r Gemeentenieuws in? UW Duurzaamheid van Tilburg met 4 procent verbeterd riLBURG - Tilburg scoort I procent beter op het jebied van duurzaamheid en opzichte van 2010. Dat ilijkt uit de 'Duurzaamheid- jalans Tilburg 2013' die het iniversitair kenniscentrum telos in opdracht van de jemeente Tilburg heeft bgesteld. •1- BURG Aanpak van B5 breidt uit naar heel Brabant en Zeeland OKING >RLD Mijlpaal: 1 megawatt met collectieve zonnepanelen Ondernemersfonds voor bedrijventerreinen Kerstmannen en -vrouwen in centrum Tilburg ALGEMEEN 5 UH Wethouder Berend de Vries Afdeling Tilburg van ILBURG aat 10 vorld.nl Rode -Kruis :ept-store in garatten. md een' rtuigen n tlburg - Een hardloopfeest waar bij deelnemers, verkleed als kerst man en kerstvrouw, 5 kilometer door het centrum van Tilburg lo pen. Dat is Santa Run Tilburg. de Heuvelstraat .innen auto's het Bel 013 542 5163 (13.30-16.30)/info@rodekruistilburg.nl. Of kijk op www.rodekruis.nl/tilburg ome De i TILBURGSE KOERIERDE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 DECEMBER 2013 ■nemen met e gemeente Wie vragen ?eft, kan op bellen naar georganiseer- »n topprioriteit ten van Veilig- heeft de iefde jaar dat zij meer criminele Doel van het 1 en uitstraling houden en t s om de vitaliteit gebieden te ber teren. Het fonds reclamebelasting jns proeven m van de Tilburg - Tilburgse ondernemers op de bedrijventerreinen gaan een ondernemersfonds oprichten. Crimineel vermogen Van 1 januari tot 1 december dit jaar is het totaal aan opgelegde aansla gen en in beslag genomen crimineel vermogen gestegen tot 96 miljoen euro. In dezelfde periode vorig jaar ging het om 32 miljoen euro. Deze stijging is vooral toe te schrijven aan een grote Tilburgse actie in mei van dit jaar, waarbij de Belastingdienst ruim 60 miljoen euro aan aanslagen iburg - De Brabantse Taskforce «strijding georganiseerde crimi- aliteit krijgt een vervolg dat drie tar duurt. let integrale overheidsoptreden van je vijf grootste steden in Brabant (B5), et ministerie van Veiligheid en Justitie, et Openbaar Ministerie (OM), de poli- e,de Belastingdienst en de Koninklijke larechaussee (Kmar) zeggen dankzij Ie taakgroep een beter zicht op crimi- aliteit te krijgen. "De georganiseerde liminaliteit zit stevig en diepgewor- ild verankerd in onze maatschappij n raakt niet alleen de grote Brabantse Men" zegt een woordvoerder. De iskforce B5 verbreedt daarom haar ttiyiteiten als een deltaplan naar alle emeenten in Brabant en Zeeland, en enaam is per 1 januari Taskforce Bra- Bingo Tilburg - Op vrijdag 13 december organiseert KBO Goirke Hasselt een levensmiddelenbingo in De Poorten, Hasseltstraat 194 in Tilburg. Aanvang om 14.00 uur. T1LBU g - Energiecoöperaties en tnergiewerkgroepen in Tilburg, Ber- kel-Enschot en Udenhout hebben al bij ruim vierhonderd huishoudens zonnepanelen geplaatst. Hiermee -b inmiddels meer dan 1 megawatt »n duurzame energie opgewekt. Het evenement vindt plaats op za terdag 14 december vanaf 19.30 uur. Start en finish zijn op het Piusplein. Een aantal straten en wegen is tus sen 19.30 en 20.30 uur afgesloten. Dit betekent dat woningen en bedrijven aan en binnen het parcours minder goed bereikbaar zijn. Ter hoogte van Coördinator evenementenhulp Weet jij wat er komt kijken bij optimale eerstehulpverlening? Kun je goed plannen en organiseren? Kom onze organisatie versterken als coördinator evenementenhulp. Bij die mijlpaal stond de gemeente vorige week even stil tijdens de of ficiële onthulling van het zonnes- toomsysteem aan de Peelrijt'3 in de I Blaak. Wethouder Berend de Vries Ijvan Milieu onthulde de zonnepane- opgelegde. Daarnaast heeft het In tegraal Afpakteam Brabant het in beslag genomen vermogen verdub beld