Huisnummer te s* n komfort Meur Koolhoven Buiten gestart De woonbijlage van De Tilburgse Koerier Verbouwing Mill-H i I Icollege voltooid Kleinschalige woonvoorziening Thebe Don Sarto gereed NIEUW: alles op het gebied van zonwering Kentia Palm is woonplant van januari Doorlopende actie: -F—; 40 mm geïsoleerde garagedeur inclusief elektrische bediening en montage, eventueel demontage afvoer oude deur voor maar 1375,- Garagedeuren Rolluiken Scherpe prijzen BURGSE KOERIEI OPLAGE 112.500 DONDERDAG 16 JANUARI 2014 Sartostr Q^ranb &M sr Sprendlingenpark 34 - Oisterwijk - Tel. 013-5212021 Bezoek onze showroom en kijk voor informatie op www.comfortdeur.nl jlant haalt ;n vermin- Woc Pak De wor dement i van lege. bos Kc Tilburg Het nieuwe jaar begint goed, met de Kentia Palm als Woonplant van de maand januari. Garagedeur- zonweringspecialisten de drie reiken, of makelaar; Tilburg Vanaf deze week betrek ken 28 ouderen met dementie vier nieuwe kleinschalige woningen van Thebe aan de Don Sartostraat in Tilburg. U tilburgwoont.nl I Familie De huiselijke sfeer is in de woningen duidelijk aanwezig omdat familiele den en vrienden van de bewoners actief meehelpen bij alledaagse bezigheden. Samen koffie drinken, een wandelingetje maken of mee helpen bij de dagelijkse verzorging en het dagelijkse huishouden. Deze samenwerking tussen de zorg en fa milie is belangrijk om de bewoners zo veel als mogelijk van hun leven te laten genieten. Gratis keuze uit 13 trendkleuren. Aktie geldig t/m maart Geluksbrenger De Kentia Palm heeft in de Verenigde Staten de bijnaam Hollywood Palm, omdat de plant vaak te zien is in films. Veel extra aandacht vraag hij niet. Sterker nog, de plant kan goed tegen droge lucht en heeft genoeg aan één keer per week water. Het is belangrijk dat overtollig water kan weglopen, anders kunnen de wor tels gaan rotten. De Kentia Palm kan vanwege zijn 'roots' uit het palmen- jos goed overleven in de schaduw, (ortom: met al een klein beetje ver zorging genietje extra lang van deze imposante geluksbrenger. 'oonplant van de maand januari, Kentia ilm ofHowea. goirle Het Mill-Hillcollege wordt dinsdag 21 januari op spectaculaire wijze opnieuw geopend na een verbouwing van een jaar. De school heeft onder meer een nieuwe ingang, groene campus, extra lokalen en nieuwe fietsenstallingen gekregen. Don Sarto is voor Thebe het eer ste kleinschalig wonen-project in Tilburg. In het midden van het jaar komen aan de Erasplaats in Goirke- Hasselt nog vier nieuwe kleinscha lige woningen voor in totaal 27 be woners met dementie. Meer informatie over deze klein schalige woningen met zorg: Thebe Zorgadvies, tel. (088) 1178920 of e- mail zorgadvies@thebe.nl. Tropisch Voordat de Kentia Palm over jouw drempel komt, heeft hij al behoor lijk wat gereisd. De jonge plantjes groeien namelijk op het Lord Howe- eiland, waar de Kentia Palm in de negentiende eeuw werd ontdekt. Dit eiland ligt zo'n 700 kilometer ten oosten van Sydney, in de Zuid-Paci- fic. De Kentia Palm kan in het wild in 20?25 jaar wel 12 meter hoog wor den. De planten zijn voor binnens huis verkrijgbaar in varianten van 70 centimeter tot drie meter hoog. men portretfoto's te hangen alumni van het Mill-Hillcolte met onder andere The Kik, Ireen Wüst en Martin van Geel. Aan de voorzijde van het schoolgebouw heeft landschapsarchitect Henk Gruijters een mooie groene cam pus ontworpen. Het voorplein is nu ingericht met veel groen en een waterpartij. Carin Zandber gen: "Ik ben ervan overtuigd dat leerlingen beter tot rust komen en zich veiliger kunnen voelen in een groene omgeving". Het is de bedoeling dat de bovenbouw klassen voortaan kunnen pau zeren op dit nieuwe plein. De eerste reacties