II Gemeentenieuws Veel variatie op 444e Tilburgse kermis Tilburg start campagne tegen diefstal smartphones toekomst van stad IL Nieuw impuls voor Business Printing Point, x Meepraten over ALGEMEEN 5 abant) Tdag wens Ugelopen weekeinde ging in de binnenstad van Tilburg een campagne tegen diefstal van mobieltjes van start. op Zoom. o)379 89 79- ADVERTORIAL de printafdeling van Media Company is uitgebreid. in te stellen, artikel 1 van Tilburg - Onder het motto 'Laat me nooit meer alleen' startte afgelopen weekend in de binnenstad van Tilburg de campagne tegen straatroof en zakkenrollerij van mobieltjes. Test eer acts en lichtjes zijn on- jne om de r te maken. Wethouder Joost Möller FOTOrTOMMY FOTOGRAFIE Het tys, it project. verse stands chtingen. medewerkers den plaats op: amsdonksveer, sta kar jeval g 19 ibin- Drie groot terug TILBURGSE KOERlJ' Muziek en sfeerverlichting moeten centrum sfeer geven ren. De app is te installeren op www. hier-waak-ik.nl. biedt veel kinderen, ingers. Veel ruggekomen ■meente een auwkomers. sen- lim- 2040. tal op ads- c ..ainpagne is een samenwerkings- arband van de politie, Horeca Ne erland, Binnenstadsmanagement Stichting Horeca Concen- gemeente Tilburg en gemaakt door het iligheid en Jusr r de raadsfra »n om een J- J! fstal Tilburg - Ook de 444e Tilburgse Kermis telt weer meer dan twee honderd attracties. Die staan volgend jaar juli opgesteld over een 3 kilometer lang lint door de binnenstad. Attracties b prijswinnaars in de categorie otvermaak komen dit jaar weer jg op de kermis. The Tower, die Tilburg - De gemeente geeft op dinsdag 17 december een prest tatie van het concept van de Rui telijke structuurvisie Tilburg 2( Dit vindt plaats in de Burgerha de eerste verdieping van Star kantoor 1 aan het Stadhuisplein 130. de publieksprijs won, staat op de hoek Piusplein-Paleisring. De Tur bine komt op het Stadhuisplein. De ‘ststrecke neemt ook dit jaar weer ?n plaats in op de kruising op de plaats op het /larkt, de Kat- Emmapassage) traat/Juliana van De gekozen opstelling variatie voor families, waaghalzen en feestgar attracties zijn weer teru en er is volgens de geme aantal spectaculaire nieu De opstelling van de kermis is vo rige week bekend geworden. "Onze stad heeft het grootste evenement van Nederland met 1,5 miljoen be- zoekerszegt WD-wethouder Joost Möller (Kermis). "Deze kermis biedt voor ieder wat wils, met nieuwe at- ties en oude bekenden. Ook dit kunnen de bezoekers genieten de grootste, snelste en nieuwste attracties van Europa." Impresariaat Kunsten van Fon- de samenwerkende onderne mers binnenstad Tilburg (SOBT), het Binnenstadsmanagement en de ge meente Tilburg hebben de handen ineengeslagen om de binnenstad in december sfeervoller te maken. Er wordt ook extra sfeerverlichting opgehangen in de Juliana van Stol- bergstraat, de Langestraat en op de de TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 5 DECEMBER 2013 Business Printing Point reproduceert, print, drukt en plot en staat voor service, vakmanschap en kwaliteit. Eenvoudiger kunnen we het niet zeggen. Naast Media Company, serviceburo voor grafische communicatie; de reclame- afdeling waar een creatief team klaar staat om samen met u uw wensen grafisch vorm te geven, zijn we ook in staat dit grafisch ontwerp voor u te produceren met de nieuwste (digitale) printers, offsetpersen en plotters. Maar ook wanneer u zelf uw bestanden heeft aangemaakt kan Business Printing Point u uitstekend helpen. Uw prijslijst, productinformatie of uw mailing is bij ons in goede handen. Overname printaktiviteiten van PDO repro. Al