BïP FACTnRIU MUZIEK /Audax Dolmans f BEEK^gpERGEN IËÏËÏE V iï^wentfy euroloop VAKCOLLIOITILBURG ^JQUATTROTAX PROMOTIONS Delicia DONDERDAG 7 NOVEMBER 2013 SINTERKLAAS KRANT Evi (5) Hoe groot is de stoomboot? Ben jij ooit verliefd geweest? Sven Waar slaap je als het avond is? Paret Hoe klim je op het dak? Nou Paret, dat ligt eraan. Als ik lekker de Hoeveel cadeau's heb je? Lizzy (7) Waarom ben je zo lief? Wat is jouw hobby? Luc (7) Is de Kerstman jouw broer? Waarom ben je altijd op het dak? iM RggjJjjnmermiht PODIUMKUNSTEN □ISTERWIJK □IB-SBBBBBD TOUH9 Fpositbo: jomw sTew,eü9UK stichtiuc De Sint vind hobby's leuk, maar de Sint het ook heel erg druk. Daarom heeft de Sint een slimme oplossing gevonden. Als belan- grijkste hobby's heeft de Sint het verzamel en van hobby's. Dan kan Sint altijd genieten en spelen met alle hobby's die hij heeft, terwijl hij er niet de deur voor uit hoeft. Waarom gooi je de cadeau's door de schoorsteen? Sint moet eerst even een misverstand uit de wereld helpen. We gooien nooit met cadeaus, we zijn er juist heel voorzichtig mee. Maar waaromxioor de schoorsteen? Daar heeft de Sint drie redenen voor. De eerste reden is dat het een heel gedoe zou zijn om van het dak naar beneden te klim men om een cadeautje door de brievenbus te doen, en daarna weer het dak op te moeten klimmen. De tweede reden is dat de meeste brievenbussen te klejn zijn voor een gemiddeld cadeau. En de derde reden is dat de meeste cadeaus te groot zijn voor de gemiddelde brievenbus. Groep l/2a van basisschool Prins Bernhard Hallo lieve kinderen uit Tilburg, ik heb leuke vragen van jullie gehad. Dank jullie wel! Hi eronder mijn antwoorden op jullie vragen. U deelt altijd heel veel pepernoten uit, ho eveel ovens heeft u staan om deze hoeveel heid te maken? Ik denk dat ik dat van mijn moeder heb meegekregen. Die zei vroeger heel vaak tegen me dat ik zo lief was. Ik vond dat altijd heel erg fijn om te horen en ben daarom doorgegaan met lief zijn. Ik ben op weg naar Nederland begonnen met tellen, maar raakte halverwege de tel kwijt. Ik weet wel dat we voor vertrek nog even alles gecontroleerd hebben. Ik moet wel verklappen dat we dit jaar niet alles is gevraagd hebben meegenomen. Mocht je dit jaar niet alles krijgen wat je gevraagd hebt, wees dan niet boos en vraag het dan het volgend jaar opnieuw. Ik slaap, net zoals jullie, het liefst in een lek ker bed, met een heerlijk donzen dekbed. Mijn lievelings dekbedovertrek is die waar Amerigo op staat. gebruik van een touwladder en als het daarmee niet lukt, dan steek ik mijn staf omhoog, zodat de pieten mij omhoog kun nen trekken. Spanje kom. Je snapt waarschijnlijk wel dat zo'n grote boot niet onder de viaducten van het Wilhelminakanaal door kan varen. Daar om kom ik met een kleinere stoomboot, pakjesboot 12a. Op de allergrootste boot liggen alle cadeautjes voor de kinderen van Nederland. Op pakjesboot 12a liggen de cadeautjes voor de Tilburgse kinderen. Pieten zoeken steeds naar plekken, waar het voor mij makkelijk is om naar boven te klimmen. Vaak maak ik Nou Lizzy, wat heb je veel vragen gesteld. Dat heb je denk ik van jouw moeder zij kon vroeger ook al zo veel vragen stellen. Maar Sinterklaas zal ze graag beantwoorden hoor. Ik wil graag weten of je de cadeautjes zelf hebt of ze koopt?Als je ze koopt hoe kom je aan die