n 1 Rara, wat is dit? J J Op zoek naar De Nieuwe Vincent 4 Gezocht: konijn r.nl Beestachtig leuke Voorleesdagen in de bieb De Nationale Voorleesdaóen 2014 Mythbusters bij Natureluurs FLUKS19 8URGSE KOERia DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 JANUARI 2014 Uitvergrote zandkorrels 22 januari t/m 1 februari Je gaat onder andere onzichtbare inkt maken. Vincent van Gogh kreeg in Tilburg les van een beroemde kunstenaar. j mee naar het konijn? Zondag 26 ters Tilburg! s, krijg je een mu- TiLBURG Ze komen er weer aan: de Na tionale Voorleesdagen! ter Kij TILBURG Zoek jij januari in Theate Kunstpo- icents op te- jDe de Nation; start met woensdag TILBURG dium T en Vin< Tekenlokaal zijn zoek naar jong kentalent.Word jij Nieuwe Vincent? 3 Dit zijn niet zomaar mooie steentjes. Nee, dit zijn zandkorrels! Maar dan heel ver uitvergroot met een hele sterke microscoop. De Amerikaanse fotograaf en wetenschapper Gary Greenberg houdt zich bezig met de zogenaamde micro- fotografie. Hij laat zien hoe mooi dagelijkse dingen zijn als je ze onder een micros coop legt. Op zijn website www.sandgrains.com kun je prachtige foto's bekijken van uivergrote zandkorrels, bloemen, etenswaren en het menselijk lichaam. Bibliotheek Tilburg Centrum lekker ont bijten en laat je voorlezen door een echte ranger van Safaripark Beekse Bergen. Verder kun je meedoen met de WieWat- Waar-Quiz.Tijdens de speurtocht mag je de tien mooiste prentenboeken bekijken. En als je goed kijkt vind je snel de ant woorden. Ook kun je in veel bibliotheken erecht voor leuke theatervoorstellingen, (ijk op www.bibliotheekmb.nl voor meer informatie. Vincent van Gogh was dertien toen hij naar Tilburg kwam en kreeg er les van een beroemde kunstenaar. De deelnemers aan De Nieuwe Vincent treden in Van Goghs voetsporen. Vincents Tekenlokaal en Kunst podium T bieden deze bijzondere training aan. Voorwaarde om mee te doen is dat je dertien bent of wordt in 2014. Tien kinderen kunnen meedoen. oisterwuk Zondagochtend 26 ja- nuari van 10.00 tot 12.00 organiseert - IVN Natureluurs de eerste activiteit van het nieuwe Natureluurs-jaar. Die wordt gehouden in het scoutingge- bouw aan de Sportlaan 3b in Oister- f wijk, Het thema is mythbusters. Je l gaat allerlei proefjes doen en sluit af k met een lekker warm kampvuur. Dus 41 als je bijvoorbeeld te weten wilt ko men hoe je onzichtbare inkt maakt, Theatergroep Maas Theater en Dans speelt op 26 januari de voorstelling 'Gezocht: konijn'. Drie politie agenten gaan op zoek naar een konijn dat ontsnapt is uit de gevangenis. Konijnen houden zich namelijk niet aan de regels. Ze graven overal holen zonder daar een vergunning voor te vragen, eten wortels waar ze niet voor hebben betaald en poepen op straat. Ze hebben enorme oren, maar luisteren ho maar. Er begint een achtervolging waarbij het konijn, in de vorm van een vingerpop, steeds ergens anders in de miniatuurstad verschijnt. Uiteindelijk blijkt de stad overgenomen door konijnen en groeien er zelfs bij de baas van de politie konijnenoren. Help je mee deze zaak op te lossen? Het begint om 14.00 uur, alle speurders vanaf 3 jaar zijn welkom. Bestel je kaartjes via www.theaterstilburg.nl of 013-543 22 20. Van 22 januari tot en met 1 februari wordt er ook in bibliotheken in Midden-Brabant weer volop voorgelezen. Krrrr...okodil! Van Catherine Rayner is het Prenten boek van het Jaar 2014. Natuurlijk gaan lale Voorleesdagen ook nu van t het Voorleesontbijt. Kom op ag 22 januari om 9.30 uur in de Persoonlijke begeleiding Je krijgt persoonlijke begeleiding in het ont wikkelen van je teken talent. Als aankomend tekentalent ga je op bezoek in de ateliers van verschillende kunstenaars, les in digitaal tekenen, ga je naar echte Van Gogh schilderijen kijken in ei seum, krijg je een speciale les op een echte kunstacademie en nog veel meer. Aan het eind van de rit heb je een zogenaamd 'portfolio'gemaakt: een map vol echte zelfgemaakte kunstwerken. Als afsluiting worden de kunstwerken van alle jonge kunstenaars tentoongesteld in Kunstpodium T. Aanmelden Is dit wat voor jou of ken je misschien iemand? Schuilt er in jou een kunstenaar? Meld je dan uiterlijk 29 augustus 2014 aan met je allermooiste tekening. Een jury van'meesters'maakt een selectie uit de beste tekeningen. Stuur je naam en adres gegevens met je tekening naar boekingenVTL@mommerskwartier.nl, of kom deze langsbrengen bij Vincents Tekenlokaal, Stadhuisplein 128 in Tilburg (dinsdag t/m zondag van 13.00 tot 16.00 uur). Deelname is gratis. Meer informatie: www.vincent- stekenlokaal.nl. meld je dan nu aan op natureluurs® gmail.com. Vermeld in de mail dui delijk je naam en leeftijd. Aanmelden kan tot en met vrijdag 24 januari. Ben je jeugdlid van IVN Oisterwijk dan mag je gratis deelnemen. Ben je nog geen lid? Geen probleem! Je betaalt dan een bijdrage van 2,50 per keer. Natuurlijk mag je gerust een keer een vriendje of vriendinnetje meenemen, iedereen is welkom.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 31