1 BONDAG Mi OpenDeurDagen IS' www.keukendump.nl Handtekeningenactie huurders Wonen Breburg op=op ober Extra avond We Lusse Ze Gruun! jurg. \1 :feur Blom! Bartels Nacht van de Nacht voor negende keer JRGSE KOERIER pF TILBURGSE KOÈRIÊR DÓNDÈRÜAG 24 OKró6Éf(4öW' ALGEMEEN 3 Duvelmarkt (oerier... UUR. 'Entartete Musik' ötca voorgeel bu keukendump Primeurs Demo's oog- en oorstrelend Aanbiedingen BESTERDRING 87, 5014 HH TILBURG 013 5431489 www.bartelstilburg.nl n de showroom. Lel Nederland .34.348 UKENS Herdenking bevrijding Tilburg erier.nl g te vinden TILBURG - De huurders 1 van Wonen Breburg, verenigd in de Huurders Belangen Organisatie (HBO), zijn een handte keningenactie gestart tegen wat zij noemen de huurexplosie. Tonpraoters in Zorgcentrum Padua Als erkend r =ze OpenDeur N Frank van Pamelen FOTO: DOLPH CANTRIJN anger iter-ca- Zondag 27 oktober Koopzondag 12-17 u met OpenDeurDag-Priizen! Zaterdag 26 oktober Sonos-Bose-Bluesound Draadloos geluid in huis v.a. 199,- Vrijdag 25 oktober Ultra 4k HD TV nieuwe TV generatie, alle merken TV - HIFI - MEDIA - HOMECONTROL ieen- it uit, inder “'chopt. Heggen, t, zullen zaterdag van de Na HESTI ASTRA AT 16, TILBURG 3AEG ©uknertt SIEMENS IGFIIS BOSCH Miele Gwor de leegheid en di procent van de Ne nachts geen reclar Groenlinks Tilburg o.luc en vraagt ruim 45 er--- Tilburg om op zaterdag één nacht de verlichting 1 Vorig jaar werd in Tilbi (reclame)verlichting gedoe,... Pont Museum, Theresic', Belastingdienst en 2College' in de nacht van zaterdag op zondag doen veel geme ten, bedrijven, organisaties en particulieren het licht binnen en buiten hün gebouw. Hierdoor ontstaat mir lichtvervuiling en wordt er energie bespaard. Ons land is een van de meest verlichte landen ter wereld, terwijl volgens de initiatiefnemers van de Nacht van de Nacht veel mensen juist willen genieten van de duisternis, COMMIT COMPLETE KEUKENS/aCZSS^ ^>K™ERMN - OPINT£RNET! bij Bartels hifi - tv - media - homecomtrol de weidsheid van de nacht. Maar liefst 85 Nederlanders vindt het een goed idee om's ame- of sierverlichting te laten branden. ondersteunt de Nacht van de Nacht r_> eigenaren van verlichte gebouwen in ”‘?rdag 26 oktober om 22.00 uur voor .j te doven. Tilburg tijdens deze nacht de jedoofd van Westpoint, Achmea, De sialyceum. Kamer van Koophandel, 'ollege Wandelboslaan. burg gaar oplossingen maatregelen volg op hc kele jaren ge burg en HB( op de andere Tilbur verhuurdersorgani gemeente Tilburg gelijk gezamenlijk! ting Den Haag en c baretier Frank van Pamelen. Verder met multitalent Frans van der Meer, ras-enter- tainer Peer de Graaf, oer-Tilbo Ferry van de Zaande en weergaloos jong Fontys-talent. En muzikale begeleiding o.l.v. Kruikencon certmeester Marcel Geraeds, om je vingers bij af te likken. Rooie Stien, Pater Poels, Ma- rietje Kessels, Corry Konings, geen onder werp wordt geschuwd. In anderhalf uur beleeft het publiek hoe Tilburg was, is en ooit zou kunnen zijn. Waarna de afterparty nog een flinke tijd naswingt. Iedereen die denkt dat Tilburg niet de schoonste stad van 't laand is: lót ze mar koome. We Lusse Ze Gruun! Tickets vanaf 13 via www.the- aterstilburg.nl. I tilburg - Stichting Natuur en Milieu houdt samen met de twaalf Milieufederaties op zaterdag 26 oktober «oor de negende keer de Nacht van de Nacht. heeft ingestemd met de deal tus sen minister Stef Blok (Wonen en Rijksdienst) en Aedes, de vereniging van woningcorporaties. Ook het Be- wonersplatform WonenBreda en de Huurdersbelangen Vereniging Zayaz uit 's-Hertogenbosch zijn solidair. Gezamenlijk zijn huurdersorganisa- ties bezig om de actie in Brabant uit te breiden en te bundelen. HBO wil de verhuurdersheffing, die eigenlijk een huurdersheffing is, zo snel mo gelijk afschaffen. Deze week hebben gezamenlijke huurdersorganisaties, verhuurders en de gemeente 's-Her togenbosch de verontrustende stij ging van de woonlasten