Pilobolus Dance Theatre Dansvoorstellingen van jonge makers VOCAAL LBURGSE KOERIER I Sabine Molenaar foto: sarah oyserman Til burgs Vocaal Ensemble presenteert Schubertiade MOTO: GRANT HALVERSON David Gilmore in Paradox Jazz in Tilburg ase heeft een zaal Veronique Sodano foto: david lucas in. Neem in Tilburg, hij ook bee aarden of 8 Gemengd koor Resurrexit Het stadhuis en het Paleis-Raadhuis. foto: filter jooss a UID rij dagen hits, pop stand up schikbaar 1 voorbeel- ?n en Anton TILBURGS ENSEMBLE sen ’.kingen i uburgs Vocaal Erisem- i zondag 24 november 19.00 uur weer voor het 10 in Tilburg. De deelnem Wooltown Jazz Bar band, Lamarotte, 1 opge- iie ook dan 40 t het re- srsconcert is een mooie ge el om kennis te maken met Zeker voor mensen die zelf 'Diva'Sodano brengt derde onewomanshow ,otogra,« L) en 10 tografie. Zijr. het vastleg- e komt voor de Art of Ascension Jaast Gilmore zit- l“r Matt Garrison ,M,jms). David Gilmore nachtmerries associaties voor logicc toeschouwer sti gedaantes, tot Boogie Band, The Limetree Seven,The Toetsie Foetsie Jazzband, The Juggets Jazzband, The Hot Spots Jazzband en The Dixie Boys. De presentatie is in handen van Jan van Rijthoven. Kaar ten (10 euro) zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij De Postelse Hoeve. Najaarsconcert gemengd koor Resurrexit Tilburg - Op dinsdagmiddag 19 no vember organiseert.het gemengd koor Resurrexit een najaarsconcert in wijkcentrum De Baselaer, Hoef- straat 175 in Tilburg. Het program ma bestaat uit nostalgische liede ren en songs uit opera, operettes en films. Het geheel staat onder leiding van dirigent Wil van Leijsen met aan de piano Cia de Backer- Van Venrooij. Opening HB Atelier Tilburg - Op zondag 17 november is de officiële opening van HB Atelier, Kapitein Grantstraat 36 in Tilburg. Aanvang om 12.00 uur. U krijgt .dan in het atelier van Hanneke Bollen een kijkje achter de schermen en u kunt kennismaken met haar eigen werk op het gebied van schilderen en kera miek. Kijk voor meer informatie op website www.hannekebollen.nl. Tilburg - Op zaterdag 16 november vindt er een oude stijl jazzfeest plaats in De Postelse Hoeve, Dr. Deelenlaan 10 in Tilburg. Aanvang om 21.00 uur. amende orkesten zijn The and, The South Jazz- Two Tones Swing Tilburg - De jonge makers Rocco Vermijs en Sabine Molenaar bren gen op woensdag 20 november vanaf 20.00 uur dansvoorstellin gen op de planken van Theater De Nwe Vorst aan de Willem ll-straat. Pieter Jooss exposeert foto's Tilburg - Pieter Jooss exposeert op zondag 17 november van 14.00 tot 17.00 uur zijn meest recente zwart- witfoto's bij Van Helden Massage aan deTrouwlaan 91b. Pieter Jooss (47 jaar) is geboren in Leiden en woont inmiddels 25 jaar in Tilburg. Zo'n 25 jaar geleden is hij ook begonnen met fotograferen (voornamelijk zwart-wit) en 10 jaar geleden met digitale fotografie. Zijn voorkeur gaat uit naar Gitarist David Gilmore eerste keer met zijn Ar, Trio naar Paradox. Ne ten in het trio verder M (bas) en Gene Lake (drur Gitarist en componist De Het najaarsv legenheid o1 het koor. Ze) deel uit willen maken van een koor. Nieuwe leden zijn bij Resurrexit na melijk meer dan welkom. Het concert vangt aan om 14.00 uur. De entree bedraagt 2,50, inclusief een gratis kopje koffie of thee. Kijk voor meer informatie op website www.resurrexit.nl. Tilburg - David Gilmore and Art of Ascension Trio treden op vrijdag 15 november vanaf 20.30 uur op In Paradox aan deTelegraafstraat. >urg, leent leze twee huise- >r, solo's en du- de leden van tijden, Noordstraat36 in Tilbt zich bij uitstek voor dez< lijke concerten met koor etten, uitgevoerd door i het Tilburgs Vocaal Ensemble (TVE). De pianobegeleiding wordt verzorgd door Jelena Bazova. De regie is in handen van Oda Buijs en Ramon van den Boom is de dirigent. Bij aanvang geniet u van lekkernijen, thee en koffie, geserveerd door de jonge, in opleiding zijnde medewer kers van Villa Royal, project van Prins Heerlijk. Reserveren via reserveren. tve@gmail.com. Kaarten (inclusief koffie, thee en lekkernijen) kosten 17,50. Vrienden van het TVE betalen 15,-, kinderen tot 15 jaar 10,-. ixpositie zijn spontaan ge- portretten van mensen te ok zijn er foto's van plekken in bij nacht. Het is de eerste of- tentoonstelling van Jooss. r Mikkers verzorgt