van 6 miljoen vorig jaar tot 12 miljoen dit jaar. Tot slot steeg het aantal aangepakte criminele netwer ken van 11 naar 21. De afgelopen drie jaar hebben de vijf grote Brabantse steden hun weerbaar heid op een aantal thema's gezamenlijk versterkt in de strijd tegen georgani seerde criminaliteit. Zodoende kun nen deze steden vanaf begin volgend jaar een uniform handhavingsbeleid hanteren als het gaat om het sluiten van drugpanden. Ook wordt bijvoor beeld het toepassingsbeleid van de Wet Bibob als belangrijk instrument tegen witwassen verder verruimd. Nadat dit jaar de Bibob-toets van toe passing werd op de omgevingsver- gunning bouw, wordt deze toets ook noodzakelijk bij het verkrijgen van een igevingsvergunning milieu. rol van de Taskforce BZ is om de komende drie jaar de geïntegreerde aanpak van georganiseerde crimina liteit in geheel Brabant en in Zeeland uit te rollen. Alle overheidsorga nisaties - gemeenten, OM, politie, Belastingdienst en Kmar - moeten gezamenlijk optrekken om het voor criminele groeperingen zo moeilijk mogelijk te maken in Brabant en Zeeland te opereren. )e balans geeft inzicht in hoeverre stad Tilburg op weg is naar het siken van de gestelde duurzame n op sociaal-cultureel, ecolo- en economisch gebied. Telos dit jaar voor het eerst ook via enchmark (vergelijkend onder- inzichtelijk gemaakt hoe het is ld met de duurzaamhejd van Tilburg in vergelijking met andere steden in Noord-Brabant en de rest van het land. Hos meet in de duurzaamheid- balans aan de hand van 87 onder werpen de duurzame ontwikkeling op sociaal-cultureel, ecologisch en Konomisch gebied. Op alle drie leze thema's heeft de stad zich in de jfgelopen jaren verbeterd. "De duur- taamheidbalans is een moment opname die een beeld geeft van de duurzame ontwikkeling van de stad", zegt D66-wethouder Berend ïe Vries. "Omdat we ook in 2010 zo'n pmentopname hebben gemaakt, I Rmnen we de situatie van nu goed vergelijken met die van drie jaar te- nig. Het is erg goed om te zien dat we op vrijwel alle terreinen stappen de Willem ll-straat, c en het Piusplein kur parcours oversteken, iedereen van 16 jaar en ouder kan zich inschrijven voor de Santa Run. Het hardloopevenement onder steunt de Tilburgse Voedselbank. Wie vragen heeft over de wegafzet- tingen, kan contact opnc Chiel Cornelissen van de Tilburg via 013-5428106.1 over het evenement het zaterdag 14 december t Edgar de Veer via 06-23401477. tfonds-isi ig van de c, te verbete wordt gevuld met re< die door ondernemers wordt opge bracht. Daarnaast stort de gemeente ruim 1 miljoen euro in het fonds. De gelden uit het fonds worden gebruikt voor de bekostiging van parkmanagement. Doelstelling van parkmanagement is het bevorderen en behouden van de vitaliteit van de Tilburgse bedrijventerreinen, zodat deze terreinen een goed vestigings- en verblijfsklimaat hebben. Door een belasting te introduceren, wor den alle op bedrijventerreinen ge vestigde bedrijven aangeslagen en betrokken bij het parkmanagement. Samen ontwikkelen ze plannen die moeten leiden tot behoud of uit bouw van werkgelegenheid, toena me van veiligheid en verbetering van de uitstraling van het terrein. Per jaar wordt een opbrengst van ongeveer gie en klimaat, woonomgeving en arbeid. Lagere scores zijn er op de thema's sociale samenhang, bodem en grondwater, hinder en calami teiten en afvalstoffen. "We hebben ons industrieverleden beslist nog niet helemaal achter ons gelaten", licht De Vries toe. "We zetten geluk kig stappen vooruit, maar staan nog steeds voor stevige uitdagingen. Met name op het sociale en ecologische vlak moet er nog het nodige verbe teren. De informatie uit beide on derzoeken kan de gemeente Tilburg echter helpen om de