Gemeentenieuws I »g E Nieuwe verkeerslichten Vlashoflaan-Sweelincklaan Senioren nemen huiskamer Elckerlyc in gebruik Milieucafé over Kaaistoep en fietsvoorzieningen Strooiploegen in de startblokken UvT stijgt in Keuzegids Universiteiten 2014 Parkinson Café Midden-Brabant J”D” Tilburg Trofee voor Van Rijswijk Tweewielers Opera zuid brengt fleurige Carmen BURGSE KOERIER DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 21 NOVEMBER 2013 ALGEMEEN 5 HILVARENBEEK Mam ■■MHnaMBBMNBM geïnspireerde popliedjes en verzorgt FOTO: MORTEN DE BOER 013 211 90 79, istoud.nl (oerier /itter. 18.00 uur, 5.00 uur. de eerst najaar. 'ERVEN =27,50 NIPPEN €15, "er is tsver- iraak. en daar- jden. 1 die 10 :N! in ige erd goed 1973 ierde In 2010 I bij.Van- ‘drijf Van - De gemeente i chten op hoflaan-Sweelii wen. woensdag >urg Trofee n David van >ring van het in hun zaak De werkzaamheden dagochtend 25 nover uur. Afhankelijk ze tot en met 15.00 uur. starten maan- ïmber om 9.00 jk van het weer duren vrijdag 29 november De band To Twelve maakt eenvoudige, de muziek tijdens het laatste Milieucafé van 201 zngt Bizets i. Het dra- jaloezië en gebracht in in speelt iber om TILBURG - keerslic) ber wordt een kaart gepresenteerd met voorstellen om het gebied open te gooien, inclusief wandelroutes vanuit de stad. De kaart wordt aan geboden aan natuurwethouder Be- jramma van jn op www. abant.nl. slimme manier het zout over de stad te verdelen." Met behulp van een navigatiesy steem worden routes op elkaar af gestemd. Afhankelijk van het soort winterweer worden de strooiwagens met zout of eventueel sneeuwschui vers ingezet. Tilburg Loco-burgemeester Joost Möller heeft op 20 november de Tilbi uitgereikt aan Peter en Rijswijk tijdens de vieri- 100-jarig bestaan van Van Rijswijk Tweewielers. Tilburg - Tilburg is klaar voor het 'gladheidseizoen'. Sinds 1 novem ber staan de strooiploegen van het BAT stand-by om in actie te ko men bij de eerste (lichte) gladheid van dit n< ;c“*e gaat de ver- de kruising Vlas- incklaanvernieu- De Keuzegids Universiteiten verge lijkt en beoordeelt de kwaliteit van universiteiten en geeft keurmerken. De bachelorstudie Economics krijgt het kwaliteitszegel 'topopleiding'. Al met al scoort de UvT in de editie van 2014 met 61,5 nagenoeg gelijk aan het landelijke gemiddelde van 61,6. In de editie van dit jaar beoor deelde de Keuzegids de universi- TttBURG In Paradox aan de Tele- graafstraat vindt op donderdag 28 november vanaf 20.30 uur het laatste Milieucafé van 2013 plaats. nog met 58,5. De stijging van gemiddelde score met 3 punten jsoluut gezien de grootste op anking van alle Nederlandse *iten. ichte van vor ie studiericf roken joints en er zijn rellen met de politie. Make love, not war. De vrijgevochten Carmen verlangt naar de ultieme ongeremdheid. Vrouwenpower in de flowerpower. Maar waar leidt die toe...? Het be geleidend orkest is Philharmonie Zuidnederland. Kaarten zijn verkrijgbaar via' www. theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 en aan de balie van Infoservice Tickets van Theaters Tilburg. loon op zand - In De Financiën aan de Kasteellaan 29 in Loon op Zand begint op woensdag 27 november om 14.00 uur weer een bijeenkomst van het Parkinson Café Midden Brabant. Te gast is woensdag Piet Hein van Seggelen. Hij is fysiotherapeut en heeft uitgebreide ervaring in het behandelen van mensen met Par kinson. Behalve over het fysiothera- peutische aspect van de ziekte kan Van Seggelen ook vertellen wat voor invloed de diagnose Parkinson kan hebben op relaties. Wie