zondag een swoord en de toeg dag is de expo; ïzichtigen. Sabine Molenaar brengt 'That's it'. Haar eerste solovoorstelling van Sa bine Molenaar (ex-Peeping Tom) is een achtbaan van bizarre dromen en ierries, van herinneringen en ties. Er is geen enkele ruimte :a. Deze danseres verleidt de tukje bij beetje, in vele die oog in oog komt Rocco Vermijs, voormalig danser bij het Scottish Dance Theatre en nu werkzaam als freelance danser, cho reograaf en docent, won met 'Hier nu'verschillende eerste prijzen. Deze voorstelling gaat over een man die bezeten is van onbelangrijke details. De toeschouwer wordt meegeno men in zijn kleine, absurdistische wereld. Dansend met een mathema tische precisie, geeft Vermijs de toe schouwer het gevoel naar een man te kijken die zijn gedachten onder controle wil hebben en zo zijn leven. De toon verschuift langzaam van luchtig naar serieus. Hij raakt steeds meer verkrampt en weet niet hoe hieruit te komen. In 'Jij' (try-out) werkt Vermijs aan een duet met als inspiratie 'Jij bent mijn spiegel en ik die van jou, voor altijd, voor nu.' te staan met zijn grootste vrees: dat niets is wat het lijkt. Soms zwierig, bij wijlen hortend en stotend, vaak sen sueel en altijd fascinerend.'That's it'is een fascinerende, bij vlagen geestige voorstelling, die nergens voorspel baar wordt. Hiermee won Molenaar de Elle-prijs opTAZ#2013. Meer info: www.denwevorst.nl. I Tilburg - Wie van dans houdt, moet op zondag 24 november naar The aters Tilburg. Het internationaal vermaarde Pilobolus Dance Theatre (VS) staat dan in dé schouwburg met de nieuwe show P7 On Tour. Het ge zelschap verenigt acrobatische dans met fysiek spektakel in een sfeervolle en surrealistische wereld. Pilobolus werd in 1971 mede richt door Moses Pendleton, di bekend is van MOMIX. Meer jaar na de oprichting bestaat pertoire van het gezelschap uit meer rempelig, m biedt oisterwuk - Veronique Sodano staat op vrijdag 15 november vanaf 20.30 uur in Theater Tiliander in Oisterwijk met'Sexy'. De derde onewomanshow van 'diva' Sodano is een explosie van muziek, feelgoodcabaret en spontane inter actie waarin ze onder meer op zoek gaat naar antwoorden op de grote vragen des levens, zoals: waartoe zijn wij hier op aarde en waarom is Jan Mulder nog zo veel op televisie? Veronique Sodano is een vrouw van uitersten: ze gaat van druk, over weldigend en snel pratend met veel armgebaren naar klein en melan cholisch. Daarbij probeert ze haar Italiaanse temperament te verenigen met Hollandse nuchterheid. Voor meer infoen reserveringen kunnen belangstellenden kijken op www.tilian- der.com of bellen naar 013-5217220. gen van mensen en zijn den zijn Ed van der Elsken Corbijn. In de exf maakte p zien. Ook Tilburg t, ficiële te"1 Jasper Nnr openingsv gratis. Na die c afspraak te bezichtigen. behoort tot de meeste gevraagde gitaristen van de laatste 20 jaar. Hij speelde in de bands van onder an deren Wayne Shorter, Steve Cole man, Rudresh Mahanthappa, Dave Douglas, Don Byron, Uri Caine en Trilok Gurtu. Met zijn eigen trio on derneemt hij een muzikale reis langs grooves van Bitches Brew, Hendrix geïnspireerde vamps, Indiase ragas en Afrikaanse Douala-beat. dan honderd verschillende choreo grafieën, en wisten ze zich te profile ren tot een wereldwijd begrip in de danswereld. Dat komt mede door de intensieve theatervorm die zij cre- eerden, waar met behulp van unieke lifts de lichamen van de dansers lij ken samen te smelten. De voorstelling P7 On Tour vangt aan om 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijg baar via www.theaterstilburg.nl, te lefonisch via 013-5432220 en aan de balie van Infoservice Tickets van Theaters Tilburg. Tilburg - Het Tilbur ble treedt op om 15.00 en 1! voetlicht. Deze keer op een heel bijzondere loca tie en op een zeer speciale manier. namelijk met een Schubertiade. Een salonconcert waarbij in een onge dwongen, sfeervolle ambiance mu ziek van Schubert en Brahms wordt gebracht: van zigeunerliederen, vro lijke niemendalletjes tot romantisch en melancholisch liefdesverdriet uit de 19e eeuw. Op de manier zoals Schubert die tijdens zijn leven zelf ook regelmatig uitvoerde. Hij nodig de familie en vrienden uit voor een muzikaal feestje. Villa De Vier Jaarge-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 7