centjes? Lizzy, je waarschijnlijk nooit bij mij thuis op bezoek geweest, hè? Nou, er staat een wel altijd even de borstel er doorheen. Als ik naar de kinderen ga, dan verzorgt kapper spiet mijn haren en mijn Hoeveel tijd is sinterklaas iedere dag bezig met het wassen en kammen van zijn baard en heeft hij een speciale piet die hem daar bij helpt? baard en is hij er wel meer dan een uur mee bezig. Er zijn veel meer pieten dan ik mee breng naar Tilburg (wel 100 pieten). Opa en oma pieten, als ook de pieten die net weer mama zijn geworden, zijn in Spanje geblev en. Ook de stalpiet is niet meegekomen. Hij geeft de stallen van Amerigo een frisse opknapbeurt. Ook de parkpieten (tuinmannen) blijven in Spanje: zij onderhouden de tuin en maken van de vele zoete sinaasappelen lekkere jus d'orange. Ook wil ik graag weten hoeveel pieten U heeft?En welke pieten zijn er allemaal? bakkerij KRIELLAARS ERS Sint is natuurlijk niet altijd op het dak. Zo vaart Sint soms op zijn boot vaart, dan rijdt hij weer op Amerigo door de straten. Wan neer Sint op het dak is, dan gewoon aan het werk om cadeautjes te bezorgen. Nou Paret, dat ligt eraan. Als ik lekker de heel 8root Pakhuis, waar we de cadeautjes hele dag thuis ben, dan besteed ik niet al te bewaren. Veel cadeautjes krijg ik van lieve veel tijd aan mijn baard; mensen. Daarnaast hebben we heel han dige pieten die zelf cadeautjes maken; zoals poppenhuizen, winkeltjes, garages, houten speelgoed en nog veel meer. Naast de adverteerders die deze krant mogelijk hebben gemaakt bedanken wij onze sponsoren die onze activiteiten mogelijk maken en onze goede doelen mede ondersteunen LAS KRANT Z Dragen aan sinterklaas De stoomboot waarmee ik de Piushaven in vaar is niet dezelfde boot waarmee ik vanuit Wat een lastige vraag Evi. Ik zal je verklap pen dat ik één keer verliefd ben geweest. Ik was toen 18 jaar. Het was een heel lief meisje dat veel van paarden hield, net zoals ik. We reden vaak samen over de velden. Als ik haar zo zag rijden, dan werd ik helemaal warm van binnen. Ik vertelde dat tegen mijn moeder en weet je wat ze zei? "Klaas, dat gaat vanzelf weer over, blijf jij maar vooral bezig met jouw grote wens om ooit Sinterklaas te worden". Wat een goede vraag Sven! Sint wil natuurlijk de meest lekkere en peperste pepernoten. En die komen uit een heel speciale bakoven. Het is zo'n speciale oven, dat er maar eentje van is. Bij de oven is een lopende band. Aan de ene kant van de oven gaan de ongebakken pepernoten de oven in, en na precies lang genoeg gebakken, te zijn, komen ze er aan de andere kant weer uit. Aan die kant staat de proefpiet die af en toe een pepernootje proeft of die wel goed genoeg is. Dag groep l/2a van Prins Bernhard, wat leuk om vragen van jullie te krijgen. Jullie boffen maar met zo'n leuke juffrouw! TILBURG BEDRIJFSWEB 13 IR)S OHYAMA 9AWH^.TOUrt9 jjgDWon.nBr.burfl Nee hoor Luc, de Kerstman komt uit een heel ander deel van de wereld. Ik heb hem overigens wel een keer ontmoet aan het strand. Dat was nadat het Sinterklaasfeest en de Kerst al even voorbij was. We lagen lekker in een ligstoel, genietend van een heerlijk glaasje vers geperste sinaasappel en. We hebben veel gepraat over de Neder landse kinderen, ik meen ook over jou! Rfrlka, qwaarlijk dichtbij!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 19