apper Timmietex schrijft iktee Tilburgse Taol jsbergi H Bibliotheek Heyhoef 'op één na beste et[ ALGEMEEN 3 Van Puijenbroek /ijkcer Don BeursvloerTilburg noteert 442 matches op de r>pk RGEN (naastde VLOER FOTO: MICHEL KLOP FOTOGRAFIE 4 43 07 Aldert van der Burg ger zijn bureelinrichtingen KOPPELS is de kracht Werktalentvolle choreografen in Nwe Vorst Vertel ons het verhaal rond uw uitkering Tilburg - Het Groot Diktee van de Tilburgse Taol vindt dit jaar plaats op vrijdag avond 1 november. Aan vang om 20.00 uur. Plaats van handeling is zoals ge- likelijk Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2 in Tilburg. toefen Quality Beds Klantenraad Werk en Bijstand wil de situatie van mensen met een uitkering verbeteren. Telefoon www.klant Flamant Willisau Hülsta Totaal inrichting Auping 10- en Brand van Egmond Limited Edition Vincent Sheppard Bert Plantagie Designonstock Zandkuilstr. 23 - Poppel (B) - www.poppelsmeubelhuis.com ^Open: maandag t/m zondag 10.00- 18.00u - dinsdag gesloten^ voor- sur Ron defi- van profes- openbare idacht van 'gebouw collectie' bliotheek otheekblac sionele en hoog" bibliotheken onde pers en publiek br Voor meer inforr langstellenden kijken op www.bibli- otheekmb.nl. srtjes kun- p zaterdag 13.30 uur Ka. kasten Wdressmasjl TILBURGSE KOEhE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 OKTOBER 2013 antasti- mag ik "end feli- arige week die met het van Bern- deze Joost rots. viel (013) 467 19 55 ntenraadwbt.net Bingo Tilburg - K.B.O. Broekhoven 1 houdt op vrijdag 11 oktober een bingo in wijkcentrum De Spijker- beemden, Don Sartostraat 4 in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Rapper Timmietex schreef de tekst van het Diktee van dit jaar. Diktee geschreven, dat natuurlijk be sloten wordt met een rap. nitieve oordeel. Alle winnaars werden bekendge maakt tijdens een feestelijk evene ment in het Beatrix Theater. Dit werd gepresenteerd door Monique Hagen, kinderboekenschrijfster en voorma lig presentatrice van het Klokhuis. Tilburg - Maandag 7 voor de achtste kec Tilburg plaatsgevonden, maatschappelijke maatschappelijk ven hadden ziet Koning W één doel, meerdere matches! De animo voor deelname aan Beursvloer Tilburg was dit jaar wederom groot. Op Beursvloer Tilburg wordt door het sluiten van matches de basis gelegd voor samenwerking tussen bedrijven en maatschappelijke orga nisaties ter ondersteuning van deze organisaties. Daarnaast worden vele waardevolle contacten gelegd. Wethouder Marjo Frenk opende de Beursvloer en gaf vervolgens het woord aan spreekstalmeester Hans oktober heeft ser Beursvloer Bijna 200 organisaties en betrokken bedrij- :h verzameld in het Willem II Stadion met maar .el; het sluiten van een of NBD Biblion Award voor Beste Bi- ‘theek van Nederland werd uitge- I in een overvol Beatrix Theater trecht. Bibliotheek Heyhoef was van de negen finalisten in haar igorie. Bibliotheek Nieuwegein 9 uiteindelijk met de eer strijken, gens juryvoorzitter Ron Holman Jigden de twee dicht op elkaar, afgelopen maanden gingen vier >tery guests op pad om alle geno leerde bibliotheken te bezoeker beoordelen op twaalf verschil- onderdelen, die samen te vat- n onder de noemers inrichting', 'aanbod en 'service en klantgerichtheid'. Ook !r gekeken naar het activiteiten dienstenaanbod. De jury, v :eten door cultuurredacteur Iman van de NOS, velde het 'Trots' Bibliotheek Heyhoef is blij met de tweede plaats. "Het is een span nende strijd geweest", zegt mana- Marieke van der Meulen. "We enorm trots op deze prachtige tweede plaats." De Bibliotheek Heyhoef trakteert al haar klanten en bezoekers tot en met vandaag op een gratis kop kof fie met iets lekkers. De kinderen krij gen ook een heerlijke traktatie. Met de verkiezing van de Beste Bi- van Nederland wil Bibli- ad het belang agwaardige nder de aanc brengen. rmatie kunnen be- Quiz De avond van het Diktee bestaat verder uit een ander succesnummer, een quiz voor alle bezoekers in pet- je-op-petje-af-stijl over alles wat met Tilburg te maken heeft. De winnaar krijgt een rijk samengesteld pakket met streekproducten. Een groter contrast tussen rapper Timmietex en een zeemanskoor kan er wellicht niet zijn. Juist daarom zal het Tilburgse zeemanskoor De Leye Zangers een'aantal Tilburgse klas siekers op zeemanswijze ten gehore brengen. De avond wordt zoals gebruikelijk eek Heyhoef scoorde vorige week goed bij de verkiezing van de Beste Bibliotheek Nederland. irc, - Bibliotheek Heyhoef is ge week