hr 1 Ieerwijzer Lessen over Afrika in Safaripark Beekse Bergen Florijn College houdt open dagen Leer vormen in klei I I Met een diploma direct aan de slag CECIEL boete-1 Pedicure Tilburg Opleidingen DONDERDAG 16 JANUARI 2014 breiden. st zijn is er k L ■■I cursussen en opleidingen mnd) h2 mnd) d) ex 2 hoog) i.nl ïndhoven Wil je pedicure worden? www.cecielvanderweide.nl 25 en 26 jan. opendagen, cursisten expo, en demo's Bekijk het aanbod en zie het resultaat. sa- en VAN DER WEIDE Financiële Dienst verlening, Juridisch, Bedrijfsadmini stratie, Marketing Communicatie en Secretarieel. Meer informatie en opleidingsfilms met Florijnstudenten zijn te vinden op de pas vernieuwde website: www- pendagen. Pedicure Tilburg Opleidingen Saai van Zwanenbergweg 1 (industrieterrein het laar) 5026 RM Tilburg ;n met ii uöcenten. In ging aan de Wilhelminasingel Breda is informatie te krijge opleidingen Detailhandel, Ir 1URGSE KOERIEI pE T)LBURGSE KOERIER Ecologisch moestuinieren Leer je eigen groenten kweken: basis cursus van 2 avonden, minimoestuin- cursus van 2 avonden, gevorderden seizoenencursus van 4 avonden.www. annekescholte.nl of 013-5360383 Op 10 februari starten we weer met dag en-avondopleidingen. Dinsdag 21 januari kunt u een kijkje komen nemen op onze OPEN DAG. Van 19.30 tot 21.30 uur staan onze deuren open. Ook kunt u een persoonlijke afspraak maken. Voor vragen of informatie ga naar www.pedicuretilburgopleidingen.nl of bel 013-4638823/06-12643662 nale Groothandel, I ing, Juridisch Marketin'1 :retarieel. - LEERWIJZER 7 Intuitief Mandala tekenen bij Feniks start op 22 januari bij Feniks 6 bijeen komsten op woensdagavond 19.30 tot 21.30 u. Maak zichtbaar wat er in jezelf leeft: Wie ben ik, Wat teken ik en Waarom, a.h.v. korte inleiding of medi tatie. Kosten 45,- Meedoenregeling mogelijk.www.fenikstilburg.nl Kunst voor kinderen: Goretti i.s.m. Factorium Binnenkort starten er weer cursussen beeldende vorming voor kinderen in de basisschoolleeftijd in cursushuis Goretti aan het Wilhelminapark in Til burg. Op donderdag 6 februari start 'op avontuur door gangen en grotten' meteen eindpresentatie bij Factorium. De 'zin-in-alles- dagen' staan op 6 en 7 maart gepland (in de Carnavalsvakan- tie). Wacht niet te lang met aanmelden! Voor meer informatie kunt u.kijken op www.cursusgoretti.nl (contactpersoon Marola Vink) ■GEN^ NGTUBi WVING: FAAL- El URPAS ■i kortingen if JTESTEN •w.v.€100, gscode PROMC sende kortinq sbshop ?ren vrijgesteld autalen.nl TAO-ZEN Meditatie Zen-basiscursus 10 lessen 100 euro; Tao-Zen 10 vervolglessen 100 euro; inclusief cursusboeken. Plaats: "De Blikopener" (www.blikopener.info) in Tilburg. Centraal staat het aanbrengen van continuïteit in het leren mediteren en de toepassing daarvan in het dage lijks leven. Docent: Liesbeth Stoltz. Tel. 013-5219257. Info: www.tao-zen.nl. en www.blikopener.info. Lespakketten Naast de lessen in de Klaskamer biedt Safaripark Beekse Bergen nog veel meer educatie aan. Zo zijn er via www.safaripark.nl/Lesprogram- ma gratis lespakketten te downloa den voor basisscholen, voortgezet onderwijs en middelbaar beroeps onderwijs. Leerlingen kunnen met dit lespakket voor of tijdens hun be zoek opdrachten maken. Wie liever met de klas onder begeleiding van een ranger op safari gaat, kan vooraf een safaribus reserveren. Safaripark Beekse Bergen speelt hiermee in op de behoefte van een compleet edu catief schoolreizenpakket. Atelier ieder-een i Atelier IEDER-EEN start weer in kunstenaarscentrum Carré de cursus- sen olieverf - acryl - aquarel, leder i krijgt persoonlijke begeleiding met zijn geheel naar vrije keuze gekozen i ontwerp en materialen. U bent van l harte welkom. 