedrag van 75.000 euro. Paletplein gebruikt de subsidie als bijdrage voor een renovatie van het centrum na verplaatsing van de Albert Heijn. De Korvelseweg en de ingediend. Deze aanvragers zijn: Win kel iersveren igi ng Korvel Vooruit, Wi n- kelcentrum Besterd, de Vereniging van Eigenaren van het Paletplein, Winkeliersvereniging Heyhoef, Focus op Reeshof, Koester je Buurt (dwaal gebied), een samenwerkingsverband van de Binnenstadsmanagement Til burg, SOBT enTilburg.com, en winke liersvereniging Schouwburgring. De Adviescommissie Detailhandels fonds heeft de aanvragen beoor deeld. Indieners van aanvragen J!‘ niet zijn gehonoreerd, hebben vies ontvangen hoe de plannen t kunnen worden uitgevoerd en even tueel in een volgende tranche wel voor subsidie in aanmerking kunnen komen. De commissie bestaat uit twee leden en wordt ondersteund^ door een ambtelijk secretaris. In 2016 vindt er een evaluatie plaats of eer der, wanneer de middelen in het de tailhandelsfonds op zijn. sinds 2009. In mei vorig jaar heeft het college besloten dit stappenplan te evalueren met als doel de zorgvul digheid bij de vestiging van maat schappelijk gevoelige voorzieningen in het publieke besluitvorminc ces goed te kunnen borgen. derzoek is uitgevoerd door B Beke en begeleid door een commis sie onder leiding van Pieter Tops. De commissie heeft toegezien op de start, uitvoering en eindrapportage van het onderzoek. In het bijzonder heeft zij de taak gehad om te toet sen op zorgvuldigheid vanuit weten schappelijk perspectief en vanuit het perspectief van burgers, cliënten en instellingen. Op basis van het onder zoek heeft zij burgemeester en wet houders geadviseerd. De resultaten van de evaluatie en het advies van de corrimissie-Tops werden afgelopen maandag tijdens een informatiebijeenkomst aan de gemeenteraad gepresenteerd. Tilburgse I winkeliers, I innovatieve idee 1 winkelgebied w kingskracht of vil I aanvraag indi uithetdetailhanc ?uro). hi in tot**1 Stappenplan De beschikbaarheid van het stappen plan als een leidraad om vestigings- processen voor maatschappelijk ge voelige voorzieningen vorm te geven, vindt de commissie zeer te waarderen. Het stappenplan is wel te strikt en biedt te weinig ruimte voor het maat werk waar de complexiteit van dit soort vestigingsbesluiten om vraagt. Dit maatwerk zou per vestigingspro- ces concreet moeten worden vastge legd. Communicatie speelt hierin een belangrijke rol. Bij het inrichten van be sluitvormingsprocessen ligt een uitda ging om de kennis van burgers op een productieve manier te benutten en om rechtte doen aan de veranderende ge zagsverhoudingen tussen burgers en bestuurders. Dat betekent overigens niet dat elke Igcatiekeuze op een groot draagvlak onder de omwonenden kan rekenen. "Ik ben blij dat het advies van de com- missie-Tops er nu ligt", zegt Groen- Links-wethouder Marjo Frenk (Zorg). "De verhuizing van de verslavingszorg naar Jan Wierhof en de verplaatsing van Skaeve Huse hebben duidelijk de gevoeligheid zichtbaar gemaakt. Des te meer reden om een zo goed moge lijk instrument in handen te hebben. We hebben nu een goed beeld van de mogelijkheden. Rekening houdend met de onvermijdelijke complexiteit van deze processen, denk ik dat we met deze evaluatie het gemeentelijk handelen kunnen verbeteren. Dat was ook het doel van de evaluatie. Het is nu laan de raad om zich over het advies te buigen." W Tilburg - In het proces van besluit vorming over maatschappelijke op vangvoorzieningen is het niet mo gelijk een blauwdruk te geven. Dat concludeert de commissie-Tops. I De commissie heeft de afgelopen I maanden de evaluatie van het stap- I penplan maatschappelijk gevoelige voorzieningen begeleid. De locatie- keuzes voor de verhuizing van Skaeve Huse en de verslavingszorg van Nova- dic-Kentron