op de verbouwing van zowel leerlingen als perso neelsleden zijn enthousiast. "Ze zijn positief over de ruimte en de overzichtelijkheid. Ook vinden ze de ingang en het plein erg mooi", vertelt de rector. "Ik zie ernaar uit om de leerlingen daar in de zon te zien zitten!" De Kentia Palm, ook bekend als Ho- wea, is een frisgroene palm met een tropische achtergrond. Deze sterke woonplant staat niet alleen stijlvol in huis, maar zorgt er ook voor dat jij je lekker voelt. De Kentia Palm is een makkelijke plant, die regelma tig een nieuw lichtgroen blad geeft. Deze bladeren zorgen voor zuurstof en een zuivere lucht in huis, waar door jij je nog beter voelt. Ook op de werkvloer is de Kentia Palm een plant om te omarmen. De pl; giftige stofjes uit de lucht en dert stress. het nieuwe fietspad behoren ge vaarlijke situaties waarbij fietsers en auto's elkaar tegenkomen op de smalle Venneweg, tot het ver leden. "We zijn erg blij met hoe de samenwerking met de gemeente Goirle is verlopen", vertelt de rec tor. "Het bouwproces heeft een jaar geduurd en is zonder tegen slagen verlopen." In navolging van het fietspad zijn er ook nieuwe fietsenstallingen gebouwd voor de leerlingen. "Architect Ton Vis sers van architectenbureau 37b heeft een mooi plan gemaakt met een fietsenflat. Omdat deze fietsenflat aan de achterzijde van het gebouw gesitueerd is, moest er een nieuwe ingang komen", aldus Carin Zandbergen. Hierna volgde een interne verbouwing, die twee nieuwe lokalen en een overzichtelijke kluisjesruimte heeft opgeleverd. Ook het forum bij de achteringang van de school is opnieuw ingericht. Hier ko- mingen bieden mensen met itie enerzijds een huiselijke omgeving en dankzij hun eigen kamer ook privacy. Samen met fa milieleden en een vast zorgteam wordt het leven van alledag voor deze bewoners zo prettig mogelijk gemaakt. Een vast team zorgmedewerkers biedt in elke woning continue zorg en begeleiding voor de zeven be woners. Daarnaast wordt gebruik gemaakt van moderne technologie om de bewoners zo veel mogelijk bewegingsruimte in hun woonom geving te geven. Zo zijn er deurcon- tacten en bedsensoren ingebouwd die bijvoorbeeld 's nachts zorgen voor extra veiligheid. De opening van het vernieuwde gebouw zal geschieden op muzi kale wijze door Jacqueline Knob- ben, leerlinge uit vwo-6, samen met dertig andere leerlingen. Alle leerlingen van de school krijgen op 21 januari iets lekkers aangebo- den. Met de aanleg van een nieuw fietspad is eind 2012 al een deel van het bouwplan gerealiseerd. Rector Carin Zandbergen: "De aanleiding voor de verbouwing is dat we het langzame en snelle verkeer gescheiden op school wil den laten komen in verband met de veiligheid". Met de aanleg van Tilburg De verkoop in Koolho ven Buiten verloopt succesvol en de animo blijkt groot. Daarom is eind november 2013 gestart met het bouwrijp maken van de eerste deelgebieden. De contouren van de deelgebieden worden al zichtbaar en dit jaar zal verder gewerkt wor den om de kavels bouwgereed te maken. Volgens planning zal vroeg in het voorjaar gestart worden met de bouw van circa 70 woningen. In de eerste verkoopfase zijn nog enkele woningen beschikbaar. Al deze woningen hebben zicht op een spoedige bouwstart. Profiteer nu en woon een jaar later al in Koolhoven Buiten De variatie in typologie, ar- I chitectuuren de ligging in de natuur maakt wonen in Koolhoven Buiten uniek. Het comfort van een heden daagse woonwijk, maar dan midden in de natuur. Ontdek het aanbod online via web site www.koolhovenbuiten.nl waar u middels de interactieve kavelkaart projectwebsites kunj be ef neem contact op met de irs. rV y

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 25