06-51166194 www. atelieriedereen.com dat de geluiden die de olifanten en bavianen naast de Klaskamer ma ken hun les tijdelijk verstoren", zégt Leinenga. Ontspanning door inspanning In het CNGO werkt u op plezierige wijze aan een betere conditie van lichaam én geest. Er zijn drie nieuwe lesgroepen voor beginners in de sport Tai Chi Chuan, namelijk op maandag en dinsdag om 19.00 en op woensdag om 20.15 uur.Tai Chi Chuan is een drie ledige kunst: een zelfverdedigingsport, een gezondheidsleer (Qigong) en een meditatieleer. Dagelijks, zowel overdag als in de avonduren, zijn er lessen in Qigong. Qigong is eenvoudiger om te doen en geschikt tot op hoge leeftijd. Het bestaat uit rustige vloeiende bewe gingen die op het ritme van de adem en met aandacht worden uitgevoerd. Er zijn speciale lesgroepen voor 55+ en lesgroepen voor mensen die slecht ter been zijn. Daarnaast zijn er lesgroepen in yoga, in Chinese dans, in Wushu zwaard en waaier en in Kung Fu. De eerste les is altijd een gratis proefles. Hierna kunt u een los proefpakket van vijf lessen nemen voordat u beslist over lid worden. CNGO Groeseindstr. 91 tel. 5770261 www.cngo.nl Sessies en programma 2014 Inner Circle Sessies: Vergoedingen door zorg verzekeraars (zonder betaling eigen ■isico): Ohra, CZ, VGZ, Delta Lloyd etc. Sessies naar keuze: gesprek; Shiatsu massage therapie; ontspanningsoe feningen; meditatie; zwangerschap- toaching etc. Voor het verbeteren van ie lichamelijke, emotionele, mentale en geestelijke draagkracht en algehele gezondheid. Bij spanningen, stress, onzekerheid, etc. Programma: Er starten 3 cursussen: Ontspannen zijn (6 mrt.); Intuïtief schil leren (29 jan.); Stem- en zangexpres- ie, een bevrijding voor je stem! ((22 an.) Vergoeding meedoen regeling, lorting studenten en minima. www.innercircle-holistic.com; 0’13 634421; mail: innercircle.holistic@ imail.com. Margo Didden De rangers van het safaripark ver zorgen de lessen, die speciaal zijn ontwikkeld voor schoolklassen in het basis- en voortgezet onderwijs. De Klaskamer opent in het voorjaar van 2014. Manager Educatie en Beleving van Safaripark Beekse Bergen, Klaas jan Leinenga vertelt: "We willen dat scholieren Afrika in zijn tota liteit leren kennen. Daarom be steden we ook aandacht aan het dagelijks leven van de Afrikaanse mens. In de Klaskamer geven we niet alleen les over dieren, maar leerlingen ervaren ook hoe het on derwijs in Afrika is." De Afrikaanse sfeer van de Klaskamer en de les van de ranger zorgen ervoor dat de leerlingen op een leuke manier kennis maken met de Afrikaanse cultuur en de relatie tussen mens en dier. "De klas loopt wel het risico uur zijn geïnteresseerde leerlingen en hun ouders welkom. Zij kunnen dan kennismaken met het gebouw, studenten en docenten. In de vesti- aan de Wilhelminasingel 33 in jen over de Internatio- breda - Het Florijn College, dat middelbare beroepsopleidingen aanbiedt voor Handel en Zakelijke Dienstverlening, houdt komend weekend de open dagen. Vrijdag 17 januari van 17.00 tot 20.00 uur en za terdag 18 januari van 10.00 tot 13.00 Positief opvoeden TripleP Instituut voor Maatschappelijk Werk, IMW, biedt kosteloos de cursus positief opvoeden TripleP. Die is voor ouders van kinderen tussen de 0-12 jaar of pubers tussen de 13-17 jaar (Teens). De training bestaat uit vijf groepsbijeen komsten en individuele telefonische sessies. Trainers zijn gecertificeerde TripleP-trainers. Voor meer info/aan- melding: trainingen@imwtilburg.nl 013 583 95 10. HILVARENBEEK Wat behoort tot de Afrikaanse cultuur? Welke rol spe len dieren en de natuur hierin? Hoe zijn tradities en moderne tijd met elkaar verbonden? Deze en nog veel meer vragen beant woordt Safaripark Beekse Bergen in het Afrikaans gethematiseerde leslokaal: de Klaskamer. Zou er echt meer zijn? lis het uitgangspunt van de Alpha- Icursus (in principe gratis, vrijwillige bij- Idrage maaltijd) die iedereen de moge- lijkheid biedt om het christelijk geloof [te ontdekken. Er wordt in een ontspan- Inen huiselijke sfeer na een heerlijke maaltijd antwoord gegeven op vragen als: wat is de zin van het leven? Wat gebeurt er als we dood gaan? Wat heeft Jezus met ons leven van 'van daag te maken? Als u met één of meer van deze vragen rondloopt, dan is de Alpha-cursus iets voor u! En u bent niet de enige die met levensvragen I rondloopt... In Nederland alleen al heb- Iben inmiddels ruim 210.000 mensen I deze cursus gevolgd, wereldwijd zelfs 123 miljoen! Meer weten? A.s. dinsdag 121 januari (19:30 uur) is er een vrijblij- I vende introductieavond tevens proef les. Waar? New Life Center, Ringbaan Oost 6a. Iedereen is van harte welkom t en breng gerust iemand mee! Vragen? Bel (013) 4 