'S Geschiedenis Ed Lepelaers Opel in kaart gebracht oek.nl S, Zegelactie Wagnerplein Wederom gouden keien gesignaleerd Cursus plaatsen? Internationale show vogelvereniging Vogellust LBURGSE koerier DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 NOVEMBER 2013 ALGEMEEN 11 Pieter de Groot schrijft boek'Ed Lepelaers 1920-1976' i Studebaker takelwagen takelt in 1932 een auto op de binnenplaats van Ed Lepelaers aan de Bosscheweg. her 2013. CURSUSSEN workshops Kijk voor meer informatie op www.vogellust.nl. (Advertorial) Jewegen jicChts 250 r|jime kor- ’veren 06 i@online.nl jvend ndig- >rden üwilt een cursus plaatsen? Kijk dan voor informatie over prijzen en werkwijze op: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button Adverteren Cursusaankondigingen. |0f kom langs op ons kantoor. RIEL - Op zaterdag 23 no- vember wordt het nieuwe noek'Ed Lepelaers 1920- J1976' gepresenteerd in het Erfgoed Depot, Dorpstraat 56 in Riel. Au teur Pieter de Groot zal dan het eerste exemplaar uitreiken aan de heer Ed Lepelaers jr. De presenta tie begint om 15.00 uur. mooie hobt na Ie voge selecteen en aan ar nu ligt een tand van van alle aningen te bie- :iet in de an. at project tuurkanaries, Is, exotische parkieten, arnamelijk door eekt, terwijl ook ingen aanwezig joed verzorgde «.i een ruim assorti- de doof de leden inge- jels ter verkoop worden ircle-holistic.com; 013 innercircle.holistic@ aDidden.Also English iiscount. tot en met 21 Ie spaarkaarten ingeleverd tot en De grote prijsuit- vindt plaats op zaterdag 11 onder kleur- en posti Europese cultuurvogels, vogels, agaporniden en Deze vogels zijn voor de eigen leden gekwer buitenlandse inzendir zullen zijn. Op de gc vogelbeurs zal een ment van de doe brachte vogel: t:: aangeboden. Voor de bezoekers is een leuk en gezellig terras ingericht, waar men heerlijk kan uitrusten en genieten van een kopje koffie of thee en de mooie entourage. Er wordt een cata logus uitgebracht waarin uitgebreid informatie wordt gegeven over het aanbod, de deelnemers en de spon sors. Tevens kunt u hierin de uitsla gen van de tentoongestelde vogels vinden. Dit boekje is verkrijgbaar bij de tentoonstellingskraam van Vogellust. Op de hoek van de Besterdring de nieuwe Burgemeester Brokxla< in het stadshart van Tilburg (waar nog het UWV gehuisvest is) ligt i prachtige locatie, op loopafstand bussen en treinen, maar ook culturele en culinaire voorzier die het centrum van Tilburg den heeft. Het project vóórzie bouw van ruim 100 woninger Ons voornemen is om in het toekqmstbestendige Habidromewo- ningen te realiseren, voor blijvend wooncomfort onder alle omsta neg heden. Op de begane grond woruc,, faciliteiten voorzien die bijdragen aan het wooncomfort, zoals bijvoorbeeld een restaurant, fitnessvoorzieriingén Tijdens deze jaarlijkse tentoonstel ling wordt een groot aantal soorten vogels onder de aandacht van een breed publiek gebracht. De vogel- sport kan beoefend worden door jong en oud, man en vrouw, actief en passief, maar het is vooral een hobby die bij uitstek geschikt is voor 50- plussers en personen, die veelal aan huis gebonden zijn. Deze expositie wordt gehouden op vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 november, telkens van 10.00-17.00 uur. Er staat een aantal activiteiten op het programma met als doel de vogelsport te promoten en