deze bijeenkomst wil bijwonen, kan een e-mail sturen naar info@ parkinsoncafemiddenbrabant.nl. Belangstellenden wordt verzocht te laten weten met hoeveel mensen ze komen. Informatie over het progra volgend jaar is te vinden parkinsoncafemiddenbrab. rend deVries. Hij zal ook melden wat Tilburg in de rest van de raadsperi ode nog van hem mag verwachten. De toegang bedraagt 3 euro, inclu sief een kop koffie of thee. Mogelijke overlast Tijdens de werkzaamheden blijven de Vlashoflaan en de Zuiderkruisweg open. De Sweelincklaan en De Bag- gerweg worden afgesloten voor au toverkeer. Voor fietsers en voetgan gers zijn tijdelijke verkeerslichten aanwezig. Het autoverkeer wordt via borden omgeleid en moet rekening houden met enige vertraging. tember 2013 geopend. De senioren hadden de ruimte die voor hen be stemd is nog niet in gebruik geno men. Zij gaven aan de huurkosten niette kunnen betalen aan Stichting Elckerlyc. Sindsdien zijn de gesprek ken met de senioren weer actief opgepakt en is er in een korte tijd positief resultaat geboekt. Een resul taat waar de betrokken partijen, ge meente Hilvarenbeek, Seniorenraad Vitaal Hilvarenbeek en bestuur van KBO Hilvarenbeek, zeer tevreden teit n de ge is abs deze rar universitei Ten opzichte van vorig jaar worden vooral de studierichtingen Econo mics (+20 punten), Bedrijfseconomie (+8), International Business Admini stration (+4) en Bestuurskunde (+4) beter beoordeeld. Met een totaal score van 82 behoort Economics tot de top van het Nederlandse weten schappelijk onderwijs. De UvT zegt de resultaten in de Keuzegids aan te wenden voor continue verbetering van haar onderwijsaanbod. Tilburg In de Keuzegids Universi teiten 2014 stijgt de Universiteit van Tilburg (UvT) van de elfde naar de negende plaats. De UvT laat daarbij de universiteiten van Utrecht, Amsterdam en Groningen achter zich. Samen winterklaar Tilburgers zijn verantwoordelijk om hun eigen stoep schoon en ijsvrij te houden. Voor de eigen veiligheid, maar ook die van andere mensen. Ook dient iedereen zijn of haar rij gedrag aan te passen aan de weers omstandigheden. Verder vindt de gemeente het belangrijk dat voer tuigen winterklaar zijn. Hierbij moet worden gedacht aan goed werkende verlichting, de juiste bandenspan ning en eventueel winterhanden. Op de website www.tilburg.nl/glad- heid staat alles over de aanpak van de gladheidbestrijding. Verder is hier ook informatie over actuele strooiroutes, gratis strooizout en strooitips te vinden. Strooizout wordt verstrekt op de week markten en op werkdagen bij het Bra bants Afval Team (BAT) aan de Ceram- straat 6 en de fnilieustraat Albion. over zijn. In het verleden zijn er meerdere overlegvormen geweest. Nu komt er één gecoördineerd ouderen- overleg. Zij zijn zowel huurder van de huiskamer als ontvanger van de subsidie (jaarlijks maxi maal 6.000,-). Ook verzorgen zij de controle op het gebruik van de huiskamer en leggen de jaarlijkse financiële verantwoording af. Na een jaar wordt het gebruik en de nieuwe opzet geëvalueerd. Er komen nieuwe verkeerslichten voorzien van led-verlichting. Boven dien worden de verkeersregelauto- maten (installaties die aankomend verkeer verwerken en de verkeers lichten aansturen) en enkele elektri citeitskabels vervangen. De nieuwe drukknoppen bij de oversteekplaats lichten op als ’voetgangers ze indrukken. Het BAT houdt de weersvoorspellin gen van Meteo Consult in de gaten om snel in actie te kunnen komen. Bij de eerste gladheid worden allereerst de belangrijkste routes en locaties gestrooid. In