onder de aandacht gebracht van de Tweede Kamer. HBO roept de Tilburgse cor poraties en de gemeente Tilburg op het voorbeeld van Den Bosch te volgen. In 2010 waren volgens HBO vier op de tien huurders met een laag inko- Reden voor de actie is het feit dat I 'huurders het gelag betalen voor falend beleid van de overheid en diverse corporaties'. In korte tijd zou den er al duizenden handtekeningen zijn opgehaald. HBO heeft ook een brief gestuurd aan het bestuur en de Raad van Commissarissen van Wonen Breburg. I Hierin spreekt zij haar ongenoegen I uit over het feit dat Wonen Breburg Tilburg - Op de plaats waar 76 geal lieerde militairen liggen begraven, wordt op zondag 27 oktober om 11.00 uur een herdenking gehouden van de bevrijding van Tilburg. Op kerkhof Vredehof aan de Gilzerbaan wordt stilgestaan bij de vele offers, die voor de bevrijding zijn gebracht. Verder zal aandacht worden besteed aan de vrijheid, die wij al weer 69 jaar in ons land kennen. Leerlingen van groep 8 van OBS De Blaak, die het monument en de graven hebben geadopteerd, zullen eigen gemaakte gedichten over de vrijheid voordra gen. De Bond van Wapenbroeders, die deze herdenking organiseert, nodigt iedereen uit om op deze zon dagochtend aanwezig te zijn. Op deze dagen bent u welkom voor unieke demo's en extra voordeel Laat tijdens deze speciale dagen u zintuigen prikkelen en beleef het allerbeste en -mooiste op gebied van beeld en geluid onder het genot van een hapje en een drankje. Als erkend regionaal dealer van de betere merken mag u van ons de laatste trends en designs verwachten.Voor deze OpenDeurDagen hebben wjj exclusieve aanbiedingen. U bent van harte welkom! men meer kwijt aan woonlasten dan acceptabel is gezien hun inkomen. In het eerste regeringsjaar van minister Blok was dit percentage opgelopen tot 47 en als dit beleid vier jaar wordt volgehouden, zou dat zelfs oplopen tot 59. Vorige week woensdag heeft over leg plaatsgevonden met het be stuur van Wonen Breburg. HBO eist concrete maatregelen van deze wo ningcorporatie. HBO en Wonen Bre burg gaan gezamenlijk zoeken naar om de effecten van de i te verzachten. In ver let Woonlastenzoek van en- geleden doen Wonen Bre- IBO in Tilburg een beroep urgse huurders- en lisaties en op de lom daar waar mo- op te trekken rich- de minister. Tilburg - Het Duvelhok is op zon dag 3 november de locatie voor een nieuwe evenement: de Duvelmarkt. Particulieren kunnen er hun twee dehands- en/of vintage kleding te verkopen (dames- en kinderkle ding). Zij kunnen een tafel huren en zelf direct verkopen. De Duvelmarkt biedt daarnaast een podium aan jonge en ondernemende kunste naars en webwinkels om hun werk en cadeaus te verkopen. Daarvoor kunnen aparte expositieplekken worden gehuurd. Een voorwaarde is wel dat de producten die je aanbied betaalbaar moeten zijn en passend binnen het concept. De bedoeling is dat de markt vier keer per jaar geor ganiseerd gaat worden. Er komt ook een kindereditie, de Duveltjesmarkt. Daar zullen ook workshops gegeven gaan worden. De markt duurt van 10.30 tot 17.00 üur. Meer informatie en aanmelding: riettesommerdijk@ gmail.com. De toegang is gratis. Adres: St. Josephstraat 133. Moreel kompas Eerst even een bericht voor de zielen piet die wel eens een column van mij uitknipt en dan op de zijkant van het krantenknipsel allerlei opmerkin gen neerkalkt. Vriendelijk verzoek om mij uw anonieme kritiek te besparen, zeker als u er ook nog eens blijk van geeft mijn columns niet of nauwelijks 'te hebben gelézen. Dit soort onzin verdwijnt in het vervolg ongelezen in onze prullenbakken, dan weet u dat. U kunt dus beter een nieuwe helden daad bedenken. Fijn, dank u. Nu even iets positievers, want ik mag alwéér iemand feliciteren. Deze keer is Ruud Vreeman de bofkont van de week, want de banencarrousel lever de hem het waarnemend burgemees terschap van Groningen op. Uit een