enige tijd zijn we druk bezig binnen Business Printing Point om te kijken hoe we onze klanten nog beter kunnen bedienen op het gebied van printen, plotten en drukken. De vraag wordt steeds meer divers; van groot formaat full-color, huisstijlen met luxe brochures tot complete bouwbestekken met presentatieboeken, technische installatietekeningen in kleur en zwart-wit. De markt is steeds in beweging en er moet van tijd tot tijd geïnvesteerd worden om aan deze vragen te kunnen voldoen. Wij hebben het besluit genomen om alle repro-aktiviteiten van PdO repro uit de Goirkestraat in Tilburg volledig onder te brengen bij Business Printing Point. Zij beschikken niet alleen over de nodige know-how op gebied van groot formaat full-color, professionele fototprints, bouwbestekken en de aanverwante software maar vooral ook de kennis die nodig is om aannemers, installateurs en architecten te voorzien van complete bouwbestekken volgens hun normen en leveringen.Een aktiviteit waar Business Printing Point in het afgelopen jaar veel vraag naar kreeg en dat we vanaf nu direct kunnen bieden. Kijk ook een op onze website: www.businessprintingpoint.nl hier vindt u alle diensten die wij u allemaal kunnen bieden. Komt u liever direct langs dan moet u in de Aphroditestraat 3 zijn op industrieterrein Vossenberg (t.o. McDonalds Reeshof) in Tilburg.Telefoon 013 -571 61 27 E-mail: print@businessprintingpoint.nl ofofferte@businessprintingpoint.nl d geleden zijn an de Tilburgse Op de Vijfsprong. In de leibomen rond de Caroussel aan de Paleisring worden lichtjes gehangen en het ook Ko ningsplein wordt voorzien van vele sfeerlampjes. De muzikale t derdeel van de campagr binnenstad te levendiger "De binnenstad trekt in december ongelooflijk veel bezoekers", zegt CDA-wethouder Erik de Ridder (Eco nomie). "Door alle muzikale optre dens en de extra sfeerverlichting bieden we de mensen een sfeervol en gezellig centrum." De optredens vinden f Radiopleintje/Oude Mc tenrug (ingang en in de Heuvelstr Stolbergstraat. Spoorlaan. Wie graag griezelt, moet naar het Besterdplein voor de Pirates of Adventures en naar de Paleisring voor de Haunted Mansion. Op de Heuvelring staat een nieuwe attrac tie voor groot en klein, namelijk Pi rates of the Carribean (bumperboats met waterkanonnen). Ongeveer een maand de eerste attracties var. Kermis 2014 bekendgemaakt. Heuvel komt de Free Fall Toren. De attractie Monster krijgt een plekje op het Spoorplein, terwijl de U 3000 opduikt op de Paleisring. Daarna spookt het op het Koningsplein bij Das Omen en wordt de bezoeker door elkaar geschud in de Looping Fighter op het Stadhuisplein. Een moment van rust en bezinning is te vinden in het reuzenrad 'Sky Lounge Wheel' op het NS-plein. Het is zestig meter hoog en hiermee het grootste reuzenrad dat ooit op de Tilburgse Kermis heeft gestaan. Alle attracties zijn te vinden op de website detilburgsekermis.nl. De Til burgse Kermis duurt van vrijdag 18 tot en met zondag 27 juli. Wordt het buitengebied aantrek kelijker als we landbouw, recreatie, natuur en wonen combineren? En wat vinden we ervan als iedereen in 2040 vanuit huis of een willekeurige plek in de stad kan werken? "De rol van de gemeente verandert", vertelt wethouder Joost Möller. "Steeds va ker maken we (ruimtelijke) plannen samen met ondernemers, organisa ties en bewoners. Ik roep dan ook ie dereen op te reageren op de ideeën die in de structuurvisie staan." De concept-structuurvisie is te be kijken op www.tilburg.nl/burger- participatie. Reageren kan tot en met 31 januari. Op basis van alle re acties stelt het college de