totaal gaat het hierbij om 284 kilometer weg, waaronder een aantal bruggen en viaducten. Bij sneeuwbuien is er vooral inzet van ex tra materieel en mankracht op de toe- gangs- en ringwegen. Ook de voor raad strooizout is weer aangevuld. ‘Met de evaluatie in de hand stel len we jaarlijks nieuwe aandachts punten en verbeteringen vast", licht verantwoordelijk wethouder Roel Lauwerier (WD) toe. "Ook dit jaar worden naast de belangrijke wegen alle fietspaden uit het sternetwerk en een aantal busopstapplaatsen sneeuw- of ijzelvrij gemaakt. Natuur lijk is het onmogelijk om overal te strooien, de stad is te groot. Maar dat dwingt ons om op een heel gerichte, Deze keer wordt in het Milieucafé gepraat over de Tilburgse fietsvoor zieningen. De stad zou onveilig ongastvrij zijn voor fietsers, die daz naast steeds meer moeten omrijd Is Tilburg nog steeds de fietsstad het ooit was? Angela van der Kloof belicht de drie sterkste en zwakste kanten van de stedelijke fietsvoor zieningen. Zij is adviseur duurzame mobiliteit bij Mobicon en schreef mee aan het Tilburgse fietsplan uit 2005. Ook Herbert Tiemens is van de partij. Deze voormalige Tilburger senior beleidsmedewerker Fietsv keer bij de provincie Utrecht. Verder presenteert het Milieucafé een voorstel om de Kaaistoep toe gankelijk te maken. Voor wandelaars en fietsers is er weinig te genieten, want dit populaire natuurgebied aan dezuidwestkant van de stad is gro tendeels is afgesloten. Op 28 novem- hilvarenbeek De senioren uit Hil varenbeek gaan binnenkort ge bruik maken van de huiskamer in Elckerlyc. De huiskamer wordt een plek waar oudere inwoners elkaar kunnen ontmoeten en activiteiten kunnen organiseren. Een plek waar je makkelijk binnenloopt voor een praatje of een spelletje. Het geco ördineerd ouderenoverleg (GO) gaat verdere invulling geven aan de huiskamer. Het nieuwe Elckerlyc is op 15 sep- Tilburg Opera Zuid brer populaire opera Carmen, matische verhaal over j* passie wordt nu echter ge een nieuwe setting. Carmen op donderdag 28 novembc 20.15 uur in Theaters Tilburg. Het alom geprezen theaterduo Leopold Witte en Geert Lageveen (Orkater) stapt voor het eerst de operawereld in en plaatst deze Carmen in de jaren 60. Zigeuners worden hippies, sigarenmeisjes In 1913 werd het bedrijf ingeschre ven bij de Kamer van Koophandel als Rijwielhandel en reparatiein- richting en grossierderij in rijwiel- onderdelen. De zaak is vanaf dat moment goed gaan lopen, heeft nog verschillende nevenactiviteiten ontwikkeld maar is uiteindelijk ge worden wat het nu is. Een moderne zaak waar de nieuwste modellen fietsen en bromfietsen te koop zijn. Maar ook nog steeds hét adres waat liefhebbers van oldtimers terecht kunnen: Het bedrijf heeft een groot assortiment onderdelen van oude modellen. De firma is opgericht door Cornelis Janssen en werd een familiebedrijf waar twee zonen ook goed hur brood konden verdienen. Huidig* eigenaar Peter van Rijswijk wer^ als trouwe medewerker zo goec als familie gezien. Hij werd in 1972 vennoot en de naam verander in Janssen en Van Rijswijk, kwam daar zijn zoon David I af dat moment heet het bec Rijswijk Tweewielers. Van Rijswijk Tweewielers prees zijn fietsen al in 1918 aan als: 'sterk, licht en duurzaam'. Dat doen zij anno 2013 nog steeds. In de afgelo pen eeuw is het bedrijf vele malen verhuisd. En weer staat er een ver huizing op stapel. Dit keer naar de nieuwbouw aan de Noordhoekring in 2014. Het nieuwe pand krijgt een winkeloppervlakte van 600 m2..

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 5