daardoor meer aandacht te krijgen voor deze -.obby. Tijdens de internatio- gelshow worden zo'n 400 ge arde vogels getoond, waar- tilburg Komend weekend organi seert deTilburgse vogelvereniging Vogellust een grote internationale vogelshow in woonzorgcentrum Padua, Paus Adriaanstraat 60 in Tilburg. Gratis kennismakingsles klarinet Factorium Ontdek de klarinet met gratis kennis makingsles bij Factorium. Aanmelden niet nodig, loop gewoon binnen. Loca te: Tilburg, Koningsplein 11a: vr 22 en 29 nov, 18.30-19.30u. Goirle, Jan *an Besouw: woe 20 en 27 nov, 18.30 ■19.00u. Riel, De Leybron: don 21 nov, '830-19.00u. Moergestel, Den Boog- ard, do 28 nov. 18.30 - 19.00u. Meer Info: www.factorium.nl lepelaers 1920-1976' geeft de ge schiedenis weer van het automo bielbedrijf Ed Lepelaers in deze pe riode van de vorige eeuw. Eduard lepelaers senior begon in 1920 als negentienjarige jongen met een eigen garagebedrijf achter het ou derlijk huis aan de Bisschop Zwij- senstraat 29 in Tilburg. De nadruk lag op de reparatie van rijwielen, motorrijwielen en automobielen. Mooi aanbod Mindfulness Vrijdagmiddag 6 dec (15.00 - 17.30) start in Centrum Bewust Be een Mindfulness training. Sled foro. Personeel Kinderstad: rui ling! Informatie: Jop van Oevei 49634493 bewustbewegen@onlir WM.centrumbewustbewegen.nl Iedereen kan leren bridgen Op wo 20 nov. om 14.40 uur, Ned 2 bij omroep MAX, legt Berry Westra in twaalf afleveringen, de eerste begin selen van bridge uit. In samenwerking met de Nederlandse Bridge Bond kunt u de uitgebreidere lessen volgen bij Denksportcentrum B-E. De eerste zes lessen zijn gratis en starten op don derdag 21 nov.: 10.00-12.30 uur. Info: Denksportcentrum B-E Molenstraat 12 Berkel-Enschot tel. 013-5336400 Het eerste Habidrome woning bouwproject in Tilburg werd aan- gekondigd met grote gouden keien in de stad, die veel commo tie veroorzaakten. De bouwwerk zaamheden zijn eind vorig jaar van start gegaan. Er is sprake van een grote belangstelling voor de woningen aan de Piusstraat, die zich vooralsnog met name concen treert op de huur. Reden waarom Habidrome het wel aandurft een tweede Habidromeproject in Til burg te initiëren. Op donderdagavond 21 novem ber vindt de eerste consumenten bijeenkomst plaats in de Balzaal van Villa de Vier Jaargetijden aan de Noordstraat36, aanvang 20.00 uur. Parkeergelegenheid is er bij de nabijgelegen parkeergarage Knegtel aan de Gasthuisring 60. Omdat we een zeer grote belang stelling verwachten, vragen wij uw komst met 1 of 2 personen) vooraf even aan ons te bevestigen per e-mail aan info@habldrome.com of telefonisch 040-2592761. Seksueel misbruik-lotgenoten- groep voor mannen Blauwe Maan, hulp na onvrijwillige seks en misbruik start op 12 december een lotgenotengroep voor mannen. Er zijn in totaal 12 bijeenkomsten, één maal in de drie weken. Heb je met mis bruik te maken gehad en wil je jouw ervaringen uitwisselen met lotgeno ten? geef je op door te mailen naar info@blauwemaan.nl of bel naar:013- 5437501 Voorintekening Auteur Pieter de Groot is een telg uit een bekende familie Tilburgse garagehouders. Hij heeft zijn boek geschreven in nauw overleg met Ed Lepelaers jr. Het geeft daarom een uitstekend beeld van de geschiede nis van een van de meest toonaan gevende Tilburgse autobedrijven. De publicatie 'Lepelaers 1920-1976' is rijk geïllustreerd