naar Jan Wierhof zijn be trokken in deze evaluatie. Over wat past en over wat zorgvuldig is, wordt volgens de commissie naar tijd en plaats anders gedacht. Waar het ene model goed werkt in een gemeen te, neemt het in een andere de zorgen Wethouder Marjo Frenk en bezwaren van burgers niet weg. Wel is er een aantal algemene lijnen te ontdekken in de dynamiek die met dit type beslissingen gepaard gaat. LETSELSCHADE? snelle afhandeling uw eigen letsel-adviseur zonder kosten 'Goede initiatieven' "Het is goed om te zien dat de Til burgse winkeliersverenigingen ge bruik maken van het detailhandels fonds", zegt CDA-wethouder Erik de Ridder (Economie). "Het zijn goede initiatieven die zorgen voor een ver beterde aantrekkelijkheid van de winkelgebieden. Dat is van groot be lang voor de werkgelegenheid in de detailhandel, die als gevolg van de crisis behoorlijk onder druk staat." Er zijn acht aanvragen voor subsidie oisterwijk - Het college van de gemeente Oisterwijk heeft de re sultaten van de verwerking van de onderzoeksvragen van de raad over zwembad de Leije vastgesteld en legt deze voor aan de gemeenteraad. Het belangrijkste voorstel van het college aan de raad is om in gesprek te gaan met de exploitanten van SportArena Oisterwijk op sportpark Den Donk over hun plan om in de accommodatie een overdekt doel- groepenbad voor doelgroep- zwemmen te realiseren. In oisterwjjk Met het verwijderen van een Brabants bonte doek heeft wethouder Jóóst Wagenmakers van de gemeente Oisterwijk op zondag 12 januari een fraaie zitbank en een bord onthuld met cultuurhistorische en toeristische informatie. Het bord staat op de plek waar de Van Tien- hoveniaan overgaat in de Heiligen boom. Joost Wagenmakers prees de samenwerking van de initiatief nemers. "Samen maakt het verschil", was de kernachtige oneliner waar mee hij zijn toespraak besloot. Het bord is het eerste uit een serie van ruim dertig. Ze komen te staan op interessante plekken in Heukel- om, Moergestel en Oisterwijk. Het totaal moet bijdragen aan kennis van de inwoners over hun omgeving en moet tevens het toerisme naar de drie kernen bevorderen. De fraai uitgevoerde borden bevatten zowel teksten als foto's. Als alles meezit worden alle borden nog dit jaar allemaal geplaatst. Het initiatief is oorspronkelijk genomen door de Stichting WieKentKunst Moergestel. Het wordt uitgevoerd door deze stichting, de Stichting Oisterwijk 800 SPOT en heemkun dekring De Kleine Meijereij. Bij het eerste bord staat een mooie zitbank. Deze is ter beschikking gesteld door Natuurmonumenten. De samenwer kende organisaties zetten wandel en fietsroutes langs de borden uit. Het eerste bord trok meteen al veel bekijks. Het staat op het geogra fisch middelpunt van de gemeente Oisterwijk. De openingshandeling werd verricht door wethouder Joost Wagenma kers en voorzitter Hennie van Schoo ten van dé Stichting WieKentKunst. Joost Wagenmakers wees er op c' Oisterwijk, Moergestel en Heukelc een eenheid in verscheidenheid vor men. Doordat de inwoners willen samenwerken zijn projecten als de bordenserie mogelijk. Hennie van Schooten bedankte iedereen voor de inzet en de sponsors. Het project wordt zonder een cent subsidie én. door zelfwerkzaamheid van de in woners gerealiseerd. lengde daarvan wil het college ook in gesprek met SportArena Oisterwijk over het tijdelijk openhouden van het doelgroepenbad van de Leije. De raad spreekt op 6 februari 2014 over het voorstel van het college. Het integrale raadsvoorstel over zwembad de Leije is te vinden op de website van de gemeente Oisterwijk onder het kopje 'bestuur en organi- satie/raadsbijeenkomsten/vergade- ringen', kijk dan bij de vergadering van de commissie inwonerszaken van 23 januari.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 5