nipt tweede gewor- in de verkiezing van de Beste iotheek van Nederland. Het il deed mee in de categorie liotheken met een werkgebied 20.000 tot 80.000 inwoners'. afgesloten door een tonpraoter. Dit jaar valt de eer te beurt aan Jan Voogt, drievoudig Opperleuterèr van Kruikenstad. Hij zal ervoor zor gen dat de bezoekers met een brede glimlach op het gezicht naar huis gaan. tilburg - De Dansacademie laat in 'Games of sympathy' in Theater De Nwe Vorst aan de Willem ll-straat een stuk zien dat gebaseerd is op reper toire van talentvolle choreografen uit eigen huis. De voorstellingen in het kader van Oktober Dansmaand zijn te zien op vrijdag 11 en zaterdag 12 oktober vanaf 16.00 en 20.30 uur. Krosse, die de handel in goede ba nen leidde. In het anderhalf uur dat daarop volgde ontstond een brui sende, enthousiaste, hectische sfeer. Alle partijen gingen op zoek naar de perfecte match onder het toeziend oog van notarissen Daamen. Het eindresultaat van .deze bruisende netwerkactiviteit is maar liefst 442 matches. Deze matches zullen in de loop van 2013 en 2014 daadwerke lijk uitgevoerd gaan worden. Daar naast werden ook nog waardevolle contacten gelegd, die de basis kun nen vormen voor een toekomstige samenwerking. Voor de locatie was wederom voor het stadion gekozen, belangeloos aangeboden door de Bonheur Groep, die op deze wijze zijn maatschappe lijke betrokkenheid laat zien. Wat heb ik toch een far sche baan! Deze week n namelijk alweer iemanc citeren. Was dat vor Marieke Moorman, dit burgemeesterschap van heze aan de haal ging, keer gaat het om de heer Joost van Puijenbroek van' Trots Nee, het lokale journaille v' bepaald niet van zijn stoel van verbazing toen bekend werd dat de huidige fractievoorzit- ter van Trots bij de gemeente raadsverkiezingen van volgend jaar maart opnieuw de lijst van zijn partij aanvoert. Toch is een gelukwens aan het adres van Van Puijenbroek-op z'n plaats. Dit succesje is hem van harte gegund. Waarom dan, Herr Aldi, hoor ik u al denken. Nou, dat zal ik u vertellen. Soms stuit ik tijdens mijn werk op columns die ik eerder voor dit krantje heb geschreven en dan valt het me op dat Van Puijen- broek op deze plek vaak hard is aangepakt. De ene keer wel licht wat meer terecht dan de andere keer. Maar wat je ook over Van Puijenbroek schrijft, hij blijft altijd correct tegen je. Dat mag ook wel 's gezegd worden. Hij is nooit vervelend, zoals sommige aanhangers van een bepaalde grote, linkse partij wel eens zijn. Die begin- nen standaard tegen je te zei ken als je ook maar één kritisch nootje aan hun clubje wijdt, terwijl het altijd oorverdovend stil blijft als je keurig netjes hun stukjes met positief nieuws o” een prominente plek in c krant zet. Nee, Van Puijenbroek is anders. De fractievoorzitter blijft vriendelijk en gaat niet meteen verongelijkt zitten pie pen als een journalist kritisch over hem schrijft. Daar gaat hij als een man mee om en dat pleit voor hem. We hebben namelijk te weinig mannen in Tilburg. Of Trots weer met drie mensen in de raad terugkeert, is natuur lijk nog maar zeer de vraag, nu Lijst Smolders Tilburg (LST) heeft aangekondigd in de poli- tiek terug te keren. Beide zitten in dezelfde electorale vijver te vissen. Het zou daarom jam- mer zijn als ze elkaar tijdens de verkiezingscampagne de harses inslaan. Toch zie ik dat niet gebeuren. Sterker nog, het is waarschijnlijker dat deze partijen na de verkiezingen samen zullen optrekken te gen de volgende coalitie. Maar eerst is het woord aan de kie zer. Misschien wil die zelfs wel (één van) beide partijen in het nieuwe college. is de twintigste keer dat de Dik- ivond plaatsvindt. De tekst van Diktee is dit jaar geschreven r de Tilburgse rapper Timmietex. bijwonen van het Gróót Diktee de Tilburgse Taol kost 12,50 eu- Entreebewijzen kunnen worden eld door een e-mail te sturen stgtt@live.nl. De kaar: worden opgehaald op z ktober tussen 12.00 en 1 Boerke Mutsaers. jaar won Angela van Abee- aor het eerst het Diktee door nalig winnaar Hans Hessels te ian. Lukt het Angela dit jaar om titel te verdedigen? De organi se heeft ervoor gekozen het Dik- e een frisse impuls te geven door ‘tekst te laten schrijven doorTim- nietex. Deze Tilburgse rapper is on- lermeer bekend van zijn eigentijdse xle aan Tilburg in rapvorm: Kruiken- teikers. Timmietex, artiestennaam ran Tim van Dongen (1985), heeft sen opvallend persoonlijk relaas als

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2013 | | pagina 3