670 761 of 06 523.74.467. Zie ook: www.alpha-cursus.nl Workshop Russische zang wordt vervolgd! Wegens succes herhaalt het Tilburgs Byzantijns Koor de workshops uit 2013. Op zaterdag 1 februari 2014 is er weer gelegenheid om deel te nemen aan de workshop waarin het accent duidelijk ligt op samen zingen. In enkele uren leert u 3-4 russische liederen en kunt u mee - zingen. De workshop wordt gegeven door dirigent Piet Happel en enkele ervaren koorleden van het Til burgs Byzantijns Koor. Het hoofddoel is belangstelling in brede zin wekken voor liturgie en muziek, ook met een volks karakter, uit de oosterse landen. Rusland en Oekraine. Krijgt u door de workshop interesse om bij het TBK te komen zingen dan kan dat uiter aard. Wat houdt u er aan over: een reader met de geboden stof en een cd-sample zodat u de gezongen lie deren thuis nog eens kunt beluisteren. Datum: zaterdag 1 februari 2014 tijd: 13.00 u - 16.00 u Locatie: Kapittelzaal van het Generalaat van de Fraters, Gasthuisring 54 Tilburg. Kosten: Euro 15,00 (ind. kofie/thee, u kunt niet pin nen)) Aanmelden: e-mail secretariaat: h.pastoors@tele2.nl en kopie naar annelies@agillis.eu telef. 06-83116356 website: www.tilburgsbyzantijnskoor. com Gaarne vermelden: Naam, adres, e-mailadres, telefoon en stemsoort. U krijgt meteen een bevestiging van de aanmelding en verdere info in de week van de workshop. Sterker in je schoenen I Wilt u sterker in uw schoenen staan in het contact? Nee leren zeggen? Meer uzelf willen zijn? Feedback leren geven of ontvangen? Of een gesprek gaande willen houden? Kom dan kosteloos naar de training sociale vaardigheden voor volwassenen bij Instituut voor Maatschappelijk Werk (IMW). U wordt assertiever, leert positief denken en verbetert uw zelfbeeld. De gespreks groep komt, onder leiding van 2 erva ren hulpverleners, 10 keer bijeen. Meer info: trainingen@imwtilburg.nl 013 583 9510 Klaskamer De Klaskamer - half tent, half hout - ligt in het Rangerkamp van Safa ripark Beekse Bergen. Er staan nos talgische houten schoolbanken in Afrikaanse stijl. "In Afrika noemen ze een leslokaal Klaskamer" licht Klaas-Jan Leinenga toe. De ran gers van Safaripark Beekse Bergen verzorgen de lessen, die zo'n drie kwartier duren. Na de les gaan de leerlingen met de ranger op fari om hun kennis over Afrika de dieren toe te passen en uit te Lessen in Yoga en Tai Chi Bewegen is voor veel mensen een I goede manier om tot rust te komen en om opgebouwde spanning los te laten. Daarnaast is het voor velen prettig om I geconcentreerd en ontspannen met hun eigen lichaam bezig te zijn. Waar ik I voor sta is een rustige, liefdevolle yoga- les. De meer statische yogahoudingen wissel ik af met eenvoudige, vloeiende bewegingen uit de Tai Chi en de Qi Gong. Daarnaast zijn er ademhalings- I oefeningen en is er een korte medi- N tatie. De les wordt altijd afgesloten met een uitgebreide ontspanningsoe fening. Ook geef ik les in Tai Chi voor beginners en gevorderden. De lessen I worden gegeven in een prachtige, rus- I tige ruimte. Centrum Bewust Bewegen I Jop van Oeveren 0649634493 www. I centrumbewustbewegen.nl bewust I bewegen@online.nl Tilburg - De economie trekt weer aan en dat is goed nieuws voor de kansen in de arbeidsmarkt. Met een di ploma op zak heb je natuurlijk een streepje voor als je op zoek bent naar een baan. Tijd voor een opleiding dus. Daarbij is het natuurlijk wel van belang datje na je opleiding direct aan de slag kunt. En dat de opleiding betaalbaar is. Daarvoor kun je bijvoorbeeld terecht bij Fabius Opleidingen. Fabius Opleidingen biedt kantoor- opleidingen aan, zoals receptioniste/telefoniste, com mercieel administratief medewerker, secretaresse, maar ook financieel administratief medewerker en basiskennis boekhouden (BKB). Eind februari beginnen de opleidingen. Op 21 januari is er een infoavond in Tilburg waar je een presentatie krijgt over de opleidingen, het lesmateriaal kunt inzien en uiteraard vragen kunt stellen. Schrijf je in voor 20 janu ari, dan profiteer je van een vroegboekkorting tot €75,-. Meer informatie? Ga naar www.fabiusopleidingen.nl of bel 0800-4464464 (gratis).

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 23