filmpje op You Tube dat ik deze week zag, bleek dat de Groningse raadsle den eigenlijk geen flauw idee hadden wie ze hadden binnengehaald en waarom de Tilburgse gemeenteraad hem in 2009 had buitengeset Dat kun je ook als voordeel uitleg Wat niet weet, wat niet deert, z< we maar zeggen. Een andere PvdA'er, Marieke Moor man, hield afgelopen maandag, op de dag afvier jaar na het debat waarin Vreeman naar huis werd gestuurd, haar afscheidsspeech. Daar zat een aantal aardige opmerkingen in, maar aan het einde van het betoog ging Lp Moorman toch even flink de mist in. Ze kon het maar moeilijk verkroppen dat Trots op Nederland haar meteen na het nieuws dat zij burgemeester van Bemheze zou worden, opriep om af te zien van wachtgeld. Omdat ze als bur gemeester van die kleine gemeente minder zal verdienen dan als wethou der van Tilburg, heeft ze recht op een aanvulling op haar salaris, gefinancierd door de Tilburgse belastingbetaler. Vandaar de oproep van Trots. 'Een on beschofte, ja zelfs beledigende vraag; zo sprak Moorman echter in haar af scheidsspeech. 'Onbeschoft omdat iedereen die mij ook maar een beetje kent, weet dat ik over een scherp, ei gen moreel kompas beschik.' Zo'n ar rogante reactie had ik van haar toch niet verwacht. De regenteske politiek viert in Tilburg nog steeds hoogtij. Wat is dat toch op het Stadhuisplein? Vreemd dat Moorman drie weken terug zei nog niet over aanspraak op wacht geld te hebben nagedacht, maar nu hard uithaalt naar Trots, omdat ze over zo'n 'scherp, eigen moreel kompas" zou beschikken. Als dat moreel kompas zo scherp is, waarom heeft het dan zo lang moeten duren voordat bekend werd dat ze toch maar afziet van aanspraak op de regeling? Met haar geweldige moreel kompas vond Moorman het maandag verder nog nodig om Hans Smolders een zieke trap na te geven. Nu ben ik het ook niet bepaald altijd met deze man eens, maar iemand die door journalis ten en politieke opponenten de raad uit wordt gepest, heeft gewoon recht op ziektegeld, net als iedereen in Ne derland. Punt Moorman maakte er een andere werkelijkheid van. Zonder hardop z'n naam te durven noemen, kwalificeerde ze hem als'niette beroerd om uitgekiend en maximaal gebruikte maken van de door hem zo verfoeide regelingen! Dat zijmgeen woorden die een burgemeester sieren. Aldert van der Burg Tilburg - Eigenlijk zou er maar één voor stelling komen. Maar de belangstelling bleek zo overweldigend, dat er nu een tweede avond is bijgekomen. We Lusse Ze Gruun!, een verrassende muzikale ode aan de stad, staat op dinsdag 12 én woensdag 13 november in Theaters Tilburg. Hét the atrale hoogtepunt van Het Jaar 013.. Aan vang beide keren om 20.13 uur. We Lusse Ze Gruun! is een onvervalste ode aan Tilburg. Een heerlijke avond vol platte praot en verbale hoogstandjes, ouwe meezingers en gloedjenieuwe nummers, prachtige beelden en aanstekelijke mu ziek. Met comedienne Karin Bruers, zar Nol Havens (VOF de Kunst) en dichter Tilburg - Op zondag 27 oktober is er een tonpraotgala in het bruin café van Woonzorgcentrum Padua, Paus adriaanstraat 60 in Tilburg. Het evenement duurt van 14.00 uur tot ongeveer 17.30 uur. De tonpraoters zijn Frans Bevers uit Oirschot, Jan Schellekens uit St. Michielsgestel, Peter Ritsma uit Loon op Zand, Cees Gooien uit Tilburg en Alex Winter mans uit Hank. Kaarten zijn te ver krijgen tegen 5,00 per stuk bij de receptie van Zorgcentrum Padua, tel. 013-5408600. Tilburg - Op zondag 27 oktober ge ven de Tilburgse violiste Janneke Zegveld en klarinettist Mark Snitse- laar, in het kader van Tilburgse Be vrijdingsdag, een lectureconcert in de synagoge, Willem II straat 20 in Tilburg. Rond het thema "Entartete Musik" spelen ze een intrigerend programma met verboden muziek uit het nazi-tijdperk. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang be draagt €10-, L.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 3