eigen doelen en ambities voor de nabije toekomst bij te stellen." vooruit hebben gezet. Er is zeker nog werk aan de winkel, maar we nade ren de doelen die we onszelf en de stad hebben gesteld. En dat ondanks de economische crisis." Grote stappen in de duurzame ont wikkeling heeft Tilburg in de afge lopen jaren vooral gezet op het ge bied van bodem (21 procent), kunst en cultuur (13 procent), natuur en landschap (12 procent), vestigings voorwaarden (8 procent), veiligheid (7 procent) en arbeid (5 procent). De terreinen lucht en geluid (-7 pro cent) en economische structuur (-5 procent) blijven wat achter. Daarbij moet volgens de gemeente worden opgemerkt dat vooral de economi sche crisis deze laatste ontwikkeling veroorzaakt. 350.000 euro verwacht. De gemeen te stelt voor de komende drie jaar' subsidie beschikbaar bij aan het on- dernemerfonds, in totaal 1.050.000 euro. Na deze periode wordt het on dernemersfonds geëvalueerd. "Het is goed om te zien dat onderne mers zelf kiezen voor de oprichting van het fonds en de bijbehorende reclamebelasting", zegt CDA-wethou- der Erik de Ridder (Economie). "Extra belasting heffen ligt altijd gevoelig, maar als ondernemers mij zelfvragen dit te introduceren, zodat iedereen meedoet met parkmanagement, dan doen we natuurlijk mee. Het is een goede ontwikkeling, waar we als ge meente dan ook organisatorisch en financieel aan meewerken. Iedere ondernemer wordt verantwoordelijk gemaakt voor de uitstraling van de ei gen omgeving. Door samenwerking op bedrijventerreinen houden we ze vitaal, en daar draait het om: werkge legenheid nu en in de toekomst." Dit besluit van burgemeester en wet houders is een ontwerpbesluit, dat op 16 december wordt voorgelegd aan de themacommissie Bestuur. bant Zeeland (BZ). De bestrijding van de n de criminaliteit is een voor minister Opsteller heid en Justitie. Dit jaar Taskforce B5 - in het derde jt actief is - wederom meer netwerken aangepakt en crimineel vermogen in beslag genomen. Benchmark Hoewel Tilburg dus behoorlijke stap pen zet in de duurzame ontwikke ling, liggen er nog steeds opgaven en uitdagingen op vele terreinen. Dat blijkt ook uit de Duurzaamheid- benchmark 2013, die Telos dit jaar voor het eerst heeft opgesteld. In dit onderzoek wordt de duurzaamheid van de stad Tilburg vergeleken met de ontwikkeling van de vier andere grote Brabantse steden, van tien an dere grote Nederlandse steden en van zestien andere oude industrie steden. Tilburg neemt in de verge lijking met de Brabantse gemeenten plaats vier in. In het lijstje met de grootste Nederlandse steden staat de stad op plaats negen en binnen de groep van oude industriesteden op de achtste plaats. In beide onderzoeken scoort Tilburg hoog op de onderdelen kennis, ener- Bestuurslid Noodhulp Ben jij een betrokken bestuurder en heb je affiniteit met Nood hulp? Zet jij je graag in voor de nood- en evementenhulpverle- ning van het Rode Kruis Tilburg? Dan zoeken wij joul len op feestelijke wijze. De werkgroep Energie De Blaak heeft in september en oktober di verse informatieavonden gehouden, die veel bewoners hebben bezocht. Inmiddels hebben ongeveer zes tig mensen een contract getekend. Andere initiatieven die hebben bij gedragen aan het bereiken van de mijlpaal van 1 megawatt, zijn de energiecoöperaties in Udenhout en Berkel-Enschot, EnergiefabriekOl 3 en de werkgroep zonnepanelen Reeshof en Quirijnstok. Fondsenwerver Ben jij een betrokken bestuurder met een commerciële achter grond? Lukt het jou de jaarlijkse collecte een doorslaand succes te maken? Fondsen te werven voor onze talrijke activiteiten? We zoeken een enthousiaste, gedreven fondsenwerver.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5