ontwerp- structuurvisie vast, die vervolgens ter inzage wordt gelegd. De ge meenteraad stelt vervolgens na de gemeenteraadsverkiezingen van maart volgend jaar de Ruimtelijke Structuurvisie Tilburg 2040 defini tief vast. moeten letten. Ivy is in ieder geval nog op vrijdag 13 en donderdag 1 n december te zien in deTilburgse b.. nenstad. Voor meer informatie over Ivy, kunnen belangstellenden kij ken op www.facebook.com/smart- phoneivy of op Twitter (@Smart- phonelvy). "Mensen zijn vaak te nonchalant met hun telefoon", zegt wijkagent Erwin van Erve. "Ze lopen ermee te koop en leggen ze regel matig achteloos op de bar. Ivy maakt jongeren bewust van de financiële, maar vaak ook emotionele waarde van een mobiele telefoon. Een smart phone kost zo'n 600 euro, maar alles wat erop staat, is onbetaalbaar." Ivy wijst ook op het gebruik van een volg-app waarmee de mobiele tele foon traceerbaar is. De smartphone wordt een minder interessante buit voor straatrovers als de app is geïn- talleerd. De locatie van het toestel an dan worden getraceerd en op afstand kan een foto van de dief wor den gemaakt. Wie beroofd wordt, dient meteen 112 te bellen, zodat de politie direct kan proberen om de te lefoon én de straatrover te lokalise- Wetsvoorstel Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) is bezig met een nieuw wetsvoorstel om een gestolen mo biele telefoon op afstand onbruik baar te maken. Providers kunnen de mobiele telefoon blokkeren op basis van het iMEI-nummer. Dit is een se rie unieke cijfers, die op te vragen is door *#06# in te toetsen op de mo biele telefoon. De mogelijkheid om een mobiele telefoon op afstand te blokkeren maakt het voor dieven een stuk minder interessant om tele foons te stelen. Decamj verb derlc Tilburg, tratiegebied, gerr is mede mogelijk ministerie van Veiligheid en Justitie. Het project is door de raadsfractie van Trots aangedragen om een halt toe te roepen aan de diefstal van smartphones inTilburg.w Aanleiding voor de campagne is de toename van het aantal gestolen smartphones, vooral in het uitgaans gebied. leder weekend wordt er zo'n -1 tien keer aangifte gedaan van dief- ital van smartphones in dit gebied. Smartphones zijn duur, gewild en daarom erg in trek", zegt burgemees- ®Noordanus."Het aantal mobieltjes B dat gestolen wordt in het centrum I van Tilburg, neemt toe. Bijna de helft !j=| ran de incidenten vindt plaats in het 11 U weekend, in en rond het uitgaans- B gebied van Tilburg. Vooral vrouwen tussen de 18 en 28 jaar zijn slachtof fer. Dat willen we tegengaan." Ivy is het boegbeeld van de campag ne. Zij bezoekt de komende maan den een aantal keer het Tilburgse uitgaa nsgebied en maakt jongeren ervan bewust dat ze beter op haar Alle Tilburgers zijn uitgenodigd om met de gemeente in gesprek te gaan over de nieuwe koers. Aan melden voor de bijeenkomst is mogelijk tot en met 10 december door een mail te sturen naar secretariaat.ruimte@ tilburg.nl. Hoe kan Tilburg in de toekomst een economisch aantrekkelijke, leefbare én gezonde stad blijven? En wat is nodig om dat te bereiken? Dat zijn de centrale vragen in het concept van de Ruimtelijke structuurvisie Tilburg 2040. Deze doet uitspraken over de vragen waar gebouwd mag worden en waar natuur moet blijven. Tilburg - De Tilburgse binnenstad is in december het decor voor vele muzikale acts. De gehele maand staan er op verschillende plekken in het centrum singer-songwriters en a-capella-koren het winkelend publiek toe te zingen. Afgelopen zondag vonden de eerste optre dens plaats. i var

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5