en bevat uniek beeldmateriaal. Het boek is tot 23 november a.s. te reserveren a 19,50 euro per exemplaar via e-mail or- der@etag-collection.nl en via web site www.erfgoed-depot.nl. Na deze periode van voorintekening kost het boek 24,50 euro. De uitgave'Ed. Lepelaers 1920-1976' telt 90 pagina's full-color en is uitge voerd in het formaat A4 (21,0 x 29,7 cm) met een hardcover omslag. Het ISBN-nummer is 978-90-811436-6-0. Tilburg - Op zaterdag 16 november start de zegelactie van het Wag nerplein weer. U ontvangt dan bij iedere aankoop in het Wagnerplein spaarzegels. Plak deze zegels op de spaarkaart en lever alle volle spaar kaarten in bij het Wagnerplein. De winkeliersvereniging en de onder nemers stellen weer prachtige prij zen beschikbaar. Zo worden er drie Huawei mediapads weggegeven. De spaaractie loopt 1 december en de volle kunnen worden ir met 31 december, reiking 1 januari. In 1929 verhuisde Lepelaers senior naar een nieuw bedrijfspand aan de Bosscheweg 496. Daar kreeg hij de beschikking over een showroom, werkplaats, benzinepomp en woon huis. In 1954 volgde een verhuizing naar de Ringbaan-Oost 102a. Dit bijzondere garagepand werd door Jos Bedaux getekend in samenwer king met de architect van General Motors. Deze bedrijfsaccommodatie werd in de periode 1962-1963 uitge breid met een tweede werkplaats. De vestiging aan de Bosscheweg bleef operationeel ais verkooppunt annex woonhuis. Verder bouwde Le pelaers in 1963 een volledig nieuwe garage met benzinestation aan de Statenlaan-Westermarkt. Lepelaers was een van de oudste Opel-dealers van Nederland. In de hoogtijdagen had de onderneming naast drie vestigingen in Tilburg een service-benzinestation in Helvoirt. In 1976 werd het bedrijf Ed Lepe laers verkocht aan Van Rootselaar, Renault-dealer in Amsterdam. Vanaf dat moment heette de onderneming Lepelaers Opel. Sessies en programma Inner Circle Sessies, naar keuze (o.m.): gesprek, Shiatsu massage therapie, ontspan ningsoefeningen, meditatie. Voor het verbeteren van je lichamelijke, emoti onele, mentale en geestelijke draag kracht en algehele gezondheid. Bij spanningen, stress, burnout e.d. Zie onze website meer toepassingen en ons aanbod. Vergoedingen zorgver zekeraars (eigen bijdrage hoeft niet eerst te worden voldaan) o.a.: Ohra, CZ,VGZetc. In januari 2014 starten 3 cursussen: Ontspannen zijn; Intuïtief schilderen; Stem- en zangexpressie, een bevrij- ding voor je stem! Vergoeding via de meedoenregeling en korting voor stu denten. www.innercirck 4634421; mail: I gmail.com. Margo I spoken, student dl: en een kapsalon, die commercieel autonoom functioneren en ten dien ste staan van de bewoners, maar ook van andere klantén. Dat betekent dat die dienstverlening geen onder deel uitmaakt van de servicekosten en bewoners vrij zijn er gebruik van te maken. Dat geldt ook voor an dere dienstverlening (bijvoorbeeld gezondheidsdiensten) die voor de bewoners op afroep beschikbaar is. Maar eerst gaan we daarover met belangstellende consumenten in gesprek. Afhankelijk van de ronsu- mentenbelangstelling zullen de wo ningen in huur en/of in koop worden aangeboden. In de 56 jaar van z'n bestaan verte genwoordigde Lepelaers de gere nommeerde automerken Pierce-Ar- row, Erskine, Studebaker, La Salle, Oldsmobile, Cadillac en Opel.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 11